Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2013., 22:05   #91
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
da, naruceno pa da vidimo sto ce biti
http://www.edigital.hr/Garancija_cijene-sp7.html

Narucio i nesto komada Ajde da vidimo jel se drze obecanog
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 22:19   #92
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
sam mi nije jasno, jel sada čekam da oni jave nesto il mogu odma u trgovinu tj ne odma vec u pon :=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2013., 22:22   #93
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
razmisljam zvat ih u pon ili otic odma
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 22:24   #94
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Samo daj da malo srede taj hrvatski...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 22:28   #95
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ma ok i te 4 kune, zašto ne. Jer kome treba plocica od 1GB DDR3 za laptop? Vidio sam to prije 3 dana, ali kome to prodati ili gdje iskoristiti?

Ako se pokaze servis ok, i ako ne kradu na reklamacijama, savršena trgovina, s obzirom da imaju dobru ponudu i cijene najniže u Hr.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:03   #96
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Samo daj da malo srede taj hrvatski...
google translate

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Ma ok i te 4 kune, zašto ne. Jer kome treba plocica od 1GB DDR3 za laptop? Vidio sam to prije 3 dana, ali kome to prodati ili gdje iskoristiti?

Ako se pokaze servis ok, i ako ne kradu na reklamacijama, savršena trgovina, s obzirom da imaju dobru ponudu i cijene najniže u Hr.
A iskoristiti ce se, vec sada imam dva laptopa u koji mogu jos po 1 ugraditi

sam ne znam di cu ostalih 98 prodati sam se nadam da dolaze u kutijici da imam gdje to poslagati :O
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:25   #97
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Naruceno 7 komada,imam u 3 laptopa staviti hehe
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:35   #98
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa mogo si sačekati da ja dobijem pa kupiti od mene
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2013., 23:36   #99
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
pa mogo si sačekati da ja dobijem pa kupiti od mene
sta si ti stvarno oko 100-tinjak komada narucio
mozda mi zatreba jos pa narucim
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 02:31   #100
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Zvao ih neki dan i javili mi da mogu nabavit i proizvode koje nemaju u ponudi, al se nalaze na mađarskoj stranici. Npr. kućišta i napajanja.

http://www.edigital.hu/Informatika/S...cat=402&search

http://www.edigital.hu/Informatika/T...cat=405&search
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2013., 05:13   #101
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
ja naručio 10 komada
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 08:16   #102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Zvao ih neki dan i javili mi da mogu nabavit i proizvode koje nemaju u ponudi, al se nalaze na mađarskoj stranici. Npr. kućišta i napajanja.

http://www.edigital.hu/Informatika/S...cat=402&search

http://www.edigital.hu/Informatika/T...cat=405&search
Cijene baš i nisu povoljne (barem za neke proizvode). Obsidian 650W dođe 193EUR, a kod nas je 1.200kn, a Carbide 400R dođe skoro isto.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 10:54   #103
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
kako ste napravili narudzbe za dostavu. jer mene prca postanski br. kaze da nije u bazi i da ih kontaktiram sto sam i napravio, ali nema reply-a jos :-(.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 12:49   #104
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
sigurno ce vam isporuciti 200 komada po 4 kune ))

to ko da ja stavim na kladari koef 102 umjesto 1,02, pa mi storniraju
  Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 12:56   #105
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
a čuj ništa nekošta probati :P

@geronimo pa vjerojatno ce ti tek sutra odgovoriti, sigurno nerade nedjeljom
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 12:58   #106
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
a mozda je fakat 4 kune jer kak gilbert kaze to nikome ne treba :P
  Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 14:39   #107
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
sigurno ce vam isporuciti 200 komada po 4 kune ))

to ko da ja stavim na kladari koef 102 umjesto 1,02, pa mi storniraju
Zato sam gore stavio link

da vidimo kakvi ce se pokazat, mislim da bi bilo u redu da isporuce memoriju po 4kn jel

dok kladionice u pravilima imaju navedeno da u slucaju pogreske se moze par stornirati
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 15:07   #108
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
http://www.edigital.hr/Opci_uvjeti-sp2.html,

Citiraj:
2.8. Prodavatelj zadržava pravo na izmjenu ovih Općih uvjeta u bilo kojem trenutku, a pod uvjetom javne objave na „www.edigital.hr” web stranici. Prodavatelj također zadržava pravo u bilo kojem trenutku izmijenitiponudu Proizvoda, cijene istih, druge podatke vezane uz onlinekupovinu kao i sav ostali sadržaj”www.edigital.hr”, a zbog čega su Korisnici dužni prilikom svake posjete predmetneweb stranice pregledati sadržaj iste. Suprotno postupanje oslobađa Prodavatelja bilo kakve odgovornosti.
Citiraj:
4.2. Prodavatelj je ovlašten mijenjati cijene bez prethodne obavijesti kao što je ovlašten bez prethodne obavijesti mijenjati cijene isključivo za online kupovinu. Također, Prodavatelj je ovlašten bez prethodne obavijesti u svakom trenutku odrediti sniženje, dnevne ili tjedne akcijske prodaje, akcijske prodaje za pojedini Proizvod, grupu Proizvoda i/ili za sve Proizvode.
mislim da je tu indirektno definirana i sistemska pogreška, tako da si s tom garancijom cijene slobodno rit obrišete

Zadnje izmijenjeno od: domis. 10.03.2013. u 15:21.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 17:42   #109
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Mene osobno iskreno briga za memoriju tu, narucio tek tako, ali dobro ce posluzit da vidim kakvi su, pa kad im direktno kazem su napisali da garantiraju nesto hocu cuti kako lazu i to im napomenuti. Ako isporuce memoriju ispast ce vrlo korektni
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 17:55   #110
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Mislim da je zakonom o potrosacima regulirano da ako lova sjedne na njihov racun da se proizvod mora isporuciti po cijeni koja je bila.., bar sam ja imao jedno takvo iskustvo medjutim ako je nesto naruceno ali nije obavljena transakcija novca onda se narudjba moze stornirati.

Dakle ako je narudjba placena karticom ili internet bankarstvom proizvod se mora isporuciti po toj cijeni ili privi isti/slicni proizvod ako navedenog nema ali opet po istoj cijeni.
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:03   #111
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Mislim da je zakonom o potrosacima regulirano da ako lova sjedne na njihov racun da se proizvod mora isporuciti po cijeni koja je bila.., bar sam ja imao jedno takvo iskustvo medjutim ako je nesto naruceno ali nije obavljena transakcija novca onda se narudjba moze stornirati.

Dakle ako je narudjba placena karticom ili internet bankarstvom proizvod se mora isporuciti po toj cijeni ili privi isti/slicni proizvod ako navedenog nema ali opet po istoj cijeni.
Jel itko zna kako je završio onaj slučaj s iPadima preko ponude? Svi su se po forumima prijetili udrugom potrošač i državnim inspektoratom, ali nisam čuo da je netko taj iPad na kraju i dobio...makar su plaćali karticama.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:08   #112
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Sve ovisi dali je njima lova sjela tj. dali je skinuta sa sa tvog racuna. Ja sam narucio proizvod i platio ga internet bankarstvom te su mi novci skinuti i uplaceni njima. Drugi dan su me zvali iz trgovine da tog proizvoda uopce nema i da je to greskom ostalo na cijeniku, ponudili su mi povrat ili da uzmem drugi proizvod uz nadoplate itd.... Odbio sam i rekao da cu ih tuzit inspektoratu da bi nakon tog razgovora opet zvali i rekli da cu dobit proizvod koji sam narucio ali da cu morat cekat 2 tjedna, tako je i bilo....
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:19   #113
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Mene osobno iskreno briga za memoriju tu, narucio tek tako, ali dobro ce posluzit da vidim kakvi su, pa kad im direktno kazem su napisali da garantiraju nesto hocu cuti kako lazu i to im napomenuti. Ako isporuce memoriju ispast ce vrlo korektni
Zapravo, s ovakvim postovima samo pokazuješ kakav si ti zapravo, a to je ono što sam puno puta rekao, 100 puta su gori kupci od samih trgovaca i kad bi trgovci otvorili svoje topice ovdje na forumu u kojima opisuje kupce, onda bi vidjeli pravu ciganiju i šta su sve ljudi sposobni.

Kao prvo, ti ne razumiješ ono što si linkao i što je 'garancija cijene', to se odnosi na svakodnevno mjenjanje tečaja, odnosno, cijene kod uvoznika.

Ovih 4 kune za memoriju je ništa drugo nego ljudska/tipografska pogreška i s ovim svojim besmislenim narudžbama jedino što možete postići je da radnik/radnica koja je upisivala cijene kasnije ima problema na poslu.

Pametnije bi ti bilo da si im poslao e-mail kad si vidio cijenu i upozorio ih na grešku, samo naravno, to je nemoguće očekivati od kupca, gleda se samo kako se okoristiti na tuđim greškama, i što je najbolje, za proizvod koji ti uopće ne treba, prežalosno.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Mislim da je zakonom o potrosacima regulirano da ako lova sjedne na njihov racun da se proizvod mora isporuciti po cijeni koja je bila
Nemoj ništa misliti nego prouči zakon, ništa se tebi ne mora isporučiti, trgovac ti je dužan vratiti novce ako ne može proizvod i eventualno zatezne kamate.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:21   #114
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 414
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Zvao ih neki dan i javili mi da mogu nabavit i proizvode koje nemaju u ponudi, al se nalaze na mađarskoj stranici. Npr. kućišta i napajanja.

http://www.edigital.hu/Informatika/S...cat=402&search

http://www.edigital.hu/Informatika/T...cat=405&search
Ja se već ponadao da ću na listi vidit define r4
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:38   #115
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Zapravo, s ovakvim postovima samo pokazuješ kakav si ti zapravo, a to je ono što sam puno puta rekao, 100 puta su gori kupci od samih trgovaca i kad bi trgovci otvorili svoje topice ovdje na forumu u kojima opisuje kupce, onda bi vidjeli pravu ciganiju i šta su sve ljudi sposobni.

Kao prvo, ti ne razumiješ ono što si linkao i što je 'garancija cijene', to se odnosi na svakodnevno mjenjanje tečaja, odnosno, cijene kod uvoznika.

Ovih 4 kune za memoriju je ništa drugo nego ljudska/tipografska pogreška i s ovim svojim besmislenim narudžbama jedino što možete postići je da radnik/radnica koja je upisivala cijene kasnije ima problema na poslu.

Pametnije bi ti bilo da si im poslao e-mail kad si vidio cijenu i upozorio ih na grešku, samo naravno, to je nemoguće očekivati od kupca, gleda se samo kako se okoristiti na tuđim greškama, i što je najbolje, za proizvod koji ti uopće ne treba, prežalosno.


Nemoj ništa misliti nego prouči zakon, ništa se tebi ne mora isporučiti, trgovac ti je dužan vratiti novce ako ne može proizvod i eventualno zatezne kamate.
Hvala sto mi pokusavas otvorit oci, divan si...no nije me briga za tvoje misljenje o meni, da si mi prijatelj osobno bilo bi me briga. Nisam nista krivo razumio, na njihovoj stranici lijepo pise na koga se odnosi i u kojim uvjetima ta "garancija cijene", tako da to jedino moze biti mrtvo slovo na papiru. Cemu bi trgovine trebale pisat o korisnicima, koja je poanta toga i sta pricas uopce? Nemoj bit dusebriznik bezveze.
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:39   #116
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nemoj ništa misliti nego prouči zakon, ništa se tebi ne mora isporučiti, trgovac ti je dužan vratiti novce ako ne može proizvod i eventualno zatezne kamate.
Mislim jel.., posto je to moje pravo da mislim ... ono sto sam napisao se vise odnosilo na konkretni slucaj za tu memoriju. Ako je memorija na stanju, ako je ista i dalje u prodaji nakon tvoje narudjbe, ako je cijena tamo naznacena koja vec je i ako si ti to platio pod takvim uvijetima onda trgovac ne moze reci e nemamo mi to pa vracamo vam novce... i nakon 3-4 dana ispravi cijenu ?
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:44   #117
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ni ne mora reći da nemaju to niti ti mora objašnjavati razloge, jednostavno će ti reći da ti ne može isporučiti robu po toj cijeni i dobit ćeš svoje novce nazad.

Citiraj:
(1) Osim ako su strane drukčije ugovorile, trgovac je dužan ispuniti ugovor o prodaji robe ili obavljanju usluge sklopljen na daljinu u roku od 30 dana od dana kad mu je potrošač poslao narudžbu.

(2) Ne ispuni li trgovac ugovor u roku, pa makar i zbog toga jer naručeni proizvod nema na zalihi ili nije u mogućnosti pružiti naručenu uslugu, mora potrošača o tome obavijestiti, a potrošač može, po svom izboru, izjaviti da raskida ugovor ili ostaviti trgovcu primjereni naknadni rok za ispunjenje.

(3) Odluči li se potrošač, u slučaju iz prethodnog stavka, raskinuti ugovor trgovac mu je dužan vratiti plaćeno što je moguće prije a najkasnije u roku od 30 dana od pada u zakašnjenje, uvećano za zatezne kamate od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:48   #118
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Eto, i gdje sad u ta 2 clanka pise da moze razvrgnit ugovor radi cijene ? "Jednostavno će ti reći da ti ne može isporučiti robu po toj cijeni" ne pali jer jedino moze reci da nema tog prozvoda ali onda ga kompletno mora povuci sa web ponude !
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 19:50   #119
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Gle, šta ti nije jasno?
Ne mora ti navoditi razlog (!), čitaj pod broj (2), kaže se samo 'ne ispuni li trgovac ugovor u roku', to znači da ti može jednostavno ne poslati, a i najbolje da će sve razloga zbog koji ti ne mogu isporučiti navoditi u zakonu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2013., 20:02   #120
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ti jedno pricas, drugo mislis, trece citiras.... Prvo si se nakacio da nece poslat radi cijene pa sad jednostavno nece poslat... taman da i ne posalje ja mogu ostaviti "naknadni rok za ispunjenje" i zalit se DI a kako ce se on onda pravdat drzavnom inspektoratu da taj proizvod i dalje stoji na web ponudi samo sa drugom cijenom ? Nemoj biti smijesan... ugovor je ugovor.
silver_tip je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na