Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2011., 15:02   #61
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Svaka cast za trambus, odlicna ideja jako dobro izvedena!

Ako se trazi programiranje na faxu, onda def. TVZ imati na umu, smjer računarstvo.
Prva godina: C++ i objektno orijentirano prog.
Druga godina: Java, asembler, C#, malo PHP, SQL (nije programiranje al je jako bitno za programiranje jer se puno toga veze na baze), uvod u unix prog.
Treca godna: unix i xml programiranje

(s tim da na drugoj ima odlicnih i sposobnih profesora i asistenata kojima nije problem dati savjet ili upute onima koji zele vise)

+erasmus funkcionira odlicno, moze posluzit kao odskocna daska iz rupe nase, pogotovo mladim, ambicioznim i sposobnim inovatorima.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2011., 18:15   #62
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
@OP, da ti ja nastavim do kraja - ako zelis programirati, nemoj ici na faks uopce.

No ako zelis biti kreativan i inteligentan programer, onda *moras* ici na FER ili PMF. Niti jedan faks te nece nauciti *programirati* nesto posebno dobro, hell, ako si dogurao do ovoga vjerojatno znas sasvim dovoljno da polozis sve te kolegije ko iz pycke, no ono sto ne znas je linearna algebra, matematicka analiza, numericka analiza, diskretna matematika, teorija grafova, teorija izracunljivosti, slozenost algoritama, iterativne metode i slicne sitnice. A te "sitnice" cine razliku izmedju programera i programera.

Faks koji ce te "nauciti" 5 razilcitih programskih jezika tokom studija nije dobar faks. Sigurno. Jer to sve mozes pohvatati uz sva tjedna manuala i osnovnim logickim znanjem programiranja i sintakse.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2011., 19:29   #63
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Piše se po svim portalima, čestitke!
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 08:07   #64
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 08:21   #65
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Svaka čast.
Samo naprijed.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 08:42   #66
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Pretplata? Hmmmm reklame i kupovina je puno bolja stvar, ovako će samo ljudi zaobilazit. Nemoj da ti samo $$ bude isprid očiju jer ćeš udarit u zid.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 09:42   #67
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
oho, pa to je kolega forumas napravio.

Svaka cast, ideja za 5 stvarno. Jedino, ni za whatsapp nisam spreman placat bas puno, kamoli za ovako nesto.

Sretno s naplatom, al ocekuj vrlo brzo besplatne klonove.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 17:27   #68
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Jel zato danas nece ni raditi ?
samo izbacuje greska

btw.svaka cast i jos mnogo uspjeha
blava je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 18:53   #69
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pretplata? Hmmmm reklame i kupovina je puno bolja stvar, ovako će samo ljudi zaobilazit. Nemoj da ti samo $$ bude isprid očiju jer ćeš udarit u zid.
Ne samo da će zaobilaziti, nego će je i deinstalirati. Nikako ne podržavam takav način financiranja, pogotovo samo zato kako bih koji put pogledao vozni red.
Možda neki model LITE aplikacije, samo vozni red, i plaćene verzije (ali ne pretplata) sa kompletnim sustavom.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 21:40   #70
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
A da se ugledas na valve i slicne, pa da oni koji plate dolaze 10-ak min prije na cilj?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 21:54   #71
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Eto ideju mu prepoznali vani (pretpostavljam sam algoritam itd.) dok tu kod nas de facto ima gotovu aplikaciju za ZET ali taj isti ZET to još nije prepoznao i vozni red se još ažurira ručno tj. postoji problem dobave podataka . Šteta bilo bi ljepo vidjet tu aplikaciju uparenu sa stvarnim (live) podacima iz ZET.a .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 11:01   #72
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Tek sad vidim temu i svaka cast decku
Kod nas nemoj ocekivat ista zarade od toga, kreni nudit i uspostavljat kontakte sa drugim zemljama. Od 10 000 ljudi 500 ih je spremno platit aplikaciju! A ako postoji free verzija 100 ce ih platit aplikaciju, porazavajuci rezultati!
Zavrsi faks i ne moras uopce napustat Zagreb i Hrvatsku da bi bio uspjesan. Ponuda ce biti jako puno, a vecinu ces moci raditi od doma, naravno imat ces i sam puno ideja koje mozes realizirat iz vlastitog poduzeca.

Nadam se da ces zaposlit jos ljudi, ali neka ti na prvom mjestu bude faks, jer koliko god on bio nepotreban u zivotu, svi ce te gledati bolje ako posjedujes tu titulu. Jebiga svijet danas tako funkcionira.

Jos jednom svaka cast
Take je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 17:18   #73
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Take Pregled postova
Ponuda ce biti jako puno, a vecinu ces moci raditi od doma, naravno imat ces i sam puno ideja koje mozes realizirat iz vlastitog poduzeca.
Šta je to tako revolucionarno u ovoj aplikaciji da će se svi otimat za njega?
Nemam iskustva sa programiranjem (samo osnove C-a znam), ali mi se čini da bi tu aplikaciju svaki imalo sposoban programer mogao napraviti.
Oni rade dramu nebi da je otkrio lijek za rak.

Citiraj:
Autor Take Pregled postova
Nadam se da ces zaposlit jos ljudi, ali neka ti na prvom mjestu bude faks, jer koliko god on bio nepotreban u zivotu, svi ce te gledati bolje ako posjedujes tu titulu.

Faks nepotreban u životu? Možda povijest umjetnosti, ali kvalitetan inženjerski faks je itekako potreban.
Nitko te ne gleda bolje ako imaš diplomu nego kolko posjeduješ znanja.
Džaba ti sve diplome svijeta iz računarstva ako ne znaš isprogramirat digitron...
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 17:24   #74
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne samo da će zaobilaziti, nego će je i deinstalirati. Nikako ne podržavam takav način financiranja, pogotovo samo zato kako bih koji put pogledao vozni red.
Možda neki model LITE aplikacije, samo vozni red, i plaćene verzije (ali ne pretplata) sa kompletnim sustavom.
Došlo mi na mobu "o novom modelu", kliknuo uninstall u roku 5 sekundi. Komedija, a tak i onak sam ju koristio eventualno za kupovinu karte dvaput u godinu dana.
  Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 17:31   #75
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Eto ideju mu prepoznali vani (pretpostavljam sam algoritam itd.) dok tu kod nas de facto ima gotovu aplikaciju za ZET ali taj isti ZET to još nije prepoznao i vozni red se još ažurira ručno tj. postoji problem dobave podataka . Šteta bilo bi ljepo vidjet tu aplikaciju uparenu sa stvarnim (live) podacima iz ZET.a .
da ima toga, još bi i dal nekak 6kn na mesec za to

ovak, uninstall bio nakon koju minutu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 20:52   #76
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne samo da će zaobilaziti, nego će je i deinstalirati. Nikako ne podržavam takav način financiranja, pogotovo samo zato kako bih koji put pogledao vozni red.
Možda neki model LITE aplikacije, samo vozni red, i plaćene verzije (ali ne pretplata) sa kompletnim sustavom.
Ma ni to. Po meni (nisan gleda istraživanja) je najbolje reklame + paid za ad free... A ja još nisan kupio 100 kn aplikacija, a uzeo san one samo šta su vrhunske (isproba san ih na ovaj ili onaj način) i ne traže dodatna ulaganja...

Dobro je neko spomenio da je teško dat za whatsapp a ne za ZET pdf u mobilnoj aplikaciji...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 23:49   #77
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Došlo mi na mobu "o novom modelu", kliknuo uninstall u roku 5 sekundi. Komedija, a tak i onak sam ju koristio eventualno za kupovinu karte dvaput u godinu dana.
+1 , da ne kažem da mi je Trambus standardna aplikacija na mobu još od alpha verzija kad smo mu svi po zagrebu slali točne lokacije stanica.
I dalje mislim da je aplikacija vrlo ok, ali model plaćanja... Vrijeme će pokazati, želim autoru sve najbolje.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2012., 23:57   #78
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Sad ne shvacam,jel Trambus app za Android ne radi zbog toga sto ce se placati ili ne radi zato sto nitko vise ne apdejta i odrzava to ?
Vidim na app storeu zadnji update bio 2011 ...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2012., 02:25   #79
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Aplikacija odlična, ali ovaj oblik plaćanja baš i ne. Predlažem da makneš mjesečnu naplatu i staviš jednokratnu. Ljudi ionako nisu naviknuti na plaćanje aplikacija, pogotovo u Kroejši.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 16:31   #80
Take
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 181
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Šta je to tako revolucionarno u ovoj aplikaciji da će se svi otimat za njega?
Nemam iskustva sa programiranjem (samo osnove C-a znam), ali mi se čini da bi tu aplikaciju svaki imalo sposoban programer mogao napraviti.
Oni rade dramu nebi da je otkrio lijek za rak.




Faks nepotreban u životu? Možda povijest umjetnosti, ali kvalitetan inženjerski faks je itekako potreban.
Nitko te ne gleda bolje ako imaš diplomu nego kolko posjeduješ znanja.
Džaba ti sve diplome svijeta iz računarstva ako ne znaš isprogramirat digitron...
Po tome sto nemas iskustva je tvoj smijeh jos odvratniji. Nije uopce stvar tko bi znao a tko ne napravit, stvar je u tome da je decko sa 16g ili koliko vec dosao na tu ideju, sam napravio aplikaciju.
Sta si ti sa 16g bio u stanju napraviti sam, ovo je citav projekt.

Mogu ti navoditi na stotine primjera uspjesnih ljudi koji su uspjeli u svom poslo, stvarali carstva a nisu imali zavrsen fakultet. I da gledaju te bolje ako imas zavrsen faks.
Ako postoje dvije osobe, osoba A i osoba B, sa jednakom razinom znanja. Osoba A ima zavrsen fakultet, a B nema. Osobu A ce ljudi u toj bransi gledati daleko drugacijim ocima i neke stvari ce ostvariti lakse, dok ce se B morat namucit sa time malo vise.

Ovo govorim iz obiteljskog iskustva.

Da ne govorim da u njegovim godinama i u ovom dobu, kada upozna curu prvo pitanje cesto bude: Na kojem si faksu? A onda ako kazes da ne ides na faks da radis, odma bude drugacije

Zato sam rekao nepotreban, a potreban
Ali nije to tema. Jos jednom sa 16g isprogramirati app za Android i od toga napraviti kvalitetnu app, sto je bitnije je odlicno i zasto ne dat prostor mladim deckima da pokazu kaj znaju i da im se pokaze da se moze uz trud.
Take je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 22:04   #81
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Imao je 19 godina.
Ja nisam to mogao napraviti jer me programiranje nije zanimalo, a da se uvatim godinu dana gledanja tutorijala po netu mogao bih sigurno napravit neku jednostavnu aplikaciju za android.
Na faksu smo ga imali i nije neki bauk to naučit, bože dragi, ko i sve drugo u životu...
Samo opet kažem, to me ne zanima nego sam fokusiran na neke druge stvari.

Što se tiče faksa, vjerujem da si stariji od mene dosta pa da tako i imaš više iskustva.
Nije mi namjera svađanje, ali mi opet nisi izbio iz glave to da je na prvom mjestu količina znanja, a onda diploma.

Nisam se odvratno podsmjehivao, kako ti kažeš, nego novine rade dramu od trivijalne stvari.
Koliko je takvih kao on po drugim zemljama pa se o tome ne čuje ni A.
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 02:45   #82
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
wow, jel ovo Hrvatski jal opet u pitanju? Znam naoko puno jednostavnije aplikacije (domaće proizvodnje) na kojima rade cijeli timovi ljudi pa ne izgledaju ili rade ovako dobro (ali recimo donose "masniju" zaradu). Ako nisi dosad skužio, on je cijeli projekt iznio sam, a to nije samo suho programiranje za Android, to je osiguravanje svih podataka koji se dobijaju na kapaljku, algoritmi za izračunavanje najbržih veza, vremena dolazaka i slično. Koliko znam, ZET ne želi imati veze ili barem dosad nije pokazao ikakav interes za ovakvu aplikaciju koju su oni trebali davno osigurat, ako ne zbog stanovnika grada Zagreba, onda barem stranaca i turista. Vjerojatno zbog ovakvih detalja i je 26. najbolji javni prijevoz u Europi (od 26 u konkurenciji). Na kraju i to je jasno, gdje nema mulja i interesa tu se pare Holdinga ne ulažu (ali i to je već neka druga priča)...

OP se od ove aplikacije ionako ne misli obogatit i objasnio je u FAQ-u aplikacije zašto ovakvo plaćanje, a što novine pišu manje je bitno. Aplikacija je jednostavna, korisna, dobro radi i širok krug ljudi bio mogao imati koristi od nje.

Najlakše je izjavit kako je trivijalno, nepravedno dobija pozornost ali nagrade i priznanja govore same za sebe.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 03:22   #83
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Imao je 19 godina.
Ja nisam to mogao napraviti jer me programiranje nije zanimalo, a da se uvatim godinu dana gledanja tutorijala po netu mogao bih sigurno napravit neku jednostavnu aplikaciju za android.
Na faksu smo ga imali i nije neki bauk to naučit, bože dragi, ko i sve drugo u životu...
Samo opet kažem, to me ne zanima nego sam fokusiran na neke druge stvari.

Što se tiče faksa, vjerujem da si stariji od mene dosta pa da tako i imaš više iskustva.
Nije mi namjera svađanje, ali mi opet nisi izbio iz glave to da je na prvom mjestu količina znanja, a onda diploma.

Nisam se odvratno podsmjehivao, kako ti kažeš, nego novine rade dramu od trivijalne stvari.
Koliko je takvih kao on po drugim zemljama pa se o tome ne čuje ni A.
ako ti napraviš aplikaciju za koju ćeš dobit brdo nagrada i priznanja kroz godinu dana gledanja u tutorijale, onda svaka ti čast (što sigurno nećeš, jer nema teorije da ti takvo što uspije s takvim načinom gledanja na stvar), pa bi bilo dobro da do onda dečku daš bar mrvicu priznanja jer je to fakat muka


inače, što se mene tiče, kao što sam već rekao, aplikacija je dobra (pomogla je dosta puta prije) i bilo bi 'ebeno da se Holding uključi i da ima live podataka iz ZETa o busevima i tramvajima (što je malo vjerojatno). ali mi se oblik plaćanja ne sviđa, jednokratno plaćanje još možda, mjesečna pretplata ne
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.


Zadnje izmijenjeno od: panda505. 21.10.2012. u 03:33.
panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 09:17   #84
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
I ja sam nekidan bio u prilici da iskoristim aplikaciju i super je, odlična zapravo. Al mislim da je preskupa na duge staze.

Iako opet razumijem zašto mjesečna, jer netko tko putuje godinu dana nekom linijom, valjda zna gdje treba ići. A aplikacija je namjenjena povremenim korisnicima, poput mene i svih ostalih koji nisu iz metropole pa im treba povremeno tramvaj i linije.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 10:52   #85
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Evo drugi put mi se aplikacija updateala i sada malo gledam,pa nema linije 8 uopce.
Gledam od Drziceve do Gupceve zvijezde/Radicevo setaliste i pokazuje mi 4 alternative i bespotrebno presjedanje kad se direkt moze osmicom ici .

Jel to jos podlozno update pa dok se sve ne slozi ili ?

EDIT : izgleda da sam ja malo fulao ime stanice

Zadnje izmijenjeno od: blava. 21.10.2012. u 10:59.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 12:54   #86
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Take Pregled postova
Da ne govorim da u njegovim godinama i u ovom dobu, kada upozna curu prvo pitanje cesto bude: Na kojem si faksu? A onda ako kazes da ne ides na faks da radis, odma bude drugacije .
Onda izvadis kitu i platis joj 5 rundi s tendencijom da pokazes da imas za jos (jer mlatis pare), pa joj je tako svejedno imao ti PhD ili SSS.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 18:14   #87
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Onda izvadis kitu i platis joj 5 rundi s tendencijom da pokazes da imas za jos (jer mlatis pare), pa joj je tako svejedno imao ti PhD ili SSS.


Definitivno post godina

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 14:24   #88
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Uzeo sam mjesecnu pretplatu,6,20 kn + sms trosak zato sto sam ga otprije koristio i pomogao mi je...
ali svaki mjesec 6 kuna,ipak ne,hvala...
blava je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na