Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2012., 15:37   #1
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,030
USB tethering

Imam problema sa korištenjem usb tetheringa na svom LG optimus one P500. Na njemu je tvornički android 2.3, a OS je windows xp SP3.

Naime, instalirao sam LG pc suite i s njime su se instalirali svi potrebni driveri. Mobitel u usb modu radi bez problema, mogu kopirati podatke s njega i na njega i nema nikakvih problema u komunikaciji s kompom, ali......nikako ne mogu natjerati komp da se spaja na bežični router preko mog mobitela koji je na njega spojen usb kablom. Radi se o poslovnom okruženju, ali kolega se sa svojim galaxy S mobom spaja bez problema. Moj mobitel se spoji na router bez ikakvih problema, mogu surfati na njemu, no nikako da natjeram komp da preko moba surfa internetom.

Prilikom spajanja moba na komp s usb kablom i uključivanja tethering opcije svi se driveri učitaju i to je to, internet ne radi. Pročitao sam svaki forum koji mi se činio informativan i isprobao mnogo rješenja, poput instalacije drugih verzija pc suita, zatim instaliranja generičkih android usb drivera, pa do skidanja tetherxp filea koji navodno sadrži tethering profil za windowse XP, jer oni nisu službeno podržani za tethering. Ima li itko neku ideju u čemu bi mogao biti problem, jer sam ostao bez rješenja? U 90% slučajeva ljudi pišu kako su instalirali usb driver, uključili tethering i sve im radi.

Još jedna informacija - nakon uključivanja tethering opcije dobijem novu lan konekciju u "network connections" npr. Local Area Connection 11 koja izgleda kao da najnormalnije radi, no ne mogu na internet.

I za kraj, probao sam rješenja poput PDAnet...taj program radi, no ja bih htio spajanje bez dodatnog softvera.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na