Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2008., 12:32   #1
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Tele2 pretplata - prepaid

Ovaj mjesec istječe mi robovlasnički ugovor na Tele2 i odlučio sam se prebaciti na prepaid. Međutim, problem je što sam čuo kako oni staru pretplatničku SIM karticu (koja je kod korisnika) isključe sa mreže (bez ikakvog upozorenja) a novu karticu za prepaid šalju sporovoznom poštom. E sad, pošto njihova SZK ne zna (ili možda ne želi) pružiti ikakvu smislenu informaciju, želim ovdje doznati je li nekako moguće ubrzati taj proces? Da možda dođem direktno kod njih po taj SIM? Ne želim biti bez mobitela tjedan dana... To je zaista krajnje neozbiljno od njih.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 13:10   #2
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
nece ti tako biti ja dok sam s t mobilea prelazio na tele2 dobio sam novu karticu. najavili su mi dan kada ce me iskljuciti s t mobilea i rekli da tada ubacim novu karticu. tako ce vjerojatno i tebi biti. da ce ti iskljuciti staru onda kad ce ti nova vec doma biti
Filip7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2008., 13:38   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Moj otac kad je radi isto to kod njih dobio je prepaid karticu postom nekih tjedan dana prije nego su ga iskljucili , i nije imao problema .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 14:35   #4
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Upravo tako. Iskljuce ti karticu, meni bez najave, i cekas oko 5-6 dana za novu. Ekstremni idijoti, ekstremni.

Prica ide da ce ti se javiti korisnicka sluzba i da im ti kao mozes reci da neiskljucuju karticu dok ne posalju SIM ali meni se nitko nije javio i iskljucili su mi je bez najave. Poludit sam htjeo...

Sada vidim da su neki imali druga iskustva no ja i frend potpuno identican slucaj. Barem za Rijeku izgleda da pogubili razum.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 21:05   #5
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Upravo tako. Iskljuce ti karticu, meni bez najave, i cekas oko 5-6 dana za novu. Ekstremni idijoti, ekstremni.

Prica ide da ce ti se javiti korisnicka sluzba i da im ti kao mozes reci da neiskljucuju karticu dok ne posalju SIM ali meni se nitko nije javio i iskljucili su mi je bez najave. Poludit sam htjeo...
Ma jednom mojem kolegi napravili su potpuno istu stvar. Taj tele2 mi se sve manje sviđa... Jesu jeftini, ali imam dojam kao da kod njih rade ljudi sa smanjenim mentalnim sposobnostima.

Uglavnom , izgleda da i meni prijeti mogućnist da barem 5 dana budem bez mobitela... Pretpostavljam da se stara kartica više ne može ponovo aktivirati nakon isključenja radi privremene upotrebe dok ne stigne nova = mogu se slikat.

Krasno...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 02:21   #6
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
planiram se uskoro i ja prebaciti na tele2 prepaid, pa me zanima jer jos uvijek ima ona fora da ti ostane stari broj tipa 091 i 098?

i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 09:47   #7
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 13:17   #8
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
Krivi podforum? Ajde ti onda lijepo reci koji je pravi podforum za ovo... Možda mobiteli? :S
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 23:21   #9
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
i, ovaj ... sam mala napomena, krivi podforum ... tele2 jos uvijek nije ISP
kako ne, pa mozes na Internet preko njih...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 21:17   #10
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
kako ne, pa mozes na Internet preko njih...
Ja svako tolko dignem icq na mojoj V3.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2008., 11:59   #11
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Podnio sam zahtjev, na prodajnom mjestu su rekli da će me netko iz tele2 kontaktirati, ali nitko me uopće nije kontakirao nego su me bez ikakvog upozorenja isključili sa mreže.

Idioti, ekstremni idioti, kako je netko gore već napisao...

SZK nisam ni zvao jer znam kako se završio neslavno slučaj sa onim mojim poznanikom kojem su napravili istu stvar. Kad ih je zvao rekli su da je nova SIM kartica poslana poštom, no tip je čekao 4-5 dana i na kraju je ispalo da uopće nisu ništa poslali nego je morao otići natrag na prodajno mjesto po novi SIM... Koje su to budale, pa mogli su mu odmah reći da ide po karticu umjesto da ga zavlače.

I tako se povijest ponavlja. Tele2 - jednostavno komplicirano.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 00:11   #12
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Banda lopovska - deranje Tele2 prepaid racuna u sekundi

Dakle ovako ide slučaj,

Kupim danas 25bon na automatu i fino prolazeci do zgrade nadoplatim prethodno stanje 2.69kn , dojde poruka " Nadoplatili ste vas racun s 25kn! bla bla bla ", reko fino, mob u djep i bon isto ( inace mi to nije navika ), da bi sad, dok trebam zvat kolegu čuo prije uvodne zvonjave onu dosadnu babetinu, "Uskoro cete potrositi, bla bla nadoplatite vas racun"... prvo onako ne obazirem se i onda klikne, cek pa gore treba bit 27 i pol kuna...otkud sad to upozorenje?,

Provjerim stanje 2.69 kn...., vas racun aktivan do 09.06.2010.

Da bude stvar gora, 11.10. nadoplatio s 100kn, zvao dosta aktivno, i iza svakog poziva ko čangrizava baba odem vidjet stanje na računu, sve štima...


Zovem službu za korisnike, javi se neki Zvonimir i fino me vodi kroz proces verifikacije da sam ja vlasnik računa..., kaže : gosp. vi ste aktivirali neku uslugu sa peteroznamenkastim brojem koja košta 12.5kn po poruci...

1.) ne primam nikakve poruke od peteroznamenkastih brojeva usranih, nit ikakve slične koje dodju 12 i po kuna -.-

2.) kaže 11.03, 14.03, 16.03. i 17.03. ste primili te poruke, znači to je 50kn po toj njihovoj računici, a ja 56 i nes sitno kn imao prekjucer, jucer i danas...

znači trebao bi biti na manje od 50kn 18.03. ali nisam....

Ko tu mutnu vodu blati i vrti nemam pojima..., interesantna stvar: pošaljite poruku STOP na taj broj da vam se ukine usluga, 200 puta je to ponovio...

Valjda da mu zavrneš šiju nebi zaustavilo uslugu,


Onda dolazi na red uputa: pošaljite nam faks sa zahtjevom za prekid te usluge....


Na moje pitanje,: što sad, ako nadoplatim dalje lovu će me derat??
A: "Pošaljite poruku stop ...... ( trkelj ser bljuv prd) "


Je imao tko slična iskustva? Ili da je besramno opljačkan od strane tele gamadi ?

:/
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 12:14   #13
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Nisi opljačkan od Tele2 gamadi. Te fore po 12.5 kn su ti NTH media gluposti, mjuza, IQ test i sl. Oni ti redovito skidaju po 12.5 kn da niti ne moas dobiti poruku.

E sad prvo je bitno da si jednom poslao to STOP na taj njihov broj, tako da ti sve nakon toga moraju vratiti .

Što se tiče ovoga da moraš slati zahtjev, to nije smislio Tele2 već HAT, a imaš i sreće da ti Tele2 odrađuje deaktivaciju usluge jer T-mobile to neće raditi, bar nije prije...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 19:35   #14
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Kakav to zakon može omogućiti da ti netko skine lovu sa računa a da nisi prethodno niti odgovorio na njihov sms?
Frend je, ali na t-comu, neki dan dobio poruku sa nekakvim besplatnim sms-ovima, koju je jednostavno ignorirao,sad si sve razmišljam da se nebi i njemu dogodilo isto, pošto je poruku ignorirao i istog treba izbrisao.
Pa to je onda ravno krađi, i uvjeren sam da bi morao postojati nekakav način za povrat sredstava, i to uz kamatu.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 00:23   #15
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Da ne otvaram novu temu.....na bonovima sam i imam problem....
Imem tele2 i siguran sam da isam nikakve opcije aktivirao niti primam kakve poruke, a redovito mi kradu novac sa računa. Znači da zovem službu, jedino tako mogu provjerit o čemu se radi ?
U 10 dana mi je otišlo 20 kn
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 01:30   #16
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
I ja isto imam problema a na pretplati sam u Tele2 i sad mi je istekao ugovor, jednostavno mi unatrag 10 dana do kraja mjeseca s prosjecne potrosnje od 200 kn ode na preko 320 i tako vec unazad 3 mjeseca. A ponuda mobitela za produženje pretplate je smijesna jer bilo sta postenije treba nadoplatit preko 1200 kn. Sramota.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 10:22   #17
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
ja sam i cjela moja obitelj doma na tele2 već 3 god i nikad nikakvih problema s njima....
Računi su mi smiješni u odnosu na T mobile. U pravilu jedva potrošim 100kn kolko imam pretplate dok sam prije na t-sranju redovite preko 300 tukal...

a da je ponuda mobitela koma - KOMA je i stvarno nemaju ništa....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 12:03   #18
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Jel ima netko da je prenio broj na tele2 pretplatu sad dok traje ova promocija 50kn popusta na računu? Zanima me kak taj popust funkcionira točno.
I na koliko rata se može mob kupiti? (Kiša je vani pa mi se ne da hodati po njihovim dućanima) Thnx!
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 12:48   #19
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Ja već treći put produžio pretplatu u Tele2, nikad problema, relativno dosta pričam i računi su mi prosječno 60-80 kuna, bio sam isto davno prebacio broj.
Na rate ide na kartice ak se ne varam, znači Diners, Amerian itd
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 13:05   #20
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Ma ja se razmišljam sa simpe preseliti na slike i slova za 50 kn/mj jer me ispada 1 lipu skuplje sms u odnosu na sad, a htjela bi uzeti HTC Touch2, pošto t-mobile već duže vrijeme u ponudi za simpu (a i ostalo) nema baš neke mobitele...
U VIP-u imaju wildfire za iste novce na pretplati od 30kn ali me baš zanima ova akcija za prijenos broja na Tele2 i popust od 50kn na računu 12 mjeseci
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 15:16   #21
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja sam prešao sa TComa na Tele2 21.3.2009., dobro manje bitno.. nego imo sam jedan 091 broj kojeg sam prenio na tele2 isto, da dobijem manji račun jelte.. zadnja 2 računa (150 KO tarifa) mi je umanjena za 25kn, na ispisu piše ZERO tarifa popust, koju nemam aktivirano pa mi to čudno..

također, frend, majka i buraz su isto prešli na tele2, i poslo sam njihove brojeve pa mislim da ću sad do kraja pretplate dobivat račune 135kn (10kn je radijska)

ja zadovoljan sa cijenama i uslugama, jedino da imaju signala svugdje
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 15:58   #22
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ja imam pored službenog T-mobilea i jedan 095 s kojeg rokam po svemu što nije 098-099.... tarifa KO 150,produžio drugi put,računi između 150-250 zavisno kolko posla(i poziva prema inozemstvu) ima tako da držim i t-mobile u granicama pretplate. Glede signala,ja neznam di je problem,išao sam do Krka i nazad ovo ljet 50 puta,bio na brodu i plovio dosta,stvarno neznam di ja to niasm signala imao,bar za sjeverni jadran. Za jug neznam kakva je situacija.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 16:16   #23
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Signala nema u zapadnoj Slavoniji i na putu prema istoj, nema ga u dijelovima Istre npr. Poreč, nema ga ni u jednoj garaži na razini -3 i niže, nema ga u liftovima poslovnih zgrada npr. INA itd. Treba još?
To što ponegdje imaju tmobile signal to ne računam jer preko istog nemaju tako povoljan mobilni internet pa mi je uzalud što takvog signala ima
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 21:19   #24
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
^^upravo to.. u mojem mjestu je postavljen repetitor 150m od mene pa zna signal pasti na 1 crticu.. a za vikend sam bio u pakoštanima, ista stvar.. malo ima, malo nema, a stavio sam si manual search za mreže, jer isto imam stalno uključen net, a na tmobile signalu ne da je skupo, nego j...mater kak je skupo..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 10:10   #25
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
evo da ja napišem svoje dojmove, prije 2 godine sam potpisao ugovor na pretplatu i prebacio svoj broj s tele2 bonova na pretplatu i to jos na firmu da mogu to stavljat pod trosak, sad nakon 2 godine vidim da je kod tele2 pretplata isti q kao i biti na bonove jer nikakve posebne pogodnosti oko mobilnih uređaja se nema, a njihova sluzba za korisnike je cista smijurija jer oni samo citaju s ekrana sta ima pise, te kad se zatrazi da se poprica s nekim odgovornim onda dobijete odgovor: "to nije moguce". Ok, onda sam odlucio prebacit cu broj na drugog operatera i vidjeti sta drugi operateri nude, nadem odličnu ponudu kad opet problemi. Momak koji radi u ducanu mi savjetuje da prebacim na bonove prvo kod njih pa tek onda na drugog operatera jer tele2 radi probleme i odugovlaci kad je transfer na drugu mrežu, ok posaljem zahtjev na fax jer im email sluzba nije ažurna radi neke nadogradnje sistema, te nakon 5 dana dobijem odgovor da moram uz zahtjev poslat i preslik osobne koji mi njihov kolega nije ni rekao da moram poslat. Iskreno jedva cekam da se maknem s tele2 jer vidim da tamo rade djeca koja citaju s ekrana i da se uopce ne brinu o svojim korisnicima i da vise nemaju epitet najjeftinije mreze pa rade probleme onima koji žele otic na drugog operatera.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 13:32   #26
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Epitet najeftinije mreže nisu nikad ni imali. To je bio Tomato,iako je to bila polumreža,tj poluoperater. Ali uzevši u obzir neke popularne tarife od T-Coma( i Vipa(Flex npr),Tele2 je sa svojim knock-outom i dalje najbovoljniji i to hebacki.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 20:16   #27
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
pa i nije baš, tomato nije bio izašao kad je knock out ponuđen. ali vip sad nudi bolje uvjete za pretplatu nego tele2, barem za moje potrebe.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 23:11   #28
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Čudne su li ti potrebe onda,pošto je VIP,dokazano i nedokazano najnepovoljnija pretplata za one koji puno razgovaraju. Jedino što bi meni,kao balističaru kaj se tiče poziva pasalo je njihov FLAT koji neznam dal imaju u ponudi.....a kratkim pogledom sam vidio da im se cijena poziva ne spušta ispod 0,91 kn/min prema svim mrežama(poruke necu ni spominjat,tu su najskuplji). 0,49 u Knockoutu a 0,29 u T-mobileu mi zvuči duplo tj troduplo jeftinije u odnosu na VIP. Uostalom,dovoljno je na Cafe Mobilu pogledat mišljenja njihovih pretplatnika vezanih uz omjer razgovor/cijena,kao i bivših koji su prešli na Tele2 i sve bude jasno ko dan
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 11:01   #29
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
ma u globalu svi oni deru...bilo ovako ili onako.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 13:49   #30
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Koje su cijene u tele2, poruke u mreži i prema svima i pozivi u mreži i prema svima?
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na