Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2018., 22:23   #5011
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Izlika je "zašto nebi flešao". Mi jesmo, ti nemoj. I bok zdravo.

Evo sad nakon 2 punjenja, mogu reći - isti kurec i Nougat i Oreo što se baterije tiče (+/- par posto goredole). Stvarno niš novo niti drugačije. Ono kaj je novo je ionako bloat tipa Samsung Pay. Malo drugačije animacije, izgled ikona, settingsi izpremješani i to.

Maltene ista stvar kao i kad je 2016 S5 dobio MM. U odnosu na Lollipop samo su ikone bile razlika uglavnom.

Tako da, niš spektakularno niti novo. Slobodno me demantirajte

Sent from Usreo Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 08.05.2018. u 22:37.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 07:34   #5012
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Razlika je ako zelis imat private folder ili private gallery, moras imat lock screen sa nekom vrstom sigurnosti, do sad to nije bilo obavezno...
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:33   #5013
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Izlika je "zašto nebi flešao". Mi jesmo, ti nemoj. I bok zdravo.
oho-ho!

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tako da, niš spektakularno niti novo. Slobodno me demantirajte

Sent from Usreo Mobara
Kako ništa novo? Da su samo notification dotsi bilo bi neš novo. A nije samo to. Baš je fora kaj možeš držat ikonu i vidjeti preview poruke. Picture in picture (vrlo korisno), smart text select, autoenable wifi (sam se pali kad si blizu kuće ili di si već bio spojen prije), night light (tunable blue filter za noćno čitanje), icon shape (pimplanje po izgledu ikona bez launchera), snooze notifikacija tapom ili swajpom itd itd

Zadnje izmijenjeno od: Blackman. 09.05.2018. u 09:38.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 12:33   #5014
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
To sve sto si nabrojao je vrlo korisno i dobar dodatak tako da je Oreo ok. radi stabilno i ne jede bateriju. Meni je dobro i svajpanje dolje za notfi. i gore za app kao i povecalo kada obiljezavas tekst kao kod iPhonea. Transparent notif na lock-u...
S7 mi je sada cisto gust koristiti s obzirom da sam okorjeli iPhone coek
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 20:10   #5015
Flashbang
Dama
 
Flashbang's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Par slika iz Makarske od petka sa Gcam.
https://photos.app.goo.gl/V4xnmGKb07Q60vmY2
Super su ti slike, Mar! Možeš li reći koje postavke imaš? Ja sam si podesila da mi se sve bilo super, ond sam, glupača, dodatno čačkala po settings i nešto pobrkala jer su mi fotke i u sumrak, a posebice po noći, strašno grainy. Do tog fijaska sam koristila isključivo Gcam, ali sad sam se morala vratiti na stock.
Flashbang je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 09:39   #5016
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Sad se sjetio pitati nesto. Imam zadnji nugat na mobu ali problem sam vidjao i prije. Kada snimam kamerom (1080p 60fps) nekada snimka ima artefakte/glitcheve. Pet sekundi dobar video, odjednom frejm se izoblici/poskoci/preskoci i onda opet sve normalno. Nazalost nemam sad nikakav sample video. Itko?

Evo ovako nekako
https://youtu.be/Jp4TxQtnWA4
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:03   #5017
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Da, isti problem. Jako rijetko se pojavi, ali dodje do toga. Nije mi palo na pamet da odem istrazivat sto bi moglo bit uzrok tome

Sad budem...
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:12   #5018
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sad se sjetio pitati nesto. Imam zadnji nugat na mobu ali problem sam vidjao i prije. Kada snimam kamerom (1080p 60fps) nekada snimka ima artefakte/glitcheve. Pet sekundi dobar video, odjednom frejm se izoblici/poskoci/preskoci i onda opet sve normalno. Nazalost nemam sad nikakav sample video. Itko?

Evo ovako nekako
https://youtu.be/Jp4TxQtnWA4
To ti uzrokuje GCam ako je ne ubiješ iz memorije. Barem meni.
Kad ubijem GCam, 1080p/60fps video je bezprijekoran.

Inače stalno snimam 1080/60 pa znam

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:43   #5019
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
GCam jako rijetko palim uopce, ali ovo sam primjetio i prije nego sam znao za GCam. Horor je nastao kad sam prije tjedan dana isao po AC i kao da snimimo klip, uzmem mob sa stalka, snimim, kasnije gledam snimku bila je uzas, sve je skakutalo po ekranu. Mob hladan kao led (stoji na otvoru klime), ali uz upaljenu navigaciju u pozadini. Steta jer propao mi je fora klip pa vise nisam siguran kako vjerovati video kameri
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 21:22   #5020
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Ste flešali CSC od ovog engleskog BTU roma ili svoj CSC (u mom slučaju SEE)?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 21:34   #5021
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kod mene sve je BTU

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 22:11   #5022
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Krenem flešati, sve počne, odvrti se u 2 sekunde i mob se resetira, piše PASS 00:02

Odin engine v(ID:3.1203)..
File analysis..
skip file list for home binary
sboot.bin.lz4
param.bin.lz4
cm.bin.lz4
boot.img.lz4
recovery.img.lz4
system.img.lz4
modem.bin.lz4
modem_debug.bin.lz4
cache.img.lz4
hidden.img.lz4
Home Binary Download
SetupConnection..
Initialzation..
Get PIT for mapping..
Firmware update start..
SingleDownload.
RQT_CLOSE !!
RES OK !!
Removed!!
Remain Port .... 0
All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

SOLVED
Koristite Odin 3.13.1 kojeg ima na xda, ali nema na odin sajtu -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 10.05.2018. u 22:33.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 23:34   #5023
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Kod mene see. Camim cekajuci. Strpljen spasen
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 07:52   #5024
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
So far so good. Ima masu napretka oko upravljanja notifikacija, opcenito su featurei ispeglaniji i prosireni (tipa aod i lockscreen). Dosta sitnica sam primjetio... Vidjet cemo preko vikenda. Ovo prvo podesavanje moba traaaajeee.

Ps: ako ste na bonbonu, po defaultu mi nije bilo traffica na 4G (ima ikona al nis ne ide). U postavkama su 2 apn-a, od kojih internet.ht.hr nije radio a njega uvijek koristim. Caka je da u apn na dnu pod "mobile VNO type" stavite SPN i ispod toga ime operatera "bonbon". Sejv i 4G+ ikona se pojavi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 08:32   #5025
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Čitam malo ovu temu, vidim da uglavnom imate S seriju, ja sam blizu odluke da kupim mali A3 (2017). Dugo nisam koristio samsung, par pitanja.

Pošto ću napraviliti veliki update u startu, na nougat, ili možda već bude oreo, preporučljivo je Odin metodom zar ne, ili da idem obično OTA update ? Odin metodom ne bih izgubio garanciju jer će u pitanju biti upgrade na službeni rom ? Vidim da preporučate VIP verziju roma za određeni mobitel jer ima najmanje bloatware-a.

PDP (Package Disabler Pro) - Radi li još to kako treba i valjda je besplatan, ne treba mu root ? AdHell2, radi li to, vidim da se znate zezati oko nekih aktvacija s time povremeno.

Na youtube ima vodiča za zamjenu baterije, dalo bi se to odraditi i bez servisa pogotovo zato jer zamjene idu nakon minimum dvije godine a do tada je garancija gotova.

Evo jedan od dobrih vodiča za ubrzanje performansi i bolju bateriju:
https://www.youtube.com/watch?v=rF41hBoK1aM
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 08:56   #5026
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Stavi si Disconnect pro ili Blokada. PDP ne treba root

Zadnje izmijenjeno od: robee. 11.05.2018. u 16:39.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 12:19   #5027
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Ja isto necu zuriti, kad dode - dode. Ionako koristim zadnju verziju launchera sa apkmirrora a to je koliko vidim i najveci apgrejd na nugatu..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 12:58   #5028
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ja sam na nova launcheru (prime/pro, placena verzija). Nikako ne mogu progutat stock launcher.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 14:21   #5029
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Nista stock launcher, to je prva stvar koju gasim. Nova launcher i isti setup vec godinama.

Od novosti evo otkrio:
Separate app sound - na slusalice mi se salje samo deezer, sve ostalo ide preko moba. Isto ce biti korisno i za auto.

Use volume keys for media - nema vise potrebe za odvojenim appom za to.

Mogucnost nastimavanja boja ekrana, topline... Mislim da toga prije nije bilo. Korisno ako zelite punchy boje, a amoled photos i basic profili su vam prebljedunjavi.

AOD teme u theme storeu.

AOD, lockscreen i facewidgeti. Revamped i napokon imam widget za muziku na lockscreenu, to mi je falilo prije. Stock android to ima odavno (fullscreen music player na lockscreenu). Fali mi jedino stari AOD sat, hehe.

Odabir da li ce se notifikacije prikazivati na aod-u i/ili lockscreenu u kombinaciji sa prozirnim notifikacijama na lockscreenu, mmm!

Samsung cloud je fora stvar i radi. Pamti pozive, sms, wifi, settingse moba, aplikacije, ali ne app data (jasno). Meni dosta!

Picture in picture je skroz fora. Uz youtube vanced sad imamo background playback i pip prozorcic. Prije sam za prozor koristio pop up view funkciju. Sad ce biti puno lakse. Pop up view je i dalje zakon za multitaskanje medju npr mesengerima ili sl.

Sve moguce notifikacije u status baru je moguce podesiti, predobro, mocna stvar. VPN ikonu je moguce sakriti kao ikonu, ali ostane kao mala trakica (low priority) kad otvoris notifikacije. Ma super!

Ne svidja mi se sto su sve ikone u status baru lagano sivije ili prozirnije pa se teze vide na odredjenim wallpaperima. Cak i sa upaljenom sjenom status bara u nova launcheru (this is so kitkat )

Ne radi Disconnect pro 1.15 (sere za verziju knoxa) niti bk manager (za freezanje appova, vidi komentare na playstoreu). Blokada radi. Za freezanje mi se ne da kupovati novi app (citaj, pdp pro kojeg sam vec jednom platio).

Za bateriju nisam pametan, mislim da je isti vrag sto je meni ok. Toliko od mene, ne vidim potrebu da idem nazad na nugat, al testiranje jos traje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 16:41   #5030
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Disconnect pro radi na Oreu. BK mng nisam probao ali PK radi
robee je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 21:09   #5031
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
robee: je, radi v1.16.

Meanwhile upogonio SABS po Cukyjevim uputama par strana iza. Isti vrag kao adhell + pokoji feature više. Adblocker + freezer, sve što me zanima. Toeto sada, ne diram više ništa Hvala Cukyju za one upute, sejvajte si to negdje zlu ne trebalo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 21:23   #5032
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
robee: je, radi v1.16.

Meanwhile upogonio SABS po Cukyjevim uputama par strana iza. Isti vrag kao adhell + pokoji feature više. Adblocker + freezer, sve što me zanima. Toeto sada, ne diram više ništa Hvala Cukyju za one upute, sejvajte si to negdje zlu ne trebalo.
Odlican je SABS (kao i adhell) no meni je tlaka ponavljati istu proceduru svakih par mjeseci. S druge strane, disconnect pro radi na istom pricipu (knox) a i idiotproof je (za pakete ionako imam BK)

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 11.05.2018. u 21:43.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 21:50   #5033
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stavio i ja Disconnect Pro. Blokada je tu i tamo popizdila

BTW, danas sam okinuo još jedan Factory Reset i postavio sve nanovo, ali temeljito. Obrisao sam sve kontakte, SD karticu od 64 GB (70% popunjena bila).
Novi Samsung acc (stari bezvezni za KNOX SDK kodove ubio), fake google accounte i slično... ono, dao sam si truda.

Backupiram na Samsung cloud, ali ništa osim maila nemam live auto sync. Fotke i video je sync sa kompom nakon svakog photo-shootinga. A sa Disablerom nisam odradio onaj automacki disable bloat nego sam išao gasiti ono što mi evidentno ne treba tipa Samsung Pay, Smart Things i takve pizdarije.

I sad stvarno radi odlično, čak i bolje nego nakon prvog FR-a u nedjelju nakon fleša na 8.0 BTU.

BTW, ono što sam obećao, ovo su battery statsi prvog kompletnog punjenja sa Oreom. Uzeti u obzir da je mobitel star 23 mjeseca, a svjetlina ekrana je na 55%. Uglavnom proveo na 2 crtice LTE signala taj dan.


Zadnje izmijenjeno od: Brko. 11.05.2018. u 22:46.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2018., 23:58   #5034
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
" Fotke i video je sync sa kompom nakon svakog photo-shootinga" kako misliš drug brko radiš preko kabla ili neka aplikacija? Vidio sam u store windows sa imaju od samsunga foto pa se preko toga može backup.

Jel ima neka aplikacija da radio dobar mirror kao npr dex od samsunga?
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 05:49   #5035
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Po hrvatskim online shopovima vidim da mobitel A3 prodaju u dvije verzije, F za blisko istočne zemlje sudeći po romovima, i FL za europu. Tako piše i na gsmarena. Mislim se koju verziju bih kupio s obzirom da ova za bliski istok ima veći izbor romova, npr. za rusiju je već došao oreo, a nude i android 6 još uvijek. Ova za europu trenutno nudi samo nougat za sve zemlje. Pretpostavljam da engleski jezik, koji bih koristio, imaju svi romovi ?


https://www.sammobile.com/firmwares/...-a3/SM-A320FL/

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a3/SM-A320F/
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 07:02   #5036
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Provjeri radi li se o istim uređajima. Nekada je Samsung znao za Istok stavljati drugačiji, obično slabiji, hardver u svoje mobitele (npr. MTK umjesto Exynos/SD čipseta,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 08:52   #5037
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Drug Brko koliki ti je Battery Health nakom 23mj?


Vec sam pisao da Oreo radi dobro ako se sve lijepo podesi
Ja sam isklucio cak i one stickerse u kameri jedino nisam skuzio kako da maknem taj gumb.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 10:53   #5038
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Torrente legendo, brate, kaži mi gdje i kako da to provjerim i drage volje šeram imfo

@coconut
Jesu to oni "azijski" modeli Galaxy S5 sa TFT 720P ekranom, MTK socom, 1800 mAh baterijom i 1GB RAMa koji su se prodavali na Njuškalu, a Carina uništila više stotina komada? Ti o njima pričaš da ih je Samsung proizvodio ?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 12:12   #5039
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ne Brko, ne govorim o njima, ali je slično. Koliko se sjećam, neki su ljudi kupovali Samsunge na Dalekom i Bliskom Istoku (Dubai & co.) gdje su hardverske specifikacije bile potpuno različite u odnosu na modele koji su se prodavali u EU.
Da li je i danas tako ne znam, ali ne škodi provjeriti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2018., 12:42   #5040
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Torrente legendo, brate, kaži mi gdje i kako da to provjerim i drage volje šeram imfo
Nema sluzbenog nacina (kao sto iphone ima). Jedino preko neke aplikacije (ne mogu se sjetiti) koja onda racuna nesto na bazi punjenja praznjenja bat. Ja joj ne vjerujem jer na tri razlicita S7 je bacala istu cifru, a mobovi nisu isto stari niti na isti nacin koristeni :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na