Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2013., 21:04   #1771
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tnx bmx brah, daj jos samo reci sta je sa podacima i postavkama jel to ostaje
  Reply With Quote
Staro 27.01.2013., 21:47   #1772
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
sve ostaje kak je.. osim ak napravis factory reset, onda se sve brise.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2013., 22:41   #1773
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Ma ne zudim za izgledom, nego se samo na samsung base romovima moze koristiti MHL.
Ako govorimo o SGS3, navodno je već duže vrijeme podrška za MHL u CM10.1 nightly-ima. Nisam probao jer nemam mhl adapter za samsung jer su biseri morali mijenjati pin layout.

Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
moze pomoc, volio bih nadograditi svoj note2 sa 4.1.1 na 4.1.2, rootao sam ga i sluzbeno mi samsung ne da nadograditi(your device has been modified), i brijem da nije jos dosao 4.1.2 na moj tmobile vec samo na vip(ako ima veze)

moze li mi netko please naci tutorial, kako najlakse uraditi to(nadam se da je lagano kao root), kakav je mobileodinpro jel se moze snjim/jel se isplati dati 5$

googlo sam bezuspjesno
Jedanako kao i root. Odin - flešaš - gotovo.

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3
http://samsung-updates.com/
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 09:42   #1774
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Ako govorimo o SGS3, navodno je već duže vrijeme podrška za MHL u CM10.1 nightly-ima. Nisam probao jer nemam mhl adapter za samsung jer su biseri morali mijenjati pin layout.
Nazalost mislim na S2
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 13:18   #1775
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor slish480 Pregled postova
Imam instalirano na SGS-u Gingerbread 2.3.6 sa voodoo kernelom i htio bih preći na Jelly Bean ali čitam da se ne može kao direkt sa GB-a na JB nego trebaš prvo na ICS pa onda na jelly bean. Koliko vidim samo se uzme neki ICS rom i u CWM-u updatea. Mene zanima jeli to ispravno pošto je ovaj kernel napravljen za GB i kako može ICS raditi na njemu.

Ako ima netko da mi u par crtica objasni sta trebam napraviti da bih sa GB-a dosao do Jelly Beana?
Fino skini kernel za JB i JB rom. X-bean je moja topla preporuka.
Znači, pođi u recovery, flashaj JB kernel, i rebootaj ponovno u recovery. Ne rebootaj normalno jer ćeš imati bootloop. I kad si fleša JB kernel, wipe data, wipe cache i wipe dalvik cache, te naposljetku instaliraj ZIP.
reboot i to je to.
meni uvijek radilo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 13:31   #1776
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Moze pomoc kako trajno formatirat S3? Imam gore dosta osjetljivih podataka od firme, a moram ga nosit na servis.
Napravio bi si backup na karticu citavog moba pa ako moze preporuka i za program koji to moze kvalitetno odradit i kasnije vratit na mob.

Citao sam da se moze spojiti kao USB i vratiti sa Recoveryem u principu sve kaj sam izbrisao, a nebi si to dozvolio bas.
Take je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 14:02   #1777
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Fino skini kernel za JB i JB rom. X-bean je moja topla preporuka.
Znači, pođi u recovery, flashaj JB kernel, i rebootaj ponovno u recovery. Ne rebootaj normalno jer ćeš imati bootloop. I kad si fleša JB kernel, wipe data, wipe cache i wipe dalvik cache, te naposljetku instaliraj ZIP.
reboot i to je to.
meni uvijek radilo.

Mozes li mi molim te poslati linkove na xda-u za kernel koji koristis, x-bean sam nasao.
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 16:31   #1778
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Evo samo da javim iskustva. U S3 ubacen stock VIP 4.1.2 XXELLA prije par dana preko ODINA,napravljen wipe nakon toga i mob radi odlicno,. Nema lagga,nema stekanja,baterija mi traje dulje od custom Omege i Revolution HD-a,sve radi kako spada. Dosad nisam bio zadovoljan s nijednim stockom kao s ovim. Konacno ne trebam kemijat s kernelima i raznoraznim modovima za bateriju. Sve ukljuceno,GPS,WIFI,3G itd.
Stavio sam link u prvi post. Stavio sam i za TELE2 i T-MOBILE

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 28.01.2013. u 17:16.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 16:46   #1779
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor slish480 Pregled postova
Mozes li mi molim te poslati linkove na xda-u za kernel koji koristis, x-bean sam nasao.
semaphore kernel:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1786220
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 19:09   #1780
onedolar
Premium
Moj komp
 
onedolar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 80
Pozdrav svima.
Molio bih pomoć odnosno savjet.

Imam nov Galsxy S3 mini kupljen u t-comu. Htio bi ga otključati i staviti original samsungov rom bez prisutnosti t-com aplikacija i postavki.
Koliko sam shvatio to bi ga otključalo na sve mreže???
Ono što bi htio napraviti prije toga je backup stock roma od t-coma kojeg bi vratio u slučaju da ga danas sutra moram nositi na reklamaciju.

Kužim se dovoljno u informatiku da bi ti mogao odraditi ali ne znam da li sam dobro informiran o gore napisanom i s kojim alatima bi to mogao napraviti te gdje se mogu naci stock rom-ovi?

Pretraživanje po domaćim i stranim forumima nije polučilo rezultate. Nalazim sve i svašta za S2,S+,S... ali za ovaj ne.

Unaprijed hvala
onedolar
onedolar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 19:39   #1781
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Flešanje samog "čistog" samsugovog softwarea ti neće otključati mobitel. Za s2 postoji aplikacija kojom se otključa, vjerojatno radi i za s3 mini. Nisam nikad koristio pa ti ne mogu dati upute.

Kaj se tiče flashanja, kod samsunga sve ide preko odina. Skineš Odin, skineš rom koji želiš fešati i flešneš. Ima 1000 tutoriala po xda, youtubeu, potraži i naći ćeš. Prije bilo kakvog flashanja napravi backup efs foldera, za to trebaš imati root. Najlakše backup efs napraviš aplikacijom ktool.

Za povratak u org stanje za garu ne moraš bacapirati postojeći rom, jednostavno skineš orinalni rom za s3 mini t-com, flašaš odinom, poništiš flash counter (valjda ga s3 mini ima?) i nosiš na garanciju
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 20:07   #1782
onedolar
Premium
Moj komp
 
onedolar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 80
Prvenstveno hvala na odgovoru.
Ako sam dobro skužio, pod pretpostavkom da ostavim ovaj rom, onda b