Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2009., 15:10   #1
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Problem sa Acer Aspire 5520G - konstantno restartanje

Evo, kupio prije par dana polovni Acer Aspire 5520G (znam, budala sam) i nije niti 2 dana radio kod mene.
Gledao sam navečer film i samo se ugasio. Nakon toga se više nikako ne pali. Niti ne dođe do POST-a, samo se restarta. Da ga ugasim moram izvadit bateriju van ili ako nema baterije unutra nego ide direktno na punjač onda moram potegnut konektor od punjača iz laptopa.

Pretpostavljam da je krepala matična ploča. Ima tko kakvu drugu ideju?
maX je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:20   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A baci oko na ram i hdd, iako znas i sam da je vjerojatno ploca rikavela...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2009., 15:21   #3
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Da, nažalost i ja to pretpostavljam... Probat ću drugi hard i memoriju, ali sumnjam da ima nade
Jel ima šanse da su možda procesor ili grafička krivi za to? Za procesor su jako male šanse, ali možda grafička?
maX je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:23   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Grafa je integrusa jel? Opet je to zamjena ploce....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:24   #5
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Obicno zna biti hrpa krokodila unutra, pa bi ciscenje i promjena paste bila dobar pokusaj.

Ukoliko i dalje nema znakova zivota, da, maticna je u pitanju i to vrlo vjerojatno zbog pregrijavanja.

Zanimljivo, ovo je vec drugi ovaj tjedan dual core AMD lap s tim problemima (frend imao slicnu situaciju s Dell-om) ...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:26   #6
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Grafa je integrusa jel? Opet je to zamjena ploce....
Ne, zasebna 8400M.

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Obicno zna biti hrpa krokodila unutra, pa bi ciscenje i promjena paste bila dobar pokusaj.

Ukoliko i dalje nema znakova zivota, da, maticna je u pitanju i to vrlo vjerojatno zbog pregrijavanja.

Zanimljivo, ovo je vec drugi ovaj tjedan dual core AMD lap s tim problemima (frend imao slicnu situaciju s Dell-om) ...
Očistio sam ga kompresorom i stavio frišku pastu, ali isti vrag.
maX je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:30   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Vidi sa njim ako ti je voljan posudit za probu.Trebala bi ic. Barem do post screena da dodjes.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=163367
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:32   #8
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Cini se da je to poznati problem na toj seriji ... nadam se da ti nije jedan od njih prodao svojeg:

"meni se ista stvar desavala na istom modelu.nisam ga mogao ni ugasiti nego sam morao vaditi bateriju.
ostavio sam ga 2 sata na miru i onda je sve bilo ok, i to sranje se zna desiti jednom u mjesec dva.
inace mislim da je cijela ta serija u kurcu te da smo uzeli macka u vreci, znam ljude kojima su hdd-i krepavali po 2 puta, graficke isto tako, konstantni problemi sa pregrijavanjem.. ma katastrofa.
volio bi da sam ga se rijesio dok sam imao garanciju, tad bi mozda i mogao dobiti nesto, sad mi se vise neisplati prodavati ga. "


EDIT:

Jos jedan slucaj ... taj koji ti je to prodao je SIGURNO znao za ovo :/
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:32   #9
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
razlog prodaje je taj sto ju nemogu na aceru upogoniti jer treba ju flashati s acerovim biosom.
:d

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Cini se da je to poznati problem na toj seriji ... nadam se da ti nije jedan od njih prodao svojeg:

"meni se ista stvar desavala na istom modelu.nisam ga mogao ni ugasiti nego sam morao vaditi bateriju.
ostavio sam ga 2 sata na miru i onda je sve bilo ok, i to sranje se zna desiti jednom u mjesec dva.
inace mislim da je cijela ta serija u kurcu te da smo uzeli macka u vreci, znam ljude kojima su hdd-i krepavali po 2 puta, graficke isto tako, konstantni problemi sa pregrijavanjem.. ma katastrofa.
volio bi da sam ga se rijesio dok sam imao garanciju, tad bi mozda i mogao dobiti nesto, sad mi se vise neisplati prodavati ga. "
Ostavio sam ga kroz noć na miru, izvadio bateriju van i ništa...
maX je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 15:58   #10
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Eventualno zamjena grafe posto je bilo slucajeva s njima na ovoj seriji Acera ... ako imas pri ruci koju super.

... ili narudzba izvana link.

Nazalost to ne garantira ponavljanje ovog problema :S
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2009., 16:22   #11
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Već mi stiže sa eBaya jedna 8600M GS... Al pitanje je kad bude to došlo i dal nebudem imal isti problem kao i onaj koji prodaje ovu 8600M GT (potrebu za flashanjem jel).

Tako da, isprobal budem još zamijenit memoriju i hard, a ako bude ista stvar onda ide na procjenu i prodaju po dijelovima...
maX je offline   Reply With Quote