Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2022., 18:22   #451
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesu li oni vukli svoju optiku po zgradi ili je već bila od HT-a, pa ide preko nje? Ja sam uzeo 1 Gb preko A1, pa mi je njihov tehničar rekao da će Telemach početi iznajmljivati optiku po zgradama. Kako ja plačam EON, znam da su provukli do zgrade (cijela Vukovarska ulica je pokrivena), a po zgradi imam optiku od HT-a, to mi je bilo interesantno za spojiti sve u jedno. Tako je on rekao. Je li se možeš maknuti sa CGNAT-a, jednostavno kao na A1?
Evo i po Osijeku se provlači naveliko. Došli mi pred zgradu, uskoro će unutra. Već imamo kanalicu za A1 kablovsku (još od DCM-a) i jednu kanalicu od HT optike.
Kablovi će ići A1 kanalicom, navodno su tako s njima dogovorili, znači neće koristiti HT kablove. Na svaki kat će staviti neki mali razvodni ormarić/kutiju.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 18:29   #452
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Evo i po Osijeku se provlači naveliko. Došli mi pred zgradu, uskoro će unutra. Već imamo kanalicu za A1 kablovsku (još od DCM-a) i jednu kanalicu od HT optike.
Kablovi će ići A1 kanalicom, navodno su tako s njima dogovorili, znači neće koristiti HT kablove. Na svaki kat će staviti neki mali razvodni ormarić/kutiju.
Tocno tako indeticno kako si napisao su uvlacili i u ZG po zgradama...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 21:02   #453
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Evo i po Osijeku se provlači naveliko. Došli mi pred zgradu, uskoro će unutra. Već imamo kanalicu za A1 kablovsku (još od DCM-a) i jednu kanalicu od HT optike.
Kablovi će ići A1 kanalicom, navodno su tako s njima dogovorili, znači neće koristiti HT kablove. Na svaki kat će staviti neki mali razvodni ormarić/kutiju.
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Tocno tako indeticno kako si napisao su uvlacili i u ZG po zgradama...
Jesu li tražili potpise stanara? I nisu se oni dogovorili sa A1, nego je HAKOM naredio da mogu koristiti njihove kanalice, a A1 se još ne miri s time:
https://www.ictbusiness.info/telekom...upade-u-posjed
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 21:40   #454
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesu li tražili potpise stanara?
Mozes mislit kako su skupljali potpise, predstavnik stanara uz konzultaciju sa uzim odborom stanara im je dao dozvolu da udju u zgradu...
U tu jednu kanalicu bez problema stane 10 ovakvih svjetlovodnih kabela - optickih niti, koji od kutije na stubistu vode do stanova...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2022., 22:58   #455
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesu li tražili potpise stanara? I nisu se oni dogovorili sa A1, nego je HAKOM naredio da mogu koristiti njihove kanalice, a A1 se još ne miri s time:
https://www.ictbusiness.info/telekom...upade-u-posjed
Kakvi potpisi? To je prošlost. Kad je jedan usao onda mogu uci svi. To su pravila tržišne utakmice.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 08:58   #456
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Jel se Telemach igdje širi po naseljima sa kućama (kao A1 i HT) ili oni sami po stanovima? I koriste li oni igdje A1 i HT infrastrukturu?

Inače, zanimljiv razgovor sam vodio sa HT operaterkom prije tjedan/dva. Kad su me zvali iz A1 da mi je dostupna optika, nazvo ja HT da vidim jel mi je kojim slučajem odmah dostupna optika i kod njih. I kaže nije mi dostupna ali da računam da će za 6 do 12 mjeseci biti čim istekne "ekskluziva od operatera izvršitelja radova", kao to je uobičajena praksa da ekskluzive traju do 12 mjeseci, tako radi i HT kad postavlja optiku, no kasnije se ta infrastruktura može koristiti od drugih operatera naravno uz određenu naknadu. Pitanje je samo da li A1/HT infrastruktura može izgurati veće pakete brzina koje Telemach nudi
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 16:32   #457
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
I koriste li oni igdje A1 i HT infrastrukturu?

Koriste HT-ovu infrastrukturu po zgradama gdje je ona dostupna. Tako je barem kod mene situacija sa Telemachom.



Za kuće ne znam.
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 16:59   #458
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Koriste HT-ovu infrastrukturu po zgradama gdje je ona dostupna. Tako je barem kod mene situacija sa Telemachom.



Za kuće ne znam.



koriste i po kućama
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 18:03   #459
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor gazda099 Pregled postova
koriste i po kućama
Jel nude na tim mjestima i njihov 2/2 paket ili samo do 1Gbps?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2022., 18:21   #460
gazda099
Premium
Moj komp
 
gazda099's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 163
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Jel nude na tim mjestima i njihov 2/2 paket ili samo do 1Gbps?

e ne bih ti znao
gazda099 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2022., 08:18   #461
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Koriste HT-ovu infrastrukturu po zgradama gdje je ona dostupna. Tako je barem kod mene situacija sa Telemachom.
Ja imam HT-ovu optiku i Telemach i A1 nula bodova. Mislim da ima još neka caka pored koristimo HT-ovu optiku.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote