Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2017., 10:30   #2641
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pa pogledaj razne youtube i svakakve pisane reviewe, na njih mislim pod "drkoši" jer svaki klinac s internetom i nekakvom kamerom je bloger/vloger/guru reviewer. Redom će kao manu istaknuti da ne može snimati više od pola sata, ili da se uključuje termalna zaštita zbog pregrijavanja senzora, iako to nema apsolutno nikakve veze s osnovnom namjenom aparata. Zašto si se ti našao prozvanim, ne znam.
Fotoaparat nije video kamera i točka. Možemo do sutra raspravljati, ali ništa taj fotoaparat neće pretvoriti u video kameru.
Vidi Ivane, ulovio si se nečega što ja niti u jednom trenutku nisam tvrdio.
Dopusti da te podsjetim,
Citiraj:
ali ne to ne mijenja činjenicu da uređaj koji se koristi unutar parametara koji propisuje proizvođač nije u mogučnosti isporučiti ono što proizvođač deklarira tada je taj uređaj tehnički neispravan
Nitko tu ne tvrdi da bi fotoaparat trebao zamijeniti kameru ali tvrdi da uređaj mora raditi ono što proizvođač deklarira, u protivnom riječ je o neispravnom uređaju. I to se ne odnosi na fotoaparate, kamere nego na uređaje općenito. I pitao sam te, slažeš li se?
Citiraj:
Raspravljati o smanjenom vijeku trajanja je isto smiješno. Nigdje nećeš naći dokaz da je....
Smiješno, kako kome. Meni nije. Kada sam se počeo baviti ovim čime se danas bavim zanimali su me uzroci kvarova kako bi što efikasnije mogao kvar i otkloniti. Pokazalo se da je upravo pregrijavanje jedan od faktora i to bitnih faktora zakazivanja u radu elektroničkih komponenti. "dokaze" sam našao u stručnim radovima i nije bilo tako teško. Mogu ti to i iskopati ako mi ne vjeruješ na riječ.


Citiraj:
Ono što je bitno za cijelu priču je da ni jedan od tih mirrorlessa ili DSLR aparata nije profesionalni video snimač i smiješno je uopće tvrditi da je pristup proizvođača neprihvatljiv jer su ti omogućili nešto pod određenim uvjetima...pogotovo kad nešto znaš o elektronici.
Imaš hobi alat i imaš profesionalni alat. Očekivati od hobi aparata da će raditi jednako kao i profesionalni....stvarno?
Sada postaješ poprilično neukusan s ovim konstrukcijama.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ono što je bitno za cijelu priču je da ni jedan od tih mirrorlessa ili DSLR aparata nije profesionalni video snimač
To nitko ne tvrdi.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
smiješno je uopće tvrditi da je pristup proizvođača neprihvatljiv jer su ti omogućili nešto pod određenim uvjetima
Prije svega, napisao sam da nemam problema s A6500 modelima jer proizvođač jasno navodi da u slučaju snimanja videa može doći do pregrijavanja i to je očekivano u radu. Kome ne smeta super, kome je to neprihvatljivo birati će drugi uređaj. Tako jednostavno.
Svatko od nas prilikom izbora ima svoje neke kriterije, ti si se tu postavio kao ultimativan arbitar koji određuje što je bitno a što smiješno uz evidentnu prefrenciju k jednom brendu.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne pričamo o tome rade li dobro ili ne.
Pričamo o ograničenju od 30 minuta snimanja u komadu i grijanju senzora. Stvarima koje apsolutno nijednog profesionalca ne diraju ni najmanje.
Dosad još nisam vidio da netko snima kadar u trajanju većem od pola sata u komadu, osim ako nije broadcast kamera u pitanju...
Postoji više ograničenja tehničke prirode i bitnijih od ograniočenja u trajanju i veličini video zapisa. Ovaj s 30min je možda i najmanje bitan jer će fotoaparat nastaviti snimanje samo ćemo imati više klipova koje je potrbno spojiti što i nije neki problem.
Meni se klinci bave raznoraznim sportovima pa nerijetko snimam utakmice i natjecanja i u pravilu imam više klipova. Kao što rekoh, nije neki problem to sve spojiti, ali bio bi mi problem da mi se aparat pregrije i onemogući snimanje. I ponavljam to sam ja, ti imaš neke druge kriterije pa je isti uređaj za tebe možda bolja opcija nego za mene. I to nije smiješno. Zato imamo izbor a u tom cijenovnom razredu jednostavno ne postoji savršen uređaj već uređaj koji najviđe odgovara zahtjevima korisnika.
Za mene je to bio Canon 80d, za tebe je to A6500, za kolegu je M10.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 18.04.2017. u 10:53.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 11:36   #2642
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Vidi Ivane, ulovio si se nečega što ja niti u jednom trenutku nisam tvrdio.
Dopusti da te podsjetim,
Nitko tu ne tvrdi da bi fotoaparat trebao zamijeniti kameru ali tvrdi da uređaj mora raditi ono što proizvođač deklarira, u protivnom riječ je o neispravnom uređaju. I to se ne odnosi na fotoaparate, kamere nego na uređaje općenito. I pitao sam te, slažeš li se?
Za početak, uzmi upute aparata u ruke, kad se već postavljaš na zadnje noge.

Dio uputa, točno ispred osnovnih specifikacija. Konkretno, za moj aparat (ne, nije A6500). Ne vjerujem da je na drugima nešto drugačije.
Citiraj:
On camera’s temperature
Your camera and battery may get hot due to continuous use, but it is not a
malfunction.

On the overheat protection
Depending on the camera and battery temperature, you may be unable to record movies or the power may turn off automatically to protect the camera.
A message will be displayed on the screen before the power turns off or you can no longer record movies. In this case, leave the power off and wait until the camera and battery temperature goes down. If you turn on the power without letting the camera and battery cool down enough, the power may turn off again or you may be unable to record movies.
Uređaj radi točno ono što proizvođač deklarira...o kakvoj ti neispravnosti pričaš?
Citiraj:
Continuous shooting is possible for
approximately 29 minutes (a product specification limit). The maximum
continuous recording time of an MP4 (12M) format movie is about 20 minutes (limited by the 2 GB file size restriction).
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Smiješno, kako kome. Meni nije. Kada sam se počeo baviti ovim čime se danas bavim zanimali su me uzroci kvarova kako bi što efikasnije mogao kvar i otkloniti. Pokazalo se da je upravo pregrijavanje jedan od faktora i to bitnih faktora zakazivanja u radu elektroničkih komponenti. "dokaze" sam našao u stručnim radovima i nije bilo tako teško. Mogu ti to i iskopati ako mi ne vjeruješ na riječ.
Generaliziraš, ne možeš praksu na raznovrsnoj elektronici aplicirati na konkretan slučaj senzora u aparatima. Rekao sam ti kome da se obratiš.

Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Sada postaješ poprilično neukusan s ovim konstrukcijama.
Neukusno je tvrditi da hobi alat nije konstruiran da radi kao profesionalni? U ovom slučaju amaterski fotoaparati ne mogu obavljati isti zadatak snimanja videa kao profesionalne video kamere...jer su ograničeni zakonima (gore spomenuti "product specification limit")

Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Prije svega, napisao sam da nemam problema s A6500 modelima jer proizvođač jasno navodi da u slučaju snimanja videa može doći do pregrijavanja i to je očekivano u radu. Kome ne smeta super, kome je to neprihvatljivo birati će drugi uređaj. Tako jednostavno.
Svatko od nas prilikom izbora ima svoje neke kriterije, ti si se tu postavio kao ultimativan arbitar koji određuje što je bitno a što smiješno uz evidentnu prefrenciju k jednom brendu.
Nigdje u raspravi s tobom nisam nijedan brand spomenuo. A6500, kao i svi drugi modeli fotoaparata, nevezano za brand, ima isto ograničenje od 29 minuta. To što se grije manje (ili ne pregrijava), samo zahvali Sonyu što je odlučio napraviti takav aparat, a nije glatko odjebao korisnike kao što to Canon radi jer štiti svoj video odjel kao svetu kravu.
I sam znaš da grijanje ovisi o veličini. Kod mirrorlessa i nema previše prostora za manipulaciju time gdje će ta toplina odlaziti. Pošto im video nije primarna namjena, naravno da se nitko time ne zamara previše.

Još jednom...fotoaparat nije video kamera, moram li stvarno biti ultimativan arbitar toga da je video samo feature? I opet...nigdje nisam spomenuo nijedan brand u raspravi s tobom, ne znam za što se hvataš.

Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Postoji više ograničenja tehničke prirode i bitnijih od ograniočenja u trajanju i veličini video zapisa. Ovaj s 30min je možda i najmanje bitan jer će fotoaparat nastaviti snimanje samo ćemo imati više klipova koje je potrbno spojiti što i nije neki problem.
Meni se klinci bave raznoraznim sportovima pa nerijetko snimam utakmice i natjecanja i u pravilu imam više klipova. Kao što rekoh, nije neki problem to sve spojiti, ali bio bi mi problem da mi se aparat pregrije i onemogući snimanje. I ponavljam to sam ja, ti imaš neke druge kriterije pa je isti uređaj za tebe možda bolja opcija nego za mene. I to nije smiješno. Zato imamo izbor a u tom cijenovnom razredu jednostavno ne postoji savršen uređaj već uređaj koji najviđe odgovara zahtjevima korisnika.
Za mene je to bio Canon 80d, za tebe je to A6500, za kolegu je M10.
Oke, nabroji mi ta ograničenja.

Okej, ako ti je problem, ili se bojiš toga da ti se FOTOaparat počne pregrijavati kod snimanja videa, jesi li razmislio o tome da nabaviš... VIDEO KAMERU?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2017., 16:22   #2643
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Za početak, uzmi upute aparata u ruke, kad se već postavljaš na zadnje noge.
Dio uputa, točno ispred osnovnih specifikacija. Konkretno, za moj aparat (ne, nije A6500). Ne vjerujem da je na drugima nešto drugačije.
Tu ćemo i završiti raspravu, već sam te upozorio i opet radiš isto.
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
To se u stvari ne tiče A6500 modela jer gašenje uređaja uslijed pregrijavanja je očekivano i sam Sony to navodi kao uobičajnu stvar koju korisnik može očekivati. S toga gašenje A6500 modela bog pregrijavanja nije kvar na uređaju nego nešto što se može očekivati. Što i sam Sony navodi.
Dakle, pročitao sam i to napisao još na prošloj stranici.

Citiraj:
Generaliziraš, ne možeš praksu na raznovrsnoj elektronici aplicirati na konkretan slučaj senzora u aparatima. Rekao sam ti kome da se obratiš.
Ono, da.....hvala.

Citiraj:
Oke, nabroji mi ta ograničenja.
Prilikom dizajniranja uređaja poput fotoaparata dizajn je optimaan prventveno za fotografiju dok je kod kamera video. Što zanči da se dizajn senzora prilagođava namjeni kod oba uređaja. Za video senzori su manje rezolucije što omogućava veći pixel za istu veličinu senzora jer jednostavo nema potrebe za rezolucijom koju imamo na senzorima fotoaparata.
Time imamo veći DR, sliku s manje šuma odnsno većim SN omjerom.
Za fotoaparate u ovom sliučaju optimalna rezolucija je znatno veća od 20-24MP što je daleko veća rezolucija od one koja nam je potrebna za video. Proizvođači taj problem riješavaju na više načina ali s određenim problemima. (rolling shutter, crop, kvaliteta slike, pregrijavanje, potrošnja baterije)
To mi se čini kao bitan detalj, ali tu je još jedan na koji je bitan za one koji snimaju praktički cijeli dan a to je ergonomija.
Dakle ja se slažem s tobom, ako neto profesionalno radi s videom trebao bi kupiti alat namjenjen za video za nas ostale koji želimo snimiti tu i tamo koji video to možemo napraviti s fotoapratima i to sasvim solidno već duže vrijeme zahvaljujući canonu
I zato jer se jedan-dva modela Sonya pregrijavaju ne moramo kupovati kamere jednostavno odaberemo modele koji to rade bez problema.
Citiraj:
Okej, ako ti je problem, ili se bojiš toga da ti se FOTOaparat počne pregrijavati kod snimanja videa, jesi li razmislio o tome da nabaviš... VIDEO KAMERU?
Ili kupiš Canon-a

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 18.04.2017. u 16:54.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 17:17   #2644
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Čekaj, uspoređuješ li Canon mirrorless sa mirrorlessima drugih proizvođača ili si odjednom odlučio ubaciti DSLR u usporedbu s mirrorlessom? Okej, prebaci lopticu, I'll play

Jesi se ikad zapitao zašto ti Canon ne nudi baš mogućnosti odabira FPS-a za pojedinu video rezoluciju?

Imaš kaj, FHD u 25 ili 30 FPS-a i 720p u 50 FPS-a i TO JE TO. 720p ne možeš snimiti u standardnoj 25 FPS tehnici...jer obično nudi samo 60.

Da, dame i gospodo, ultimativni aparat za video ima čak dvije mogućnosti snimanja videa.

Fuji i Sony (nemam iskustva s Olympusom), daju 60/50, 30/25 i 24 u FHD i iste vrijednosti u 720p.

Gdje su je još i sLog2...video AF, object i face tracking.
Ako staviš mirrorless sa svim time i FHD 60 FPS da snima, a pored njega volumenom skoro duplo veći DSLR s istom rezolucijom, ali duplo manje FPS-a, nije li očito tko će proizvoditi više topline? Naravno da se neće stići zagrijati, jer su ga ograničili na postavke snimanja iz prošlog desetljeća.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 17:28   #2645
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čekaj, uspoređuješ li Canon mirrorless sa mirrorlessima drugih proizvođača ili si odjednom odlučio ubaciti DSLR u usporedbu s mirrorlessom? Okej, prebaci lopticu, I'll play

Jesi se ikad zapitao zašto ti Canon ne nudi baš mogućnosti odabira FPS-a za pojedinu video rezoluciju?

Imaš kaj, FHD u 25 ili 30 FPS-a i 720p u 50 FPS-a i TO JE TO. 720p ne možeš snimiti u standardnoj 25 FPS tehnici...jer obično nudi samo 60.

Da, dame i gospodo, ultimativni aparat za video ima čak dvije mogućnosti snimanja videa.
Fuji i Sony (nemam iskustva s Olympusom), daju 60/50, 30/25 i 24 u FHD i iste vrijednosti u 720p.
Gdje su je još i sLog2...video AF, object i face tracking.
Ako staviš mirrorless sa svim time i FHD 60 FPS da snima, a pored njega volumenom skoro duplo veći DSLR s istom rezolucijom, ali duplo manje FPS-a, nije li očito tko će proizvoditi više topline?

Ješka je bačena........kreće ultimativna rasprava Sony vs Canon, ogledalce vs bez ogledalca.....
Ivane nisam ti ja za to....lp
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:19   #2646
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Se smije znati s čim to slikaš?
Ako nije odgovorio, Canon D750 po exifu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:33   #2647
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Foto komentar

MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:34   #2648
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Stavi pravu stvar na pravo mjesto
Zašto ne M + A-iso radije nego podizanje EV u PP?

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 18.04.2017. u 18:40.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:50   #2649
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Tak je, sad sve gluposti o videu i grijanju i "neispravnosti" koje si napisao na ove dvije stranice, svedi na prepucavanje o Sony vs Canon koje...još jednom...samo ti cijelo vrijeme spominješ. Well done...you win
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 18:50   #2650
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Nemam naviku slikat na auto iso. Prvo bi trebal provjerit kak se drze cifre koje nisu full stop jer takve znaju bit sumovitije nego sto bi trebalo. Mada se moram sjetit drugi put kad bum slikal sport jer bi iso 4000 mogao bit dovoljno dobar za web, vidio sam da voli 4000 koristit na auto..

Kod tog pregrijavanje je cista fizika u pitanju. Fotici su poprilicno natrpani i sa vecim senzorima je uvijek bolje vece kuscite, do neke granice ofc..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2017., 19:55   #2651
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Nemam naviku slikat na auto iso. Prvo bi trebal provjerit kak se drze cifre koje nisu full stop jer takve znaju bit sumovitije nego sto bi trebalo. Mada se moram sjetit drugi put kad bum slikal sport jer bi iso 4000 mogao bit dovoljno dobar za web, vidio sam da voli 4000 koristit na auto..
Pa da, slikama možeš smanjiti rezoluciju i time ćeš dobiti znantno manje šuma ovisno o načinu skaliranja. S druge strane dizanje EV će također dodati šuma, kada su canonovi senzori u pitanju čak i nešto više nego kod konkurencije.
Neznam, meni se a-iso čini izuzetno korisnim upravo u takvim situacijama.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 20:00   #2652
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Foto komentar

To na slici nije 750D kao što ti stoji u exif-u

Muljaža neka
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 20:14   #2653
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,268
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Daš mi link za taj fotić s objektivom? Ja ga kupujem odmah.
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...oglas-22172071

Izvolte' kolega
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 20:49   #2654
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Dočekao ti hahahaha
Ništa, neka sad Mommistake javi dojmove nakon kupnje :P
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 00:25   #2655
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
35 f/2 na f/2, predobre su bile..

MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 17:17   #2656
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
35 f/2 na f/2, predobre su bile..

nis ti ne valja taj objektiv
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 17:59   #2657
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
nis ti ne valja taj objektiv
Ima taj objektiv puno za ponudit na f/2. Svida mi se kak se razmazuje van fokusa

f/2


Pogadal sam pese u oci kroz ogradu na f/2, AF radi super..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.04.2017. u 18:06.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 18:35   #2658
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 22:13   #2659
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ima taj objektiv puno za ponudit na f/2. Svida mi se kak se razmazuje van fokusa

f/2


Pogadal sam pese u oci kroz ogradu na f/2, AF radi super..
valjda sam iduci vikend fraj pa se vidimo
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 00:39   #2660
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Pogledao sam na YT i ne mogu shvatit zasto su ga napravili tak malog ak ga vec prezentiraju kao ozbiljni sportski fotic.. Jedva prste zavlace u grip od debelih Sony objektiva.. Ne treba bit kod D5 ili 1dx ali neka velicina mora bit po meni. Ovak mi je opet negdje na pol puta..

Meni se tek nedavno prvi A7 poceo polako svidat kao i a6000 pred neko vrijeme tak da bu mi ovak bio mozda zanimljiv za par godina..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 00:58   #2661
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Tehnologija koja je implemntirana u A9 mogla bi konačno pomična ogledalca učiniti reliktom prošlosti. Specifikacije na papiru djeluju impresivno i ako se pokaže u praksi barem u pola dobar kao na papiru uz ovu cijenu biti će to prvi izbor za mnoge profesionalce.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 00:59   #2662
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Baš gledam malo detaljnije...

EOS M5 - 116 x 89 x 61 mm
A9 - 127 x 96 x 63 mm
5D Mk IV - 151 x 116 x 76 mm
A7R II - 127 x 96 x 60 mm

Napravili su i grip za njega (što nikad nisu napravili za A6xxx seriju). Sviđa mi se što nisu odstupili od dimenzija A7 serije, a unutra je još brdo toga dodano uključujući i LAN port

Čini se puno manji od klasičnog DSLR-a kao što je 5D...ali 3 centimetra tu, 2 centimetra tamo...

Ono što me oduševilo je da su poslušali korisnike. Prije više od godine dana sam dobio upitnik od Sonya, kao korisnik A7II, što bih želio vidjeti na budućem high-end aparatu. Većina tih stvari je bila na toj listi, jedino LAN port nisam nigdje vidio...

Ovaj neki kvazi extended grip mi je genijalan, taman za one koji su kukali da im taman fali prostora za mali prst.
http://www.sonyalpharumors.com/wp-co..._2017.2.21.jpg

Iz nekog razloga, odlučili su ostaviti kotačić za kompenzaciju ekspozicije, koji je totalno nepotrebna stvar i zauzima prostor bezveze. U principu, sve što bih promijenio na A7 oko kontrola, A9 donosi.

Za 3-4 godine, tko zna, možda bude malo cjenovno pristupačniji...pa nađe mjesto u torbi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.04.2017. u 01:21.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 01:36   #2663
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Layout mi se bas svidio je podsjeca na Canon..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 03:42   #2664
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Moze netko od modova prebaciti ovih par postova u mirrorles temu

Na olympusu mozes sam odrediti sto da radis s kojim kotacicem.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 11:41   #2665
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Sample images izgledaju grozno, ne kužim zakaj su te fotke dali pod sample???

https://www.dropbox.com/sh/nam6ujzah...Wupdr6Z6a?dl=0
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 17:58   #2666
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Sample fotke su bile loše i za A99II, a bome i za 5D mk4. Random snapshot ovi za prezentaciju, tek s prvim reviewima će se vidjeti pravo stanje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 19:05   #2667
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Sigruno da je vrhunska kvaliteta jer Sony radi takve senzore ali to po meni ne moze bit ozbiljan sportski fotic. Tek sam danas vidio da nema ni nikakvu zastitu od vremena, uz potencijalne probleme zbog dimenzija i baterije za 400 slika, cak ni 800 sa gripom nije dovoljno.. Mislim da su to mogli bolje napravit da su za ozbiljno mislili da ce A9 bit profesionalni sportski fotic.. Bit ce dobar za evente i slicno ali za terene sumnjam da cemo ih vidat previse.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 19:38   #2668
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Kak nema kad piše da je weather sealed? Sa Sony stranice:

Reliable dust- and moisture-resistant design
Enjoy carefree shooting in tough environments, with comprehensive dust-and moisture-resistance measures that help guard against moisture and dust. Protection includes sealing around buttons, dials, media jack cover, and enclosure edges featuring tongue-and-groove joints for double shielding to tightly interlock panels and components.

KLIK

Baterija je 480 okidanja po cipa standardu na viewfinderu, 650 okidanja na LCD ekranu. I to po cipa mjerenju koje ne ide na ruku mirrorless aparatima, jer kod njih puno više troši bateriju vrijeme rada koje je fotić upaljen nego broj klikova. Različit je princip rada nego kod dslra.. U praksi uvijek mirrorless fotići daju više okidanja nego što to kaže cipa standard..

Samo prvi primjer kojeg sam našao na netu.. Oly e-m1 mk2 ima 460 okidanja po cipa standardu, a pogledaj iskustvo uživo:

One battery charge could last me an ENTIRE day, coming home with more than 1500 shots, yet I still have about 20% battery life left! On the day I was shooting the Sepang Moto GP 2016, I came home with about 3000 shots (I used sequential shooting most of the time) before the battery flattened.

Zadnje izmijenjeno od: Touni. 20.04.2017. u 20:22.
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 20:57   #2669
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovo je definitivno tocno za bateriju, ja sa jednom okinuo 500 fotki i jedno 10ak min videa.
a fotic kao moze 310 napravit.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 22:50   #2670
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
760d ispuni skoro dve kartice od 16gb sa RAWovima ak slikam samo VF, mislim da bi mogao okinut blizu 1000 komada a pise 450.. Ljudi se bune na 1DX II jer dobivaju samo oko 2000 frejmova, starije jedinice su okidale preko 3000. Za fotic od 20 fps 1000 frejmova ili malo vise nije nista..
Za wearther sealing sam cuo na YT od nekoga tko je bio na prezentaciji kao i da baterija curi prebrzo. Ne svida mi se ni kolko pise po tim SD karticama, isto vidio na YT i pitanje je kak ce to radit u praksi posto Sonyiju to nije jaca strana. Novi senzor navodno cita 20x brze od stariji ali zivi bili pa vidjeli ..
Ima u tom foticu puno novih stvari i trebat ce neko vrijeme da se to vidi kak funkiconira. Ne treba ko 90% Sony fanboysa odmah pricat kak je to DSLR killer i te spike a sve zbog podataka na papiru i naravno paljba po Canonu jkoja e vec dio folklora na kanalima koji preferiraju Sony.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na