Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2017., 22:48   #751
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
HTC U11, piše Cat16 1024/75 Mbps
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 22:58   #752
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Eto, sam sebi si odgovorio.

Imas LTE-A ( Advanced ) i tvoj mob ce uvijek biti brzi od bilo kojeg routera sa bilo kojim antenama ako je isti samo CAT 4 ( 150/50 Mbps )

Pojedini Vip odasiljaci podrzavaju LTE-A i eto vidis i sam benificiju toga ako imas odgovarajuci uredjaj.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:01   #753
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Ok hvala. Nisam očekivao da će razlika biti više od duplo...
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:06   #754
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Za Silver tipa, skinuto premium - Nikako da se promjeniš iz bahatog i do zla boga bezobraznog u normalnog, pogotovo ako netko ima nekakav rezultat kod mjerenja bolji od tebe, tada poludiš. Evo mog mjerenja od danas na frekvenciji od 800 mhz pa da vidimo tko ima više pljeve u mozgu:

www.speedtest.net/my-result/a/3199170349

Download 54,19 Mbps
Upload 32,75 Mbps /doduše nije 40 ali je mnooogo veći od 29,65/

Što je više od tvog:

Download 51,17 Mbps
Upload samo 29,65 Mbps




Pićo tu nema laganja to su fati, e.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.09.2017. u 23:17.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:18   #755
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Dusan;3102081[B
]pogotovo ako netko ima nekakav rezultat kod mjerenja bolji od tebe[/B], tada poludiš. Što je više od tvog:

Download 51,17 Mbps
Upload samo 29,65 Mbps



Mulac jedan... to je tvoj ss kopiran iz tvog posta i tvoja brzina - ne moja

Evo probat cu polako pisati.... t v o j ss - kuzis ?

Evo ti moj:




Jos jednom ako mozak ne moze procesuirati....

Ovo tu 2 reda gore je moj ss a iz onog posta j e t v o j ss

Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
pa da vidimo tko ima više pljeve u mozgu:
Priznajem, tu si jaci od mene
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 12.09.2017. u 23:29.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:20   #756
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Pročitao sam sad valjda skoro cijeli topic i još nisam pametan dal da uzimam ili ne s obzirom da se istekao ugovor s t-comom...


Kod sebe imam možda nekih 25 mbita downloada na tomatu. Ponekad padne na 4-5 mbita , ali prodajni predstavnik bio baš neki dan i on tvrdi da je to zbog toga što nije riječ o pretplati. Da pretplatnici imaju "prednost". Je to doista tako?


Već je neko vrijeme prošlo otkad su uveli taj turbo homebox pa me zanima malo da li bi ljudi koji su uzeli na početku preporučili ovo?
Stabilnost mi je dosta bitna. Imam na tcomu sad 3 mbita maks brzinu ,ali opet spoje se dva pca gore i tri mobitela i internet je i dalje upotrebljiv za neko normalno surfanje. Veza nikad ne puca ni nema nekih nenadanih padova u brzini što mi je prednost bez obzira što je brzina poprilično očajna...

Da li je isti slučaj s ovime?
Da li se taj njihov ruter može istovremeno nositi s nekoliko uređaja spojenih wlanom i još ako netko ide telefonirati istovremeno?

Znam da je puno pitanja ,ali ono. Glupo mi sad uzimati pa se ići s njima natezati za 14 dana da se vrati ako neće to funkcionirati kako treba sve...
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:37   #757
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Kad telefoniras pukne veza na sekundu i spoji se na 3g ali radi ok. Stabilno je ali 100 gb je premalo... Uzmi tele2 ako je ok signal

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:38   #758
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Za Silver tipa, zvani seronja - Zaista nisi normalan, seronja i govno jedno, te nije sram tako se ponašati. Nisam počeja prvi ali takovo drek odavna nisam sreo. Očito te mati i otac nisu puno naučili i bi bilo bolje da su rodili tele nego pederčinu kao što si ti.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:45   #759
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor the_bulk Pregled postova
Znam da je puno pitanja ,ali ono
I nema pravih odgovora...

Prvo: ovaj prodajni predstavnik ti prodaje maglu... ko dule ovdje svako malo
Drugo: Ako se koristi telefon bice problema dok su nakacena 2-3 racunala i vrti se HD neki...
Trece: Najbolje izmjeri sa Vip karticom na mobu.

Kod telefoniranja veza se prebaci u 3G, zna se dokle 3G moze ici i oce ti racunala imati problema ili nece ovisi sta se radi na njima, nekima i veza puca,,,


Inace sam solo WiFi je OK za jedan komp sto ja mogu za sebe reci no ovaj Vip-ov zte mf283+ sa tim WiFi kakav vec je je jedini router na koji sam
naisao da kada na njegov AP kacim neki router sa dd-wrt kao Klijenta to nece da radi jer je WiFi b/g/n ali ocito ako je dd-wrt router samo b/g nesto nije kompaktibilno i nakaci se dd-wrt na 3 sekunde i ode...

Svi iskonovi routeri ne rade mi taj problem kao ni od Optime ili od t-mulja.


Znaci solo neko WiFi spajanje na njega nisam naletio na probleme medjutim sx763 sa dd-wrt gore kao Klijent ( Bridge ) sa njim ne radi definitivno.



Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Za Silver tipa, zvani seronja - Zaista nisi normalan, seronja i govno jedno, te nije sram tako se ponašati.
Pa sta je dule bilo ? Nestalo argumenata ili tabletica za smirenje ? Kaj sad... pa nemos uvredama nesto argumentirati, potez ocajnika....

Idemo p o l a k o posto smo se obojca slozili da imas vise pljeve u mozgu od mene



1. Napisao si da imas brzinu sa 2 antene 60/40Mbps.
2. Ja napisao da lazes i stavio tvoj ss kao dokaz sto si ti okacio na forumu da imas brzinu sa 2 antene
3. Ti napisao da sam ja ljubomoran jer imam manju brzinu od tebe i za tvoj ss si napisao da je moj
4. Ja te demantirao i stavio svoj ss sto sam mjerio prije kao taj tvoj sto je od prije isto mjeren.
5. Obojca smo se slozili tj. ja sam na tvoju tvrdnju da "aha da sad vidimo tko ima vise pljeve u mozgu" bespogovorno priznao da si to ti.


I sad krenule tipicne balkanske uvrede ?


p.s.

ostavio sam ti elegantni izlaz da se izvuces iz lazi da mozes imati 40Mbps upload na 800MHz sa tim CAT 4 mf283+ ali eto... navalio coek
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.09.2017. u 00:00.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:55   #760
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Kad telefoniras pukne veza na sekundu i spoji se na 3g ali radi ok. Stabilno je ali 100 gb je premalo... Uzmi tele2 ako je ok signal

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Sad mi je potrošnja nekih 130-150 GB ,ali moguće da bi se to povećalo ako bi bila veća brzina ako je u youtubeu na auto postavljena kvaliteta i slično....

Nažalost tele 2 signal je očaj gdje jesam.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
I nema pravih odgovora...

Prvo: ovaj prodajni predstavnik ti prodaje maglu... ko dule ovdje svako malo
Drugo: Ako se koristi telefon bice problema dok su nakacena 2-3 racunala i vrti se HD neki...
Trece: Najbolje izmjeri sa Vip karticom na mobu.

Kod telefoniranja veza se prebaci u 3G, zna se dokle 3G moze ici i oce ti racunala imati problema ili nece ovisi sta se radi na njima, nekima i veza puca,,,

...
Telefonirati se ni nebi trebalo toliko često ,ali evo mene više brine da se to čudo ne počinje prebacivati na 3g "iz čista mira".
Mislim da imam jedan telefon na vip pretplatu pa ću pogledati sutra brzine.
Inače imam iz kuće zračnu vidljivost prema odašiljaču njihovom ,ali opet ne znam da li će biti dovoljno s obzirom kako se ovaj tomato ponaša na 4g-u.

Vidim da ljudi antene stavljaju isto ,ali mi se stvarno ne daje još 50 eura za to...
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 00:40   #761
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
da mozes imati 40Mbps upload na 800MHz sa tim CAT 4 mf283+
U cem je tu problem i zasto bi to bilo nemoguce? Jel taj router u banani, ili je VIP na 800Mhz u banani? Kako radi na 1800MHz?

Pitam jer em CAT4 podrazumjeva 150/50 i jer na svom B315 imam stalno, bez obzira na doba dana, 45-48 upload na Tele2
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 01:28   #762
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
U cem je tu problem i zasto bi to bilo nemoguce?
Pa ne mogu vjerovati da ti to pitas ??

Razocarao si me sad ali ajd...

Vip/HT na 800MHz emitira u sirini 15MHz
Tele2/HT na 1800MHz emitira u sirini 20MHz
Vip na 1800MHz emitira u sirini 10MHz
Vip/Tele2/HT na 2100MHz emitiraju u sirini 15MHz
_________________________________________


CAT4 podrazumjeva 150/50: ( preduvjeti )MiMo antene + broj celija bazne stanice. ( sirina spektra u MHz )

Kao sto na zici imas broj nosioca tonova svake frekvencije u ADSL2/VDSL2 modulaciji tako na baznoj stanici imas broj celija u sirini spektra koji se emitira.

Ako se sad drzimo strogo CAT 4 routera/telefona imamo sljedece:

Vip/HT na 800MHz ne mogu ostvariti vise od 32/33Mbps za upload jer "im fali" 5MHz spektra. Isto tako ni download nece biti maximalnih 150Mbps po standardu CAT 4.

Tele2/HT na 1800MHz ce imati download i upload priblizno 150/50Mbps sa CAT 4 uredjajima jer iskoristavaju cijeli 20MHz spektar.

Vip na 1800MHz ce u jednakim uvjetima signala biti jos slabiji nego na 800MHz jer emitira na samo 10MHz spektra.

Govorim o idealnim uvjetima sa istim stausom signala koji naravno ne postoje ali najjednostavnije receno to je to...

ZTE MF 283+ CAT 4 sa tele 2 karticom na 1800MHz bez problema izvlaci 45/47Mbps uploada kod mene

I sad uzmes telefon/router kao sto ima @chomli sa LTE-A ( Advanced ) i sve ovo pada u vodu no isto tako i sa njima onaj koji prima sirji spektar dobitka ce dati vise !

Konkretno:

Uzmes sada za vip neki LTE-A ( Advanced ) router i vrlo je moguce da imas veci download i upload na 800MHz sa sirinom 15MHz nego tele2/ht sa CAT 4 i sirinom 20MHz na 1800MHz.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.09.2017. u 01:36.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 11:05   #763
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa ne mogu vjerovati da ti to pitas ??

Razocarao si me sad ali ajd...

Vip/HT na 800MHz emitira u sirini 15MHz
Tele2/HT na 1800MHz emitira u sirini 20MHz
Vip na 1800MHz emitira u sirini 10MHz
Nijesam obracao paznju na detalje, dok mi sve stima na pokucnom

Ali, nesto ti bas ne stima u ovim podacima, bar gledajuci podatke skinute sa HAKOM-a


VIP emitira u sirini 17,8MHz, pa ako za down koriste 10MHz, onda im za up sigurno ostaje 7MHz, isto kao
i Tele2 sa 7MHZ i HT-u sa 10MHZ. Po tome bi brzine upload-a Tele2 i Vipa trebale biti iste...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 13.09.2017. u 11:21.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:36   #764
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nijesam obracao paznju na detalje, dok mi sve stima na pokucnom

Ali, nesto ti bas ne stima u ovim podacima, bar gledajuci podatke skinute sa HAKOM-a
Stima sve, moras znati protumaciti tablicu.


Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
VIP emitira u sirini 17,8MHz, pa ako za down koriste 10MHz, onda im za up sigurno ostaje 7MHz, isto kao
i Tele2 sa 7MHZ i HT-u sa 10MHZ. Po tome bi brzine upload-a Tele2 i Vipa trebale biti iste...
Tu grijesis jer brkas tj. ne tumacis dobro tablicu i pribrajas 2 odvojena spektra koji se svaki za sebe emitiraju !!
Imas silaznu i ulaznu frekvenciju posebno pojasnjeno....


Za 1800MHz:

Citiraj:
Tele2: - 1805.1–1825.1MHz ( Silazna ) - 1710.1–1730.1MHz ( Ulazna ) / sirina 20MHz
Citiraj:
Vip: - 1852.1–1869.9MHz( silazna ) - 1757.1–1774.9MHz ( Ulazna ) / sirina 17.8MHz
Pa opet Tele2 i ono sto te zbunilo jer kod Hakoma nema "ono sto ostaje"
pa sta bi bilo ako bi bilo, sve i svaka frekvencija je definirana unaprijed.

Dakle Opet Tele2 u istom 1800MHz spektru:

Citiraj:
1845.1–1852.1MHz ( silazna ) - 1750.1–1757.1MHz ( ulazna ) / sirina 7MHz
Jel kuzis sada ? Za razliku od Vip-a konkretno na 1800MHz spektru Tele2 i HT imaju zakupljeno "2 odasiljaca" laicki receno...
jedan im radi sa 20MHz sirinom i svaki od njih ima ulaznu i silaznu frekvenciju unaprijed definiranu, pogledaj tablicu opet.
Drugi nazovimo "odasiljac" im radi u sirini 7MHz za Tele2 i 10MHz za HT !


Vip ima samo jedan sa sirinom 17.8MHz kako za download tako i za upload i sada ove podatke zbroji sa gore kako sam pojasnio situacijom i sve ti bude jasno.

Nadalje... pazi situacije... Na tele2 si na 1800MHz i pokvari im se ovaj sirine 20MHz ili turisti itd... baci te na ovaj sirine 7MHz i imas sporiji net
nego vip na 800MHz jer si skoro u duplom manjem spektru/sirini a i dalje si na 1800MHz mrezi...

Znaci nemoj gledati tablicu po bojama i nije ljeva boja ulazna a desna silazna frekvencija za HT ili Tele2 a Vip da nije definiran pa ako pustaju
ovoliko ostaje onoliko itd... srolaj gore i pregledaj si detaljno silazne i ulazne frekvencije za svaki dodeljeni spektar jer jedan operater u teoriji
moze imati zakupljeno i 3 pod-spektra na 800 ili 1800MHZ spektru razlicite sirine frekvencija u kojoj emitiraju !


edit: jedina razlika je sto smo gledali razlicitu tablicu cini se... na mojoj Vip emitira u sirini 10MHz na 1800MHz a u tvojoj na 17.8MHz
tako da sam taj podatak napisao krivo medjutim on ne utjece opcenito na raspravu oko sirine frekvencija emitiranja.




__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.09.2017. u 13:55.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:54   #765
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Pozdrav,

Evo uzeo i ja homebox turbo pa da se prikljucim.
U linku su slike od speedtesta,slika bazne stanice,test na sta se spaja.
https://imgur.com/a/6Cvku
Info da je to ta bazna stanicu sam dobio od jedne doticne osobe iz vipa. Kako je na slici bazne tako sam i ja u zgradi...
Sad mene zanima jedna stvar....
Vidim da vama vuce i po 100 sa antenama, a meni max do sada 43mbita.
Ima itko ideju dali je do opterecenja ili mogu jos vise izvuci? Obicno se vrti na -72dbm.
Koliko sam shvatio celija vise udara prema lijevo od mene. Nisam jos probao prebacit na 20/40 mhz. Auto channel.
Thnx
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 14:09   #766
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Nisam jos probao prebacit na 20/40 mhz. Auto channel.
Za pocetak mjeri brzinu zicom, ne WiFi... onda mozemo dalje.

Spojen si na 1800MHz mrezu sto je definitivno bolje nego da je na 800MHz jer koliko vidimo ipak se na 1800MHz emitira u nesto sirjem spektru 17.8MHz vs 15MHz.

Ako nisi u "snopu" emitiranja antene onda bude problema tj. LOG ili Yagi ti ne budu od neke koristi i bez veze budes bacio nofce...
Za pocetak premjestavaj router po stanu dok mu ne nadjes neku idealnu poziciju naravno bez njihovih onih antena a onda mozes poceti razmisljati o kakvoj panel anteni.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 14:56   #767
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Ima itko ideju dali je do opterecenja ili mogu jos vise izvuci? Obicno se vrti na -72dbm.
Mjeri zicom, po mogucnosti sa 1G adapterom, u gluho doba noci ili rano ujutro (prije 5h) i to ce ti biti max koji mozes izvuci. Sve manje od toga je rezultat zauzeca bazne stanice.

Btw, -72dB je samo jedan podatak (RSRP) a trebaju ti jos 3: RSSI, RSRQ i SINR za evaluaciju kvalitete LTE prijemnog signala.

FYI, podaci za odlicnu kvalitetu signala su:
RSRP = -65dBm
RSSI = -51dBm
RSRQ = -3 do -4dB
SINR = 20dB ili vise

Kvaliteu prijemne opreme, antena i modema, mozes kontrolirati tako da ti pri max opterecenju download-a (primjerice prilikom testa brzine) RSRQ ne padne ispod -4dB (na -7 recimo).

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 13.09.2017. u 15:09.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:11   #768
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mjeri zicom, po mogucnosti sa 1G adapterom, u gluho doba noci ili rano ujutro (prije 5h) i to ce ti biti max koji mozes izvuci. Sve manje od toga je rezultat zauzeca bazne stanice.

Btw, -72dB je samo jedan podatak (RSRP) a trebaju ti jos 3: RSSI, RSRQ i SINR za evaluaciju kvalitete LTE prijemnog signala.

FYI, podaci za odlicnu kvalitetu signala su:
RSRP = -65dBm
RSSI = -51dBm
RSRQ = -3 do -4dB
SINR = 20dB ili vise
Pogledaj link u njemu su slike od testa, probat cu sa zicom...
Na go sam 300km dalje pa cura glumi informaticara 😀
Msm zadovoljan sam trenutno ali cu se poigrat pa vidjet sta kaze... Ruter je online vec 7 dana, brzina ne pada. Jedino bi htio vidjet dali hoce povuci vise
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:17   #769
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Zaostajem sa rssp sa -7 i rsrq -3 da bude odlicna veza.
Poanta price je sto mi je stan na kontra strani zgrade, imam jedino taj bocni prozor koji gleda u stanicu. Sve ostalo nema vidljivost opticku.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:31   #770
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ono sto sam ja primjetio kod statusa signala je sljedece:

RSRP: je uvijek vise manje isti i slabo varira.

RSSI: je uvijek vise manje isti i slabo varira osim kod uploada, onda se kratkotrajno poboljsa.

RSRQ: u idle stanju je jedan a kod downloada i uploada cesto se pogorsa tj. sa -7 recimo ode na -9.

SINR: je 25 i vise pa cak do 30 ali samo kad nisu zagusenja na mrezi ili opterecenost.

SINR se moze nariktati pomicanjem routera ali ono doba dana ili noci kada je brzina sama po sebi smanjena SINR nikad nije niti
se moze dobiti veci od neke xx vrijednosti. Cim primjetim da je SINR 22/25/30 ako tada mjerim brzinu uvjek je maximala do ibera.

Znaci mozemo traziti bolji SINR ali ocito je da je vezan na opterecenje bazne stanice tj. njihovih celija, konkretno svi parametri
signala su mi dobri ali SINR padne na 8/12/14 te nema sanse u tom periodu dobiti preko 60/65Mbps-a za download i upload isto padne za cca 2/3Mbps-a.

RSRP takodjer moze biti -80 umjesto -70, znaci losiji a da je brzina bolja ako je u toj situaciji:

RSRQ i SINR bolji ! Naravno do neke granice... -86 recimo sa savrsenim RSRQ i SINR ipak daju manje od -72 sa losijim RSRQ i SINR.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:35   #771
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kad bi mogao od nekog posudit router koji Tele2 dijeli/prodaje Huawei B315s, onda bi mogao uz doticni program fino podesit mjesto za router ili eventualne antene. Ovako to izgleda kod mene na Tele2:



Bolja slika: https://s26.postimg.org/8a6qg0o2x/Tele2_mjerenje.png

To je mjereno s antenama, sa "neto" pojacanjem od 4dB, smjestenim u sobi i koje gledaju kroz prozor na odasiljac udaljen 1450m.
Trenutno sam u projektu izrade Yagi mimo antena za 1800MHz sa "neto" pojacanjem od 10dB koje cu smjestit na fasadu uz doticni prozor. Nadam se kvaliteti signala kakvu imam na moru (gore navedene vrijednosti)

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 13.09.2017. u 15:57.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:51   #772
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
A jojjj i kaj sad koji je bolji kojeg odabrati ovog sa većim UL https://imgur.com/hd3PTAF Ili ovog sa većim DL https://imgur.com/cFVV8rN
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:57   #773
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Meni se sve cini da je stanica opterecena jer je centar grada. Ima ih jos u okolici koje su postavili unazad neko vrijeme pa ce ju rasteretit. Kad se vratim sa go pa cu testirat sve i postavit.
Msm da mi kolega ima tele 2 pa cu dog sa njime.
Zasto taj program ne ide na zte?
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:00   #774
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kad bi mogao od nekog posudit router koji Tele2 dijeli/prodaje Huawei B315s, onda bi mogao uz doticni program fino podesit mjesto za router ili eventualne antene. Ovako to izgleda kod mene na Tele2:



Bolja slika: https://s26.postimg.org/8a6qg0o2x/Tele2_mjerenje.png

To je mjereno s antenama, sa "neto" pojacanjem od 4dB, smjestenim u sobi i koje gledaju kroz prozor na odasiljac udaljen 1450m.
Trenutno sam u projektu izrade Yagi mimo antena za 1800MHz sa "neto" pojacanjem od 10dB koje cu smjestit na fasadu uz doticni prozor. Nadam se kvaliteti signala kakvu imam na moru (gore navedene vrijednosti)
Svida mi se mjera, nekak je napeta
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:00   #775
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
obrisano
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:01   #776
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Trenutno sam u projektu izrade Yagi mimo antena sa "neto" pojacanjem od 10dB

Pazi dobro sta ces unjeti u Yagi kalkulator i da dobro definiras ulazne i silazne frekvencije radi samoga opsega antene jer bi ti se moglo
desiti da konstruiras antenu sirine 85MHz a konkretno za Tele2 na 1800MHz trebas Yagi antenu sa opsegom sirine 115MHz !!

Tvoja antena mora hvatati OD - DO

1710.1MHz ( pocetna ulazna ) - 1825.1MHz ( zavrsna silazna )

Nadalje, susret ces se sa problemom da ce ti 99% Yagi kalkulatora za 1800MHz izbaciti proracun za XX direktora i njihov
medjusobni razmak te duljinu ali korisna upotrebljiva frekvencija ili opseg antene ce ti biti samo 74MHz !

Ona ce hvatati naravno i sve ispod ili iznad korisne frekvencije ali sa manjom dobiti. jedan nacin je da tih 74MHz smjestis
unutar 115MHz potrebnog opsega po sredini i tako ostajes malo uskracen za prvu pocetnu i zadnju zavrsnu frekvenciju.

Konkretno za 1800MHz za Tele2 ako ganjas onaj 20MHz spektar ( 1710.1MHz ( pocetna ulazna ) - 1825.1MHz ( zavrsna silazna ) ) onda moras raditi Yagi za 1767.6MHz !

Drugi nacin je da pomocu istog kalkulatora napravis proracun za vise frekvencija dok ne pokrijes svoj 115MHz potrebiti opseg i onda
pjeske olovka i papir i digitron te preracunavas na prijelazu frekvencija razmak izmedju direktora i duzinu istih.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:01   #777
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Msm da mi kolega ima tele 2 pa cu dog sa njime.
Zasto taj program ne ide na zte?
Zato jer Huawei rula
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:02   #778
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
A jojjj i kaj sad koji je bolji kojeg odabrati ovog sa većim UL https://imgur.com/hd3PTAF Ili ovog sa većim DL https://imgur.com/cFVV8rN
Realno ak ne upas dabe ti 50. Kod mene samo down radi iako i upload ima svoju ulogu...nisam maher za mreze pa me ne drzi za rijec
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:04   #779
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Zato jer Huawei rula
Taj dio znam
Jel probao itko sa zte?
Kad vidim da nikox vuce 130, a meni pred nosom stanica stvarno mi vrag neda mira...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:11   #780
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Taj dio znam
Jel probao itko sa zte?
Kad vidim da nikox vuce 130, a meni pred nosom stanica stvarno mi vrag neda mira...
Vukao sam do prije tri tjedna sad sam na tele2 i vračam se na vip čim ponude malo više gigača za normalnu cijenu
Nikox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na