Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2017., 08:10   #1171
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Netko je spominjao da se ruter može nafukat da radi u bridge modu? Da li je tko slagao to?

Ili dal u tom zeteeju ima kakvih opcija za vpn, dyndns il nešto slično?
Meni radi e5186s u bridge modu. Ali kad je aktivan bridge mode, onda ti naravno ne rade vpn i dyndns, nego to moraš podesiti na glavnom routeru.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 09:44   #1172
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor chomli Pregled postova
Meni radi e5186s u bridge modu. Ali kad je aktivan bridge mode, onda ti naravno ne rade vpn i dyndns, nego to moraš podesiti na glavnom routeru.
Ma naravno, to se podrazumjeva, to su trebala biti 2 pitanja odvojena. Ako nemogu složit gore VPN, onda mi paše bridge s nekim mikrotikom di mogu jednostavno dići vpn.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 10:39   #1173
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Meni je trenutno s mikrotikom, a probat ću ovih dana i sa fortigate-om. Pa usporediti što bolje radi...
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 10:58   #1174
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Uopće ne sumnjam da forti radi bolje, al ovi početni modeli mikrotika su ipak jeftiniji

Jesi slagao VPN na e5186s? Kako to radi?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 13:12   #1175
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Ne, ali ću ovih dana dignuti na FG30E Ipsec tunel preko e5186 u bridge modu.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 14:35   #1176
Dubach
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 45
Kako otključati router ZTE MF283+?
Dubach je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 18:32   #1177
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
Kako otključati router ZTE MF283+?
Tamo gdje si ga kupio oni ti ga otključaju
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 01:01   #1178
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
Kako otključati router ZTE MF283+?
ili preko intrentea s kodom. Za huawei e5172j e cc 30kn bilo kada sam otkljucavao
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 07:02   #1179
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Pa zar nisu otključani ZTE od Vipa?
Moj je, isprobane kartice od tele2 i bonbona, rade obje.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 08:18   #1180
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
hm, imam jedan problem kojeg ne mogu dokučiti, a događa se od samog početka, i na ZTE 283+ i Huawei e5186.

Najčešće se dogodi kad je veza blago opterećena downloadom (čak i manje od 10% DL i UL). Naime iz nekog razloga na kraće vrijeme bez nekog pravila se ne može surfati (na više klijenata). Ping prema Vipovim DNS serverima ili googlovim prolazi, a ne možete npr otvoriti ni pingati index.hr. Neki drugi web radi. U nekim slučajima sav http stane, a veza je i dalje aktivna. Recimo gejmanje nikad ne šteka, p2p streaming ili neki drugi download ne stane.

Prvo sam mislio da je problem u broju konekcija, pa da p2p streamovi zaguše vezu, ali to mi se događa i s mikrotikom i fortigatom 30E (koji podržava nekoliko 10tis konekcija i gdje sam p2p podesio na low priority). Drugo sam sumnjao na DNS, a sad mislim da je možda problem u VIP-u

Ima li tko kakvih ideja?
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 13:03   #1181
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Tražio sam od VIP-a da mi daju javnu IP. Možda je problem kod njihovog NAT-a i općenito firewall rulova. S javnom IP bi to mogao zaobići
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 15:13   #1182
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Dali netko ima problema s prometom?
Preko noći sam stavio skidat torrent, ali mi ga je obračunalo u promet.
2 mjesec zaredom mi se to dešava,a do sad nikakvih problema.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 15:37   #1183
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor chomli Pregled postova
Tražio sam od VIP-a da mi daju javnu IP. Možda je problem kod njihovog NAT-a i općenito firewall rulova. S javnom IP bi to mogao zaobići
Kaj ne daju svima javne IP adrese ko Tele2 na pokucnom?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 15:38   #1184
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Dali netko ima problema s prometom?
Preko noći sam stavio skidat torrent, ali mi ga je obračunalo u promet.
2 mjesec zaredom mi se to dešava,a do sad nikakvih problema.
Meni je frajer u vipu reko da moram resetirat ruter poslje pola noći da bi mi se dobro obračunavala ta tarifa.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 16:34   #1185
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kaj ne daju svima javne IP adrese ko Tele2 na pokucnom?
Ne, imao sam dinamičku privatnu 10.x.x.x . Trebala mi je javna prvenstveno zbog ddns-a. Ali i sad kad su mi dali javnu, imam isti problem s http.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 16:56   #1186
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Na homebox turbo ili neka druga tarifa?
Prema tvrdnji vip helpdeska turbo svi moraju imati javnu IP adresu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 17:26   #1187
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Meni je frajer u vipu reko da moram resetirat ruter poslje pola noći da bi mi se dobro obračunavala ta tarifa.
To u ugovoru ne piše i neću pušit tu foru. Nek sami naprave skriptu koja će u to doba resetirat konekciju.

Moram ih zvat i vidjet šta s tim.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 18:29   #1188
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Prvog prosinca ujutro u 07 sati potrošeno već 2 gb prometa. Pitam SZK vip-a kako može prvog u mjesecu već u 7 ujutro biti toliki promet, što nije do 08

ujutro noćna tarifa, kažu da se to kasnije oduzme i sve legne di treba. Kako ih kontrolirati ???
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 19:32   #1189
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na homebox turbo ili neka druga tarifa?
Prema tvrdnji vip helpdeska turbo svi moraju imati javnu IP adresu.
Da, homebox turbo. Dobio sam javnu tek kad sam ih zvao i zatražio.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2017., 23:13   #1190
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
„U periodu između 00 do 08 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.“.


Što se mene tiče, tužba ide dalje na iduću instancu.

-->
Od potpisa ugovora od prije 2,5 mjeseci mi obračunavaju promet ostvaren između 0 i 8 sati. Žalim se cijeli mjesec, prije 2 dana i pismeno sam tražio raskid ugovora. Ovo je njihov prvi odgovor nakon 32 dana:

"zahvaljujemo Vam na upućenim e- porukama od 04.11.2017. godine do 28.11.2017. godine te upućenom dopisu zaprimljenog dana 04.12.2017. godine.


U istima izražavate nezadovoljstvo potrošnjom interneta u periodu od ponoći do 08:00 sati kada se ne vrši ograničenje brzine i ne vrši obračun iz 100 GB interneta za dnevno korištenje.


Prije svega Vam zahvaljujemo na dužem čekanju na odgovor. Zbog navedenog smo vas oslobodili plaćanja cijelog računa za studeni 2017. godine za šifru korisnika 1.12567933 koji ste slobodni zanemariti po primitku.


Detaljnom provjerom obračuna nisu utvrđene nepravilnosti u prikazu i obračunu. Sve stavke obračunate su u skladu s korištenjem. Navedenom detaljnom provjerom nisu utvrđene nikakve nepravilnosti u načinu bilježenja prijenosa podataka, niti u sustavu obračuna istih. Ističemo da sustav davatelja usluga bilježi ostvarene transakcije točno i potpuno neovisno te ne postoji mogućnost da sustav bilježi bilo što drugo osim transakcija iniciranih sa pretplatničke linije korisnika.


U periodu od 00:00 do 08:00 h imate neograničen promet unutar Vaše Homebox Duo tarife, međutim, sesije započete prije 00:00, ukoliko se ne prekinu, obračunavaju se iz 100 GB dodijeljenih unutar tarifnog modela, odnosno nakon potrošenih GB-a iz tarife vrši se smanjenje brzine prijenosa podataka.


U skladu s navedenim vam potvrđujemo ispravnost obračuna, te ne nalazimo osnovu za odobrenjem raskida bez naplate naknade za prijevremeni raskid ugovora."


Boldao sam zanimljiv dio. Na VIP forumu se spominje da pomogne kad se ugasi i upali router i da onda ne obračunava promet. Međutim, probao sam to 5-6 puta odmah na početku i nedavno i ne radi taj trik, promet se obračunava i dalje i kad resetiram router iza ponoći. Uostalom, gdje piše da se započeti promet obračunava? Kako uopće imati nezapočet promet? Proučio sam Uvjete korištenja prije traženja raskida i u njima piše samo ovo (u čl.8):


„U periodu između 00 do 08 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.“.


Što se mene tiče, tužba ide dalje na iduću instancu.

Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2017., 08:48   #1191
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Javi ishod svakako.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2017., 11:27   #1192
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
zašto bi se korisnik morao brinuti za sesije i slične gluposti. nek si to sami riješe. ako se od 0:00 ne računa promet onda se ne računa. nek ubace u skriptu da prilikom obračuna izbaci sve od 0 do 8 i bok.
ima ljudi kojima je važno da se ništa ne prekida niti dira. ovo je strava.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2017., 01:23   #1193
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ovako sto se tice vipa. Prvo prije 3 godine sam poceo koristiti mobilni internet L tarifu, 220kn 25gb flat noc. Obracun je radio normalno i nisam imao nikada problema osim u prvom mjesecu jer nisu aktivirali nocnu tarifu pa se malo zalomilo prometa ali opet je bio promet vidljiv u realnom vremenu, nocna flat je radila super, nikada smanjenje brzine niti nakon 2tb podataka.

Poslje 2 godine od tada.. odnosno prije godinu dana uzeo sam homebox M tarifu 30gb, flat noc 190kn i tu sam imao strasno puno problema. Promet se nije zbrajao u realnom vremenu nego tek nakon pola dana i vise te nekada mi je radio flat noc a nekada nije. Najsigurnije rjesenje mi je bilo da sam siguran da sam stavio timer digitalnu uticnicu i nariktao da se gasi u 23.59 i pali u 00.01 i sve je radilo ali povremeno su mi znali ubaciti malo vise prometa i zaracunati u dnevnoj tarifi. Bio sam se zalio u nekoliko navrata, ludio, iskopcavali su mi internet i svasta, dobio sam jednom umanjenje racuna stime da su mi rekli da je sve uredu sa njihove strane ali su mi umanjili racun ???? Nakon nekoliko mjeseci natezanja uspio sam raskinuti homebox M tarifu na foru jer imam bnet preko njih na drugoj adresi i uzeo sam ovaj tubro paket. Uglavnom kostalo me punoooo zivaca ta zafrkancija sa njima. U toj tarifi nakon 30gb potrosenih iz tarife 1gb je bio cc 20-30kn tako da se brzo nabro veliki racun.

Zadnjih 9mjeseci imam homebox turbo, 100gb, flat noc, 150kn i tu nisam imao nikakvih problema sa prometom osim kada je promjena sata bila pa tu noc server ne radi kako spada te nocni promet udje u dnevni. Ovdije radi u realnom vremenu potrosnja, zadovoljan sam brzinama i svime u globalu ulozeno dobiveno.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2017., 18:12   #1194
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Meni već treći mjesec ne radi noć flat. Pokušao paljenje gašenje, prekidanje veze u sučelju routera iza ponoći (ovaj mjesec prije nego što je 100gb evidentirano kao potrošeno), naprosto uvijek očitava promet. Pratim preko mojvip. I još mi nitko ne odgovara mjesec dana na žalbe. Bezobrazno...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2017., 22:12   #1195
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
@Odinarius
Zao mi te je stvarno, znam kako se je sa njima tesko natezati i ikakav odgovor dobiti. Bio sam jakoooo sretan covijek kada sam uspio raskinuti homebox M ugovor sa kojim stalno probleme sam imao, a tamo je bilo samo 30gb i svaki gigabajt masno se placo dodatni tako da mi nije bilo svejedno. Ovo mi je sada super. Jedino je bolje optika ili vdsl ali da sam pored centrale.

Pisi im stalno i budi dosadan. Nakon toga uspjeti ces. Uvjek nadodaji sve od prije sto si napisao. Napisi na papiru sa rrukom i skeniraj i salji na njihov mail. Cuo sam da to vise cijene ako je napisano rukom da se kao netko trudim, ima nema istine neznam, meni je uspjelo proci nakon 5 pokusaja.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2017., 16:05   #1196
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja sam fasciniran njihovom sluzbom, imao sam amis optiku bez ugovorne obveze. Napravim zahtjev za prekid i napisem kao da se selim, jel mi mogu sta ponudit i nemam opcija osim homeboxa bla bla. I sad me vec treci put kontaktiraju da im moram poslat dokaz o preseljenju. Nisu normalni, a nit sam ugovorno vezan ni nista.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 10:18   #1197
Dubach
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 45
Pitanje za korisnike homeboxa, koliko vam izdrzi 100 GB?
Dubach je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 10:29   #1198
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
Pitanje za korisnike homeboxa, koliko vam izdrzi 100 GB?
10 do 15 dana sa skidanjem torrenata preko noći .
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 10:49   #1199
Dubach
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zabok
Postovi: 45
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
10 do 15 dana sa skidanjem torrenata preko noći .
a što nakon toga, opet 30 kn za 100 gb?
Dubach je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 11:12   #1200
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Dubach Pregled postova
a što nakon toga, opet 30 kn za 100 gb?
Nažalost da. Do isteka ugovora . Onda uzimam tele2
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na