Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2018., 14:12   #1831
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Da vas pitam, dali je netko od vas imao problema s bilo kojim Huawei da mu restarta mobitel kod uključenja Bluetootha i na kojem mobitelu ukoliko je? Meni se prije znalo dogodit na P9 lite, ali nažalost je i curi na P10 lite.

Što se tiče novijih modela, žalim da nisu dodali bežično punjenje i nešto novo u samom korištenju mobitela, bar izmijenili dizajn UI (ne sviđa mi se crni notification bar) i suzili mobitel da bude lakše za držanje (gledam karte i pišem poruke dok trčim). Ovako dobijam osjećaj da kupujem mobitel zbog baterije koja mi više ne izdrži cijeli dan, da izbjegnem štekanje, a koristio bih ga opet kao i prije 2 godine kad je sve lijepo radilo na P9 lite. Kamera je bolja, ali ne vrti se sve oko nje i to ću osjetit u rijetkim situacijama. Ujedno se osjećam da sam prisiljen kupit jer mi je netko namjerno usporio/onesposobio stari mob.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 16:43   #1832
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
102400

Mora se priznati da je Huawei napravio odličan posao i mobitel je overall odličan. Ok, ima nekih problema u softwareu kod kamere i to se naravno može popraviti. Najveći problem je što je dosad praksa kod ostalih proizvođača pokazala da se nakon launcha nije previše tome posvetilo i svi veći problemi na kameri su i dalje manje-više ostali. Ako Huawei stvarno to ispegla, kupcima će se to sigurno svidjeti i sigurno će privući još više ljudi time što pokazuju da su im kupci stvarno bitni. Ako zaseru tako da izbace "novi" mobitel s ispeglanim softverom po većoj cijeni, sve je jasno u kojem smjeru idu
ovo i ja tupim cijelo vrijeme, a dosadasnje iskustvo mi je reklo da se nikad ne poprave. Kako izbace izbace, odmah se fokusira na sljedeci model, a eventualno se izbaci jedan update za kameru gdje malo samo podese sharpening i saturation da se korisnicima zamazu oci i to je to.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 17:23   #1833
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Kvaliteta fotografija je očajna.
To je kad daš ljudima koji se ne kuže pa idu recenzirati kvalitetu kamere na mobitelu

Vidija sam na YT puno "renomiranih" likova koji hvale kvalitetu slike, a jedino što gledaju je DR ili manjak šuma.

Pa vidi na ovim primjerima:

40MP mod - odron teški, purple fringing svuda, artefakti zbog onog quad bayer filtera (vidi kako očajno izgledaju oni panoi s rupama na pročelju zgrade).

10MP mod - nešto bolje, vidi se da je soft korigira PF, ali svejedno prosječna kvaliteta slike za tako veliki senzor, ništa bolje od S7-9, Pixela i sl...

Low light mod - vodene bojice
Zgrada izgleda još kako-tako ok jer je to subjekt bez puno detalja i sa velikim uniformnim površinama s jasno definiranim linijama, ali pogledaj zelenilo ili neke finije detalje - izgleda kao da je djete vodenim bojicama crtalo. Krš.

Na kraju B&W fotografije su daleko najbolje, ali za njih možeš i duplo jeftiniji Mate 10 Pro uzeti

Da je bar Huawei u software uložija koliko u marketing i promoviranje po brojnim sajtovima/kanalima možda bi kamera i bila nešto, ali ovako je teško razočaranje s obzirom na hardware iza.

Vidi se da je mobitel sklopljen nabrzinu kad niti 4K video nisu sredili, a o algoritmima kamere da i ne govorim.

Pogledajte usporedbu s 1020 - mobitelom od prije 5 godina
https://www.gsmarena.com/nokia_lumia...eview-1745.php

Šije ga na svim poljima (kamera), white balance, detalji, artefakti (scena 5 ), boje (P20 Pro se bijele površine pretvori u rozo pokušavajući spasiti highlight).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 17:47   #1834
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vidis da danasnji average joe zeli umjetno ostre fotke i da je bitno da su boje kricave jer je to "standard"

meni nijedna ta slika s P20pro nije u nicemu bolja od Lumie. uzasan pruprle fringing na svakoj slici, preeeevise sharpeninga i noise reduction-a. Ali eto glasovi danasnjeg average usera sve govore.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 18:27   #1835
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Dobro mislim ima ljudi kojima je Dacia bolja od mog Mercedesa, jeftinija je manje troši i ide od A do B. Danas sam na sajmu u Varaždinu srel još jednog takvog i samo mu se smješkao I kupil bučinog ulja od njega i nisam mu proturiječil...nema smisla,neka ga
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 18:36   #1836
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Mate 10 pro je trenutno top 3 best buy sa njuškala.
Vjerovatno će tako i p20 pro biti.

Huawei neće još neko vrijeme biti najbolji telefon i to je činjenica, ali može biti možda najprodavaniji.

Inače , mate 10 zadnji update je january patch kod mene. Ima novijih ali nije zrakom još došlo.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 19:23   #1837
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Mate 10 pro je trenutno top 3 best buy sa njuškala.
Vjerovatno će tako i p20 pro biti.

Huawei neće još neko vrijeme biti najbolji telefon i to je činjenica, ali može biti možda najprodavaniji.

Inače , mate 10 zadnji update je january patch kod mene. Ima novijih ali nije zrakom još došlo.
Ja dobio ožujak na mate 9.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 20:05   #1838
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
P10 veljača

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 21:30   #1839
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Kad ste već na update-ima , ovo je fin score u korist Huawei-a.

https://www.xda-developers.com/list-...reble-support/
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 09:48   #1840
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
ima tko od vas p20 lite? citao sam rezencije po netu svatko svasta pise.. htio bi cuti od nekoga ovdje iz prve ruke kako mu se cini.. dobre/lose stvari..
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 12:58   #1841
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 13:06   #1842
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 14:41   #1843
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?
https://www.youtube.com/watch?v=9ObJElQvrZo
Ovo je već Mar ranije postavio. Tu se vidi daj purple efekt.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 16:06   #1844
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
Ova vanjske slike, jel se to meni čini, ili to vuče malo na pink ?
ne malo, nego vrlo ocito. steta.

Jedino sto mu priznam je taj Night mode koji se moze koristiti i po danu u uvjetima velikog kontrasta pa izvuce detalje u sjeni.
Koristi sve senzore, stacka slike i onda procesuira u jednu fotku. Vrlo zanimljiv pristup i jako efektan, mislim da bi se i drugi trebali toga uhvatiti.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 09:53   #1845
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da si dodatno zakomplicira život, Huawei je odlučio izbaciti (još jedan) flagship - Honor 10, koji će imati od svakoga ponešto
https://www.xda-developers.com/honor...ilters-camera/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 13:06   #1846
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Zašto bi zakomplicira? Honor iako pod okriljem Huaweia je zasebni brand i izdaju nastavak prošlogodišnje devetke. Naravno dobro oklještarene
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:12   #1847
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Očito da kolegi Cocountu dosadno pa odlučio udomačiti u Huawei temi tipa pljuvačnice.

Ali na žalost, pošto je moderator i ne može ni dobiti kartone.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:17   #1848
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nije pljuvačnica nego racionalno razmišljanje - imaš 3 mobitela koji slično izgledaju, imaju slične karakteristike (čipset, kamera,...), a različitu cijenu. Razlikuju se samo u imenu: jedan je Mate, drugi je P, a treći Honor. Zašto kupiti najskuplji od tih 3, ako najjeftiniji ima skoro sve isto?
Nije li to nelogična poslovna politika?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:24   #1849
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nije li to nelogična poslovna politika?
Forumaš na jednom forumu iz hrvatske propitkuje poslovnu politiku ogromne svjetske kompanije koja okreće milijarde i predvodi tržište mobilne tehnologije.
Za nepovjerovat.

Pusti ti njihovu poslovnu politiku, oni nek štancaju telefone, a ti kupi onaj koji je najjeftinji ako si već zaključio da su isti.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:27   #1850
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ključno je "skoro sve isto". Zato što svaka roba ima svog kupca. Tako isto imaš Wolkswagen, Audi I Škodu. Skoro je sve isto,motor ko Kirin 970....a opet različito. Koliko znam Honori nemaju amoled,Leica kamere, SuperCharge,Gorillu...ako očeš te goodise ići ćeš na Huawei, ako očeš proći jeftinije i te stvari ti nisu bitne...uzeti ćeš Honor. Čista logika ponude i potražnje.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 15.04.2018. u 17:34.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:44   #1851
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nije pljuvačnica nego racionalno razmišljanje - imaš 3 mobitela koji slično izgledaju, imaju slične karakteristike (čipset, kamera,...), a različitu cijenu. Razlikuju se samo u imenu: jedan je Mate, drugi je P, a treći Honor. Zašto kupiti najskuplji od tih 3, ako najjeftiniji ima skoro sve isto?
Nije li to nelogična poslovna politika?
To nisu ipak racionalno razmišljanje. Ipak te smeta što piše Huawei, činjenjica da nisi svjestan u kojem tonu pišeš upravo u ovoj temi pa onda pokušavaš opravdati na drugačiji način. Nisam te u ovom čas napao nego primječujem što se dešava.
Zašto onda uzimaš Samsung S9 kad želiš jeftino? Je li to zapravo racionalno razmišljanje ili pretjerivanje preko firme? Poslovna politika na privatno. Tipa ja bi ovo, ono, to...
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 08:28   #1852
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 10:20   #1853
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.
Stari moj, daj molim te malo smanji doživljaj. Sad si zaglibio s usporedbom s autima a kolega ti pokušava reći da za raspravu moraš imati argumente. Ovo tvoje svodi se na "sviđa mi se/ne sviđa mi se" i nema potrebe javno nas obavještavati da ti je S9 bolji od Huaweia a da ne navedeš niti jedan argument. Daj si truda pa napiši kao što si napisao za aute, mislim ono, nadrobiš 4-5 rečenica o autima a nula o mobitelu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:09   #1854
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Koliko sam skužio, S9 jedino bolje šta ima je stabilizacija u videu...u 4K...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:29   #1855
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.
To što je za tebe bolji mobitel, ne znači da je i u praksi bolji mobitel. Svatko preferira nešto drugo, prema tome si posloži prioritete i shodno tome odabere "bolji" mobitel. Ovo što si ti izjavio je isključivo subjektivni dojam. Ako gledamo objektivno neke feature mislim da S9 i nema neku prednost.

1. Kamera, Huawei malo faila u obradi i zato se u nekim uvjetim pojavljuje onaj ljubičasti efekt.
2. Autonomija, mislim da S9 tu nema što tražiti
3. Performanse, ne znam kakav je Huawei, ali S9 tu baš i nije neko mjerilo performansi. S9 možda je najbolji/jedan od boljih Samsung mobitela, ali u globalu, no no.
4. Ostali featurei - svaki ima ponešto i tu su manje više podjednaki.

Ako je tebi Samsung bolji, kupi ga. Nitko te ne neće spriječiti u tome. Ali davati "minuse" Huaweiu prema serijama/nazivu i sl. stvari je malo bezveze.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:51   #1856
Tataki
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Mislite li da na Huawei P20 Pro treba staviti zaštitno staklo za ekran?
Tataki je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 12:01   #1857
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nigdje nisam rekao da je Huawei loš. Meni je kamera vrlo bitna stavka kod mobitela i ja mislim da je u tom pogledu S9 bolji. Prvenstveno mi služi za snimanje koncerata što podrazumijeva smanjenu svjetlost i puno kretanja.

Ono što ne razumijem je poslovna politika po kojoj nudiš više mobitela sličnog izgleda i performansi i različitih imenaza različitu cijenu. Po meni, trebalo je razdvojiti serije tj. više ih diferencirati. Vrhunska kamera i čipset trebaju biti u flagshipu, ali ne i u midrange mobitelu.

Ako mi netko ponudi dva mobitela sličnih karakteritika, ali različite cijene, ja bi uzeo jeftinijeg jer ne vidim razloga zašto plaćati istu stvar skuplje. Kako će se taj mobitel zvati mi je 'zadnja rupa na svirali'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 12:06   #1858
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
A da promijenimo ime teme u Samsung vs Huawei
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 12:26   #1859
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Huawei mi ne smeta, ali želim i mogu si priuštiti bolji mobitel. Jer za mene je S9 bolji mobitel od P20P. Ne slažete se s time? Vaš problem.

Što se tiče usporedbe VW, Škoda, Seat & co. usporedba i stoji i ne stoji. Npr. Seat Arosa je bio eksperiment na kojem su našli dosta problema. Ispravili su ih i izbacili na tržište VW Lupo. Friški primjer: Seat Ateca i VW T-Roc nisu isti auti. Ateca ima stražnji kruti ovjes, a T-Roc ima. Zato Ateca košta manje od T-Roca.
S druge strane, ima primjera na netu gdje se jasno vidi da su u Škodi VW motori na kojima je preko VW amblema nakeljen Škodin.
Kaj tebe baca dragi moj. Poanta ti je da se radi onoliko proizvoda koliko istraživanje pokaže da se mogu prodati.

A sa seatima i trocovima uopće ne znam šta pričaš ti.

Ko boli stojko što su Seat i troc nisu isti auti....normalno da nisu. Nije ni golf ni A3 isti auto. Poanta je da imaju iste motore iste elektronike a često i iste ovjese....u ostatku se razlikuju. Dizajn, audio sustav, svjetla....i prodaju se svi.

Tako i mobiteli na Huawei platformi. Mate 10 nije isti mob ko Honor view 10 isto što Troc i Seat nisu isti auti.

Nisu ni Mate 10 ni P20 pro.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 16.04.2018. u 12:51.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 12:39   #1860
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nigdje nisam rekao da je Huawei loš. Meni je kamera vrlo bitna stavka kod mobitela i ja mislim da je u tom pogledu S9 bolji. Prvenstveno mi služi za snimanje koncerata što podrazumijeva smanjenu svjetlost i puno kretanja.

Ono što ne razumijem je poslovna politika po kojoj nudiš više mobitela sličnog izgleda i performansi i različitih imenaza različitu cijenu. Po meni, trebalo je razdvojiti serije tj. više ih diferencirati. Vrhunska kamera i čipset trebaju biti u flagshipu, ali ne i u midrange mobitelu.

Ako mi netko ponudi dva mobitela sličnih karakteritika, ali različite cijene, ja bi uzeo jeftinijeg jer ne vidim razloga zašto plaćati istu stvar skuplje. Kako će se taj mobitel zvati mi je 'zadnja rupa na svirali'.
Odlaziš previše u širinu odnosno udaljavaš se od teme, a trenutno je sad aktualan P20Pro na ovoj temi, bar kolko sam vidio..

Ovdje u tvom slučaju je stvar jasna, kupiš S9 ak ti treba za snimanje, naravno da P20Pro tu kiksa, zasad..
Al opet velim, treba pričekat kom se ne žuri kod kupnje moba, da vidimo kak bu Huawei to sredil i da baš ne sredi kak treba, ponuda je široka i za svakog se nekaj nađe na tržištu..

A što se tiče cijene, pa nije zacementirana, past će i cijena dolje, neće dovijeka bit 6.5tkn, ovima naravno kojima se žuri, neće čekat pad cijena nit da huawei izbaci ispravljeni firmware, oni odmah kupuju P20pro i za njih ne vrijedi ovo gore napisano
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na