Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2009., 15:56   #31
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
evo

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ni sam ne znam da li je za mene DSLR, volim upalit fotic i slikati, ali opet, ovo kompakta sto sam do sada probao su mi svi u necemu isli na zivce, a ujedno ih volim jer su prakticni, veliki zoom, snimaju ok video... mozda da si pogeldam panasonic FZ28, navodno bi on trebao biti sasvim ok aparat...
i prema tome ja preporucujem lx3 .... i sam sam bio u slicnoj dilemi, citao stotine sati i eto nisam pozalio

Mozda i je samo kompakt, ali i dovoljno dobar da ga je tesko okarakterizirat tom rijecju

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 16.06.2009. u 16:08.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 18:44   #32
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ups, promaklo mi. @Gabre onda sam moraš odlučiti što ti treba. I ja sam do pred malo vremena uvijek koristio kompakte, ali odlučio sam prijeći na DSLR i nisam požalio. Isto sam se dvoumio, da li pljunuti puno više love i onda još sve podešavati prilikom slikanja i tegliti sa sobom, ali ja sam se preporodio s DSLR-om jer mogu uslikati onako kako želim, puno je više prostora za ručno podešavanje, a o proširivosti DSLR-a nad kompaktom ne treba niti govoriti. Uz DSLR-a imam i jedan stari Canon kompakt, a ni Sony Ericsson aparat u mobitelu nije za baciti. Ista stvar je s audiofilijom, all in one uređaji ili pojedine komponente i ostala prateća oprema. Sve je to rupa bez dna, ali uz nešto novaca i volje život je ispunjeniji ako uživaš u takvim stvarima, ja da, zato...
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 19:52   #33
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
cisto i iz ovog razloga:



mi je glupo da se sve kompakte svrstava u isti koš, sa recenicama tipa "imao sam jednom kompakta canona" i tako to.... Ipak ima razlike... i imam osjecaj da bi mu ovaj legao bas onako ko budali samar... (btw ima i HD video, dok dslr-i nemaju nikakvu mogucnost snimanja)

Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
ali uz nešto novaca i volje život je ispunjeniji ako uživaš u takvim stvarima, ja da, zato...
sa ovim bi se slozio!
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 20:00   #34
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ja nisam rekao da je ovaj Lumix loš, ali ne možeš reći da ima više mogućnosti od nekog DSLR-a. Meni je svejedno što će netko koristiti, ja sam se odlučio na DSLR i zadovoljan sam. Tko kaže da DSLR ne može snimati HD video, pogledaj Pentax K-7 sample.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 20:17   #35
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
... dok dslr-i nemaju nikakvu mogucnost snimanja
Vraga nemaju. Nikon D90 i D5000, Canon 5d mkII i 500D Pentax K-7. Ne znam, možda sam još kojega izostavio. Uglavnom, skoro svaki noviji DSLR ima video i ubuduće ih neće raditi bez toga.
Ali, stvarno, ako je nekome video odlučujuća karakteriskika za kupnju prvog DSLR-a, možda je stvarno bolje da se drži kompaktića. Iako je i taj video na DSLR-ima, baš kao i fotke, kilometrima ispred istih na kompaktima.

Ne bi bilo zgorega podsjetiti : Svaki i bilo koji DSLR je bolji od svakog i bilo kojeg kompakta. Pitanje je jedino da li si to spreman platiti.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 21:15   #36
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
da, to sam se zeznuo, dok sam se prije zanimao za tih par dslr-ova nisu imali nikakav video.... Ne kazem da imaju iste mogucnosti, nego govorim po osjecaju sto bi gabreu moglo vise pasati! A u isto vrijeme skrecem paznju na to da ovaj lx3 nikako nije samo jos jedan kompaktic.... f2.0 (leica), 24mm, full manualne kontrole u malom, crvrstom/kvalitetnom kucistu nisu nikako za odbacit, i vidim ga kao najbolju alternativu ako mu se neda teglit opremu i radit na jednoj fotki po "par minuta"

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ali, stvarno, ako je nekome video odlučujuća karakteriskika za kupnju prvog DSLR-a, možda je stvarno bolje da se drži kompaktića.
Naravno nebi smjela biti odlucujuca stvar, ali dobro dodje video solidne kvalitete

A to da je on na dslr-ima kilometrima daleko ispred svakog kompakta je glupost.... Čitaj: Lumix TZ7, Canon SX1 (ultrazoom)

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Ne bi bilo zgorega podsjetiti : Svaki i bilo koji DSLR je bolji od svakog i bilo kojeg kompakta.
Pravilo je da dslr radi dobre fotke ako se stvarno sa njim zna upravljat, i iziskuje dodatnu obradu.... a i "kompaktici" kako velis gurajuci ih sve u isti koš, primjer g10 koji se dobrano priblizio entry level dslr-ima (izjava raznih profica).....

Jedno je ovo:

to stvarno je kompaktic

a drugo ovo: (ili receni lx3)


Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Pitanje je jedino da li si to spreman platiti.
neistina, provjeri si cijene za g10 i lx3 .... I ne dodju bez razloga tolko kolko dodju

Tako da tu posprdnu rijec slobodno mozes izbacit iz rijecnika, jer si smjesan...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 23:33   #37
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Koji CPL to imaš? Kakvi su Marumi s obzirom na Heliopan?

Marumi Polarizator Cirkularni MC ( Multy Coated), 52mm - 337Kn
HELIOPAN Pol.cirk. SH-PMC filter, 52mm - 391Kn
Imam Hoyin cpl, a za druge ne znam jer ih nisam koristil.

A kaj se stativa tice, moras sam odluciti koje karakteristike trebas.
Inace za sumrak nije los ni monopod - jako korisna stvar.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 23:44   #38
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Isprobaj kako ti koji model lezi u rukama, ako imas tu mogucnost.
I da, ovo o rupi bez dna je tocno
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 23:47   #39
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Imam Hoyin cpl, a za druge ne znam jer ih nisam koristil.

A kaj se stativa tice, moras sam odluciti koje karakteristike trebas.
Inace za sumrak nije los ni monopod - jako korisna stvar.
Čuo sam da se Hoya teško čisti kade se usere. Naručio sam si za početak Marumi DHG pa ću vidjeti kakav je. ne znam da li da si uzimam neki UV filter? Ne znam koliko on služi svrsi osim zaštite leće.

Ma tko će držati monopod na ekspoziciji od 30s. Nakeljim ga na tripod, stišćem po daljinskom da slika, pijem pivicu i gledam panoramu grada.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 01:09   #40
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Lifo Pregled postova
Isprobaj kako ti koji model lezi u rukama, ako imas tu mogucnost.
U hg-spotu ima hrpa modela
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 05:33   #41
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne mogu ovdje pronac taj LX3... ? da li je moguce da imaju drugu oznaku ovdje?

zna li tko sto o Canon SX200 kompaktu, isto sli;an tom Panasonicu, HD video, zoom 12x optical...

sutra mozda odem po Canon 450D ili Olympus E-520 pa ih uzmem na 2 tjedna, i onda vratim i dobim lovu nazad..

kad ce tako nesto doc u hr...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 07:47   #42
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne mogu ovdje pronac taj LX3... ? da li je moguce da imaju drugu oznaku ovdje?
LEICA D-LUX 4
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 09:27   #43
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
i duplo skuplja ali sam citao da su razlike minimalne, vise kao neki prestiz, leica ovo ono

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne mogu ovdje pronac taj LX3... ? da li je moguce da imaju drugu oznaku ovdje?
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=LX3&x=15&y=12 (Lumix DMC-LX3EG-K)

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
zna li tko sto o Canon SX200 kompaktu, isto sli;an tom Panasonicu, HD video, zoom 12x optical...
ja sam se dvoumio bas izmedju tog sx200 i lx3-a ....
presudio je f2.0 (stvarno dobra stvar) i 24mm širokokutni objektiv (jos bolja) ... a i slike kaj sam gledao po netu (i stranim forumima) su mi bile opcenito ljepse (boje narocito, dovoljno je upisat model fotica u google i da pretrazuje "vrlo velike slike") .... a i dobro mi je to kaj izgleda ko fotoaparat a manje kao igracka
SX200 sdruge strane ima puno bolji zoom, pa ako ti je to bitnije? (makar u praksi je siroki bitniji, jer ga sa svakom slikom iskoristavas, dok zum, jebiga dok nekaj zelis zumirat) ... i druga stvar, objektiv se na sx200 automatski zatvara, dok na lx3 sam moras stavljat onaj poklopac ... E da, i zvuk u videu nije dobar, glasovi se dosta slabo cuju, mislim da bi tu canon trebao bit bolji...

A ako ti je video prioritet onda pogledaj i Lumix TZ7, (mozes zumirat tjekom snimanja + stereo zvuk) "jedino" kaj nema manualne kontrole i naravno f2.0 itd

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sutra mozda odem po Canon 450D ili Olympus E-520 pa ih uzmem na 2 tjedna, i onda vratim i dobim lovu nazad..

kad ce tako nesto doc u hr...
Bilo bi super kad bi bilo moguce... al bojim se da takva politika kod nas nebu nikad zazivljela

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 17.06.2009. u 09:38.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 10:23   #44
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Čuo sam da se Hoya teško čisti kade se usere. Naručio sam si za početak Marumi DHG pa ću vidjeti kakav je. ne znam da li da si uzimam neki UV filter? Ne znam koliko on služi svrsi osim zaštite leće.

Ma tko će držati monopod na ekspoziciji od 30s. Nakeljim ga na tripod, stišćem po daljinskom da slika, pijem pivicu i gledam panoramu grada.
Uv filter je uvijek dobar kao zastita jer je ipak jeftiniji od stakla.
Za ciscenje stakla je dobra stvar lens pen . Vjerojatno znas, ali CPL skida ~1,5 blendu.

Kaj se tice stativa kratko vrijeme sam imal nekakvog smesnog za ~200 kn na kojeg sam stavljal fujija koji je puno laksi od Pentaxa i nisam bil zadovoljan s njim i ne preporucam kupnju stativa srednje cijene bez dobrog isprobavanja.
Monopod sam spomenul jer je stvarno korisna stvar, a nije velik.
Samo da nadodam da ne postoji nikakva stabilizacija slike koja se moze mjeriti s monopodom.
A za duge ekspozicije su isto korisne stvari ND filteri. Osobno nemam iskustva s njima, ali imam Cokinov ND grad filter koji isto ima svoju namjenu.
Neki vele da se sve moze u photoshopu napraviti, ali ja ne podupirem tu tvrdnju.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 19:11   #45
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
shokre - ne vrijedi mi nabava nista, nisam u Hrvatskoj
jucer sam usporedo gledao Canon SX200 i neki Panasonic, ali ne ovaj LX3, nego vrlo slican i slicnih karakteristika, cak je i 100$ skuplji od Canona... i Panasonic ima bolji ekran (puno bolji), i ima siri kut, dok Canon ima daleko veci zoom (12X optical) i ljepsi je Canon

onda sam se pomaknuo metar i uzeo u ruke DSLR-ove, i stvar je kod tih DSLR-ova, je da ono sto se meni svidja dodje 1000$ + .... kao recimo Nikon D5000 ili D90, ili canon T1i (500D), ili Olympus E620... Sony A350.... Sony i nije tako skup... ne znam kakve su im lece, jer ja ako i uzmem, ne planiram u tako brzo vrijeme kupovati dodatne lece i dodatnu opremu....

zapravo sto zelim, zelim aparat koji ima brz fokus, koji je brz u slikanju iz pokreta i objekata u pokretu, te koji slika bolje u mracnom/mraku...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 19:40   #46
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne znam kakve su im lece, jer ja ako i uzmem, ne planiram u tako brzo vrijeme kupovati dodatne lece i dodatnu opremu....

zapravo sto zelim, zelim aparat koji ima brz fokus, koji je brz u slikanju iz pokreta i objekata u pokretu, te koji slika bolje u mracnom/mraku...
http://www.pixel-peeper.com allows you to check sample photos at 100% zoom (full-size) from given cameras and lenses at specific settings (eg ISO, aperture).

Uskoro izlazi i nesto izmedju kompakta i SLR-a:
Olympus Pen E-P1.
Da jos malo zakompliciramo izbor
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 22:24   #47
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Sony ima leće kao i svi SLR-ovi ima dobrih ali i skupih kao što je SONY G serija isto kao i jeftinih Minoltinih D serije.

Ili vječnih beercan serija izrađena od željeza.


Za izvor minoltinih i sony objektiva www.dyxum.com
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 22:53   #48
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova

onda sam se pomaknuo metar i uzeo u ruke DSLR-ove, i stvar je kod tih DSLR-ova, je da ono sto se meni svidja dodje 1000$ + .... kao recimo Nikon D5000 ili D90, ili canon T1i (500D), ili Olympus E620... Sony A350.... Sony i nije tako skup... ne znam kakve su im lece, jer ja ako i uzmem, ne planiram u tako brzo vrijeme kupovati dodatne lece i dodatnu opremu....

zapravo sto zelim, zelim aparat koji ima brz fokus, koji je brz u slikanju iz pokreta i objekata u pokretu, te koji slika bolje u mracnom/mraku...
sorry stari al onda DSLR nikak nije za tebe.
pogledati ovog Lx3 i jos neki dslr look-a-like tj superzoom fotic koji ti se svidi
tech je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 00:48   #49
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
shokre - ne vrijedi mi nabava nista, nisam u Hrvatskoj
jucer sam usporedo gledao Canon SX200 i neki Panasonic, ali ne ovaj LX3, nego vrlo slican i slicnih karakteristika, cak je i 100$ skuplji od Canona... i Panasonic ima bolji ekran (puno bolji), i ima siri kut, dok Canon ima daleko veci zoom (12X optical) i ljepsi je Canon

onda sam se pomaknuo metar i uzeo u ruke DSLR-ove, i stvar je kod tih DSLR-ova, je da ono sto se meni svidja dodje 1000$ + .... kao recimo Nikon D5000 ili D90, ili canon T1i (500D), ili Olympus E620... Sony A350.... Sony i nije tako skup... ne znam kakve su im lece, jer ja ako i uzmem, ne planiram u tako brzo vrijeme kupovati dodatne lece i dodatnu opremu....

zapravo sto zelim, zelim aparat koji ima brz fokus, koji je brz u slikanju iz pokreta i objekata u pokretu, te koji slika bolje u mracnom/mraku...
ahhaaa e onda ga ebi :=)
Gledao si vjerojatno TZ7 od panasonica, al nema manualne kontrole i f2.0 (mozes dobit bolje zamucenje pozadine i bolje se snalazi u mracnim uvjetima, da ponovim) ... kaj se izgleda tice i meni je canon bio ljepsi (bolje da nas ovi ne cuju da pricamo o izgledu fotica), al sam se brzo naviknuo na ovaj nekakav retro look i zavolio ga i zbog tog .... Kaj se tice tvojih nabrojanih zahtjeva, mislim da bi te sasvim dobro zadovoljio lx3 ...
A ak te ne zanima manualno kontroliranje ekspozicije itd. onda bi isao na tz7, prije nego na canon(sx200) jer su mi boje i opcenito kvaliteta fotografije puno bolje, barem kad govorim o lx3 vs g10 .... to ni nemres vidjet ovako preko neta, ja sam se totalno iznenadio dok sam primio jednog i potom drugog i usporedjivao na licu mjesta.... Pa pretpostavljam da je slican slucaj i sa sx200 vs tz7.....

Odluci kaj ti je najvaznije, dali je to zoom(fz28), dali komapktnost, širokokutnost, manualne kontrole, video ..... I ako prema tome izaberes neki od nabrojanih modela nemres fulat
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 04:21   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja bi sve to

ali ne shvacam zasto nije dobro uzet dslr ako ne planiram tako brzo kupovati dodatne lece, pa pobogu, zar se ne moze uzeti jedna ok leca i s njom slikati, a ne imati 10 leca za svaku situaciju... necu se profesionalno baviti i zaradjivati s njim, vec zelim raditi kvalitetne fotke u svim situacijama...
a ne ko s kompaktom, kad padne mrak ili sumrak, mos se hebat, slike su za nista...

mene zanima makro,landscapes, fotografije ljudi, Dslr-ovi me posebno zanimaju zbog manualnog fokusa, sa kompaktom nikako ne mogu dobiti fokus gdje zelim, ne mogu dobiti dobar makro...

no koliko sam skuzio, ove lece na dslr-ovima ne mogu slikati blize od 20ak cm...? govorim o standardnim lecama, ne o nekim bas makro lecama.. ? jesam u krivu ili sto?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 05:30   #51
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Pojednostavljeno dslr je "profesionalni" aparat koji kad mu stavis odredjeni objektiv ima svoju namjenu.
Kompakt je "univerzalni" aparat u koji se pokusava staviti sve po malo.
U novije vrijeme na trzistu ima objektiva koji pokusavaju dslr-ove pribliziti univerzalnosti, pa tak postoje i all-round objektivi npr 18-250 mm koji nataknuti na aparat jos uvijek daju kvalitetniju sliku od kompakta, ako nista drugo onda zbog fizicke velicine senzora.
Kod objektiva najkvalitetniji su prajmovi (fiksna zarisna duljina).
Postoji jedno, od vecine prihvaceno, misljenje da su kvalitetni objektivi oni koji imaju zoom do ~3x i koji su priblizno jednake kvalitete na cijelom rasponu.
Kod vecih zoom objektiva (npr 15x kod ovog stakla) kojima je zoom veci nemaju kroz sijelo podrucje istu kvalitetu slike.
Postoje i modularni objektivi koji jos uvijek spadaju u prajmove, ali ipak se odredjeni dijelovi objektiva koriste za vise zarisnih duljina, ali o njima nema smisla govoriti jer kostaju puno, ali kad velim puno onda je to jaaaaaaaaaaako puuuuuuuno love i rabljeni.
Kaj se pak makro slika tice tu su takodjer najbolji prajmovi. Visoko kotiraju "zubarski" objektivi koji imaju uvecanje 1:1.

Za ovo kaj ti trebas, mislim da bi te zadovoljil jedna Sigma ili ova ili Tamron.

Nadam se da nije naporno.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 05:53   #52
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
riba - ma kakvi naporno, super je sto pises, samo nastavi!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 10:27   #53
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Evo tek tolko da vidis da i kompakt moze radit dobre nocne slike

evo ti par primjera, prva je slikana na iso 800,kao i ona u klubu, no takvi prizori idu bez problema i na iso 200 + 1/8 sek f2.0.. (sa neta, jer sam na poslu pa) ....

makro(moze se priblizit na do 1cm):

I uz malo PP-a se moze dobit uistinu krasna fotka

boje:


a kad bi zelio imat fotic koji briljira u svemu, kofer torba ti ne gine

Makar misljenja sam, da je jos najbitnije naucit radit u Photoshopu ...

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 18.06.2009. u 14:58.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 11:04   #54
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Nezahvalno je usporedjivati visoki ISO na razlicitim fotkama, pogotovo na malim rezolucijama.
Tu sam probal najti slicne kadrove.
Primjeri za Panasonic lx3 i Pentax K200D s tim da je poznato da Pentax ostavlja dosta suma, ali s druge strane kad ostaje vise suma ima i vise detalja, a sum se moze smanjiti sa specjaliziranim alatima koji daju bolje rezultate od onih koji su u samome aparatu.

No sve je to nebitno za ispis 10x15 cm gdje se jedva primjeti sum.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 11:30   #55
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
taj pentax vjerojatno i ima manje šuma, al ja govorim onako iz prakse, prije sam imao sony w55, znaci kompakt, taj stvarno nije znao napravit niti solidnu (polu)nocnu sliku a kamoli sta vise... Dok me ovaj nemoze razocarat u niti jednoj situaciji, bilo jako mracnoj, jako svijetloj, u zatvorenom prostoru, u podrumu u neznam cemu, a fora je i u tome da je uvijek samnom! Samo mu zelim skrenut paznju da postoji i taj jedan kompakt koji zna slikat i po noci!!!!
i evo ti jos primjer kaj se kuta tice i kak to u praksi izgleda, i o tome vodi racuna na sta god se odlucio...
28mm

24mm
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 12:09   #56
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Da, to je definitivno jedan od najboljih kompakta na trzistu - koji zadovoljava one koji zele kvalitetnu sliku, ali ima puno onih koji jos uvijek na prvo mjesto stavljaju megapiksele i kolki ima zoom, a ovih 2,5x nije neka pretjerana cifra.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 12:23   #57
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
i ja sam takav bio, pa sam se brzo razuvjerio.... vec nakon mjesec dana intenzivnog slikanja skuzis da su megapixeli totalno sporedna stvar, pa i taj zoom.... siroki kut dobro dodje kod recimo 90% slika, zoom na 10% ..... kaj se tice lx3, to je najbolji mali fotoaparat uz g10, no po velikoj vecini i znatno bolji (bez obzira sto je i manji/jeftiniji.... g10 dodje cca 4kkn i dobro se priblizio velicini omanjeg dslr-a znaci cigla pa po meni zbog toga i gubi smisao za kupnju...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 13:09   #58
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Dosta je uspoređivanja kompakta i SLR-a. SLR je jednostavno bolji! I ako je DSLR aparat tema pišite o tome.

Imao sam Canona G7 godinu i pol (prije njega c770 UZ koji je isto bio jedan od boljih u svoje doba) i prva slika koju sam napravio sa Sony A300 je bila odmah bolja od većine što sam napravio sa ostalima.


Ako hoćeš slikat ženu, djecu, curu, godišnji odmor, uzmi kompakt ako hoćeš slikat nešto tematsko odrađeno a ne samo uspomene za album uzmi SLR obavezno.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 14:14   #59
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
onda je tema krivo nazvana, jer i sam autor nezna tocno kaj bi

uz naknadnu obradu i najvece govno od aparata moze zadovoljit i kak velis, tematsko fotografiranje....

nije bas neki ludi primjer, ali jucer sam nekaj ceprko po slikama kaj sam sa sony w55(govno) radio i išo jednu doradit
dakle, prije / poslje


dslr je naravno u globalu bolji, ali da je baš nužan za malo zahtjevnije slikanje, po meni nikako ne ... budite pozdravljeni
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 15:29   #60
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
onda je tema krivo nazvana, jer i sam autor nezna tocno kaj bi

uz naknadnu obradu i najvece govno od aparata moze zadovoljit i kak velis, tematsko fotografiranje....

nije bas neki ludi primjer, ali jucer sam nekaj ceprko po slikama kaj sam sa sony w55(govno) radio i išo jednu doradit
dakle, prije / poslje


dslr je naravno u globalu bolji, ali da je baš nužan za malo zahtjevnije slikanje, po meni nikako ne ... budite pozdravljeni
Vidim da je neko bil u Tunisu u Sidi bou Saidu i moram reći
samo da si pretjeral u obradi boje vrata jer je ta plava boja više
svijetla nego modra, u stvrnosti. Ta svijetlo plava mi je jedna tako
gadna boja da imam i ime za nju, lonac plava .

Ali moram reći kak je spretno nestala ova željezna pregrada, te kak pjesak
i cesta sad bolje izgledaju.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na