Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2012., 12:38   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Problem sa mrežnim internetom

Imam mrežu u kojoj je data server, 4 kompa se spajaju žično i dva bežično. Tu je jos print server na kojeg je spojeno 5-6 printera, ali mislim da to i nije tak važno za moj problem.

Problem je sto ja na svom laptopu koji je spojen žično(u switch, iz tog switha u drugi switch i onda u router) gubim internet. Znači normalno surfam i onda jednostavno izgubim internet na 5-30sec. Koristim win7 i u sys trayu mi prikazuje da stalno imam internet access, a ja ga tak misteriozno gubim. Problem je u tome sto se zna dogodit da to nekad bude samo par puta dnevno, a nekad cijeli dan muku mučim.
ISP je T-com, switchevi su neki generic Canyon, router je Linksys, moram se zavuć ispod stola da vidim koji točnoi model, to cu napravit popodne i naknadno tu napisat, laptom je Fujitsu Esprimo mobile V5535.


Zbunjujuće je to sto za taj problem nema pravila, nekad nikad ne steka, nekad stalno, tak da ne mogu ni probat nesto diagnosticirat i skuzit u čemu je problem.

Svaka ideja je dobrodosla
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 14:46   #2
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Znači ovih 6 kompova nemaju problema s pucanjem veze? Ako nemaju a tako se da zaključiti prema tvoje postu onda je neki problem s laptopom (Windowsi, zloćudna gamad, postavke za net i sl).

Glupo pitanje ali jesu li IP adrese automatski postavljene da ne bi bilo da imaš 2 iste pa kad ova druga povuče net da tebe izbaci.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2012., 19:35   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nemora biti al lako moguće da se kolege "ubijaju" od posla surfajuči po YT i drugoj multimediji a kako imaš default router sa nikakvim QoS.
U prevodu, netko guli nešto sa neta i onda ti čekaj dok dođeš na red.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 15:40   #4
Sinisazg
Premium
Moj komp
 
Sinisazg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Hmmm...ako nije ovo sto Nikky kaze, mozda ti se izmedju ova 2 medjusobno povezana switcha dešava loop podataka (ne znam kakvi su ti switchevi inace). Probaj ako mozes spojiti laptop zicno na samo prvi switch do rutera ako je moguce, pa vidi da li ce raditi bolje, jer koliko sam shvatio desava ti se taj problem na tom laptopu samo kad je LAN u pitanju dok WiFi radi normalno.
Sinisazg je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 17:14   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Znači ovih 6 kompova nemaju problema s pucanjem veze? Ako nemaju a tako se da zaključiti prema tvoje postu onda je neki problem s laptopom (Windowsi, zloćudna gamad, postavke za net i sl).
Sigurno znam da se taj problem jos javlja na jednom laptopu i jednom stolnom kompu koji je spojen žičano. Za ostale nisam siguran, ali nekak mi se cicni da i tamo postoji sličan problem.

Citiraj:
Glupo pitanje ali jesu li IP adrese automatski postavljene da ne bi bilo da imaš 2 iste pa kad ova druga povuče net da tebe izbaci.
Za ovo nisam siguran, budem provjerio kad budem u uredu.

Citiraj:
Nemora biti al lako moguće da se kolege "ubijaju" od posla surfajuči po YT i drugoj multimediji a kako imaš default router sa nikakvim QoS.
U prevodu, netko guli nešto sa neta i onda ti čekaj dok dođeš na red.
Hm, ako se ne varam na jednom laptopu sam vidio utorrent nakrcan sa cca 40gb materijala za skidanje i to se vjerovatno skida po par dana i lako moguće da je to uzrok ovog stekanja. Ali opet malo mi je cudno to sto net izgubim na recimo 5 sec, onda ga dobijem i ide normalnom brzinom. Doma imamo spojena dva kompa i kad se na jednom nesto vcese skida, na drugom se net počne lagano vuć, ali nikad da u browseru izbacuje "page can not be dispayed"


Citiraj:
Hmmm...ako nije ovo sto Nikky kaze, mozda ti se izmedju ova 2 medjusobno povezana switcha dešava loop podataka (ne znam kakvi su ti switchevi inace). Probaj ako mozes spojiti laptop zicno na samo prvi switch do rutera ako je moguce, pa vidi da li ce raditi bolje, jer koliko sam shvatio desava ti se taj problem na tom laptopu samo kad je LAN u pitanju dok WiFi radi normalno.

Mislim da nije do toga jer jedan od dva laptopa je u gorenjm uredu i spojen preko wifi-ja i isto ima taj problem. E sad za ovaj loop izmedju switcheva, mislim da nije ni to jer se to isto događa na latopu koji je spojen direktno preko wifi-ja i na kompu koji je spojen žično na router, znači imaju najbolju moguću konekciju i opet im se desava taj problem.


Nekak mi se cini da je to bas zbog tog utorrenta, kad ne bude kolege koji radi na tom laptopu(tj skida) budem mu spustio brzinu u utorrentu pa cu vidjet jel se bude sta promjenilo.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 21:00   #6
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Ograniči brzinu na utorrentu ili ga pauziraj pa pogledaj što se događa. Mada ne vjerujem da je to problem jer ako on skida onda skida cijelo vrijeme i teško da bi te izbacivao na par sekundi već bi vjerojatno browser izbacivao one klasične errore koje si spominjao. Ajd pogledaj na poslu što i kako točno pa javi.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 13:25   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Malo sam pratio situaciju na poslu, hm, ne znam ni sam sta da zaključim.

Dvoje kolega su ovaj tjedan veci dio dana na terenu, tak da je jedan laptop ugasen, a drugi(na njemu se znaju skidat torrenti) na terenu, znači uopce nije na mreži. Ali opet net steka, doduse manje nego prije, ali opet steka. Internet aktivnost je smanjena na minimum, odnosno jedino ja surfam.

Sta bi mogao napravit na svom laptopu da smanjim to stekanje intereneta?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 23:40   #8
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Budući da su dva računala na terenu, probaj sve prespojit na jedan switch, drugi samo privremeno izbaci iz funkcije pa vidi šta se događa. Jednostavan proces eliminacije da se otkrije uzrok, a onda se prelazi na zašto je to uzrok, nije to nuklearna fizika
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na