Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.05.2012., 23:21   #121
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kad ti bane Inspektorat u firmu njih zanimaju licence za kupljene komercijalne račune koje koristiš na kompu u svrhe poslovanja svoje firme naravno i uz to se još traže računi za te računalne programe koji moraju glasiti na tvoju firmu kao kupca i to je to, as simple as that. Sve ostale šeme me uvažavamo
Sto je s prijenosom licence s jednog poduzeca na drugo? Firma A je u stecaju i prenosi licence na firmu B?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 06.05.2012., 23:22   #122
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lopovski prevaranti i brute force vladajućih! SRAMI SE!

edit: @buba... ako u nas možeš ostaviti dugove u staroj firmi i na istom mjestu registrirat novu, onda mislim da se može napraviti nešto i sa licencama
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2012., 23:30   #123
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sto je s prijenosom licence s jednog poduzeca na drugo? Firma A je u stecaju i prenosi licence na firmu B?
Može, također sam se susreo i sa ugovorom o poslovnoj suradnji gdje firma A daje svoja računala na korištenje firmi B, dakle licence i računi firme A pokrivaju i firmu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 19.05.2012., 15:57   #124
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Može, također sam se susreo i sa ugovorom o poslovnoj suradnji gdje firma A daje svoja računala na korištenje firmi B, dakle licence i računi firme A pokrivaju i firmu.
Nevezano, isključivo uz software, to je stari prokušani model koji se koristi od osamostaljenja. Osnuje se nova tvrtka registrirana za istu djelatnost, imovina stare tvrtke se iznajmi novoosnovanoj tvrtki (koja je kao što syss reče često i na istoj adresi), radnici prijeđu u novu tvrtku, a stara tvrtka, koja je možda i godinama u blokadi, ima prihod od najma po cijeni kikirikija.

Mali OT:

To je još šećerna vodica u usporedbi s kupnjom tvrtke novcem tvrtke.
listerstorm je offline  
Staro 20.05.2012., 12:55   #125
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Nevezano, isključivo uz software, to je stari prokušani model koji se koristi od osamostaljenja. Osnuje se nova tvrtka registrirana za istu djelatnost, imovina stare tvrtke se iznajmi novoosnovanoj tvrtki (koja je kao što syss reče često i na istoj adresi), radnici prijeđu u novu tvrtku, a stara tvrtka, koja je možda i godinama u blokadi, ima prihod od najma po cijeni kikirikija.

Mali OT:

To je još šećerna vodica u usporedbi s kupnjom tvrtke novcem tvrtke.
ili ukratko: gospodarski kriminal.
ivo_k je offline  
Staro 01.01.2013., 18:00   #126
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Kad ti bane Inspektorat u firmu njih zanimaju licence za kupljene komercijalne račune koje koristiš na kompu u svrhe poslovanja svoje firme naravno i uz to se još traže računi za te računalne programe koji moraju glasiti na tvoju firmu kao kupca i to je to, as simple as that. Sve ostale šeme me uvažavamo

Doink, zanima me praksa, posto eto, radis taj posao koji radis

Imamo situaciju, inspektorat dolazi u firmu gdje se nalazi jedno računalo sa windowsima i officeom, za koje vlasnik obrta ima kutiju/cd i račun, ali taj račun nije na firmino ime, vec ga je kupila neka x osoba i recimo prodala vlasniku firme.
Znači imamo računalo sa legalno kupljenim i instaliranim softwareom, iako nema račun na firmino ime.


Zanima me sta vi onda radite u ovom slučaju(praksa)?
__________________

srale7 je offline  
Staro 01.01.2013., 18:14   #127
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Da li obrt ima ovjereni ugovor o prodaji računala sa osobom x? Nema? Pravno gledajući, u prekršaju je. Druga bi stvar bila da je osoba x takav komp unijela u imovinu svoje firme/obrta. Tada bi bilo legalno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 02.01.2013., 15:21   #128
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jasno mi je da je vlasnik obrta u prekršaju, nego me zanimalo kako inspektorat u praksi postupa u tom slučaju.
__________________

srale7 je offline  
Staro 02.01.2013., 15:30   #129
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Najčešće-da, leti kazna

Mogu ti oni ako su loše volje odrapit kaznu i ako ti je OEM Win instaliran na računalo starije od toliko i toliko...ja se nebi zezal sa tim budući da ti i najmanja kazna pojede "korist" ovako nabavljenog kompa.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 02.01.2013., 15:35   #130
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
OEM Win instaliran na računalo starije od toliko i toliko

Pretpostavljam de se pod ovim misli na pretpotopni komp za koji su kupljeni friški OEM prozori.

@srale7
Najbolje je ni ne dovoditi se u tu situaciju.
ShanTech je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2013., 15:46   #131
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
ima toliko pravila i propisa, toliko gluposti kojima se moras baviti nevezano za posao da je najbolje staviti linux ili uzeti mac jer ovi jedva cekaju puniti proracun kaznama onima koji jos uvijek imaju koju kunu.
ivo_k je offline  
Staro 02.01.2013., 15:48   #132
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
OEM Win instaliran na računalo starije od toliko i toliko

Pretpostavljam de se pod ovim misli na pretpotopni komp za koji su kupljeni friški OEM prozori.
Koliko se ja sjećam radilo se o tri ili šest mjeseci a ne o pretpotopnom kompu.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 02.01.2013., 16:00   #133
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Linux je jedno od rješenja ali . . .
Ranije bio sa susjedom koji se od prije bavi kasama, programima i tim igračkama pa kaže,
još od prije app koji koristi(e) treba SQL bazu, NET gofno, možda još štogod,
pa aj ti to složi na Linuxu a pitanje je radili sve to pod Wine.
Kaže, komp sa winsima + moderni touch screen + printer + app = cca 5.000 čuna.
Nikky je online  
Staro 02.01.2013., 16:19   #134
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Linux je jedno od rješenja ali . . .
Ranije bio sa susjedom koji se od prije bavi kasama, programima i tim igračkama pa kaže,
još od prije app koji koristi(e) treba SQL bazu, NET gofno, možda još štogod,
pa aj ti to složi na Linuxu a pitanje je radili sve to pod Wine.
Kaže, komp sa winsima + moderni touch screen + printer + app = cca 5.000 čuna.
pa jasno, odavno guraju ta govna da te zakljucaju na MS-ovu platformu i gule do koze na svakoj licenci, racunalu i serveru.

srecom danas ne moras biti rob MS-a jer postoje alternative koje su i jeftinije i bolje.
ivo_k je offline  
Staro 02.01.2013., 16:45   #135
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koliko se ja sjećam radilo se o tri ili šest mjeseci a ne o pretpotopnom kompu.
Ha, kolko vidim, najčešće i kupuju za dosta starije kompove, a na računu pišu obično dvije stavke, PCI mrežna i OEM Windowsi.
ShanTech je offline  
Staro 02.01.2013., 16:47   #136
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
To je jasno ali nije lako pronaći alternativu, naročito sada jer nekima gori pod nogama da ih inspekcija ne pogladi
Nikky je online  
Staro 03.01.2013., 16:50   #137
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Evo pitanje, instalirao sam SQL Server 2012 Express koji je besplatan.
E sad, po praksi nasih inspektora, tj. nacinu kontrole instaliranog softvera jednostavnim uvidom u listu instaliranih programa (Programs and Features na Win 7), ako sam ja dobro shvatio, njegova instalacija se ni po cemu nemoze razlikovati od punokrvne komercijalne verzije SQL Servera 2008 R2 kojeg sam isprobao prije ovoga i znam kako je.
Čak što više ni traga riječi "Express" igdje, ni u start meniju, isao sam u search traziti po disku, ni Help -> About informacija unutar Management Studia ne daje traga o besplatnoj varijanti programa
Ivan_1 je offline  
Staro 03.01.2013., 16:57   #138
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Ivan_1 Pregled postova
Evo pitanje, instalirao sam SQL Server 2012 Express koji je besplatan.
E sad, po praksi nasih inspektora, tj. nacinu kontrole instaliranog softvera jednostavnim uvidom u listu instaliranih programa (Programs and Features na Win 7), ako sam ja dobro shvatio, njegova instalacija se ni po cemu nemoze razlikovati od punokrvne komercijalne verzije SQL Servera 2008 R2 kojeg sam isprobao prije ovoga i znam kako je.
Čak što više ni traga riječi "Express" igdje, ni u start meniju, isao sam u search traziti po disku, ni Help -> About informacija unutar Management Studia ne daje traga o besplatnoj varijanti programa
Nije njihovo da dokazuju legalnost nego tvoje

Ako odmah ne predočiš račune lik bu ti samo isprintal ono kaj je izvuko i drugi dan budeš u sobi broj taj-i-taj fino išao po popisu i vadio račune...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 03.01.2013., 18:24   #139
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nije njihovo da dokazuju legalnost nego tvoje

Ako odmah ne predočiš račune lik bu ti samo isprintal ono kaj je izvuko i drugi dan budeš u sobi broj taj-i-taj fino išao po popisu i vadio račune...
Pa u tome jest štos, kako da ja dokazem legalnost svog softvera ako po kriterijima po kojima oni dokazuju njegovu eventualnu nelegalnost, je to nemoguće.
SQL Server 2012 Express se moze jednostavno skinuti s Microsoftovih stranica u obliku EXE datoteke od kojjih 1GB tako da za njega nemogu imati račun.

Želim reci da je njihov sistem pre rigidan u ovom slučaju.
Ivan_1 je offline  
Staro 17.01.2013., 01:20   #140
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
imamo par računala koja su već prije korištena, sad bi ih stavili u poslovni prostor...da li možemo uzet ove DSP iliti OEM verzije koje se prodaju u dućanima i instalirat gore, koliko vidim po postovima samo retail u tom slučaju? I kako inspektorat gleda na hardware, da li se mora imat račun i za hardware računala, pitam jer su tu računala slagana iz hrpe dijelova koja su kupovana u par navrata, znači ne sve od jednom...jer koliko vidim svugdje se u tim nadzorima spominje samo software..provjerom na internetu se i isto spominje cijelo vrijeme samo software...malo mi je hitno ovo znat, pa bi cijenio brzi odgovor..hvala

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 17.01.2013. u 01:27.
skyman je offline  
Staro 17.01.2013., 07:35   #141
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
imamo par računala koja su već prije korištena, sad bi ih stavili u poslovni prostor...da li možemo uzet ove DSP iliti OEM verzije koje se prodaju u dućanima i instalirat gore, koliko vidim po postovima samo retail u tom slučaju? I kako inspektorat gleda na hardware, da li se mora imat račun i za hardware računala, pitam jer su tu računala slagana iz hrpe dijelova koja su kupovana u par navrata, znači ne sve od jednom...jer koliko vidim svugdje se u tim nadzorima spominje samo software..provjerom na internetu se i isto spominje cijelo vrijeme samo software...malo mi je hitno ovo znat, pa bi cijenio brzi odgovor..hvala
Hardver nama veze sa kontrolom softvera. Inspektorat se ne bavi provjerom knjigovodsvenog statusa računala. Ona u firmi mogu biti uredno kupljena u komadu ili kupljena dio po dio pa sastavljena. Računi se moraju čuvati jer se knjiže kao dugotrajna imovina i predstavljaju trošak.
Kao što je već pisano, na kućištu treba biti naljepnica a u knjigovodstvu račun za softver.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline  
Staro 17.01.2013., 11:41   #142
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
... na kućištu treba biti naljepnica a u knjigovodstvu račun za softver.

Što ako je računalo uneseno u obrt kao osobna imovina, i kao takav nema naljepnicu?
X-Plosiv je offline  
Staro 17.01.2013., 12:12   #143
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Bili danas. Tražili račun za Debian da mi to netko pričal ne bi mu vjeroval.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline  
Staro 17.01.2013., 12:30   #144
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@skyman
Gle, dućan ti ni ne bi smio prodati OEM Windowse, uz koje bi na računu pisalo da si kupio keks memorije, a ti ih ne bi smio koristit. Znači, u tom slučaju oboje ste griješni. No na to su se znali samo nasmijati, ali ako gledamo realno - mogu ti spičiti kaznu. Najčešće se tako i radi, da se za neki stariji komp kupuju OEM Windowsi, za sad to prolazi, a do kad će nitko ne zna.

Ne zanima ih to što na računu piše Radeon 9550, a ti imaš 9600.

Isto tako, nije bitno da je na kućištu zalijepljena naljepnica, nego je bitan račun za taj software, koji glasi na firmu.
ShanTech je offline  
Staro 17.01.2013., 17:19   #145
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ma tko će se zezat i pitat da li će proć oem, uzeli smo retail verzije pa sigurno je sigurno.
skyman je offline  
Staro 17.01.2013., 20:54   #146
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Bili danas. Tražili račun za Debian da mi to netko pričal ne bi mu vjeroval.
Jesu gurali kakve usb stickove ili samo tako gledali što se vrti na stroju?
c-shadow je offline  
Staro 17.01.2013., 21:12   #147
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ma gurali su stickove ali su ubrzo odustali kad su primjetili kako se ekipa smije.
No račun za Debian? Free operating system? http://www.debian.org/
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline  
Staro 17.01.2013., 21:31   #148
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne mogu baš povjerovat u to.
Ne rade tamo takvi specijalci koji traže račun za free OS i najbolje da se nikada u životu nisu sreli s linuxom, možda te pitao za račun prije nego je uopće sjeo za PC i vidio što koristiš.
Nije mi jasno.
Rade0n je offline  
Staro 17.01.2013., 21:50   #149
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Neznam dal ste skuzili, ali Doink vise nespama po forumu
Ajd bar netko ima posla
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Staro 18.01.2013., 12:26   #150
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Hm, ne spada ovdje, ali kad sam se već ovdje zatekao, da priupitam nešto. Ženi su na poslu nedavno dali nekakav prastari comp sa win98 koji su legalni. Koristi ga samo za inventure (excel) i nešto u pdf-u i za kontakte sa drugima (da,dobili i internet). Uglavnom,tamo su takvi dudeki da se na njih ne može osloniti. Pošto oni ne misle uložiti niti kunu na softver, zanima me postoji li kakav antivirusni program koji je free za "poslovnu" upotrebu.
tigo95 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na