Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2014., 18:54   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Izrada antenskog sustava u zgradi

Moram do sutra smislit sta kupit za antenski sustav u zgradi, (tj dvije takve), zgrada ima 3 kata i po 3 stana na katu, i u svakom stanu se nalazi antenska utičnica iz koje kabel ide na krov, tj u potkrovlje zgrade.

U prostoru potkrovlja se nalaze dvije riblje kosti, jedna od cca 90cm i druga ista takva (ili slična) dužine cca 60 cm. One su spojene u "sabirnik" koji ima dva ulaza i jedan izlaz.
Te riblje kosti ce ici van zgrade, zanima me prema kud da ih okrenem? Zgrada se nalazi u Starigradu (Paklenica), okolo ne vidim ni jednu zemaljsku anetnu, vec samo satelitske koje su okrenute prema Italiji


Moja pretpostavka je da mi treba antensko pojačalo koje će pojačati taj signal od antene (tako da on moze radit da 9 televizora) i razdjelnik za 9 antena.

Problem je sto, najveći razdjelink je sa 8 izlaza, ali to lako rijesim sa jednim 1u2 razdjelnikom.

Uzmem ovo:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1843

i ovo

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1662

I imam izlaze za 9 antena.

Ostaje koje pojačalo odabrati, jer koliko vidim na www.prejeftino.com, ima ih raznih, pojačanja od 18-35 dB, sa vise ulaza/izlaza, cijena od 80 do 500 kn. Na sta treba obratit paznju kod odabira pojačala za 9 TV prijamnika?

Ja sa tom antenskim sustavom zelim ulovit sto je vise moguće zemaljskih kanala i da slika bude ok na svih 9 televizora, naravno da sve to kosta sto je manje moguće.


Do te zgrade je jos jedna vrlo slična zgrada, nisam bio u potrkovlju da vidim točno sto tamo ima, ali kad slozim u prvoj zgradi, u drugoj cu napraviti identično.


Hvala i LP
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 02.03.2014. u 19:15.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 19:26   #2
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
neznam tocno kako je to rjeseno u mojoj zgradi, ali jednom prilikom sam prckao po uticnici u mom stanu,
i fora je u tome da se za cijelu vertikalu signal prenosi jednim kabelom,
a u svakoj uticnici je koliko sam shvatio razdjelnik koji signal dijeli na onaj koji "ostaje" u stanu i onaj koji ide dalje prema nizim stanovima
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2014., 19:38   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kod mene je situacija da je iz svakog stana povučen kabel do potkrovlja, tj nema "vertikale", odnosno svaki stan ce biti direktno spojen.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 19:44   #4
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
onda bi trebalo raditi to kako si planirao
za pojacalo neznam da li treba i koje,
vjerujem da ce netko s iskustvom reci koju o tome
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 19:48   #5
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Nisam bas na "ti" a tv sustavima ali mislim da će ti za 9 komada trebat neko malo bolje pojačalo
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 20:00   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Nisam bas na "ti" a tv sustavima ali mislim da će ti za 9 komada trebat neko malo bolje pojačalo

To sam i računao da će trebati neko bolje pojačalo, ali ni ja nisam na "ti" sa antenskim pojačalima, pa pitam koje će biti dostatno za 9 Tv prijamnika i par desetaka metara kabla.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 23:41   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ako nisi doma sa problematikom onda angažiraj nekoga tko zna šta radi,
takve stvari se ne rade napamet i po "šta jeftinije" principu.
Situaciju dodatno komplicira aktualna digitalija koja zahtjeva istovremeno i kvalitetu i nivo signala, inaće dobiješ d * * * k.

Prije svega trebaš analizirati situaciju "na terenu", pitaj susjede za iskustva,
otvoriš ovu kartu: http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx
nađeš Starigrad paklenicu i otkriješ da je pokrivena odašiljačem "preko puta" sa istim imenom:
Lokacija: STARIGRAD PAKLENICA
WGS Koordinate: 44.250096, 15.453344
Mux A na 51 kanalu, Mux B na 59 kanalu

alternativa Lokacija: PAG
WGS Koordinate: 44.448117, 15.073577
ili Lokacija: ĆELEVAC
WGS Koordinate: 44.259854, 15.785329
gdje osim navedenih imaš i Mux D (lokalni) na 31 kanalu

Po ovome poviše jednu UHF antenu (može biti sa manjim dobitkom) usmjeri prema odašiljaču "STARIGRAD PAKLENICA", a drugu UHF antenu (sa većim dobitkom) prema odašiljaču "ĆELEVAC" ako imaš optičku vidljivost prema njemu, ako ne onda na "PAG".

U potkrovlje ide prvo ovako nešto:
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi...-micromatv.htm
FAGOR MICROMATV BOOK programibilno pojačalo 2UHF, VHF, FM, AUX
http://www.ms-zagreb.hr/cms/files/ka...book_letak.pdf
zadatak tog uređaja je da izabereš i filtriraš samo odabrane kanale, izjednačiš nivoe i pripremiš za daljnju distribuciju,
za razliku od starih analognih ovaj digitalan i programibilan na licu mjesta.

Sada tako pripremljeni "zbirni" signal treba pametno razdjeliti,
po navedenom ti imaš po 3 tv na svakom od 3 kata,
sad na brzinu nisam našao distribucijsko pojačalo 1 ulaz / 3 ili 4 izlaza ali da ima mogućnost reguliranja nivoa svakog izlaza posebno, ali evo jednog sa 1 ulaz / 4 izlaza sa zajedničkom regulacijom:
http://www.fagorelectronica.es/intra...lifier:%201GHz
FAGOR AD 540 Indoor Amplifier RF (47 - 862). 4 Outputs:100 dBµV
http://www.fagorelectronica.es/bbdd/...ad540_1000.pdf
na pojedini izlaz stavljaš 1>3 razdjelnik FV3 http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/114/razdjelnici-f-5-1000-mhz-i-5-2500-mhz.htm i odatle na 3 tv sa istog kata kako bi dužina kabela bila ista.

...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 11:50   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Hvala Nikky na ovako opširnom i detaljnom postu, kao i obično
Danas sam nazvao ekupu u www.prijem.hr i objasnili su mi sta da radim. Uglavnom, čovijek mi je rekao da mi je najbitnija stvar antena i da s njom moram dobit sto veću kvalitetu signala, koji će se dalje po potrebi pojačavat koliko treba, ovisno o gušenju signala.

Uglavnom savjetovao mi je da nista ne kupujem, nego da odem dolje (idem danas) i da probam samo sa postojećom antenom (dvije riblje kosti) ulovit sto je moguće bolji signal. Skinuo sam si mapu odašiljača i probat cu sa Ugljanom, Ćelavcem i Pagom. Kad ulovim signal na TV-u cu vidjet kolika je snaga i kvaliteta signala, pa ćemo onda vidjet sta dalje.

Problem u Starigradu je vrijeme, tj vjetar koji zna puhat nenormalno i samim tim je teže naći odgovarajuće mjesto za antenu. Budem danas sve to poslikao pa stavim tu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:49   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nema ga, ko bog je opao sa krova sa antenom u ruci
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 16:37   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ha, ha - lovi antene po ulici, umjesto signala
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2014., 17:08   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pogledajte zadnji datum prijave
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 19:33   #12
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
dolje rastura bura, ja bio danas, sigurno "hvata" signal
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 21:40   #13
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
još ak grom pukne pa ga pošteno stepe....
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 22:51   #14
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Danas ga je grom mogao samo iz vedra neba puknut (što nije nemoguće)
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 14:12   #15
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746


Ovako nešto?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 18:34   #16
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
bolje da je prvo izvidio situaciju dali ima dobrih suseda u bikiniju kao ovi dečki!!

quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 22:25   #17
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Dok sam ja muku mučio na krovu zgrade da ulovim signal, skoro me vjetar par puta prekrenuo, vi ste mi fino strolali temu

Uglavnom, najebali smo se ko mladi majmuni i na kraju opet štanga, tj polovičan rezultat.

Uglavnom, na krovu se nalaze 2 riblje kosti, jedna manja, druga veća, nisam siguran za sta koja sluzi, ali praksa je pokazala da samo jedna, ne radi.

Pojačalo je trenutno ovo:
http://www.chipoteka.hr/artikl/17475...p-302-tehnicum

Probali smo i bez pojačala, ali 0 bodova, nismo ulovili nista.

Spojili smo sve kablove na razdjelnik, napajanje za pojačalo sam prebacio na tavan, a antenu sam okrenuo prema odašiljaču na Ugljanu, ali slika nije stabilna, odnsosno Mux A kanali (HTV1, HTV", RTL i nov@) rade ok, signal je na cca 70-80%, kvaliteta na 100%, MUX B kanali (HRT3, HRT4, RTL" i DomaTV) rade na 40% signala, i MUX D (SPTV, CMC, Kockica i TV VoX) rade na 35%, s tim da sve vrijednosti variraju, uglavnom na dolje, tj padaju. Ove vrijednosti su sa uključenim 1-2 televizora, vjerujem da kad se recimo stavi svih 9 tv-a da ce vrijednosti i kvaliteta dodatno pasti.

Znači sve u svemu, ne bas dobro tj stabilno.

Gledam kartu na OIV:
http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx

Konkretno, imam 3 odašiljača na raspolaganju, Ugljen, Pag i Ćelavac, s tim da Ugljan ima najvise programa i čini mi se najblizi tj najlaksi za ulovit signal.

Jedino mi nisu jasni ovi "pretvarači" tj ove manje točkice Sto se tiče toga ima jedan jako blizu (čak se i zove Starigrad-Paklenica):



EVo par slika da dobijete utisak kako to izgleda:

Tavan:



Razdjelnik:


Napajanje za pojačalo:


I riblje kosti na krovu:
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 22:31   #18
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ne znam da li bi ti ovo pomoglo, no kod mene u vikendici je problem nestabilnog signala s običnom ribljom kosti riješila najjeftinija triplex antena kao ova:

http://www.ekran-avc.hr/antene/zemal...n-triplex.html

Na ovom linku ima i boljih antena.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 22:36   #19
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
nagadam, ali mislim da bi mogao signal pobojsati dizanjem antena za prvu ruku
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2014., 22:55   #20
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ne znam da li bi ti ovo pomoglo, no kod mene u vikendici je problem nestabilnog signala s običnom ribljom kosti riješila najjeftinija triplex antena kao ova:

http://www.ekran-avc.hr/antene/zemal...n-triplex.html

Na ovom linku ima i boljih antena.
Vjerujem da bi kvalitetnija antena vise pomogla nego odmogla, s obzirom da sad koristimo najobičniju.
Imali smo i ovu triplex antenu, koja ima ugrađeno pojačalo u sebi:
http://www.chipoteka.hr/artikl/10530...etronic-415040

Testirali smo ju površno i nismo primjetili neki dobitak, ali kazem, površno smo testirali i vise se ni ne sjećam u kojoj kombinaciji je bila.


Citiraj:
Autor marikris Pregled postova
nagadam, ali mislim da bi mogao signal pobojsati dizanjem antena za prvu ruku
Antena je trenutno učvršćena na drvenu letvu i letva je stavljena u plastičnu cijev od venitalcije. To je privremeno rijesenje, jer antena mora ici na nosač, ali probali smo ju stavit i na viši položaj, nismo primjetili neki veliki dobitak. Nisko je stavljena zbog jakih udara vjetra, jer sjeverna strana zgrade gleda drito na Velebit i udari vjetra su poprilični.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 01:06   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa morali smo se malo našaliti, a i tvojom predugom "medijskom šutnjom" samo su rasle kombinacije ...

Male tačkice tj. pretvarači su zaduženi za (sigurno) pokrivanje "slijepih" mjesta.
Ti si ih u ovom testu ignorirao iako ti je gore sugurirano, trebao si isprobati direktno usmjereno na:
Lokacija: STARIGRAD PAKLENICA
WGS Koordinate: 44.250096, 15.453344
Mux A na 51 kanalu, Mux B na 59 kanalu

Vjerujem da bi rezultat bio drugačiji, kako si i otkrio Mux A nije problem jer je pokriven većom snagom dok Mux B manjom a još manjom Mux D.

Slijedeća greška u ovom tvom testu je šta si spojio razdjelnik (8 - way ako se ne varam). Razvod će tek kasnije doći na red.
Trebao si u potkrovlje donit tv i odmah tu bez daljnjeg razvoda viditi šta i kako loviš (nivo i kvaliteta).

Po slikama obje antene su "aktualne" UHF logaritamske, gornja sa većim a donja sa manjim dobitkom.
Pojasni ovo: "ali praksa je pokazala da samo jedna, ne rad".

Prilikom spajanja u to "TVP302" pojačalo obje antene je trebalo spojiti na UHF ulaz,
po info na webu ima 3 ulaza (vjerojatno 1 x VHF + 2 x UHF) i 2 izlaza.

Evo ti zadaci kad budeš ponovo išao dole:
- malu antenu usmjeriti direktno na pretvarač STARIGRAD PAKLENICA
- veliku antenu usmjeriti direktno na odašiljač Lokacija: UGLJAN
WGS Koordinate: 44.071747, 15.159086, Mux A, B i D
- provjeri da su obje spojene na UHF ulaz pojačala
- donesi tv u potkrovlje
- izlaz iz ispravljača spoji direktno u tv

Ako ovako složeno da dobar rezultat, onda "možemo dalje".
Računaj da je situacija prilično mijenja ljeti > bolja propagacija i taljani napumpaju snage svojih odašiljača > bude situacija / pozicija gdje ljudi ni jači Mux A ne mogu gledati.

Toliko za sada.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 08:55   #22
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dok sam ja muku mučio na krovu zgrade da ulovim signal, skoro me vjetar par puta prekrenuo, vi ste mi fino strolali temu
Glavno da si u komadu...

Jeste signal mjerili na izlazu iz antene ili na kraju lanca kod televizora?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 12:49   #23
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Evo slike kako su sad antene postavljene,


Veća puca na Ugljen, a manja djelomično na Starigrad paklenica. Djelomično jer je puhao vjetar i kako god slozim, uvijek bi izbacio antenu iz idealnog polozaja.

Probao sam umjesto ove manje stavit veću, tako da sam imao dvije veće, jedna prema Ugljanu, druga prema Starigradu i nisam primjetio neko poboljšanje.

Problem je nastao kad sam odlučio maknut(odspojit) jednu antenu, i sve je ostalo ok, i čim sam skinuo antenu sa te drvene letve, vise nismo mogli ulovit nista, tak da sam onda vratio malu antenu.

Citiraj:
Evo ti zadaci kad budeš ponovo išao dole:
- malu antenu usmjeriti direktno na pretvarač STARIGRAD PAKLENICA
- veliku antenu usmjeriti direktno na odašiljač Lokacija: UGLJAN
WGS Koordinate: 44.071747, 15.159086, Mux A, B i D
- provjeri da su obje spojene na UHF ulaz pojačala
- donesi tv u potkrovlje
- izlaz iz ispravljača spoji direktno u tv
Sad nisam 100% siguran, ali onako po sjećanju, mislim da je sve dobro spojeno, mogu jos probat sa tv-om gore u potkrovlju, i antenu (ako nebude puhao vjetar) usmjerit točno prema pojdeinom odašiljaču.

Citiraj:
Jeste signal mjerili na izlazu iz antene ili na kraju lanca kod televizora?
Signal smo mjerili na televizoru.


Sve si nekako računam da poštena anetna+pošteno pojačalo bi bitno popravili situaciju:

Pojačalo tipa:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1173

I antena:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1151


Jer trenutna antena je onak, najednostavnija/jeftinija, a pojačalo je kad ga vidis jasno ti je o čemu se radi, najeftinija kineska tvorevina koji postoji.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 12:57   #24
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Zato i pitam gdje ste mjerili jer se dešava da "određena kineska" pojačala pojačavaju nejednoliko televizijski frekventni pojas.

Imaš par solucija:

1. Izmjeriti signal u potkrovlju bez pojačala pa prvo naštimati antenu pa tek onda kopčati pojačala.
2. Unajmiti nekog majstora koji ima DVB-T mjerni uređaj pa da vam on na licu mjesta izmjeri signal, možete onda probati i 3-4 vrste antena pa vidjeti s kojom dobijete najbolje rezultate.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 13:00   #25
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
vidim ovu kuću koja ima riješen krov, pretpostavljam da to nije vaša, ali u dogovoru sa susjedom (ako ste u dobrim odnosima) ja bi preporučio ovaskav nosač


ili onu varijantu samo štanga pa posebno nosači sa čeljustima gdje ti sam rasporediš te nosače po visini (kod ove slike nosači su fixno zavareni na cijev)


prema slici, antene su prenisko i tuku točno u šumaraka prek ceste a to prilično oslabi signal.
ta niškorisna pojačala obično imaju 1 VHF i 1 UHF ulaz, do 20dB poajačnje, no potraži pojačalo sa 2 ili 3 UHF ulaza i tu spoji obje antene.

savjetujem da onu kinesku letvu sa prekidačam gdje je uključen ispravljač zamjeniš sa običnim i kvalitetnom utičnicom, po mogučnosti gumiranom
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 15:59   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za sada probaj sa tim antenama šta ih imaš, bitno je da su "ispravne" i da je spoj kabela (u nosu) dobro napravljen.

Koliko dužine kabela imaš od antena do ovog prostora u potkrovlju ?
Ako to nije duže od 2 - 3 M onda napravi nove kabele za antene tako da sa oba ideš u potkrovlje, ovo pojačalo (ili neko drugo) premještaš u potkrovlje i nije vani.
Pravilo je da se sa pojačalom ide šta bliže anteni, pogotovo ako nije postavljeno neko pojačalo na same antene,
ali nebi trebao puno "izgubiti" ako je koji M "iza".

Postoji bitni / važni detalji kada sam predlagao opremu u #7 postu (programibilno pojačalo):
- pri podešavanju "otvaraš" samo samo "korisne" kanale, drugim riječima na ulazu je filtar koji propušta samo željeno,
ovo je bitno kako bi se smanjile smetnje > čitaj taljani,
po do sada navedenom tebi igraju Ch 51, Ch 59, Ch 35 i Ch 31.

- drugi bitan feature je šta takav uređaj ima automatsku kontrolu nivoa odnosno pojačanja za pojedini kanal,
dok kod ovih dječjih nema automatike nego koliko postaviš (kada imaš opciju reguliranja), još se to odnosi na cijeli band a ne samo na odr. kanal

Forsiramo da probaš tv u potkrovlju jer je to bitna / ključna točka,
ako tu imaš ok prijem (šta se već uhvatiti može),
dalje je samo stvar razvoda i pokrivanja gubitaka u njemu (ako treba) dodatnim pojačalom.

Primjera radi, ovo chunga - lunga pojačalo ima 2 izlaza,
na jedan izlaz spojiš napajanje a iz napajanja ideš na cca "pola" tv - a preko 1-4 razdjelnika,
na drugi izlaz pojačala stavljaš drugi razdjelnik pa iz njega na ostale tv - e.
Na ovaj način si "teret" razdjelio > manji gubici / gušenje > bolja slika.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 19:56   #27
GetRight
Premium
Moj komp
 
GetRight's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Frkjevci
Postovi: 344
Da ne otvaram novu temu,Da li ima tko preporuku za neku firmu/tvrtku za izradu antenskog sustava u zgradi na području Slavonije.
Sve odgovara:Osijek,SL Brod,Vinkovci,Đakovo...normalno ovisno o cijeni i kvaliteti opreme.
Radi se o konkretno o cca 10-tak stanova.Sve ide od nule tj.komplet pojačalo,antena...
(u pitanju je DVB-T i analogni sistem)
__________________

CPU: Phenom II x4 960T@Phenom II x6 1605T
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance Red
HDD: Hitachi 320GB
VGA: VTX3D Radeon HD 6850
PSU: Coolermaster 600w Silent Pro
Monitor: Samsung SM 2233BW
OS: Windows 7 Ultimate
Ostalo: CM 690 II Advanced,ROCCAT Kone[+]

CPU: Phenom II X2 555 BE@Phenom II X4 B55
MBO: ASRock M3N78D
RAM: 2x2GB DDR3 Corsair XMS3-1600
HDD: WD 320GB,Hitachi 160GB SATA
VGA: Sapphire Radeon 5670 512MB DDR5
PSU: XFX Core Edition 450W
Monitor: 17 "Dell E173FP
OS: XP Pro SP3
Ostalo: Thermaltake VC3000BWS

Zadnje izmijenjeno od: GetRight. 26.07.2014. u 12:14.
GetRight je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na