Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2022., 13:39   #63121
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Sve pet, al ja ti kažem, vozio sam se od Maribora do Paga u Q7 baš tom prilikom, meni ti je to isti krc kao kad idem nekad Merivom. Nikakvu ja tu drastičnu i veliku razliku ne osjetim. Zato velim, vi ste tu neke osjetljive guzice

A ovo za felge ok, felge rade veliku razliku, pogotovo kad kad netko stavi još veće nego šta bi trebale biti pa guma bude jedva vidljiva
A gledaj, razumijem, nisi jedini, masa ljudi, niti ne obraća pažnju niti ih nije briga. Jasno mi je to.

Ja sam jednom vozio 34h u komadu Audi A5. Nakon 700km sam morao stati jer sam mislio da mi nešto s kičmom nije u redu. Donji dio leđa mi htio izletiti iz tijela. Doma sam išao najobičnijim kedijem, bilo mi je bolje od A5.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:39   #63122
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Automatik ili ručni?
Automatik, ko je jos vidio rucni vozit
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:40   #63123
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Pogledaj yt kanal Ivanove Auto Čarolije. Imal ti je dvije škode 115ps i dosta opreme i 150 ks, ali od dodatne opreme slabo, felge, dsg, sicevi sporting. Razlika mi je nebo i zemlja.
net je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:40   #63124
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Automatik, ko je jos vidio rucni vozit
Haha.

Istina, istina.

Ok, hvala na info, pomogao si puno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 13:44   #63125
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
al bome ne znam kaj skakuce, navozil sam se raznih krseva po obilaznici od normalne do velike brzine i nikad nis nije skakalo...
skakutao je zadnji kraj. gore dolje. po y osi. okomito na majčicu Zemlju.

OK, ajmo reći da to nije do krute osovine, nego do novog auta, made in Japan, ni da ga nakon 200km treba odvest do lokalnog mehe.


netko je gore mudro napisao da nismo svi isti i neki osjete razlike na autima, neki ne. Npr kad sam provozao Corollu sedan i HB, tvrdio sam prodavaču da nisu isti auti, on je tvrdio da jesu, nema veze što je sedan made in Turkey.
Inzisitirao sam i rekao da je sedan udobniji, čudno me gledao i rekao da sedan ima dulji međuosovinski razmak, ali da mu nitko do sad to nije primjetio.

I šta da mu ja sad kažem? Moj stari uvijek tvrdi da sam hipersenzitivan na ovjese u autima i da pretjerujem, da on ne kuži razliku, tj kuži, ali njemu je to svejedno i ne smetaju ga neke stvari.

Razlika između multilinka i torzije apsolutno postoji. I može se osjetiti. Nekome to nije bitno i ne osjeti, ili mu se to ne čini tako drastično. Pogotovo ako je do sad vozio neke razvaljene aute ili isto tako s torzijom.

Sve je relativno... osim činjenice da postoji fizička razlika između torzije i multilinka.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Sve pet, al ja ti kažem, vozio sam se od Maribora do Paga u Q7 baš tom prilikom, meni ti je to isti krc kao kad idem nekad Merivom. Nikakvu ja tu drastičnu i veliku razliku ne osjetim. Zato velim, vi ste tu neke osjetljive guzice

A ovo za felge ok, felge rade veliku razliku, pogotovo kad kad netko stavi još veće nego šta bi trebale biti pa guma bude jedva vidljiva
meni je ovo osobno nevjerojatno, ali isto tako je tebi nevjerojatno da ja osjetim razliku na dvije nove corolle... nismo svi isti.
Makar Meriva i A6 je stvarno poprilična razlika... ko da kažeš da ne osjetiš razliku vozeći se na katamaranu i običnoj jedrilici... ali ok, onaj kome je muka na moru, vjerojatno mu je jednako muka u oba
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:07   #63126
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nabavite si gume dok nisu još više poskupile
https://revijahak.hr/2022/09/12/jos-...-zimskih-guma/
Ovu zimu ce stare jos odraditi, ali iducu ce morat zamjena.
Koliko ce do onda poskupjeti...
Bar mi je popularna dimenzija (205/55 R 16), pa se nadam da ce cijena ipak biti donekle normalna
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:13   #63127
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Svega se ovdje vidi Pa da rezimiramo što smo naučili u svega par postova.

Normalno što autima zadnji dio skače kao da su se posvađali s gravitacijom, i to je zato što nemaju multilink.

Onda da slabiji i jeftiniji auti također skaču okolo po cesti jer su slabiji i jeftiniji. Isto problem s gravitacijom.

Mjerna jedinica za kvalitetu auta je 1000km u komadu ili 30+ sati vožnje u komadu.

Razlika u međusovinskom razmaku se osjeti čim sjedneš u auto.

Hipersenzitivnost na ovjes je stvarna dijagnoza.

Dva ista auta su isti auti, osim ako je jedan napravljen u Turskoj, onda nisu isti.

))))))))

Samo naprijed dečki, super ste
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:24   #63128
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moze li se uvesti auto starije od 10 god u HR iz DE?

Tata gleda neki passat 2010 i tvrdi mi da to ne ide zbog starosti.

Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:32   #63129
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Moze li se uvesti auto starije od 10 god u HR iz DE?

Tata gleda neki passat 2010 i tvrdi mi da to ne ide zbog starosti.

Hvala
Godište nije problem, problem je isplati li se zbog davanja državi.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Svega se ovdje vidi Pa da rezimiramo što smo naučili u svega par postova.

Normalno što autima zadnji dio skače kao da su se posvađali s gravitacijom, i to je zato što nemaju multilink.

Onda da slabiji i jeftiniji auti također skaču okolo po cesti jer su slabiji i jeftiniji. Isto problem s gravitacijom.

Mjerna jedinica za kvalitetu auta je 1000km u komadu ili 30+ sati vožnje u komadu.

Razlika u međusovinskom razmaku se osjeti čim sjedneš u auto.

Hipersenzitivnost na ovjes je stvarna dijagnoza.

Dva ista auta su isti auti, osim ako je jedan napravljen u Turskoj, onda nisu isti.

))))))))

Samo naprijed dečki, super ste
Zaboravio si da pretjecanje nije moguće u autu ispod 200 ks
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 13.09.2022. u 14:39.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:35   #63130
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ma bezveze, bacio 250 eura, nema smisla. Zavrtio ga na dyno prije i poslije mapiranja, bacio 177 konja na kotacima, nakon mapiranja 214 konja. Dobio 0.9 sec na 0-100, ali opcenito ja ne vidim nikakvu razliku, vozim se normalno i vise manje isti k, tj definitivno ne mogu reci da osjetim razliku. Ja sam ga mapirao, nisam tak kupio...

Plus da nadodam, stock kad stisnes od nule, bas fino vuce sve kak treba, sad kad ga stisnes od nule pali se esp jer sad taman ima tolko vise snage da bezveze provrti u normalnim uvjetima i na krauu vise manje dodes na isto onda...
Tebi možda ne igra ulogu, meni npr. ima smisla jer najviše dobivaš na međuubrzanjima i kod preticanja. Da ne govorimo o vožnji autocestom.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:40   #63131
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Normalno što autima zadnji dio skače kao da su se posvađali s gravitacijom, i to je zato što nemaju multilink.
Nisi znao za to?

To ti je savršeno normalno. Možeš si uzeti dve vreće cementa da ti nedaj bože dođe do toga.



Ajde da se ne svađamo. Biti ću pametniji.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 13.09.2022. u 14:57.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:58   #63132
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ja sam taj kaj kupuje od takvih ko ti...[/QUOTE]

Pojasni molim "takvih kao ti"??

Što sam krivo rekao?
Ako kupuješ isti auto ko i ja, s odmakom par godina, što znači "takvi kao ti"? Ne kužim.

To što auto mijenjat ću za 4 i pol godine nema veze s ovjesom ili s ičim.

Ako se nešto na njemu pokvari, u garantom roku će biti i kao takvo će ovlašteni riješiti bez dodatnog troška.

Ako ga mijenjam na vrijeme dok ima određenu vrijednost na tržištu, to znači da pazim ne izgubiti vrijednost novca, sa relativno malenom doplatom opet uzimam novi s 0 km.
Svakih 5 godina s otprilike 10.000 eura vozim uvijek novi auto, drugi ljudi s 10.000 eura svakih 5 godina stalno voze stari auto.
Ja nemam brige s kvarovima i popravcima, a ako se nešto i desi imam kasko i garanciju

Glavna caka je u nekom momentu skupiti hrpu keša i kupiti novi, jer teško je uštediti lovu u kratkom roku 5 godina za doplatu ako plaćaš kredu.
Svog sam iskeširao, uzeo drugi set kotača, i miram sam s svim ulozima osim registracijom sve do mijenjanja "staro za novo".

I opet, ako ga mijenjam, to nije razlog da ga danas lomim i iživljavam se na njemu, jer samo ću ga sjebat i manje će vrijediti kod zamjene. Poanta je da za 5 godina izgleda ko salonski primjerak, jer tako ću najviše uštedjeti.
Pa tako ako naletiš na moj za 5 godina, imati ćeš auto do 100.000 km, garažiran, s keramičkom zaštitom, pažem i mažen.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 14:59   #63133
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Automatik, ko je jos vidio rucni vozit
Da te još pitam, jesi išta osjetio na potrošnji? Čitam da troši manje čak nakon mape.

@Croat

Točno to i on želi reći.

Ti si idealni prodavač auta za nas koji ne kupujemo novo.

Zašto ima auta 3-4 godine starih po tržnicama za 60% cijene novog? Zbog ljudi koji kupuju kao ti, što nama ide u korist. Mislim da ništa loše nije mislio.
Mommistake je offline   Reply With Quote