Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2010., 20:47   #61
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Jedna riječ - Protis. Iskreno, začudio sam se kad si pisao u prethodnom postu da su ti dali korektan savjet. S obzirom na njihovo ponašanje, ne čudi me previše tvoja situacija. Ne vjerujem da je taj laptop baš polovan, vjerojatno ga je netko kupio, nije mu se svidio i vratio ga je nakon nekoliko dana korištenja(na što ima pravo ukoliko je kupio na daljinu). Tu su krivi i kupci, koji bi onda psovali majku trgovcima po forumu što im ne žele primiti natrag laptop koji im se ne sviđa, zanemarujući svoju odgovornost da mora laptop i biti kao nov kad ga vraćaju. Iako oni takav laptop nisu trebali prihvatiti s obzirom da nije vraćen ni približno u prvotno stanje i ima ogrebotine. Nedostatak baterije? Ne mogu vjerovati, nečuveno. Ok, vjerojatno Protis nije kriv, ali čudno da se to baš njima dogodi. Ne znam tko je distributer od kojeg nabavljaju, pokušaj saznati, to im je sjajna "reklama".

Ako crveni bude ok, imaš skinova za laptope ako ti ne odgovara boja.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 00:06   #62
draganzg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
gle, nebih da imenujem trgovinu, ali nije taj protis, nesto si se ti nalozio na njih? hehe

bio mi je izbor kod njih da uzmem, ali mi je blize bilo drugi trgovac istog
cjenovnog ranga ;-)

pa i meni je zacudno, da je to njima praksa "mislim na dobavljace" hoce samo da se rijese robe...ali zato ta roba spada u kategoriju "B" i naravno da se cijena mora dosta korigirati za takvu robu! ocito to kod nas u HR nije praksa, veli ako upali dobro, ako ne, nisu nista izgubili.

ali mene cudi isto ponasanje od trgovca, nije valjda da oni bas nisu upoznati bili sa time, ili da i oni neprovjere jel sve ok sa robom po koju su dosli, jer ipak su oni glavna karika i preko njih ide sve. A mozda su i oni bili upoznati da je to neka "sumnjiva roba" a presutili pa vele pokusati vrijedi...


ali sto mi je jos najsmjesnije, bio sam neki dan u tenomarketu i vidio takav laptop izlozen i htio ga uzeti, ali nisu imali drugi nego sam taj izlozeni, za sto ja nisam bio sprema pljunuti 5300 s obzirom da je izlobeni, pa su mi dali bijednih 5% i tako da sam odusto.

dva dana poslje sam otisao kod ovog trgovca i jos sam mu napomenuo, da ni slucajno ne dolazi u obzir neka izlozbena roba itd da mi donosi.

I vidi, ono sto sam slutio, i desilo se. jesam bakzuz! pa nemogu jos vjerovati da je to zadnjiii primjerak kod dobavljaca!!! smijesno

dobavljac za DELL je neki ARBIS il kako vec..

vidit cemo sutra sa crvenim sta ce biti, jel i on u pola dijelova ili je neko na njemu vecero prilikom surfanja
draganzg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 00:10   #63
draganzg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Jedna riječ - Protis. Iskreno, začudio sam se kad si pisao u prethodnom postu da su ti dali korektan savjet. S obzirom na njihovo ponašanje, ne čudi me previše tvoja situacija. Ne vjerujem da je taj laptop baš polovan, vjerojatno ga je netko kupio, nije mu se svidio i vratio ga je nakon nekoliko dana korištenja(na što ima pravo ukoliko je kupio na daljinu). Tu su krivi i kupci, koji bi onda psovali majku trgovcima po forumu što im ne žele primiti natrag laptop koji im se ne sviđa, zanemarujući svoju odgovornost da mora laptop i biti kao nov kad ga vraćaju. Iako oni takav laptop nisu trebali prihvatiti s obzirom da nije vraćen ni približno u prvotno stanje i ima ogrebotine. Nedostatak baterije? Ne mogu vjerovati, nečuveno. Ok, vjerojatno Protis nije kriv, ali čudno da se to baš njima dogodi. Ne znam tko je distributer od kojeg nabavljaju, pokušaj saznati, to im je sjajna "reklama".

Ako crveni bude ok, imaš skinova za laptope ako ti ne odgovara boja.



a to sto kupci imaju pravo vratiti, o tome sam i raspravljo sa trgovcem jos mi se on zali kako tako mogu svi jer je zakon kriv.

pa reko nije zakon kriv, nego ste vi sami krivi. prodate novu robu, pa naravno da vam mora biti vracena ista taka sa svim originalnim pakiranjem. i onda nije ni ucemu problem. pa ce se kupac mislit hocel se zajebavati i malo koristiti i vracati.
draganzg je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 23:59   #64
draganzg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
evo, danas sam dobio laptop u crvenoj boji. moram priznati da sam jako iznenadjem, u pozitivnom smislu.
boja je fantasticna, vino crvena i to mat hrapava. ma super je. na odnosu na crni glossy nisam nimalo pogrijesio sto sam pristao na crvenu.

zasad je sve ok, a laptop je i propisano bio zasticen folijama tako da zbilja nije imao ni packe.

jedino me malo iritira touchpad desna tipka ko da skvici kad se pritisce....mozda dok se malo naviknem

sve u svemu, zadovoljan sam a i latop je zaista lijep, nema sta i kako se kaze "fancy" jednostavno decentan i ugodan za tipkanje.

eto to je od mene, bila je jedna velika avantura prilikom kupnje
draganzg je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 01:23   #65
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor draganzg Pregled postova
dobavljac za DELL je neki ARBIS il kako vec..
Asbis.

Dobro da je na kraju sve sretno završilo. Nije to toliko Protisova greška, nije uopće, jer oni ne bi ni trebali otvarati laptope i provjeravati, to nije njihova briga. Dosta se ljudi žale kad je pokidana naljepnica na paketu što znači da je očito otvaran, no najčešće da bi ubacili jamstveni list ili neki propagandni materijal, ali nažalost očito postoje i ovakvi slučajevi kad uvoznik pokuša uvaliti laptop koji je tko zna što sve prošao. Ipak ga ni Protis nije trebao primiti kad su vidjeli da je otvaran, što se vidi i po kutiji.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 13:12   #66
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Asbis.

Dobro da je na kraju sve sretno završilo. Nije to toliko Protisova greška, nije uopće, jer oni ne bi ni trebali otvarati laptope i provjeravati, to nije njihova briga. Dosta se ljudi žale kad je pokidana naljepnica na paketu što znači da je očito otvaran, no najčešće da bi ubacili jamstveni list ili neki propagandni materijal, ali nažalost očito postoje i ovakvi slučajevi kad uvoznik pokuša uvaliti laptop koji je tko zna što sve prošao. Ipak ga ni Protis nije trebao primiti kad su vidjeli da je otvaran, što se vidi i po kutiji.
Citiraj:
Autor draganzg Pregled postova
gle, nebih da imenujem trgovinu, ali nije taj protis, nesto si se ti nalozio na njih? hehe
Dragan kaze da nije Protis u pitanju.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 17:31   #67
dutkan
Registered User
 
dutkan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Blizu Zg
Postovi: 11
Pozdrav!

Zanima me da li cijena odgovara onome što prijenosno računalo nudi?

http://www.telebit.hr/NB-Toshiba-Sat...485811470.aspx

Ako ne, slobodno preporučite jedno sličnih performansi do 6500 kn.
Bilo bi poželjno da je ekran 16" ili veći, 24 mj. garancija na računalo. Računalo za sve namjene (internet, gaming, obrada videa, povezivanje s monitorom/TV-om...)

EDIT: Kupujem gore navedenoga, hvala kao i da jeste.

Zadnje izmijenjeno od: dutkan. 24.11.2010. u 13:36.
dutkan je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 18:02   #68
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
dutkan, ako jos nisi uzeo: ja kupujem laptop za igranje, pogledaj si lenovo ideapad y560 imas ih od 6000-7000+ kuna, ovisno o procesoru i operativnom sustavu, a ne razumijem se u ovo povezivanje s monitorom/tv-om, vjerojatno je moguce. lenovo ima bolju graficku, a imas ih i sa slabijim i jacim procesorima od te toshibe. jedini je problem sta ima 15,4'' ekran. ali ako trazis dobar procesor i graficku, cijena je najbolja, neki laptopi od 10 000+ kuna nemaju takvu dobru kombinaciju.

PITANJE za ostale:
uzimam u petak:
LENOVO IdeaPad Y560
Intel Core i5 460M 2,53GHz / 2.80GHz (3MB cache)
ATI Radeon HD5730 1GB
2x 2GB DDR3 1066MHz

e, sad, dosao je za oko 500-1000kn (ovisno o ducanu) skuplji taj isti laptop sa i7 740qm (1.73 GHz) procesorom.

EDIT: uzeo sam jaci, dobar je, ne grije se toliko koliko sam mislio. sa cooling padom temp je oko 67 +/- 3 do 4 stupnja

Zadnje izmijenjeno od: faal. 16.12.2010. u 11:35.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 22:33   #69
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Nedavno sam slagao jednu konfiguraciju, i savjeti koje sam dobio na ovom forumu su mi jako pomogli, zato sada takodjer molim Vas savjet.
Kupujem laptop koji bi trebao sluziti za crtanje u catia-i i proE-u, vrtit neke simulacije u matlabu, medjutim, povremeno bi i zaigrao neki noviji naslov, da ne spominjem, svakodnevno surfanje i offfice i tako dalje, sto smatram ipak nisu tako vazni kriteriji kao ovi gore. Preferiram toshibu i lenovo i vazno mi je da je laptop prenosiv, pa max do 15.6'' dijagonale i da je dostupan u zg. Hvala unaprijed


EDIT: zapelo mi je oko za Toshibu, L650-11F pa me zanima dali netko ima iskustva s autocadom, catiom i tako s tim laptopom, svi reviewi koje mogu nac se baziraju na to kako igre dobro idu, to me bas toliko i ne zanima
__________________
Of course he's dead, you can see his brain

Zadnje izmijenjeno od: Bishop. 27.12.2010. u 00:26.
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2010., 09:17   #70
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Koliko vidim, taj laptop je EOL i više ga nema za kupiti. Vidi post iznad gdje imaš još jači Lenovo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2011., 17:16   #71
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
Nedavno sam slagao jednu konfiguraciju, i savjeti koje sam dobio na ovom forumu su mi jako pomogli, zato sada takodjer molim Vas savjet.
Kupujem laptop koji bi trebao sluziti za crtanje u catia-i i proE-u, vrtit neke simulacije u matlabu, medjutim, povremeno bi i zaigrao neki noviji naslov, da ne spominjem, svakodnevno surfanje i offfice i tako dalje, sto smatram ipak nisu tako vazni kriteriji kao ovi gore. Preferiram toshibu i lenovo i vazno mi je da je laptop prenosiv, pa max do 15.6'' dijagonale i da je dostupan u zg. Hvala unaprijed


EDIT: zapelo mi je oko za Toshibu, L650-11F pa me zanima dali netko ima iskustva s autocadom, catiom i tako s tim laptopom, svi reviewi koje mogu nac se baziraju na to kako igre dobro idu, to me bas toliko i ne zanima
hehe, koja slucajnost osim za igranje, laptop koristim bas za proE i autocad! preporucujem lenovo ideapad y560, kao sto i vidis gore. ako se hoces bahatit uzmi si taj sa i7 procesorom, ako hoces proci jeftinije, imas isti taj sa i5 i i3 procesorom za puno manje (5100 kn). gledaj da dolazi s dos-om jer su takvi oko 800kn jeftiniji od onih sa windowsima. uz jace modele dobijes i razer abyssus mis na poklon koji inace dodje oko 220 kn. mis je stvarno odlican, barem meni, ja sam prije koristio obicne logitech miseve za 80,90kn...

jedino, jel ti vazno tajanje baterije ili ces imat ustekan u struju? na bateriji na najjacim performansama mi traje sat i nesto, a sa slabijim postavkama nisam isprobavao, mada ima postavke za stednju energije itd...

neki su imali problema s tim laptopom, treba napraviti update biosa odmah nakon instalacije i drivere za graficku (amd video driver, ne ati!), svi driveri se skidaju sa stranice od lenova (nemoj skidati sa atijeve stranice!) i update moze napraviti svaki bedak. ja sam tako napravio i nisam imao problema. ako instaliras atijeve drivere, imat ces problema sa grafickom, driveri prepoznaju graficku samo kao "ati 5700 series" i nesto steka, ekran blica itd, a ako skines sa lenovove stranice onda ti bas vidi "ati 5730" i naravno, radi fino i bez problema.

laptop je lagan, barem prema mom bivsem laptopu - toshibi satellite a200.

inace, ooodlican test tog laptopa i sve te detalje mozes naci ovdje da ne pisem bezveze:
http://www.notebookcheck.net/Review-...k.33963.0.html
mala razlika je sta je u testu mrvicu slabiji i7 procesor kakav nema na nasem trzistu.

a inace ako na laptopima idu dobro igre, vjerojatno jos bolje ide i sve ostalo... proE i autocad mozes koristiti i na puno slabijim i starijim laptopima

Zadnje izmijenjeno od: faal. 03.01.2011. u 20:34.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 00:32   #72
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Molio bih preporuku laptopa u ovoj cjenovnoj kategoriji kojem bi bila namjena uglavnom nezahtjevni tipični uredski poslovi. Naglasak dakle nije na hardverskoj snazi, već na robusnosti i kvaliteti izrade (trebao bi preživjeti i neke ekstremnije klimatske uvjete npr. visoke temperature kakve su u Sudanu i vlagu kao npr. u Tanzaniji). Znam da se u ovom cjenovnom okviru ne može očekivati čuda, no ipak su neki bolji, a neki lošiji.

Uvjet je da ima ekran 17.3". Dakle, traži se pouzdani tenk
generic je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 16:06   #73
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
upravo sam dobio ovo na reklamaciji za stari 6930G.

Uglavnom stari je imao (p7350, 250gb, 9600m gs 512mb, 3gb ddr2). Taj mi je rikavao 4x unutar produljenog jamstva i sad mi je ovaj sjeo ko budali samar. Kao sto mozete vidjeti ovaj je i vise nego osjetno jaci. Bar neka korist od produljenog jamstva
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 19:41   #74
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Jesi i tome produzio garu?

Predvidio sam ja to. http://forum.pcekspert.com/showpost....32&postcount=8
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 20:01   #75
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Jesi i tome produzio garu?

Predvidio sam ja to. http://forum.pcekspert.com/showpost....32&postcount=8
htio sam al kao sto sam i prije pretpostavio nemoze se produljit zamjenskome kojeg dobis, tj. vrijedi do onda kolko je vrijedila starom

inace ima na ovom linku test laptopa iz cega se moze vidjet da je vrlo pristojan gaming laptop
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2011., 23:28   #76
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Koliko je meni poznato, zakon valjda predvidja da garancija ide za sve zamijenjene ili nove stvari od pocetka, znaci od dana promjene (za dio ili komplet koji je promjenjen). Ne vidim zasto se onda ne bi mogla i produzit. Jesi siguran za to ili su oni to samo tako rekli da te se rjese?
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 00:51   #77
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
vodi se pod isti racun i zato nemoze (bar su mi tak rekli, jer ja nisam dobio novi racun za ovaj nego neko rijesnje da sam dobio drugi laptop unutar garancije)
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2011., 15:45   #78
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
evo da napravim mali rezime ovog 5820TG:

-komponente ugrubo: i5 480m, 4gb ddr3, Radeon HD6550m 1gb, 500gb hdd, 15,5" 16:9 HD lcd, wifi, BT
-kuciste je solidne izvedbe, posebno mi se sviđa poklopac ekrana koji je od brusenog aluminija u mat sivoj boji, a samo kuciste je vrlo tanko i elegantno
-ekran ima vrlo ostru sliku sta me ugodno iznenadilo, ali kut gledanja je ogranicen
-tipkovnica mi je koma, imam osjecaj ko da ce se tipke raspast dok vrlo brzo tipkam
-baterija je litijionska sa 9 celija i acer tvrdi da u power saver modu izdrzi cak 8h sto je i vise nego pohvalno. Znaci, uz power saver mod samo ukljucite integrusu (koja je valda u procu?!?!) i pritisnete tipku P koja se nalazi iznad tipkovnice u desnom kutu pokraj eject tipke od optickog uređaja i to bi trebalo biti to. Nisam jos stigao vidjet kak funkcionira u praksi, al recimo da im vjerujemo
-gejming: e, tu lap pokazuje svoje cari . Za sad sam samo instalirao Assassins Creed i u dx9 modu sve na fullfull jednostavno leti, dok u dx10 modu malo trzne, al igrivo itekako (takodjer sve na max, ukljucujuci AA)
-buka je vrlo niska dok radite na desktopu,al cim ulazite u 3d aplikaciju ventilatori se bitno poglasne. Al u granici normale i usporedujuci sa nekim laptopima sa kojim sam imao priliku raditi ovaj je sasvim solidan sta se tice toga
-experience index veli 5,9 za RAM i HDD, 6,7 za grafiku i 6,9 ca CPU (neznam kolko je to mjerodavno)
-izlazi: 4x usb, 1x HDMI, 1x VGA, 1x ethernet, neki audio izlazi/ulazi i citac kartica

Dojam, za jedan dan kolko ga imam vise nego zadovoljan. Ovim modelom kao da je acer napravio stepenicu dalje u kvaliteti izrade, osim naravno tipkovnice koja je meni osobno zesci shit. Nadam se da cu sa ovim imat modelom vise srece nego sa prethodnim

Zadnje izmijenjeno od: Problem. 22.02.2011. u 15:51.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 11:54   #79
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Integruša mu je na ploči, a ne na procu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 12:19   #80
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
kolega, ipak sam ja u pravu

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=52952

evo sta kaze power plan sa laganim radom na netu, upaljen adobe reader, wifi, msn i jos neki background programcici.



ovo je bilo poslikano cim sam ga stavio u taj P mod i kroz rad je u samom startu variralo od 10h-8h. Uglavnom, ja si racunam na to da je tih 10h prepolovljeno na 5h, opet ce anatomija baterije biti i vise nego zadovoljavajuca

(slikano kamerom samo da vidim kak radi citac kartica xD)

edit: nakon sat i pol rada


Zadnje izmijenjeno od: Problem. 23.02.2011. u 13:40.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 12:48   #81
Rabsiu
Registered User
 
Rabsiu's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 9
Dobar dan ekipa, triba bi mi laptop na kojem bi moga relativno ugodno raditi u 3dmax-u, photoshopu i koji put nešto i zaigrat.
Rabsiu je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2011., 21:18   #82
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 16:39   #83
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Frendica me pita za preporuku laptopa a ja nemam pojma pa da vas pitam.
Pitala me dal se ovaj model isplati kupit
http://tinyurl.com/5w6urbt
Rekla mi je da zna da je graficka loša al da joj nije bitno jer nece igrat igrice, ali ce na laptopu najvise radit 3D modeliranje, crtanje, autocad .... jer je na građevinskom fakultetu.
Dal ikoji od tih programa zahtijevaju jaku graficku?

Uglavnom kaj vi mislite o gore navedenim laptopima?
Dal postoji neka bolja alternativa za slicne novce?
U obzir dolazi samo 15", buđet je 7000 kn, poželjno je da je dobro opremljen (WiFi, BT, kamera, i ostale điđe...), primarno je da što bolje vrte CAD i 3D programe.

Jos jedno pitanje ovi Windowsi kaj su gore dal to dize cijenu laptopa ili ne?
Ako dize onda bi uzeo laptop bez windowsa gore.

Zadnje izmijenjeno od: Yoman. 23.03.2011. u 20:16.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 17:57   #84
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Frendica me pita za preporuku laptopa a ja nemam pojma pa da vas pitam.
Pitala me dal ovi modeli valjaju
http://tinyurl.com/5w6urbt http://tinyurl.com/6gxahut
Rekla mi je da zna da je graficka loša al da joj nije bitno jer nece igrat igrice, ali ce na laptopu najvise radit 3D modeliranje, crtanje, autocad .... jer je na građevinskom fakultetu.
Dal ikoji od tih programa zahtijevaju jaku graficku?

Uglavnom kaj vi mislite o gore navedenim laptopima?
Dal postoji neka bolja alternativa za slicne novce?
U obzir dolazi samo 15", buđet je 7000 kn, poželjno je da je dobro opremljen (WiFi, BT, kamera, i ostale điđe...), primarno je da što bolje vrte CAD i 3D programe.

Jos jedno pitanje ovi Windowsi kaj su gore dal to dize cijenu laptopa ili ne?
Ako dize onda bi uzeo laptop bez windowsa gore.
I meni bi trebalo nešto ovakvo, a gledajući ponudu http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9800 mi je se čini ok za navedene potrebe.

Naravno, sve druge preporuke su dobrodošle.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 17:55   #85
Exxar
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Poštovanje, treba mi novi laptop u ovoj cjenovnoj kategoriji.

Treba mi zamjena za desktop dakle da se mogu podnošljivo igrat narednih godina, vrlo važna mi je dobra kvaliteta izrade da mi se npr. ne počne pregrijavat do shutdowna bez vanjskog hlađenja par mjeseci nakon isteka garancije, da ne pukne jedna od baglama koja drži monitor i da ne ode dovraga utor za kabel od struje (da, sve te stvari su mi se dogodile na trenutnom lapu). Preferiram Lenovo, naravno ako imaju nekaj kvalitetno trenutno. Intel/AMD proc nije bitno, no prilično snažno preferiram GeForce grafulje (jer nijedna od igara koje su mi ikad bile vazne nisu imale problema s njima, dok jesu s Radeonima). Trajanje baterije u potpunosti nebitno kao i buka koju stvara. Kut gledanja i veličina monitora isto nebitni, dapače preferiram one sa manjim kutom gledanja jer ne volim da mi se ljudi naviruju i sklon sam non-widescreen formatu.

Vidim ovdje na zadnjoj stranici da se Lenovo Y560 spominje kao nešto što bi odgovaralo ovom opisu (osim što ima Radeona, ali hej, ak je ostatak kompa imba...), no kakva je njegova kvaliteta izrade? EDIT: Pročitah recenziju koja je linkana negdje gore, izgleda da je kućište loše. Vjerojatno onda neki drugi komp tražim.

Hvala na bilo kakvome prijedlogu.

Zadnje izmijenjeno od: Exxar. 21.03.2011. u 18:38.
Exxar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 12:20   #86
danver
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 19
Misljenje potrebito

Toshiba - klik

Pozdrav ekipa,

jel netko imao iskustva sa gore navedenim lapom ? Grafika, proc, ram se cini vrlo dobrima. Treba mi zamjena za stolno, pa mi 17'' itekak pase. Takodjer, ima HDMI izlaz, sto jako dobro dojde.
1) Jel banana ak se hdd vrti samo na 5400 ?
2) Moze li se traziti free dos verzija, uz nesto nizu cijenu. Najvise me zivcira tona nakrcanog software-a
3) Garancija vrijedi 24mj, dal se ista moze par mj prije isteka produziti opet za god dana ili to mora ici odmah ?

Ak netko ima jos kakvu impresiju, slobodno neka napise.

Hvala
danver je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 06:58   #87
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
1. da staviš 7200 rpm hard, osjetio bi razliku
2. teško
3. može i kasnije
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 12:54   #88
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
imam l670-15q što je takorekuć isti laptop samo sa malo slabijim i5 i najveća mana mu je upravo spori disk...jedan scorpio black ili momentus xt bi mu sjeli ko budali šamar
raliSHA je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 21:34   #89
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Ajd pomozite, treba mi dobar laptop za posao uglavnom, ali naravno da ga mogu i privatno koristit, po mogučnosti da ima 17" ekran al dolazi i 15" u obzir al onda se spaja na veći ekran i bitno je da je mat ( da je mat to je najvažniji uvjet, imam jedan stari koji ima glossy ekran i opako me živcira). Nije mi bitan OS, ak ga nema još bolje.
Cijena do 7000kn.

P.S.
Premišljam se između HP 4720s i HP 6560b, al ak vi imate neki bolji prijedlog još bolje.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 17:48   #90
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Exxar Pregled postova
Poštovanje, treba mi novi laptop u ovoj cjenovnoj kategoriji.

Treba mi zamjena za desktop dakle da se mogu podnošljivo igrat narednih godina, vrlo važna mi je dobra kvaliteta izrade da mi se npr. ne počne pregrijavat do shutdowna bez vanjskog hlađenja par mjeseci nakon isteka garancije, da ne pukne jedna od baglama koja drži monitor i da ne ode dovraga utor za kabel od struje (da, sve te stvari su mi se dogodile na trenutnom lapu). Preferiram Lenovo,....... (jer nijedna od igara koje su mi ikad bile vazne nisu imale problema s njima, dok jesu s Radeonima).
........
Vidim ovdje na zadnjoj stranici da se Lenovo Y560 spominje kao nešto što bi odgovaralo ovom opisu (osim što ima Radeona, ali hej, ak je ostatak kompa imba...), no kakva je njegova kvaliteta izrade? EDIT: Pročitah recenziju koja je linkana negdje gore, izgleda da je kućište loše. Vjerojatno onda neki drugi komp tražim.

Hvala na bilo kakvome prijedlogu.
ja ga imam kao zamjenu za destkop. ovo sta si nabrojao - kabel od struje, monitor itd, je dobro napravljeno, bar sto se mene tice i nemam problema s tim stvarima. neznam u kojim si igrama imao problema sa atijevim karticama...

kuciste je lose, ali mozes ga normalno nositi bilo gdje. lose je u smislu da se savija. npr stavio sam si privrememo podlogu za misa, malo deblju ispod desne gume u kutu kucista i taj dio se podigne a ostale 3 gume su normalno na stolu, tako da smijesno izgleda. a neznam zasto ti je bitno kuciste kad ga koristis kao zamjenu za desktop, pa pretpostavljam da ce ti biti stalno doma. u ovoj cijenovnoj kategoriji sumnjam da ces naci sve to+kvalitetu izrade, trebao bi ici preko 7000kn, vjerojatno i preko 8000. s tim da ovaj model ima i 720gb hdd, sto je dosta vece od 500gb koji ima vecina modela u ovoj kategoriji, a ima i 4 jezgreni procesor. inace, trazi asus ili lenovo, po mojim iskustvima imaju nabolji omjer cijena-kvaliteta, a znaju doci i bez windowsa tako da su i zbog toga jeftiniji
faal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na