Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2011., 21:16   #31
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
Eh, kad bi bar bio siguran da radi Homer! /snip
Ukratko, od socijalizma i kapitalizma napravili smo novo endemsko društveno uređenje, Hrvatizam - (najgore iz socijalizma i kapitalizma uspješno smo integrirali u jedno).
Mogao si jednostavno reci - ne, nikada nisam bio u niti jednoj NE, niti imam ikakvog suvislog znanja o energetici i ukratko, serem bezveze, pa umjesto da to priznam, trkeljam o nekakvim HDZ-ovima, komunizmima i ostalim glupostima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 21:20   #32
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Gotovo uvijek se zanemaruju utjecaji izvora obnovljive energije na okoliš i ekosustav, daleko su oni od savršenih. Da sada stavimo na tisuće vjetroelektrana po otocima i obali, pobili bi cijelu populaciju bjeloglavih supova i drugih ptica te šišmiša. Uz to, vjetroelektrane emitiraju zvukove niskih frekvencija koje štetno utječu na psihu ljudi koji žive blizu, ali ne samo na ljude nego i na životinje.
Izvadak iz jednog znanstvenog rada sa ScienceDirecta:
Citiraj:
-The effects of wind turbines on antipredator behavior in California ground squirrels (Spermophilus beecheyi)

Abstract:
Electricity-generating wind turbines are an attractive energy source because they are renewable and produce no emissions. However, they have at least two potentially damaging ecological effects. Their rotating blades are hazardous to raptors which occasionally fly into them. And wind turbines are very noisy when active, a feature that may interfere with the lives of animals beneath them. We studied California ground squirrels (Spermophilus beecheyi) in the Altamont Pass Wind Resource Area of Northern California. These squirrels emit vocalizations that alert others to the presence of a predator, and so may be forced to compensate for turbine noise by modifying antipredator behavior. We compared the antipredator behavior of squirrels at two sites, one close to and the other far from turbines, and under two conditions, during baseline and playback of conspecific alarm calls. We generated composite two variables using principle components analysis, one representing vigilance and one representing another cautionary antipredator tactic, for further statistical comparisons. Animals at the Turbine site exhibited elevated levels of vigilance and showed increased caution demonstrated in part, by returning to the area near their burrows during alarm calling. We conclude that this site difference is probably caused by the disparity in turbine noise, since predator abundance, group size, and vegetation type and density were similar for the two sites. Though population level impacts of these behavioral differences remain to be explored, our results indicate that behavioral impacts of turbines on wildlife should be considered during future turbine development.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 23:06   #33
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ovo je super potez od jednog poznatog web dućana
http://www.dealextreme.com/p/please-...ith-dx-2011311
ja sam se uključio!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 23:25   #34
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Oprosti ali ovakve mi stvari dignu tlak na 300...
Nit si bio u Krškom, sigurno nisi bio u Fukušimi... a sve ostalo su predrasude...
stvarno misliš da kod nas radi Homer Simpson ili da mi kamenjem udaramo po reaktoru kad nešto zapne?
Ne, nego slušam priče stručnjaka koji nazivaju Krško sigurnijom elektranom od Japanske kako bi se smirila situacija ili panika koju unose ti isti mediji. Ne vjerujem u to. Nisam bio ni u jednoj, ni u drugoj, ovo u Japanu su stvarno ekstremni uvjeti i znam da sami radnici čine najbolje od sebe. Niti sam igdje spominjao da bi Hrvati radili lošiji posao od Japanaca. Znam kako NE elektrane rade, nisam studirao ništa vezano uz to, niti sam dublje upoznat sa tehnologijom, a ti si promašio poantu totalno.

Nisam protiv nuklearnih elektrana u potpunosti, ali vidim da svugdje postoje lobiji i interesi koji će progurat svoje riješenja kao najbolja pod bilo koju cijenu. I to je zabrinjavajuće.

Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Ti naravno znaš...
Jel slučajno radiš na Nethr-u...
NHF ali ako nešto ne možeš potkrijepiti činjenicama, onda ni nemoj pričati da te zanima kako su članci pisani...
http://www.nuklearno-drustvo.hr/ - drugi članak.


Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Pa šalju jer Japanci sami ne mogu i trebaju pomoć. Možda ima veze s tim što ih je pogodio potres od 9 stupnjeva po Richteru i Tsunami neki dan... i svakodnevno rokaju potresi od oko 5 stupnjeva... ma neeeeeeeeeeeeee

Slali su i na Haiti i u Indoneziju...
Stručnjake usko vezane za područje nuklearnih energije valjda. Imaš na BBC News sve te članke, izjave čelnih ljudi u energetici pa čitaj malo. Ne znam zašto si se našao prozvanim samo zato što radiš u NE.

EDIT: Evo i dobrih vijesti: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12779512

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 17.03.2011. u 23:34.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 09:52   #35
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
Pa onda se seli odmah... jer vjerovao ili ne okružen si nuklearkama...
ima ih koliko hočes u Europi.. cca 200 komada
ili smatraš da radijacija nema putovnicu i ne prelazi granice??
Da sam okružen nuklearkama znam, da nisam ni malim prstom kročio u njih - nisam i ne planiram, da radijacija nema putovnicu i ne traži je (dakle radijacija je ilegalni useljenik) znaju i djeca, da ne znam ništa o energetici - to mi je najbliža srodna struka (moja je elektronika) i živim od nje, a oni na faksu što su mi dali prolaz na ispitu iz strojeva, mreža... i komad papira na promociji su sigurno napravili grešku pri štampanju pa su mi ime tamo napisali greškom...
__________________
Pill Man

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.03.2011. u 10:08. Razlog: Spamara i nakon upozorenja.
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 19:03   #36
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
eto jedan komentar sa 24 sata na temu NE :
" Sad ove što lobiraju i zagovaraju nuklearne elektrane, poslat na rad u Japan da malo oprave elektranu, a poslije ako vidim da im nakon nekoliko godina ništa ne bude nek je u mene prid kućom grade!"



( I ne , nije provokativan post )
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 19:06   #37
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Komentar točno paše uz portal na kojem je postan.

@pill man

Tvoja diploma iz elektronike nema apsolutno nikakav značaj kaj se tiče NE i nije nikakav odraz znanja o toj temi. Dapače!
  Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 22:21   #38
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
Da sam okružen nuklearkama znam, da nisam ni malim prstom kročio u njih - nisam i ne planiram, da radijacija nema putovnicu i ne traži je (dakle radijacija je ilegalni useljenik) znaju i djeca, da ne znam ništa o energetici - to mi je najbliža srodna struka (moja je elektronika) i živim od nje, a oni na faksu što su mi dali prolaz na ispitu iz strojeva, mreža... i komad papira na promociji su sigurno napravili grešku pri štampanju pa su mi ime tamo napisali greškom...
svatko dovoljno uporan moze zavrsiti bilo koji faks.. nadam se da barem razumijes gdje si se svrstao izvlaceci diplomu iz elektronike u temi o energetici
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 22:39   #39
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
tek sad vidim da sam gore ostao dužan odgovor....

@tutix
ok.. slažem se da lobija ima svugdje. kako za tako i protiv. žalosno je što na kraju odlučuje politika koja o problematici zna isto ako ne i manje nego teta Mojca koja briše pod u Krškom...
Možda i jesam promašio tvoju poantu. iako više nije ni bitno...
ali kažeš mi da te smetaju lobiji i onda mi linkaš BBC, korporaciju koja zavisi o nalkadi/slušanosti/gledanosti... ok...


meni svejedno.
ja sam ionako izgubio volju za raspravom jer večina ljudi ima premalo znanja o temi da bi mogli konstruktivno i argumentirano iznjeti mišljenje...

btw koliko je ljudi poginulo u Japanu direktno od zračenja??
Potres od 9 stupnjeva po Richteru i popratni Tsunami nisu uspjeli izazvati nuklearnu katastrofu u elektrani koja je jedna od najstarijih i najmanje sigurnih...
baš me zanima kako bi se Hooverova ili Asuanska brana ponjele u istim uvjetima i koliko bi života pokosile....
ili nedaj Bože He Varaždin ili He Donja Dubrava ispod kojih je 10-ak sela ali to vas ne smeta?

uglavnom povlačim se iz rasprave....
postoji toliko stvari kojih bi se ljudi trebali bojati ali ovo je tema koja cilja na ljudsko ne znanje te ima u sebi naziv nuklearno a ljudi to automatski povezuju s bombama...
ljudi već unaprijed imaju formulirano mišljenje koje je temeljeno na medijima....
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Franf. 04.04.2011. u 22:44.
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 22:50   #40
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
meni je uvijek bilo fascinantno kako si neki ljudi daju za pravo iznositi svoje misljenje pod cinjenice pogotovo kad ne znaju nista o temi o kojoj pricaju
i onda kad im se na to ukaze se uvrijede umjesto da kazu, "ok, fakat ne znam nista o ovome osim ono malo sto sam pokupio iz jedno tri cetri paragrafa na internetu" i ako ih vec tema zanima procitaju nesto o njoj,
ali ne, lakse je filozofirat o necem o cem nemas pojma nego objektivno proucit temu
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2011., 23:10   #41
vedran-88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 23
jeli to stvarno prirodna katastrofa?
Pogledajte pa oni koji se imalo kuže ili sjećaju bar fizike srednje škole znati će....

http://www.youtube.com/watch?feature...DdAOGwzw#at=17
vedran-88 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 00:32   #42
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor vedran-88 Pregled postova
jeli to stvarno prirodna katastrofa?
Jeste, zna se da je to sve zavera judomasonske loze, reptila i Visagea!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 00:35   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
od ovih svih visage mi je najsumnjiviji iskreno!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 04:09   #44
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
/cut
Ma uglavnom frende - htio sam samo reći da mi ide na pipidipi kad se smiruje situacija ovdje na način da se govori o nečemu što je u "našem dvorištu" kao boljem od bilo čega na svijetu. I da se to nama ni pod koju cijenu ne može dogoditi. Koliko možeš biti samouvjeren pa to izjaviti?

Samo to.

Ovo sa neposrednim žrtvama je glupo uopće komentirati. Jer je neposredno u Černobilu poginula 31 osoba, u Fukushimi nije nijedna. Neposredno. Ali šta se dešava poslije? Ništa. Zato što uzrok karcinoma štitne žlijezde nije poznat. Uzrok genetskim mutacijama ljudi isto tako.

Što se tiče HE, nisam ih nigdje spominjao kao boljom alternativom (jer u početku bijaše HE). Dovoljno je pogledati samo Three Gorges Dam u Kini.

OT: Što se tiče lobiranja i BBC-a, ovise o gledanosti kao i bilokoja medijska organizacija. Ne znam gdje tu ima lobija. Prenose loše vijesti, isto kao i dobre, u prilično dobrim vremenskim intervalima. Za razliku od američkih medija te naših medija koji pomalo uvode kulturu straha u svako "naše" kućanstvo opremljeno "televizijom i internetom". To je već neka druga priča.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 06:19   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a