Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2001., 11:36   #1
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
AthlonXP unlocking/overclocking

bok!

kako je sad prilicno jasno da AthlonXP dolazi dobro oklopljen i da ce ga biti teze unlockati, zanima me kako na to ljudi gledaju.

mi jos nismo dobili AthlonXP jer iako se pojavio po cijenicima u nas, to ne znaci da ga nase tvrtke stvarno i imaju... nadamo se da ce se slika promijeniti ovih dana.

zanima me da li ste razocarani, da li ste voljni defakto busiti procesor ako ga uzmete, itd. itd.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2001., 12:20   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Ne , mislim da unlockanje uopće nije problem :
http://www.overclockers.com/tips693/

I kakvo brušenje procesora :confused: kad su lockani
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2001., 20:33   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by inkasator
Ne , mislim da unlockanje uopće nije problem :
http://www.overclockers.com/tips693/

I kakvo brušenje procesora :confused: kad su lockani
Ovo koristenje superljepka mi se ne svidja... jer ljepilo termicki reagira... a svi znamo da se procesori griju. druga stvar je to sto s acetonom isto treba pazljivo... stvar grize

tako da je druga opcija maknuti dio tog organickog materijala od ceg je sam proc i spojiti mostiche na drugi nacin, sto ce reci "bushiti"...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2001., 21:04   #4
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Pa malo je teže , ali ne znam zašto bi toliko teško , uzmeš termostabilno ljepilo i neljepljivi aceton ( ovaj za nokte je ljepljiv ali to nije jedina vrsta acetona ) !?

http://www.oc-athlonxp.com

evo još jedan zgodan URL

Ja ako dobijem AthalonXP ne planiram ga unlockati nego samo povisiti FSB na npr 166Mhz.
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 02:39   #5
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ops, nis pametno nemam za rec...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 07:56   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by inkasator
Pa malo je teže , ali ne znam zašto bi toliko teško , uzmeš termostabilno ljepilo i neljepljivi aceton ( ovaj za nokte je ljepljiv ali to nije jedina vrsta acetona ) !?

http://www.oc-athlonxp.com

evo još jedan zgodan URL

Ja ako dobijem AthalonXP ne planiram ga unlockati nego samo povisiti FSB na npr 166Mhz.
Sto ce reci da je tolko jednostavno da ti neces prckati po njemu... A bojim se da ce biti puno prosjecnih usera koji se isto nece primiti takvog posla. Ne znam, ali zao mi je kaj je pakiranje takvo - iz Tbirda se stvarno dao izvuci max. jer si mogao maksimizirati i FSB i multiplier, i to jednostavno.

Sto se mene tice, kad napravim upgrejd (a to ce pricekati radi $$) ziher sam da cu unlockati XP-a. Kako, to cu odlucit kad mi napokon sjedne u krilo, pa stvarno osjetim od cega je napravljen.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 12:46   #7
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Originally posted by sbp
Ops, nis pametno nemam za rec...
Podrzavam cijenjenog kolegu u prijedlogu.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 21:14   #8
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Citiraj:
Originally posted by ozren


Sto ce reci da je tolko jednostavno da ti neces prckati po njemu... A bojim se da ce biti puno prosjecnih usera koji se isto nece primiti takvog posla. Ne znam, ali zao mi je kaj je pakiranje takvo - iz Tbirda se stvarno dao izvuci max. jer si mogao maksimizirati i FSB i multiplier, i to jednostavno.

Sto se mene tice, kad napravim upgrejd (a to ce pricekati radi $$) ziher sam da cu unlockati XP-a. Kako, to cu odlucit kad mi napokon sjedne u krilo, pa stvarno osjetim od cega je napravljen.

O.
Ma ne bi volio prčakti po njemu zato jer mi s ovom pločom FSB ide jako daleko pa mi se ne isplati , ali bi sigurno radije stavljao super-ljepilo nego bušio proc. ( Ako ikad kupim AthalonXP )

AMD ov čovac je rekao da su otežali unlockanje zato što se arhitektura samog procesora približava maksimumu.

Unlockao bi ako mi proc npr sa defaultnim množiteljem ne bi radio na npr više od 145Mhz FSB , spustio bi množitelj i povisio FSB.

Unlockanje je bilo korisno sa KT133 chipsetom koji je ograničavao brzinu procesora sa defaultnim množiteljem ( npr max FSB 110 , uf , zaisli kako brzo ) pa umjesto da proc radi na 6x110 , unlokalo ga se i stavilo na npr. 8.5x110.

Budući da je dobitak u brzini veći s povećanjem FSBa nego povećanjem množitelja mislim da se ne bi odlučio na unlockanje ( radije imam 10x166 nego 13 x133 )
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 21:21   #9
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by inkasator


Ma ne bi volio prčakti po njemu zato jer mi s ovom pločom FSB ide jako daleko pa mi se ne isplati , ali bi sigurno radije stavljao super-ljepilo nego bušio proc. ( Ako ikad kupim AthalonXP )

AMD ov čovac je rekao da su otežali unlockanje zato što se arhitektura samog procesora približava maksimumu.

Unlockao bi ako mi proc npr sa defaultnim množiteljem ne bi radio na npr više od 145Mhz FSB , spustio bi množitelj i povisio FSB.

Unlockanje je bilo korisno sa KT133 chipsetom koji je ograničavao brzinu procesora sa defaultnim množiteljem ( npr max FSB 110 , uf , zaisli kako brzo ) pa umjesto da proc radi na 6x110 , unlokalo ga se i stavilo na npr. 8.5x110.

Budući da je dobitak u brzini veći s povećanjem FSBa nego povećanjem množitelja mislim da se ne bi odlučio na unlockanje ( radije imam 10x166 nego 13 x133 )
Apsolutno se slazem da je FSB jako bitan, i da je mnozitelj manje bitan nego prije, NO... Moze biti da ce ti se isplatiti i spustiti mnozitelj da bi digao FSB. Ja npr. imam Athlon 1000 (10x100) koji sad radi na 9.5x148. Tako nesto se moze desiti i sa XP-om (ne isto ali slicno jer ovog nema sa FSBom od 100) jer sam ziher da ce postotak moguceg overclockinga padati... Tesko je ocekivati puno procesora kao AXIA i AVIA TBird koji se dao dignut za 33-60% gore. A kako je DDR333 polako tu, onda neki FSB npr. 183 ili nes nebi smio biti nedostupan.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na