Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2011., 21:46   #1
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Završni rad- udaljena administracija računala

Idem u Ruđer i odabrao sam temu "Udaljena administracija računala" (UAR u daljnjem tekstu ) kao temu za završni rad.
Naravno, imao sam par nekih drugih tema (desetak) o kojima znam nešto- ali, kada sam išao po temu, sve su već bile zauzete.

Uglavnom, trebala bi mi pomoć gdje uopće početi.
Posuditi/skinuti koju knjigu, prostudirati neku opširniju stranicu...?
Mentor mi nije od neke pomoći što se toga tiče- predložio mi je google za literaturu.

Engleski mi ide, ali pošto ne znam gdje uopće početi...

Uglavnom, teze su mi: osnovni principi UAR, tehnološka rješenja UAR, sigurnosna rješenja i problemi UAR i budućnost UAR.

Jedino što ja znam o tome je TeamViewer i LogMeIn

Pa, ako se tko razumije...
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 23:24   #2
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
metni teamviewer u startup i to je to LOL , kaj fali tome
hellbani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2011., 00:21   #3
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
za pocetak mozes ne bazirat se na OS platformu pa si ukratko baci oko na rlogin/telnet/ssh... tu su neke osnovne stvari koje se mogu napravit na drugom racunalu pa cisto da pocnes od kakve povijesti... sve se to i sad koristi jako puno, ali eto, tebi nek posluzi ko "pocetak"...


onda se fino bacis na windowse, najvjerojatnije... kreni od osnovnog, windows remote desktopa i njegovog RDP-a, onda ubacis recimo jos team viewer i vnc... to fino dobro proguglaj, ukljuci wiki, neke strucne sajtove, prouci kojim se to protovima i protokolima koristi... ako imas ikakve veze s programiranjem, odi na neki od developer siteova pa mozes i kopirat kakav komadic koda da objasnis nesto sto si tekstom opisao... kaj se tice diplomskog, uvjek ti je dobro ubacit i kakve flow-chartove, da i glupani mogu otprilike pokopcat kak to funkcionira... znam da je meni jako dobro doslo kad sam wannabe-jima objasnjavao princip wep/wpa crackiranja...

Zadnje izmijenjeno od: perich. 16.02.2011. u 00:27.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 16:28   #4
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Što se tiče literature odi na http://www.knjiznica.hr/pitajte-knjiznicare/ ,pošalješ im naslov teme i oni ti kroz dan,dva pošalju odgovor sa navedenom litelaturom,a ako ti ne ide engleski imaš i opciju da ti pošalju literaturu samo na hrvatskom
frizbi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na