Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2008., 11:32   #1
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Tele2 pretplata - prepaid

Ovaj mjesec istječe mi robovlasnički ugovor na Tele2 i odlučio sam se prebaciti na prepaid. Međutim, problem je što sam čuo kako oni staru pretplatničku SIM karticu (koja je kod korisnika) isključe sa mreže (bez ikakvog upozorenja) a novu karticu za prepaid šalju sporovoznom poštom. E sad, pošto njihova SZK ne zna (ili možda ne želi) pružiti ikakvu smislenu informaciju, želim ovdje doznati je li nekako moguće ubrzati taj proces? Da možda dođem direktno kod njih po taj SIM? Ne želim biti bez mobitela tjedan dana... To je zaista krajnje neozbiljno od njih.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 12:10   #2
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
nece ti tako biti ja dok sam s t mobilea prelazio na tele2 dobio sam novu karticu. najavili su mi dan kada ce me iskljuciti s t mobilea i rekli da tada ubacim novu karticu. tako ce vjerojatno i tebi biti. da ce ti iskljuciti staru onda kad ce ti nova vec doma biti
Filip7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2008., 12:38   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Moj otac kad je radi isto to kod njih dobio je prepaid karticu postom nekih tjedan dana prije nego su ga iskljucili , i nije imao problema .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 13:35   #4
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Upravo tako. Iskljuce ti karticu, meni bez najave, i cekas oko 5-6 dana za novu. Ekstremni idijoti, ekstremni.

Prica ide da ce ti se javiti korisnicka sluzba i da im ti kao mozes reci da neiskljucuju karticu dok ne posalju SIM ali meni se nitko nije javio i iskljucili su mi je bez najave. Poludit sam htjeo...

Sada vidim da su neki imali druga iskustva no ja i frend potpuno identican slucaj. Barem za Rijeku izgleda da pogubili razum.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 20:05   #5
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Upravo tako. Iskljuce ti karticu, meni bez najave, i cekas oko 5-6 dana za novu. Ekstremni idijoti, ekstremni.

Prica ide da ce ti se javiti korisnicka sluzba i da im ti kao mozes reci da neiskljucuju karticu dok ne posalju SIM ali meni se nitko nije javio i iskljucili su mi je bez najave. Poludit sam htjeo...
Ma jednom mojem kolegi napravili su potpuno istu stvar. Taj tele2 mi se sve manje sviđa... Jesu jeftini, ali imam dojam kao da kod njih rade ljudi sa smanjenim mentalnim sposobnostima.

Uglavnom , izgleda da i meni prijeti mogućnist da barem 5 dana budem bez mobitela... Pretpostavljam da se stara kartica više ne može ponovo aktivirati nakon isključenja radi privremene upotrebe dok ne stigne nova = mogu se slikat.

Krasno...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 01:21   #6
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
planiram se uskoro i ja prebaciti na tele2 prepaid, pa me zanima jer jos uvijek ima ona fora da ti ostane stari broj tipa 091 i 098?

i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 08:47   #7
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 12:17   #8
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
Krivi podforum? Ajde ti onda lijepo reci koji je pravi podforum za ovo... Možda mobiteli? :S
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:21   #9
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
kako ne, pa mozes na Internet preko njih...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 20:17   #10
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
kako ne, pa mozes na Internet preko njih...
Ja svako tolko dignem icq na mojoj V3.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2008., 10:59   #11
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Podnio sam zahtjev, na prodajnom mjestu su rekli da će me netko iz tele2 kontaktirati, ali nitko me uopće nije kontakirao nego su me bez ikakvog upozorenja isključili sa mreže.

Idioti, ekstremni idioti, kako je netko gore već napisao...

SZK nisam ni zvao jer znam kako se završio neslavno slučaj sa onim mojim poznanikom kojem su napravili istu stvar. Kad ih je zvao rekli su da je nova SIM kartica poslana poštom, no tip je čekao 4-5 dana i na kraju je ispalo da uopće nisu ništa poslali nego je morao otići natrag na prodajno mjesto po novi SIM... Koje su to budale, pa mogli su mu odmah reći da ide po karticu umjesto da ga zavlače.

I tako se povijest ponavlja. Tele2 - jednostavno komplicirano.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 23:11   #12
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Banda lopovska - deranje Tele2 prepaid racuna u sekundi

Dakle ovako ide slučaj,

Kupim danas 25bon na automatu i fino prolazeci do zgrade nadoplatim prethodno stanje 2.69kn , dojde poruka " Nadoplatili ste vas racun s 25kn! bla bla bla ", reko fino, mob u djep i bon isto ( inace mi to nije navika ), da bi sad, dok trebam zvat kolegu čuo prije uvodne zvonjave onu dosadnu babetinu, "Uskoro cete potrositi, bla bla nadoplatite vas racun"... prvo onako ne obazirem se i onda klikne, cek pa gore treba bit 27 i pol kuna...otkud sad to upozorenje?,

Provjerim stanje 2.69 kn...., vas racun aktivan do 09.06.2010.

Da bude stvar gora, 11.10. nadoplatio s 100kn, zvao dosta aktivno, i iza svakog poziva ko čangrizava baba odem vidjet stanje na računu, sve štima...


Zovem službu za korisnike, javi se neki Zvonimir i fino me vodi kroz proces verifikacije da sam ja vlasnik računa..., kaže : gosp. vi ste aktivirali neku uslugu sa peteroznamenkastim brojem koja košta 12.5kn po poruci...

1.) ne primam nikakve poruke od peteroznamenkastih brojeva usranih, nit ikakve slične koje dodju 12 i po kuna -.-

2.) kaže 11.03, 14.03, 16.03. i 17.03. ste primili te poruke, znači to je 50kn po toj njihovoj računici, a ja 56 i nes sitno kn imao prekjucer, jucer i danas...

znači trebao bi biti na manje od 50kn 18.03. ali nisam....

Ko tu mutnu vodu blati i vrti nemam pojima..., interesantna stvar: pošaljite poruku STOP na taj broj da vam se ukine usluga, 200 puta je to ponovio...

Valjda da mu zavrneš šiju nebi zaustavilo uslugu,


Onda dolazi na red uputa: pošaljite nam faks sa zahtjevom za prekid te usluge....


Na moje pitanje,: što sad, ako nadoplatim dalje lovu će me derat??
A: "Pošaljite poruku stop ...... ( trkelj ser bljuv prd) "


Je imao tko slična iskustva? Ili da je besramno opljačkan od strane tele gamadi ?

:/
Juggernaut je offline   Reply With Quote