Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2017., 16:07   #61
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
sti je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 17:17   #62
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Threadripper pokazuje odlicne performanse u odnosu na i9...

AMD Ryzen Threadripper 1950X & 1920X Review: Core i9 Killer - by HUB
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2017., 17:24   #63
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ovo je totalno rasturanje.
AMD sa 16 jezgri je hladniji od intelovih 10.
A multithreading je nevidjeno rasturanje.

Dodjose nova vremena i novi kralj.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 18:33   #64
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Uredu je shill , disi i saberi se, u najmanju ruku kao da su otkrili lijek za sidu..
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 19:03   #65
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Uredu je shill , disi i saberi se, u najmanju ruku kao da su otkrili lijek za sidu..
Nisam uopće nešto preodusevljen.
Sad kad je AMD top forum će postat dosadan.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 19:21   #66
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Uredu je shill , disi i saberi se, u najmanju ruku kao da su otkrili lijek za sidu..
Pusti čoveka... nakon 12 godina dočekao konačno da je AMD nešto napravio hvale vrijedno

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 20:15   #67
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pusti čoveka... nakon 12 godina dočekao konačno da je AMD nešto napravio hvale vrijedno

@mob
Hvale vrijedno je preblaga konstatacija
TR je bolji od onoga sto su ocekivali i najludji shillovi.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 20:46   #68
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Samo je pokazatelj da je Intel godinama cjedio kupce i da se moglo bolje, maximum profit za minimum ulozenoga.
AMD je napokon nesto napravio da se ovi trznu.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 22:42   #69
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Samo je pokazatelj da je Intel godinama cjedio kupce i da se moglo bolje, maximum profit za minimum ulozenoga.
AMD je napokon nesto napravio da se ovi trznu.
Bome da. I sad odjednom, i3, dual-core prevara od 8 dugih godina postaje i5, i5 postaje i7, a i7 i i9 nakrcani jezgrama. Odjednom, sve se može.

Oni koji su željeli smrt AMD-u, nadam se da se barem malo sada osjećaju glupo, kako je odjednom veliki i nedodirljivi Intel pao u depru zbog nekog tamo malog AMD-a, manje firme od Agrokora
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 22:50   #70
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tako je, i odmah novi i3-8xxx je sad quad core Cim vendori izdaju imalo hvalevrijednu ITX plocu za AM4 a da nije GB smece, ode intel u zaborav. Isto je i s vegom, cim joj padne cijena, jebe mi se i ako bude ko 1080.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2017., 23:22   #71
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kod threadrippera mi se sviđa što uz duplanje jezgri donosi iste clockove out of the box (naravno i ipc) i OC potencijal kao mainstream flagship 1800X. Dakle nema onog singlecore - multicore kompromisa kao dosad kod intelovih mainstream - HEDT linija.
Druga stvar - performance per watt (za multithread naravno) i price/performance



https://www.youtube.com/watch?v=G9JR_v-4BaQ

A 1950X u nekim mt benchmarcima i9 7900X prebaci za 20-30%, znači performance per watt je ubojstvo u tim scenarijima

Ono što se vidi kod skylake-x kao i kod threadrippera je da potrošnja drastično poraste kad se overclockira, pa ih je oboje možda najpametnije undervoltat uz stock clockove
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 00:18   #72
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kod threadrippera mi se sviđa što uz duplanje jezgri donosi iste clockove out of the box (naravno i ipc) i OC potencijal kao mainstream flagship 1800X. Dakle nema onog singlecore - multicore kompromisa kao dosad kod intelovih mainstream - HEDT linija.
Druga stvar - performance per watt (za multithread naravno) i price/performance



https://www.youtube.com/watch?v=G9JR_v-4BaQ

A 1950X u nekim mt benchmarcima i9 7900X prebaci za 20-30%, znači performance per watt je ubojstvo u tim scenarijima

Ono što se vidi kod skylake-x kao i kod threadrippera je da potrošnja drastično poraste kad se overclockira, pa ih je oboje možda najpametnije undervoltat uz stock clockove


Nisam siguran da ekipa koja daje soma dolara samo za cpu ne planira overklokat. Makar i za 13% boosta možda, ali nije to proizvod da kupci važu, kao polarise npr.


P.S. Škot ima video.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 01:59   #73
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa dobar dio njih i ne planira. To su workstation rigovi, ljudi se uglavnom ne zajebavaju sa overclockom.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 09:22   #74
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bez brige, imati će ga i oni kojima treba za Chrome surfanje i igrice u FHD rezi

Iako soma eura (kod nas) je previše para za bilo kakvu single komponentu (naravno ako od kompa ne živiš ili zarađuješ ozbiljne pare).

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 09:54   #75
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bome da. I sad odjednom, i3, dual-core prevara od 8 dugih godina postaje i5, i5 postaje i7, a i7 i i9 nakrcani jezgrama. Odjednom, sve se može.

Oni koji su željeli smrt AMD-u, nadam se da se barem malo sada osjećaju glupo, kako je odjednom veliki i nedodirljivi Intel pao u depru zbog nekog tamo malog AMD-a, manje firme od Agrokora
Pa da, Intel opet uhvacen u lazima, kao nemoze se a odjednom se moze. Realno gledano, smijali su se AMDu kako izbacuje novi cpu i mislili evo buldozdera v2, a ispadne ryzen i eto panike. U par mjeseci su okrenili cjelu svoju ponudu naopako, sve ide za stepenicu gore. A nova maticna/chipset im je lol epskih proporcija, tocno se vidi koliko su bili spremni za ryzena.

Al mislim da je ovo samo guranje sadasnje arhitekture do maximuma, serija za serijom im je bila samo 5-10% (ako i to) brza a zagrijavanje je islo u nebo. Daj 2-3kkn za cpu i jos 1k za vodeno hladjenje.

Glede konkurencije i fanboysa. Samo idiotima nije jasno da bez konkurencije nema napretka. Ovako se bore sa kvalitetom, brzinom i cjenom da ponude nesto bolje od drugih. Na svemu profitira kupac.
Inace bi imali slucaj da intel jos gura dual core za 1kkn+ i jebe se njima, nemas izbora.

Clockanje TRippera? Why? I jos bolje, zasto se svaki test svede na koliko se koji cpu clocka. I koji je fps u igrama kad igre ne koriste sve jezgre, il nisu uopce optimizirane za multy core cpu, ako nisu optimizirane za intela u tajnosti. Isto kad netko radi review Quadro 5000 i onda testira igre. Bas ce netko dat 2500$ za workstation grafu da bi igrao w3 ili overwatch na njoj.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 10:11   #76
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zen2 ima lufta za napredak u arhitekturi i IPCu jer je tek početak. Intelova arhitektura je malo jače izmužena pa je logično samo jezgre trpat sada nemilice. To tako izgleda iz mog kuta gledanja, ovako laički.

Ali fakat mi je smiješno i toplo oko srca da su dualcore prevaru naplaćivali 1200+ kuna koja preko noći postaje punokrvni quad

To mi je ko i kad je Microsoft za Internet Explorer predstavio Tabbed browsing i nazvao ga revolucijom, dok je Mozilla to imala 3-4 godine prije sad i Intel revolucionarno u majušni i3 trpa još 2 jezgre... wow. Evo odma kupujem dvajs komata...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 10:28   #77
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 10:55   #78
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne isplati se overklokirati taj CPU. Koliko god ustedis overklokom, toliko izgubis ako ti se u sred rendanja/kodiranja freeza komp, jos ako se to dogodi taman kad odes s posla eto ti toliko izgubljenih sati da ga nikakav OC ne moze nadoknaditi .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:01   #79
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koliko sam preletio po rivjuima uz multicore perf, temperature i perf per watt, amd ih je nasiljio i u stabilnosti platforme. Generalno su svi zadovoljni stabilnosti/zrelosti platforme naspram sky x.
Fino je to amd popeglao na am4 unazad 5mjeseci i samo pretocio na X399

Sad cekamo non x low leakage TR proceve koji budu jos hladniji i bolji u perf. per watt
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 11.08.2017. u 11:07.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:02   #80
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Beštije..
Iako realno overkill za mnoge i od nas

Pa ni ovog mog ryzena 1600 je teško zakašljat, tj nisam uspio ni uz benčeve i paralelno neki "svoj" multitasking ga zakucati ..

Ipak multicore optimizacija ne bude napredovala tako brzo,i zen2 će morati još napredovati u ipcu i taktu. Nije da ja to osjetim, nego sigurno će intel kroz PR i 720p rezolucije i gejming benčeve prodavati svoje low core u prevelikim količinama
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:18   #81
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
zen2 će morati još napredovati u ipcu i taktu. Nije da ja to osjetim, nego sigurno će intel kroz PR i 720p rezolucije i gejming benčeve prodavati svoje low core u prevelikim količinama
Tesko da ce zen2 imat osjetno vise taktove, jednostavno glofo odnosno zamzung nodovi nisu zamisljeni/dizajnirani za visoke taktove.
Ipc ce popraviti kod nekih instrukcija, ovisno sto procjene da bi im moglo donjeti bolju prodaju/vise para, mozda i vidimo avx kao u tosterima
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:34   #82
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pogotovo jer pričaju da prelaze na 7nm za iste. Znači samo da ne dođe do nazadovanja clocka

Jebiga tu ne ovise o sebi nego o 3rd party tvornicama, ali mislim da će s tim procesom više napredovati u perf per watt nego intel sa svojim 10nm

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne isplati se overklokirati taj CPU. Koliko god ustedis overklokom, toliko izgubis ako ti se u sred rendanja/kodiranja freeza komp, jos ako se to dogodi taman kad odes s posla eto ti toliko izgubljenih sati da ga nikakav OC ne moze nadoknaditi .
Baš to. Jednostavno ne vidim kako će većina njihovih kupaca koji se bave nekim ozbiljnim poslom danima tražiti savršeni overclock, testirati stabilnost stressom 24h (što bi oni svakako trebali, što kažeš da ode u 3pm za vrijeme rendera više štete nego koristi). A vrijeme je novac

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.08.2017. u 11:43.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 11:57   #83
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bome da. I sad odjednom, i3, dual-core prevara od 8 dugih godina postaje i5, i5 postaje i7, a i7 i i9 nakrcani jezgrama. Odjednom, sve se može.

Oni koji su željeli smrt AMD-u, nadam se da se barem malo sada osjećaju glupo, kako je odjednom veliki i nedodirljivi Intel pao u depru zbog nekog tamo malog AMD-a, manje firme od Agrokora
Pa kolko sam ja vidio i5 nije i7 (4/8), nego je 6/6, a i7 je 6/12.
Dakle i7=R5

A i meni se bas svidja ovaj dio sto Manuel kaze, dakle zivotinja sa 16 jezgri se ne grije previse, relativno malo trosi i ima te iste clockove kao i procesori sa manje jezgri, dok intel spusta clockove na visejezgrenim procovima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 12:30   #84
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390


tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 12:58   #85
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Intel će morati rezati cijene i to brzo.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 13:33   #86
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova


Genijalno.
Tako nekako i bude. Vrlo zanimljiva jesen/zima nas očekuje

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 13:34   #87
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Ma nece intel nista po svemu do sad vidjenom osim sto ce za cijenu 4c8t ici 6c12t...analogno za ostatak lineupa
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 14:23   #88
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Intel će morati rezati cijene i to brzo.
U biti treba mu samo novi line-up sto je u pripremi, i super sto kasne jer amdu fali mobilna ponuda.


Sve u svemu isprepletena je ponuda i kupci stvarno dugo nisu imali ovako lijep izbor
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 14:26   #89
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
U biti treba mu samo novi line-up sto je u pripremi, i super sto kasne jer amdu fali mobilna ponuda.


Sve u svemu isprepletena je ponuda i kupci stvarno dugo nisu imali ovako lijep izbor
Nemaju novi. Uhvaćeni su na krivoj nozi,a arhitektura im je na maksimumu.
X299 je sve samo ne poželjan u ovom trenutku.
A tek stižu Epyc i Zeppelini.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 15:02   #90
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
nex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na