Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2017., 21:24   #1141
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
settings-installed apps-default i tu izaberi koji preglednik želiš
a za fingerprint, meni je uvijek nakon reboota prvo tražio pin, nije želio preko otiska prsta
Ma to znam, ali kako imam više preglednika instalirano, dosad je uvijek pitao s kojim želim otvoriti što je upravo ono što bi htio vratiti natrag. Kako?
Hm, znači ovo za fingerprint je možda normalno tako. Čini mi se da s Redmi 3 Pro nisam imao taj "feature".
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 21:54   #1142
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ima čovjek na njuškalu za 2300 Mi5 i 2700 Mi5s u paketu za maskicom i staklom... OK mi je platit 100njak kn više da se ne zafrkavam s poštom, no on mi tvrdi da je garancija 12 mjeseci i da ih on naručuje iz Kine- a ja čitam da Xiaomi daje 24 mjeseca. Ne vjerujem da čovjek laže jer nema smisla, ali nije mi jasno kako je to moguće?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 22:34   #1143
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
a ja čitam da Xiaomi daje 24 mjeseca.
A gdje ti to čitaš i gdje to xiaomi išta daje?
Oni se ne bave prodajom svojih telefona pa ne znam kako mogu išta davati, daje onaj koji prodaje.
Ako hoćeš jamstvo od 2 godine onda kupi u nekoj od naših trgovina, sve ostalo je rizik.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 23:28   #1144
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne slazem se da je rizik.... garancijski postupak ako kupis u nekom od nasih ducana je identican kao i ako kupis na nekom od renomiranih webshopova (kao grosso npr), i jednako dugo si bez mobitela , pisao sam o tome par stranica unazad.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 23:47   #1145
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ne slazem se da je rizik.... garancijski postupak ako kupis u nekom od nasih ducana je identican kao i ako kupis na nekom od renomiranih webshopova (kao grosso npr), i jednako dugo si bez mobitela , pisao sam o tome par stranica unazad.
Moš ti pisat šta očeš,ja samo znam, da sam bez nekog Honora bio po mjesec i kusur dana(i to uz cijenkanje,ucijene i ostale eskapada koje su zapravo jako učestale u takvim slučajevima) kada sam ga slao u matičnu državu ili kontinent(i još se vratio nazad neispravan,jer naravno,ne možeš napraviti KLJUČNU stvar a to je pregledati uređaj po preuzimanju da utvrdiš da je kvar otklonjen) servisu renomiranog shopa a bez Sonya Z3C po 5 dana kada je iz centra išao u Agram il di već,došao ispravan,da nije,čekao bi 3 dana još i vratio bi se ispravan.

Stoga,lijepo te molim,ovakve bisere ostavi za Bug forum,ima nas tu ozbiljnih starijih i iskusnih ljudi sa podužim stažem naručivanja iz Čajne.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 08.01.2017. u 23:52.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 23:50   #1146
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
momak, usporedjujes kruske i jabuke (mali i veliki kvar). ja sam imao veliki (neodstranjivi kvar) na xiaomiju koji je kupljen u neutrinu. takodjer sam bio bez mobitela mjesec dana.

za manji kvar ces biti mozda tjedan dana bez moba... dan do italije, dan nazad i ostalko kolko treba za popravak...

evo samo pitanje... na kojem si ga to sajtu bio narucio gdje je bilo potrebno cijenkanje? jel bio grosso mozda? nije? i rest my case.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 23:56   #1147
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Mobitel je bio kupljen u Honorbuyu. Koji je po rejtingu i prometu uspoređujući s Grossom,Šangaj napram Đurđevca.

Glede vašeg guranja tog sranja od Grossa po više foruma,opet bih molio,smanjite malo,točno se vidi da ste u džihadu po forumu(davanje etikete RENOMIRANI,LMAO) zbog jednog đaba mobitela,prozirno i preočito.

Manji,veći kvar,nebitno,jedino šta je bitno da ne možeš pregledati mobitel prilikom preuzimanja. SAmim time povećavaš rizik dužeg boravka na putovanjima i servisima. To je rizik i ping pong loptici,ali tebi nije...zanimljivo.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 09.01.2017. u 00:02.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:01   #1148
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
đaba mobitela? wtf?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:02   #1149
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
moram intervenirat..
@trouble svatko ima drugacija iskustva, to je tako..
ja osobno sam imao lose sa nasim shopovima i tu sam ih prekrizio ali to ne znaci da tebi nisu popravili mobitel za 3 dana..
nadalje nije isto mobitel kinez ili neka nazovimo je renomirana marka kao u tvom slucaju Sony..
Grosso je do sada sve probleme rijesio posteno i na vrijeme i srecom za nas svih nije jos bilo tezih kvarova..
nije u redu da @santos-a napadas jer je covjek stvarno imao lose iskustvo s nasim shopom i pisao je o tome..
ove nebuloze da pise radi free telefona necu ni komentirat, tp govori vise o tebi nego o njemu.. inace sam ja onaj kojeg prozivas, onaj sta "gura" Grosso pa slobodno se zali na mene drugi put..

from my Bv2000s on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:08   #1150
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Mobitel je bio kupljen u Honorbuyu. Koji je po rejtingu i prometu uspoređujući s Grossom,Šangaj napram Đurđevca.

Glede vašeg guranja tog sranja od Grossa po više foruma,opet bih molio,smanjite malo,točno se vidi da ste u džihadu po forumu(davanje etikete RENOMIRANI,LMAO) zbog jednog đaba mobitela,prozirno i preočito.

Manji,veći kvar,nebitno,jedino šta je bitno da ne možeš pregledati mobitel prilikom preuzimanja. SAmim time povećavaš rizik dužeg boravka na putovanjima i servisima. To je rizik i ping pong loptici,ali tebi nije...zanimljivo.


evo ti "đabe", sram te moze bit.

__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:09   #1151
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ma znam da moraš,ima vas na više foruma nego google adsa.

Samim time što sami nadjevaju pridjeve poput "renomiranog",jednog shopa,koji bi bez vašeg džihada prošao nezamijećen ko Pernarov prosječni performans da nema Index.hr-a...mi daje za pravo ustvrditi da neš smrdi. Tj svakom s većim IQom od šumeće tablete aspirina C bi smrdilo.

No dobro,drago mi je da nista za sada imali problema,no ustvrđivati da je rizik sa servisom jednak kupovini u HR je idiotarija,tolika,da je dužnost svakog normalnog forumaša da digne glas i da zamoli,da nas se ne truje sa takvim idiotarijama. I rest my case.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:19   #1152
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A gdje ti to čitaš i gdje to xiaomi išta daje?
Oni se ne bave prodajom svojih telefona pa ne znam kako mogu išta davati, daje onaj koji prodaje.
Ako hoćeš jamstvo od 2 godine onda kupi u nekoj od naših trgovina, sve ostalo je rizik.
Krivo sam se izrazio, Xiaomi ne daje, daje grossoshop, a i još sam negdje vidio 24 mjeseca pa sam mislio da je to standard.

Ne bih želio dati 300 eura za mobitel s 12 mjeseci garancije
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:39   #1153
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ma znam da moraš,ima vas na više foruma nego google adsa.

Samim time što sami nadjevaju pridjeve poput "renomiranog",jednog shopa,koji bi bez vašeg džihada prošao nezamijećen ko Pernarov prosječni performans da nema Index.hr-a...mi daje za pravo ustvrditi da neš smrdi. Tj svakom s većim IQom od šumeće tablete aspirina C bi smrdilo.

No dobro,drago mi je da nista za sada imali problema,no ustvrđivati da je rizik sa servisom jednak kupovini u HR je idiotarija,tolika,da je dužnost svakog normalnog forumaša da digne glas i da zamoli,da nas se ne truje sa takvim idiotarijama. I rest my case.
nemoram ja nista.. moja slobodna volja..
ali isto tako ne moras ni ti napadat covjeka samo zato jer ima drugacije misljenje jer ti kao "stari forumas" bi trebao to znati..
iskreno, sere mi se od vas "iskusnih"..
@simpleplan 24 mjeseca ti je na Grossu, tako uostalom i pise na stranicama shopa..

from my Bv2000s on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 08:29   #1154
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
stigo mob s grosso-a, dobio uz paket jos:

1x silikonsku masku
1x zastignu foliju
1x kaljeno staklo (origigi xiaomi)

android je 6.0.1. MMB29M
Miui je 8 global 6.9.29 beta

primjetio sam da dok u "about phone" klikcem na android verziju, starta se neka igrica sa android likom, poput one kaj je bila ludo popularna flappy bird ili kak se zvala...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 09:02   #1155
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@santos na svakom MM androidu je ta igrica.. 😂😂😂😂

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 09:17   #1156
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
prvi glas
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 09:20   #1157
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
prvi glas



from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 10:38   #1158
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Stigao mi xiaomi mi5.. Zanima me zašto nema hrvatskog jezika? Zar to nije doslo s miui 8?

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 12:03   #1159
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Vjerovatno nemas global rom...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 17:26   #1160
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Hrvatski ima samo na Global Beti, čak ni Global Stable nema Hrvatski... Tako da ako ti fali kabel u ruke i udri flash.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 22:00   #1161
lucidorius
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Pozdrav!
Dvoumim se između xiaomi mi max 3/64 i xiaomi redmi pro high edition 3/64 pa vas molim za preporuku. MIi max je veći što mi više odgovara ali mi se redmi pro po spec. čini bolji. Hvala unaprijed!
Ima li kakav kod za te telefone?
lucidorius je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 22:48   #1162
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Mipad 2 iskustva? Za zenu. Surf, citanje knjiga itd. Eu rom fino radi?
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 13:02   #1163
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nforcerx.x Pregled postova
http://bigota.d.miui.com/7.1.5/heliu...58cfed72ee.tgz

Radi savršeno

Sent from my MI MAX using Tapatalk
hvala puno, idem probat sad
  Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 22:14   #1164
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
stigo mob s grosso-a, dobio uz paket jos:

1x silikonsku masku
1x zastignu foliju
1x kaljeno staklo (origigi xiaomi)

android je 6.0.1. MMB29M
Miui je 8 global 6.9.29 beta

nisam zadovoljan rom-om.... promjenili su neke zvukove koji su mi bili ok na prijasnjim verzijama a ne mogu se promjeniti. notification light su onemogucili za appove da mozes slagati, samo pozivi, poruke i "notificationi". ali ni ti notificationi ne rade uvijek... za facebook lite, whatsapp, uopce mi ne svjetli. i nemam di dodati..

baterija - jel vama pise pod security>battery 4100 mAh ili 4000? meni pise 4000

od tvornickog kak je dosla sa nekih 46%, sad je na 11%, battery saver ukljucen na 20%, ima 3h33min SoT-a i 1dan i 14h rada.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 00:11   #1165
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Imao sam i ja na svom taj problem s LED notifikacijama, jedva sam pronašao gdje se namjestaju. Settings -> notification and status bar -> app notification -> kad klikneš na aplikaciju koju želiš, otvori se lista i na njoj je i notification light. Bar je ovako na EU Dev ROM-u.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 00:49   #1166
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
tnx. ali i dalje mozes samo on/off, ne mozes utjecat na boje...

+ ne mogu dodati facebook lite pod "other apps" za syncanje....

neke stvari rjese dobro, a druge stvari naprave gore... to je kaj mene najvise smeta kod

svake sljedece verzije miui-ja
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 00:51   #1167
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Da, prije se mogla personalizirati boja za svaku aplikaciju pojedinačno.. stvarno mi nije jasno zašto su to uklonili..

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 01:46   #1168
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Krivo sam se izrazio, Xiaomi ne daje, daje grossoshop, a i još sam negdje vidio 24 mjeseca pa sam mislio da je to standard.
Ne treba miješati tvorničko jamstvo od godine dana koje daje svaki (pa i kineski) proizvođač mobitela s dodatnim ili nekim custom jamstvima koje daju dućani. Npr. kad sam prije par godina imao problem s Lenovom kupljenim u kineskom web dućanu (nakon 4-5 mjeseci počeo ekran rikavati), slao sam im ga natrag u Kinu i izričito su me zamolili da priložim Lenovo Warranty knjižicu iz kutije kako bi mogli proslijediti u Lenovo tvornički servis jer je još bilo u garantnom roku od 12 mjeseci. Poslao sam im mob i knjižicu, oni proslijedili servisu i na kraju sam dobio potpuno novi mobitel. Tako da vjerujem da i Xiaomi ima 12 mj. tvorničke garancije, jedino bi mogao biti problem kako ju ostvariti, ovisno o mjestu prodaje...
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 09:00   #1169
šaomi
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
pozdrav ljudi, kupio sam na grossu Xiaomi mi 5s plus, dolazi sa Stock ROMom, a pošto ne znam puno o tome, ako može neki link s uputama kako dalje kad dođe mob! hvala
šaomi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 09:51   #1170
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Ako dodje sa global stable imas hrvatski meni. Ako ne onda moras flashati eu rom. Al otom potom. Global stable dobro radi.
imart je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na