Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2022., 11:03   #1591
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Double-NAT ne mogu izbjeći.
Pitanje je da li mi to može prouzročiti kakve probleme VPNovi i sl.

Za razliku od robimarka, ja imam već skoro 3 godine složen DMZ i osim jednog reseta koji je A1 valjda napravio, pa sam morao ponovno složiti, sve ostale dane šljaka bez problema.
Prvi dan tražio bridge i pristojno me odbili, pa sam čak naletio na admin pass i vidio da ima tu opciju ali nisam htio uključiti. Nakon toga složio DMZ i fino sve hendlam preko svog routera, a na njihov se spojim svake prestupne, ako baš nešto zapne s internetom, što se možda dogodilo 2-3 puta.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 11:17   #1592
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Više me brine kod A1 nebriga oko postavaki, imao sam 6g u nizu kod njih homebox Redovito bi mi barem jednom na godinu uključili CGNAT, unatoč zahtjevima.
Druga glupa shema im je bila da su interno imali neki čudan NAT, npr. vanjski IP routera izvana se vidi kao javna adresa, ali router interno prikazuje WAN IP iz privatnog ranga. Na optici ne bi trebali imati takvih problema - valjda
c-shadow je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2022., 12:55   #1593
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Druga glupa shema im je bila da su interno imali neki čudan NAT, npr. vanjski IP routera izvana se vidi kao javna adresa, ali router interno prikazuje WAN IP iz privatnog ranga.
Pa upravo s tim si opisao CGNAT ako si u CGNAT-u a ruter prikazuje javnu IP adresu, to samo znači da ruter laže.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 13:45   #1594
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Koliko se sjećam, obnuto je bilo - izvana se vidjela javna adresa, a router je interno prikazivao neku nebulozu. Tako nekako, uglavnom nisam odmah skužio, nego tek kad je VPN prestao raditi
Nakon toga sam pisao skriptu koja se vrtila u cronu, pristupala preko http apija do routera, iščitala njegov WAN IP, usporedila s onime što vidi izvana i ako IPevi nisu bili isti = alert meni + reboot A1 routera.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 00:42   #1595
zmuss
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: /home/
Postovi: 6
Bok, jel netko zna VLAN ID-eve od wan konekcija na routeru? Uspio sam resetirati Huawei na tvorničke, ali one baš tvorničke da nema ništa od a1 postavki više. Htio bih si vratiti konekcije jer sam si net strgao heh, a nisam si prije zapisao sve podatke...
zmuss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 11:20   #1596
zmuss
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: /home/
Postovi: 6
Citiraj:
Autor zmuss Pregled postova
Bok, jel netko zna VLAN ID-eve od wan konekcija na routeru? Uspio sam resetirati Huawei na tvorničke, ali one baš tvorničke da nema ništa od a1 postavki više. Htio bih si vratiti konekcije jer sam si net strgao heh, a nisam si prije zapisao sve podatke...
Da odgovorim sam sebi - VLAN ID za internet je 60, za IPTV je 40. Skužio sam snifajući promet sa PON porta na router-u. Za VoIP nemam pojma jer ne koristim, a za management isto nisam proučavao...
zmuss je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 12:13   #1597
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
VoIP je VLAN 50, a TR69 55
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 19:46   #1598
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Ima li netko na A1 optici sa hg8145v5 da pogleda sa uncheck hide koji je password postavljen za OLT autentikaciju?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 21:28   #1599
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ima li netko na A1 optici sa hg8145v5 da pogleda sa uncheck hide koji je password postavljen za OLT autentikaciju?
Nema passworda, za autentikaciju se koristi samo serial.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 21:47   #1600
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Nema passworda, za autentikaciju se koristi samo serial.
Jesi li provjerio da nije 10 space-ova pa izgleda kao da nema ništa? Nece mi se autenticirat na OLT cijeli dan, a šalju tehničara tek sutra.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2022., 21:48   #1601
barbit
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: zg
Postovi: 24
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Jesi li provjerio da nije 10 space-ova pa izgleda kao da nema ništa? Nece mi se autenticirat na OLT cijeli dan, a šalju tehničara tek sutra.
@robimarko-bug je rekao da je 10spaceova, nadji thread u mreze/postavke hr ispova

http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=37
evo tu
barbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 21:59   #1602
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor barbit Pregled postova
@robimarko-bug je rekao da je 10spaceova, nadji thread u mreze/postavke hr ispova

http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=37
evo tu
Znam, pitao sam ga već prije na PM ali mi se disconnecta kad u S5 dodje do passworda, koristio space-ove ili prazan password. Pa sam mislio da nisu možda promijenili taj password ako netko može provjeriti na svom ONT-u.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 22:24   #1603
barbit
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: zg
Postovi: 24
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Znam, pitao sam ga već prije na PM ali mi se disconnecta kad u S5 dodje do passworda, koristio space-ove ili prazan password. Pa sam mislio da nisu možda promijenili taj password ako netko može provjeriti na svom ONT-u.
u koji ont ukucavas podatke?
barbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 22:46   #1604
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor barbit Pregled postova
u koji ont ukucavas podatke?
HG8145v5
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 22:53   #1605
barbit
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: zg
Postovi: 24
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
HG8145v5
ček ček, ne povuče podatke automatski s centrale? Pa sto nije to ont baš od a1 koji dijele uokolo za svoju optiku. Probaj reset na tipku ako nisi
barbit je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 00:32   #1606
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor barbit Pregled postova
ček ček, ne povuče podatke automatski s centrale? Pa sto nije to ont baš od a1 koji dijele uokolo za svoju optiku. Probaj reset na tipku ako nisi
Probao sam hard i soft reset bar 10 puta, ne radi.
Konfiguraciju povuče kad prodje autentikacija na OLT, ali to ne prolazi. Kako god, doći će sutra tehničar pa neka se on zajebava, ukućani neka se strpe.
Ni za živu glavu ne koristite onog digitalnog tehničara u a1 aplikaciji, nakon njega je sve i crklo.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 08:42   #1607
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Ja sam promjenio brzinu 31.10. i još do danas nemam internet. Kažu da tehničar ne treba doći jer sve u redu s opremom već da se kod njih nešto pobrkalo i da neki njihov odjel to mora riješiti. Uglavnom kažu da će riješiti, ali ne znaju kad. Nevjerovatno da nisu u mogužnosti talkav problem odmah riješiti.
Baš me zanima hoće li mi naplatiti cijeli mjesec ili će uzeti u obzir sve dane koje internet nije radio.
Čini se da što se tehničara tiče HT daleko najbrži.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 16:26   #1608
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja sam promjenio brzinu 31.10. i još do danas nemam internet. Kažu da tehničar ne treba doći jer sve u redu s opremom već da se kod njih nešto pobrkalo i da neki njihov odjel to mora riješiti. Uglavnom kažu da će riješiti, ali ne znaju kad. Nevjerovatno da nisu u mogužnosti talkav problem odmah riješiti.
Baš me zanima hoće li mi naplatiti cijeli mjesec ili će uzeti u obzir sve dane koje internet nije radio.
Čini se da što se tehničara tiče HT daleko najbrži.
Meni je tehničar došao danas oko podne i zamijenio ONT, a kvar sam prijavio jučer oko 13 sati. Ali ja sam u ZG i zamjena ONT-a je jednostavan zadatak, jednostavnije nego dodati serial na OLT ili password u ONT, što god da nije valjalo.
Jedino što se tehničar nije najavio telefonom prije dolaska (a trebao je) pa ja nisam bio doma nego na poslu. Vidjet ću sad kad se vratim je li sve OK, ukućani kažu da radi internet.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 16:40   #1609
barbit
Registered User
 
Datum registracije: May 2022
Lokacija: zg
Postovi: 24
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Meni je tehničar došao danas oko podne i zamijenio ONT, a kvar sam prijavio jučer oko 13 sati. Ali ja sam u ZG i zamjena ONT-a je jednostavan zadatak, jednostavnije nego dodati serial na OLT ili password u ONT, što god da nije valjalo.
Jedino što se tehničar nije najavio telefonom prije dolaska (a trebao je) pa ja nisam bio doma nego na poslu. Vidjet ću sad kad se vratim je li sve OK, ukućani kažu da radi internet.

Javi koji je ploam ako ga možeš nac u novom ontu
barbit je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 21:39   #1610
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
A1 mi se upravo javio da nude optiku preko HT infrastrukture kod mene. Sad imam onaj fazmozni HT-ov paket od 249kn za trio na optici, 1gbit, arene, hbo premium i prošireni, dodatni maxtv. Ta zabava me košta 339kn, ima li A1 nešto konkurentno tome?
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 10:33   #1611
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor barbit Pregled postova
Javi koji je ploam ako ga možeš nac u novom ontu
Unos passworda je disable-an, kao i apply button. Ne znam je li i na starom bilo tako prije hard reseta. Nakon hard reseta se moglo upisati password na starom ONT-u i apply-at, a ovaj ne mislim resetirat, pogotovo ne u petak :-p
Drugim metodama: čini mi se da je prazno, znači nema space-ova.

Možda je ipak bio problem u ONT-u, jer ga ni tehničar nije uspio spojit. Kaže žena da nije ni ovaj novi dok nisu nešto odradili s druge strane (vjerojatno dodali novi SN na OLT). A čini mi se da ovaj ONT nije korišten do sad kod nekog drugog, a stari je bio korišten po logovima. Tako da sam zadovoljan sa zamjenom.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 09:11   #1612
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Nastavak sage, rekli mi u petak da će tehničari doću u pon. U ponedeljak me zovu iz SZK da probaju riješiti problem. Pitam ih zašto me zovu kad tehničari dolaze danas. Kažu mi da tehničari ne dolaze jer je nalog otkazan. Na tom sam popizidio i zatražio da mi kažu tko je otkazao nalog ako ja nisam. Kažu da nemaju tu informaciju. Nakon svega toga sam odlučio napisati prigovor i nekim čudim za 20minuta zove tehničar da će odmah doći. Ne znam je li to bilo povezano, no drago mi je da je riješen problem.
Ne razumijem njihov način rada, zašto se treba toliko boriti s njima da se riješi jedan običan problem? Zašto nisu odmah poslali tehničara?
Nije ni čudo da su na lošem glasu. Zasad nisam sreo nijedanog prijatelja ili poznanika koji me nije upozorio na VIP(A1). No, uvijek sam mislio da ljudi pretjeruju, no bio sam u krivu. Otkad sam uzeo optiku imao sam dva veća problema s njima i za oba sam se morao boriti s njima da se riješe.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 11:19   #1613
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Klasika, rade sa minimumom / manjkom tehničara ....
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 12:12   #1614
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Ma ne, kod Alfreda u sistemu stoji napomena da se voli cijenkati pa mu se osvećuju
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 17:32   #1615
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ma ne, kod Alfreda u sistemu stoji napomena da se voli cijenkati pa mu se osvećuju
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 10:31   #1616
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Eto meni su poslali tehničara odmah sutra ikao sam ja htio da riješe problem remotely.
Ali izgleda da je onaj stari ONT ipak bio u banani. Ovaj novi ima bolji wireless signal, dobijem duplo bržu brzinu speedtesta na mobitelu sa iste udaljenosti nego što je bilo sa starim ONT-om. A nema ni prekida nakon 96 sati, barem ja ne primjetim da je išta palo.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 15:49   #1617
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Meni su danas spojili paket 1000/500 i dobio sam neki ogromni Huawei HG8245_Q2
https://support.huawei.com/enterpris...2-pid-21989531

Kazu monteri da su LAN 1 i 2 za Net a 3 i 4 samo za IPTV/STB.

Nego meni na svim speedtestovima uplado nesto "slabasan".

Dobijam brzine Down 930-960 sto je ok ali Up mi je od 250-280. Jel moguce da nesto nije dobro ustimano na paketu/centrali ?

Kad su spojili prvi put uopce nije radilo pa su mjenjali router pa su zvali negdje da im nesto prerade i trajalo je jedno 15ak min do se sve ustimalo da novi router povuce IP adresu, nakon toga nije radio IPTV/STB jos jedno 20 minuta je neko nesto prckao (bili su na vezi) dok i to nije proradilo...

Trenutno telefon ne radi tj. kaze "usluga jos nije dostupna, pokusajte kasnije..."
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:47   #1618
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni su danas spojili paket 1000/500 i dobio sam neki ogromni Huawei HG8245_Q2
https://support.huawei.com/enterpris...2-pid-21989531

Kazu monteri da su LAN 1 i 2 za Net a 3 i 4 samo za IPTV/STB.

Nego meni na svim speedtestovima uplado nesto "slabasan".

Dobijam brzine Down 930-960 sto je ok ali Up mi je od 250-280. Jel moguce da nesto nije dobro ustimano na paketu/centrali ?

Kad su spojili prvi put uopce nije radilo pa su mjenjali router pa su zvali negdje da im nesto prerade i trajalo je jedno 15ak min do se sve ustimalo da novi router povuce IP adresu, nakon toga nije radio IPTV/STB jos jedno 20 minuta je neko nesto prckao (bili su na vezi) dok i to nije proradilo...

Trenutno telefon ne radi tj. kaze "usluga jos nije dostupna, pokusajte kasnije..."
Meni je isto brzina uploda nakon instalacije bila oko 200-250. Zvao sam SZK i problem se riješio za par dana.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 21:18   #1619
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Na HG8145V5 išao pogledati skrivene elemente na stranici, i kada sam ih postavio vidljivima na vrhu ima neka kućica za potvrditi s nekim tekstom pored na kineskom. Google prevoditelj kaže ovo:

Za promjenu načina podešavanja potrebno je ponovno pokretanje. Želite li ga izvršiti?


Bojim se kliknuti da ne ode sve nepovratno u .... ;-)


Ima netko ideju što bi trebalo značiti način podešavanja?
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 21:25   #1620
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni su danas spojili paket 1000/500 i dobio sam neki ogromni Huawei HG8245_Q2
https://support.huawei.com/enterpris...2-pid-21989531

Kazu monteri da su LAN 1 i 2 za Net a 3 i 4 samo za IPTV/STB.

Nego meni na svim speedtestovima uplado nesto "slabasan".

Dobijam brzine Down 930-960 sto je ok ali Up mi je od 250-280. Jel moguce da nesto nije dobro ustimano na paketu/centrali ?

Kad su spojili prvi put uopce nije radilo pa su mjenjali router pa su zvali negdje da im nesto prerade i trajalo je jedno 15ak min do se sve ustimalo da novi router povuce IP adresu, nakon toga nije radio IPTV/STB jos jedno 20 minuta je neko nesto prckao (bili su na vezi) dok i to nije proradilo...

Trenutno telefon ne radi tj. kaze "usluga jos nije dostupna, pokusajte kasnije..."

Kod mene bila ista priča prilikom spajanja, dugo je trebalo da proradi, zvali itd... Router dobio HG8145V5, nema ograničenje lan priključaka, imam na njemu 2 uređaja spojena i switch, znači 3.



Nisam znao da daju i taj tvoj router, ne mogu online naći koje su uopće razlike, oba su prilično vremešna, moj je izgledom puno manji
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na