Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2010., 20:35   #1
igor0311
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
problem oko wlan pci kartice

dakle imam problem sa karticom,kartica je ova : http://www.smc.com/index.cfm?event=v...id=48&pid=1672 kod paljenja kompa nekad se ne upali lampica na njoj i nema boga da ju osposobim,pa moram restartat komp a kad se slučajno upali komp se smrzava dok sam na netu ili me baca sa neta,driveri imaju samo jedni jedini, e sad ja mislim da je problem negdje u biosu al ja nebi znao kaj treba
igor0311 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 23:46   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor igor0311 Pregled postova
dakle imam problem sa karticom,kartica je ova : http://www.smc.com/index.cfm?event=v...id=48&pid=1672 kod paljenja kompa nekad se ne upali lampica na njoj i nema boga da ju osposobim,pa moram restartat komp a kad se slučajno upali komp se smrzava dok sam na netu ili me baca sa neta,driveri imaju samo jedni jedini, e sad ja mislim da je problem negdje u biosu al ja nebi znao kaj treba
koji windowsi?

provjeri da li je dobro uštekana u PCI slot i eventualno da li je isti čist od smeća ili prašine
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2010., 23:59   #3
igor0311
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
windowsi su xp sp3 na drugima također isto, a što se tiče slotova probano na sve i ista greška se javlja tako da do toga nije
igor0311 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 00:23   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Nisi napisao u kakvom je stanju OS jer ako je u komi nikakav driver neće pomoći.
Kartica je bazirana na Atheros 5212 chipsetu, pa ako sumljaš u origigi isporućeni drajver probaj drajver sa ove stranice: http://www.atheros.cz/
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 13:24   #5
igor0311
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
ma os je nanovo instaliran više puta u zadnje vrijeme i više vrsta (win,linux) i ista stvar pa neznam baš da je do drivera ja sam gotovo siguran da je nešto do biosa al neznam što možda neki irq al ne razmumijem se u to previše
igor0311 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 13:36   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Nedodjeljivanje resursa / kolizija IRQ se rješava premještanjem u drugi PCI slot.
Svakako probaj drajver s gornje stranice jer se u xy primjera pokazao puno bolji od origigi isporućenog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 14:19   #7
igor0311
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
također isti problem, opet se upali svaki 10 put kod dizanja sistema,a kad se i upali loše radi ili zmrzne komp ili piše da je spojen a nemogu na net, ko da ju nešto blokira
igor0311 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 14:55   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Jesi probao drugi drajver ?
U Zg si, probaj gore naći kolegu forumaša sa nekom drugom WiFi karticom (npr. čuvenom Canyon - icom) pa da je isprobaš kod sebe. Možda i kakva trampa na kraju ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na