Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2016., 22:40   #361
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Anybody ? ��
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:21   #362
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Argh...

istječe mi ovih dana ugovorna obveza (H1 trio), i sad tražim kod koga ići...

Problem: malo mjesto sa isključivo T-Com infrastrukturom. Fizički znam 100% da je dostupan VDSL (susjed preko puta ceste, čija parica ide sa mog krova, je spojen na VDSL), ali mi ga ničiji "sustav" kada ja zovem i pitam ne vidi (btw, kada spomenem za njega, kažu da niti njega ne vide da mu je dostupan??).

H1 mi kaže da mi uopće niti nemogu ponuditi VDSL preko T-Com infrastrukture, svejedno bio dostupan ili ne.

ISKON kaže da bi mogao ponuditi, ali ga naravno ne vide kao dostupnog, a ne vidim kako ih "natjerati" kada se prebacim na njih da probaju pritisnuti T-Com, cijenom mi, sada sa ovom akcijom -1000kn, odgovaraju.

T-Com bi vjerojatno uspio "natjerati" da me prebace na VDSL ako se prebacim kod njih, ali njihove cijene su boli glava, nemogu dobiti od nikoga niže cijene od onih na webu, a to mi je za 3 paket min 315kn za 10Mbit ili više...

Parametri parice mi nisu baš nešto, ali 20-30 na vdsl bi trebalo ići:

Signal to noise ratio: 8db za down
Line attenuation: 16 za down

Ima tko pametan savjet ili kaku pametnu štelu / vezu?
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2016., 12:40   #363
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Prodajni predstavnik uvjek ima bolje ponude nego ovo sta vidis na webu. Primjera radi, tcom ultra max na webu je 241kn a prodajni predstavnici ti mogu ponudit isti paket za 180kn . Tako da probaj si narucit njihovog agenta doma preko ht stranice . Bilo je i nekih xs(vdsl vjerovatno) paketa koji nisu bili dostupni javno a bio je bolji omjer cjene i brzine.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:57   #364
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Nisam ga probao naručiti doma, nego poziv, a od toga sam dobio cijene sa weba , znam da imaju "posebnih" predstavnika, ali ne mogu do njih.

Taj paket je pokupio ovaj moj susjed krajem prošle godine, ali sam ja imao ugovor još oko 5 mjeseci, pa mi je raskid bio neisplativ, a sad mislim da ga više ne nude zbog one odluke HAKOM-a...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:33   #365
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Poziv i terenac su isto ili ipak nisu? hmm
Nisam nigdje vidio da se naplacuje njihov dolazak...pa onda u cemu je problem?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:05   #366
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Kakva su iskustva sa VIP internetom prek bakra i televizijom? Tj generalno iskustva sa vipom?
Iako ih hehe mrzim od kad su koknuli Amis slozila se ok ponuda. Dal bude isti vrag kao i do sada na parici jer je bakar bakar?

Ps
Vip tv je kakve kvalitete?

Zadnje izmijenjeno od: New One. 18.04.2016. u 14:16.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 14:48   #367
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pozdrav,

trenutno sam na bnet-u (10/1 samo internet) 135kn. Malo sam gledao ponude online i ispada da mis e najviše isplati uzeti iskon 20/5 + tv za 189kn. Što vi mislite ima li neš bolje na raspolaganju od toga, odnosno je li iskon čemu

Prije Bneta sam isto bio na iskonu i osim pinga koji je znao varirati nisam imao neke zamjerke.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 19:40   #368
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Godinu dana sam na iskonu i nemam nijednu zamjerku zasad. Odličan ping, brzine, i stabilnost.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 20:57   #369
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ja sam na Iskon bitstreamu i inaće sam zadovoljan, no nekad se znam iznenaditi odazivom kad iz nekog razloga me zna prespojiti preko Osijeka, onda imam osjećaj da internet leti. Ne znam jel to zato jer link preko Osijeka ima bolji DNS server ili što li već.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2016., 06:11   #370
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Ok, hvala vam. Uhl sad za 239-50 kn nude i tv i net pa rekoh zasto ne. Ispadne me prvih 20mj 189kn mjesecno.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2016., 18:31   #371
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Pozdrav trebao bih preporuke ISP-a. Dostupno imam T-com, Optima (na kojem sam trenutno), Iskon i H1. Na T-com jedino ne bih, sad jedan od ova 3 nekako mi se Iskon čini najjeftiniji, kakva su iskustva s njima?
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2016., 18:49   #372
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Iskon i optima ti spadaju pod istu infrastrukturu ht-a pa sto se tice same kvalitete usluge bi mogao ocekivati slicnu kao da si kod ht-a ali za manje pare.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2016., 11:46   #373
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Poprilicno zavisi od paketa koji trebas...2u1, 3u1 itd.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2016., 14:18   #374
slish480
Yeeepiyaye
Moj komp
 
slish480's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Graz, Austria
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Poprilicno zavisi od paketa koji trebas...2u1, 3u1 itd.
Samo telefon i internet
slish480 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 15:59   #375
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Mozda je vec kasno, no ne tako davno sam ja gledao upravo istu kombinaciju i tada je H1 bio najpovoljniji za moju centralu. No kako dolaze nove akcije non stop, pitanje je sto je sada najpovoljnije.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 21:43   #376
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Prijatelj mi uvodi internet, i doša mu je predstavnik HT-a, optime i iskona(al to postoji) i rekao mu da na njegovoj parici Optima ima veću propusnost od Iskona(20 naprema 10 mbita) i da će bolje radit, a za iste uvjete je 30 kn misecno skuplja.

Meni to smrdi nekako, jer su svi na HT kabelima, a iskon je 100% u vlasništvu HT-a, a optima 20% pa mi nije jasno zašto bi HT ograničava svoj iskon a ne optimu. Jel taj predstavnik nešto mulja il?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:55   #377
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Treba mi preporuka između VIPa i Iskona? Jel netko koristi jedno od ovo dvoje, kakvih iskustava imate?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 22:35   #378
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Treba mi preporuka između VIPa i Iskona? Jel netko koristi jedno od ovo dvoje, kakvih iskustava imate?
sve je to isti k, biras sta ti je jeftinije za brzinu koju ti mogu isporuciti. ako si imao prije tcom i bila ti je losa veza ili nesto isto ce ti biti i sa vipom i iskonom i optimom. razlika je samo kad ti nesto se pokvari koliko ce vremena trebati za otkloniti kvar. tu je tcom najbrzi a onda svi ostali dolaze na red.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 22:40   #379
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Prijatelj mi uvodi internet, i doša mu je predstavnik HT-a, optime i iskona(al to postoji) i rekao mu da na njegovoj parici Optima ima veću propusnost od Iskona(20 naprema 10 mbita) i da će bolje radit, a za iste uvjete je 30 kn misecno skuplja.

Meni to smrdi nekako, jer su svi na HT kabelima, a iskon je 100% u vlasništvu HT-a, a optima 20% pa mi nije jasno zašto bi HT ograničava svoj iskon a ne optimu. Jel taj predstavnik nešto mulja il?
nema tu ogranicavanja nego samo prodaja magle. mozda je max na parici 15-16mbit sto znaci da mogu pustiti "20" dok ovi drugi nude sigurnih 10. ili nemaju vdsl pa ni nemogu navuci tih 20.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 22:12   #380
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ima li što god bez ugovorne obaveze,barem 8 mbit i da se masno ne plaća naknada za priključak ?

Mogu li nekako svoj ruter koristiti,samo da dobijem uslugu ?

Poslano sa mog Coolpad F1 koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 22:25   #381
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Koliko znam jedino Terrakom ima neku akciju bez ugovorne obveze, ne znam jesu li pouzdani.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 08:09   #382
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Neznam jel bilo ali dobro je znati : https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7860

Dosta je bilo izdrkavanja
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 08:56   #383
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Neznam jel bilo ali dobro je znati : https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7860

Dosta je bilo izdrkavanja


Moze objasnjenje u kratko posto sam na mobu malog ekrancica trenutno.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 18:40   #384
PlaYBoY
Registered User
 
PlaYBoY's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 22
Pozdrav ljudovi,
za prvi post evo mali roman
Trenutno imam mobilni internet kod vipa,još godinu dana ugovora,te imam tablet koji sam dobio odnosno otplacujem ga dok traje ugovor.Veza je pocela pucat,internet je postao prespor.Imam na onu foru kada potrosim 10GB brzina se smanjuje na poglupih 64kbs.Posto smo se preselili u novu kucu nemam provedenu infrastrukturu do kuce(znaci od prve bandere do kuce ).Eh sada posto je pocelo to zezati htio bih raskinit ugovor te prijeci na novog operatera(vjv na bnet znaci istog :P) Sada što mi je ciniti kako bih raskinio ugovor,proveo infrastrukturu?Jel moguce vratit taj tablet(koji ce mi klinac,jel?) pa na neku foru ili nesto.

Dodatak:taj tablet je bio na popravku al' ga je bilo nemoguce popraviti pa su dali novi.Tocno do isteka ugovora imam jos 8mj.

EDIT,sada mi je to hitno jer na ljeto polazim u algebru tj online tecajev...
PlaYBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 17:35   #385
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Ljudi, koji još ISP nudi "multiviziju" kao što to ima Bnet (dakle, jedan dig. prijemnik, ali se može gledat TV i na još 2 ili više televizora ) ? Gledam Iskon, i MaxTV (Tcom), oni to nemaju...
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 17:26   #386
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Molim vas pomoc, trebao bi uzeti samo internet kao privatni korisnik na novoj adresi, telefon fiksni ne trebam jer ne koristim. Godinama koristim Amis kao poslovni korisnik i nikada nikakvih problema nisam imao, no sada sam saznao da je Vip preuzeo Amis i malo procitao iskustva drugih i ispada da ljudi nisu uopce zadovoljni. Koga bi mi vi preporucili za omjer cijena/kvaliteta na podrucju Zagreba?

EDIT: (samo i napomena da ne trebam optiku)
faal je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 02:14   #387
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
Molim vas pomoc, trebao bi uzeti samo internet kao privatni korisnik na novoj adresi, telefon fiksni ne trebam jer ne koristim. Godinama koristim Amis kao poslovni korisnik i nikada nikakvih problema nisam imao, no sada sam saznao da je Vip preuzeo Amis i malo procitao iskustva drugih i ispada da ljudi nisu uopce zadovoljni. Koga bi mi vi preporucili za omjer cijena/kvaliteta na podrucju Zagreba?

EDIT: (samo i napomena da ne trebam optiku)
Navedi koja je ciljana brzina na koju bi išao, koji kvart te da li je kuća ili zgrada... odnosno što više korisnih informacija daš, to će biti kvalitetnija preporuka/savjet

Sve drugo je u domeni gospodina ispod

bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 15:30   #388
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Navedi koja je ciljana brzina na koju bi išao, koji kvart te da li je kuća ili zgrada... odnosno što više korisnih informacija daš, to će biti kvalitetnija preporuka/savjet

Sve drugo je u domeni gospodina ispod
savski gaj, kuca. volio bi 20mbps (minimalno 10), a sto vise to bolje. ne znam koliko mogu isporuciti, kako koji provideri su mi rekli 23 do 39 zasad
faal je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 11:15   #389
Dezerter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Sesvete
Postovi: 1
Question Kojeg operatera uzeti?

Pozdrav. Doselio sam se u Sesvete u Modrušku ulicu i sad gledam kojeg kod kojeg operatera bi uzeo za fiksni internet. Preko wifi-a gledam u istoj zgradi imam 2 vip-ovca i 2 iskonovca.Trenutačno sam od jednog susjeda dobio wifi pass dok ne dobim svoj internet. On ima VIP bežični 50 Mbit-a flat i dok internet radi sve super, ali u zadnjih tjedan dana 2 puta je nestalo interneta i nije ga bilo skoro 24 sata.

Ako može prijedlog kod kojeg operatera da idem s obzirom na cijenu, kvalitetu veze i usluge?
Dezerter je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 11:16   #390
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jucer me lik nazvao da li da spoji bnet kabel u moju kucu, reko moze. lokacija je bukovacka cesta. koje brzine se mogu ocekivati

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na