Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2011., 19:34   #1
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Sporo skidanje sa internet hostova

Pozdrav, imam t-com ADSL 4Mb/s i nedavno mi se pojavio problem da mi sa raznih internet hostova brzina ne prelazi 40 kb/s. Probao sam speedtest.net i max adsl test brzine i svi daju oko 4 brzinu. Također sve se webstranice normalno otvaraju i torrent radi punom brzinom. Problem je samo kad skidam sa rapidshare-a, uploadinga, zippy-a, dakle bilokojeg internet hosta. Da li je moguće da mi je t-com stavio neki limit na internet hostove ? Da naglasim da promet nije ništa ekstra velik, možda 40ak GB mjesečno..
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 20:46   #2
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
ne nego nemas premium acc... ja imam premium sve., pa mi skida koliko god brzo zelim ... jedino malo hotfile mi i s premium usporeno po 1 linku., ali ukupno dobivam oko 10mbps
hellbani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2011., 00:46   #3
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
aj nemoj se praviti pametan sa tim odgovorima... imam premium accounte, kažem da je prije skidalo normalno, a sad je usporeno. Sve je riješeno tako da sam nazvao službu za korisnike da dignu blokadu i nakon 5 minuta je sve radilo kako treba...
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 00:56   #4
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Kakvu blokadu?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 01:57   #5
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I mene interesira! Kakve to ima T-Com blokade?
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 05:27   #6
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
hahahahna tuljane., fakat si tuljan., ne pravim se nis pametan., nego kazem ti kakva je situacija... i vidim za razliku od tebe sam vrlo pametan te blokade ne postoje., ali ajd.... imas pravo., neda mi se raspravljat s nekime ko si izbrijava da je nesto pametan
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 08:53   #7
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Interesantno, meni je jedn prijatelj imao sličan problem, nikako preko speedtesta.net nije prelazilo 2.12 brzinu šta god napravio pa i reset routera.

Nazoveš lijepo SZK i kad im kažeš, dobar dan, Vi meni ne isporučujete brzinu koju ja Vama plaćam, molim Vas da to riješite odmah. Kaže da će poslati tehničara.
Za 3-4 min zove ona sama mene na taj telefon i kaže da su u centrali digli brzinu na onu iz pretplate koja je preko speedtesta iznosila nakon toga 4.24.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 12:33   #8
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Za 3-4 min zove ona sama mene na taj telefon i kaže da su u centrali digli brzinu na onu iz pretplate koja je preko speedtesta iznosila nakon toga 4.24.
još jedna glupost, ti ne plačaš 4mbit nego DO 4mbit .. ako tcom moze ispotucit samo 1mbit, placas istih 80kn kao i za do 4mbita
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 17:48   #9
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
dakle gospodo, kao što je netko rekao, operater isporučuje brzinu do brzine koja je potpisana. U mom slučaju je to do 4Mbps. Što se tiče blokiranja evo link .
ti hellbani slobodno napusti ovu temu pošto nemaš nikakve relevantne odgovore.
__________________
tuljan je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2011., 18:48   #10
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
još jedna glupost, ti ne plačaš 4mbit nego DO 4mbit .. ako tcom moze ispotucit samo 1mbit, placas istih 80kn kao i za do 4mbita
To bi bilo tako da je oduvijek brzina bila ista, tj da linija ne podnosi više...
No u njegovom slučaju gdje sam ja složio taj adsl njihova brzina je lijepo konstantno bila od 3.8-4 Mbps. Da bi se nakon 1 godine spustila na navedenu u prošlom postu, što može značiti neispravan modem ili greška na centrali koja NE DOPUŠTA provjereno maximalnu brzinu prema tom telefonskom broju.

Što je teta na SZK i učinila. Samo savjet nekome da slobodno nazove ako mu se spustila brzina od one koju je prije imao.
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na