Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2017., 12:56   #1
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Question Power adapter za HDPlex 160W

Pozdrav,

stigao mi je jucer HDPlex 160W iz Njemacke za HTPC koji slazem, sad bih trebao preporuku gdje kupiti u Zagrebu power adapter (brick) koji je snage 230-330W, da je 19V i da ima konektor 7.4x5.0 mm sa centarlnim pinom. Preporuceni adapteri su HP 230W, Dell 240W i Dell 330W. Na ebayu i aliexpressu ih ima nekoliko, pretpostavljam da su to vjerojatno kopije (sto mi ne predstavlja neki problem, dokle god radi) samo problem je sa garancijom, tako da bi radije kupio negdje kod nas.

Posto se ne razumijem u te power adaptere, da li mi je dovoljan bilo koji adapter koji ima 19V i taj konektor od 7.4x5.0 mm sa centralnim pinom, u tom rangu 230-330W ili? HTPC bi trebao trositi oko 120W...

Pentium G4600 (koristio bi IGPU)
Gigabyte H270N-Wifi
SSD 120 GB,
8 GB DDR4
qbone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 14:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Napravio si grešku u startu, trebao si odmah sa uređajem nabaviti i napajanje / ispravljač iz Njemačke jer je tamo ponuda bolja te sa razumnim cijenama,
ovdje će te gadno oguliti za tako nešto. Eventualno ako uspiješ naći polovno kome je ostao od crknutog lapa.

Primjeri:
https://www.amazon.com/Genuine-HP-Ad.../dp/B00AWCHARC
https://www.amazon.de/Original-HP-HS...+Power+Adapter
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2017., 18:16   #3
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Ma znam, samo je problem da njihov site prodaje samo interne power brickove, a za vanjski power brick moram koristiti neki sa ebay/amazon/aliexpress preko doticnih siteova. Strancima to nije problem, ali nama iz Hrvatske to stvara problem u slucaju da nesto ne radi kako treba, vjerojatno je tesko ostvariti garanciju? Ne znam koliki je zivotni vijek tih power brickova, posto sam uvijek koristio samo desktop atx psu.

Kuciste koje cu koristiti je Realan H80, dimenzija 200x200x80 pa mi za taj interni power brick nema mjesta...
qbone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na