Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2012., 11:13   #4561
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Imam neke probleme s monitorom (ne prikazuje sliku nakon restarta/pričuve... sve dok ga ne ištekam pa uštekam u struju).
Zvao prodavaonicu, no oni kažu da je možda to od grafičke i ako ustanove da nije do monitora i da je on ispravan da će mi naplatiti slanje i radni sat iako imam jamstvo.
Može li se zakonski naplaćivati ako je pod jamstvom?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 12:04   #4562
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Može li se zakonski naplaćivati ako je pod jamstvom?
pa, to svi rade . tj, zamislimo situaciju:

nekome zeza neka komponenta za koju sumnja da je, recimo, graficka kartica. ali nije 100% siguran, jer moze biti do napajanja, do ploce, do xyz.......

no, covjek preda graficku karticu na reklamaciju u trgovinu. ovi u trgovini ili sami testiraju, ili salju u ovlasteni servis. i hop - ispostavi se da je graficka ipak ispravna .

pitanje - tko ce platiti dijagnostiku? jer je potroseno barem neko vrijeme koje se naplacuje .


tj, najlakse - probaj svoj monitor na drugom racunalu. ako i tamo zeza, onda znas da je do njega. ja bi rekao takoder da je do monitora, jer ovakav kvar najcesce upucuje na kondenzatore (elektrolite), jer su pri kraju.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2012., 13:07   #4563
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Može li se zakonski naplaćivati ako je pod jamstvom?
Ne, jer oni su svakako dužni provjeriti ispravnost komponente koju kupac reklamira.. Ako se ustanovi da je ista ispravna, vrate ti ju i to je to, "provjerite ostale čimbenike".

Mislim, barem sa ja imao takva iskustva.

EDIT: ali pričekajmo alfu, jer možda su meni samo "izašli u susret"..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 13:12   #4564
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
izasli su ti u susret, 99%. mislim, tako je i meni jer znam decke koji rade u jednoj SK IT firmi, pa to ide na poznanstvno. ali napisao sam ti gore, sta ako odmah posalju na servis i ispostavi se da komponenta radi? jer nije obaveza trgovine da provjerava ispravnost uredaja.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 16:59   #4565
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
"Troškovi reklamacije" se naplaćuju za komponente koje su ispravne, to je standardna procedura.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 22:31   #4566
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ovisi od firme do firme i što su napisali pod jamstvene uvjete . Primjerice Links je prije naplaćivao dijagnostiku ispravnih komponenti kupljenih kod njih sad ne naplaćuje (iako nisam siguran da li to vrijedi za sve komponente) i razlika je naravno u garancijskim uvjetima.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 21:16   #4567
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
nemogu vjerovat da kod nas actualy vrijedi isto kao u UK, bar ovaj prvi dio od 7 dana "cooling period" :-).

http://www.hdtvtest.co.uk/Article/Bu...Its-Better.php

uskoro cu se vjerovatno odvazit uzet sammy 46es6710. neka im bog pomogne ako tv bude imao previse "oblaka" ili mrtvi pixel .

samo ne kuzim kako je cjena narasla cak do 1000kn u zadnjih tjedan dana doticnom tV-u .

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 23:02   #4568
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nemogu vjerovat da kod nas actualy vrijedi isto kao u UK, bar ovaj prvi dio od 7 dana "cooling period" :-).
U principu je tako u većini zemalja, osim u onima gdje to ne postoji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 23:10   #4569
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Hmf. Vjerojatno jest offtopic (sto vjerojatno, sigurno jest), ali ne vidim na koju drugu temu bi islo to pitanje.

Dakle, sto trgovine rade s hardverom kojeg netko kupi online i vrati unutar tjedan dana? Prodaju pod novo i nekoristeno? Prodaju kao rabljeno sa snizenom cijenom?
nex je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 23:22   #4570
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Hmf. Vjerojatno jest offtopic (sto vjerojatno, sigurno jest), ali ne vidim na koju drugu temu bi islo to pitanje.

Dakle, sto trgovine rade s hardverom kojeg netko kupi online i vrati unutar tjedan dana? Prodaju pod novo i nekoristeno? Prodaju kao rabljeno sa snizenom cijenom?
pretpostavljam da vracaju glavnom zastupniku/uvozniku koji onda vjerovatno to salje nazad proizvodacu na testiranje/prepakiravanje. bar mi tak zvuci realno. jer prodat nemogu/nebi smjeli kao novo vise, vec samo kao koristeno obzirom da je otvoreno bilo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2012., 00:18   #4571
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Prepakiraju i ide za novo..

Neki su tvrdili (mislim protis) da prodaju po sniženim cijenama pa kad ih se prozvalo gdje to su zašutili...

Links vam to bez beda uvali pod nos, pa im je poželjno kad se naručuje napomenuti da želite novi neotvaran iz bilo kojeg razloga proizvod.

Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
EDIT: ali pričekajmo alfu, jer možda su meni samo "izašli u susret"..

Nisam našao ništa u zakonu o tome - spominje se da su dužni popraviti neispravan proizvod.
Ali opet, logika kaže da smiju naplatiti jer recimo imaš štednjak i zoveš majstora i oni ustanove da je nula u utičnici prekinuta. Logično da će oni naplatiti svoj izlazak na teren i izgubljeno vrijeme.

No večina servisa koja drže do zadovoljnog kupca bi to trebala obaviti bez problema. Jer taj kupac će kad tad kupovati ponovo komponente....
A slanje bi trebali naplatiti.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 16.11.2012. u 00:29.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2012., 03:08   #4572
mcpero
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Samobor
Postovi: 17
Novo i nekorišteno... baš sam bio u ADMu prije par tjedana uzeo HDD... i tražim i kabel i izvadi ga lik iz kutije neke pune kablovinja. Slučajno sam spazio da je "silovan" - samo što nije bio pregrizen. Dao mi je onda naizgled novi iz iste te kutije :P . Mislim ono to je 15kn ali opet da sam došao doma sa onim kablom i ne pazim jer očekujem da je sve novo i mora raditi, a vidim da ne radi... vjerojatno bi hard nosio na garanciju isti dan kad sam ga kupio... da bi oni vidjeli da je s hardom sve OK... dođe ti da se zapitaš
mcpero je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 12:32   #4573
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
Pozdrav uzeo sam tablet u petak pa me zanima jel ga mogu vratiti i tražiti povrat novca jer se ne mogu spojiti na internet s njim?
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 13:20   #4574
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Ovako uzeo sam polovno napajanje od frenda. Uglavnom ono jos ima 1 godinu garancije u linsku. Radi se od lc power silent series lc 5550 v2,2 550w. Ventilator se nekada cuje kako zuji. Ocistio sam napajanje od prasine i nekada se cuje nekada ne.Sta da sada napravim dal da ga dajem nazad kod njih a to bi trebao slati postom posto je dosta udaljen links od mene?
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 14:02   #4575
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor old_school Pregled postova
Pozdrav uzeo sam tablet u petak pa me zanima jel ga mogu vratiti i tražiti povrat novca jer se ne mogu spojiti na internet s njim?
Ne možeš se spojiti jer ne znaš ili ne radi?
Ima li on u specifikacijama tu mogućost?
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Ovako uzeo sam polovno napajanje od frenda. Uglavnom ono jos ima 1 godinu garancije u linsku. Radi se od lc power silent series lc 5550 v2,2 550w. Ventilator se nekada cuje kako zuji. Ocistio sam napajanje od prasine i nekada se cuje nekada ne.Sta da sada napravim dal da ga dajem nazad kod njih a to bi trebao slati postom posto je dosta udaljen links od mene?
Šalji ga na servis.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 14:44   #4576
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
Ima tu mogućnost zato sam ga i uzeo ali il ja neznam il ne radi nešto od tog je..naime pronađem slobodnu Wi-Fi mrežu i jednostavno neće da učita ni jednu internet stranicu
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 14:58   #4577
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa daj napiši koji je tablet i da li se uopće znaš spojit na wifi. Možda je zaštićena mreža, password itd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 16:17   #4578
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
tablet coby kyros 7022 7..odem na Wi-Fi-uključeno..i onda mi traži mreže i ne pronađe ni jednu mrežu,čak ni ovu moju
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 16:30   #4579
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor old_school Pregled postova
tablet coby kyros 7022 7..odem na Wi-Fi-uključeno..i onda mi traži mreže i ne pronađe ni jednu mrežu,čak ni ovu moju
Dobro, nađe ili ne?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 18:03   #4580
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
Evo danas konačno pronađem mrežu,signal jak,sve odlično, odem na poveži i ništa..stvarno ne znam u čemu je problem
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 18:30   #4581
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Dakle, nađeš mrežu. Pretpostavljam da mreža ima nekakvu zaštitu. Jesi ukucao password koji ti je ukucan u routeru?
Mislim ono, to su neke osnove, al ja ne znam koliko ti znaš o tome. Jesi to radio ikad ili ti je to novo?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 18:37   #4582
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor old_school Pregled postova
Evo danas konačno pronađem mrežu,signal jak,sve odlično, odem na poveži i ništa..stvarno ne znam u čemu je problem
Čini se da uređaj radi, a gdje je točno problem treba vidjeti. Više sumnjam u konfiguraciju WLAN-a nego neispravnost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 19:19   #4583
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
Novo mi je sve nisam se nikad s tim susretao i neznam baš puno zato mi i treba pomoć..našao sam jednu mrežu ali mi ne traži nikakav password i odem na poveži i ništa se ne događa..naravno pronađe mi i ostale mreže za koje mi traži password ali na te pretpostavljam ne mogu ić jer neznam njihove passworde
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2012., 20:15   #4584
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor old_school Pregled postova
Novo mi je sve nisam se nikad s tim susretao i neznam baš puno zato mi i treba pomoć..našao sam jednu mrežu ali mi ne traži nikakav password i odem na poveži i ništa se ne događa..naravno pronađe mi i ostale mreže za koje mi traži password ali na te pretpostavljam ne mogu ić jer neznam njihove passworde
Prvo probaj sa svojom mrežom. Danas ćeš sve teže naći neku free.
Ako se možeš spojiti, ne znači i da možeš ići na net preko nje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 00:07   #4585
old_school
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 13
Pokušavam ali kako da znam koja je moja mreža..izlista mi više mreža i na kojoj god stisnem poveži,ništa se ne događa
old_school je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 04:42   #4586
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Imam pitanje - kupio sam Orink zamjensku boju za ink jet (pixma mp160) u svijetu medija. I crnu i color. Problem je što kad sam došao doma i otvorio kutije vidio sam da je ona nutarnja vrećica otvorena a boja sama po sebi ne vidim dal ima kakve zaštitne naljepnice. Na toj otvorenoj vrećici piše "Protective package. Keep sealed until ready to use.". I ja ne znam onda koje je stanje tih boja dok ih ne stavim u printer a tada će biti kasno pretpostavljam. Sada, dali ja mogu vratit boje i tražit druge? U najgorem slučaju kupit original canon a ne zamjensku, nije tolko puno skuplja, a valjda ta nije otvarana...
Evo i slika kak to izgleda -
https://www.dropbox.com/s/u9pvt9vpou...2003.33.12.jpg
https://www.dropbox.com/s/wxcn88y0jj...2003.32.54.jpg
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 07:41   #4587
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Vrati nazad ako je vrećica bila otvorena, ali očekuj natezanje s trgovinom zbog toga. Inače, ja kupujem verzije s čipom i Pixma i4600 radi s njome k'o zmaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 07:45   #4588
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor old_school Pregled postova
Pokušavam ali kako da znam koja je moja mreža..izlista mi više mreža i na kojoj god stisnem poveži,ništa se ne događa
Jel ti imaš uopće svoju wireless internet mrežu? Ono, svoj router s wireless antenicom? Ako je odgovor da, odi lijepo u postavke svog routera i vidi tamo koje ti ime piše pod stavkom SSID. E, taj naziv koji tamo piše ti je naziv mreže koju tražiš tabletom. Isto tako u postavkama routera moraš vidjet što ti piše pod stavkom encryption. Kakav security imaš i koji je key/password za ulazak u mrežu.
Naravno, to više nije za ovu temu i spada u nekakve osnove svih osnova, al možeš postavit pitanje na nekoj temi u podforumu Mreže.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 07:57   #4589
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Istu raspravu vodi na Tabletima pa mislim da to ovdje nema smisla jer nema veze s temom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2012., 10:42   #4590
Orcish
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Imam nerješeni problem s garancijom već nekih dvije godine. Radi se o ADM-u.
U trecem mjesecu 2010. sam na servis predao graficku sa cijelim bundleom.
Ustvrdjeno je da je kartica neispravna, a u zamjenu su mi ponudili losiju karticu bez bundlea na sto nisam pristao.
U medjuvremenu je kontakt stao, ja se preselio i zagubio papire od servisa i garancije, ali sam ih sada nasao pa bi to rijesio.

Na sto ja imam pravo, koliko znam, trebaju mi dati istu karticu ili povrat novca(puni iznos) ili bolju karticu?
Orcish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na