Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2016., 22:19   #4831
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Da li se taj Innbox može prebaciti u bridge mode?
Pitao sam nedugo na SZK i dobio info da ne znaju
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 23:06   #4832
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
njihova služba za korisnike tj tehnička podrška znaju jako malo o uređajim tj mogućnostima. Meni je neki lik rekao da oni uopće ne pružaju uslugu da radi u Bridge mogu. Nisam ulazio u rasprave
Taj verzija 45 je korak dolje naspram mog 51. Manja je brzina lana (nije gigabit) i ima samo jedan USB koliko sam vidio. Ostalo je više manje isto.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2016., 09:25   #4833
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
Innbox V45 sada daju.
da, rekli su da će poslati V45. A jbg, samo neka wireless radi kako spada, ovo mi je više muka ovako koristiti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 00:35   #4834
Ghost Face
Premium
Moj komp
 
Ghost Face's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ...
Postovi: 84
Pitanje u vezi ovog Innbox v51, kod zarucnice mi je taj ruter, brzina treba biti 30/5 i ta brzina je bila neko vrijeme, sada ne prelazi 16mbits i stalno puca veza, zvali su ove iz optime i dosado je neki klinac i kaze da zice?!!, kablovi?!! ne valjaju i da zato nije full brzina, a radilo je na 30/5 preko mjesec/dva dana bez frke, nista nisu mjenjali ni dirali i klinac im kaze da to nakon nekog vremena padne brzina zbog tih zica/kablova, i sad mi nije jasno o cem je pricao jer nisam bio tu kad je dosao klinac. Ako je prolazilo 30 full kroz ove instalacije onda mi nije jasno zasto i dalje nebi, moze neko pojasnjenje?
Ghost Face je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 20:25   #4835
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Nekih dva tjedna nakon potpisivanja ugovora dođe danas tehničar sa ruterom (TP LINK)
i odmah kaže da je ruter polovan i ništa od novoga
No to je najmanji problem, moja linija je totalno u k... i kaže čovjek kad je vidio ormarić na kući da se čudi kako se susjedi već nisu žalili da imaju problema sa netom. Zvao popodne SZK, prijavio kvar i sad opet čekam ...nekog drugog tehničara. Baš me zanima hoće li i račun biti umanjen za vrijeme dok sam bez usluge.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 03:06   #4836
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nekim cudom ukljucili mi ipak VDSL2...

E sad, razgovarah danas bar sa 5-toro iz korisnicke podrske i 1 je znao samo sta ja kojeg vraga ocu kada sam mu rekao ajde mi ukljucite 998-M2x-M annex umjesto sadasnjeg 998-M2x-B.

Covjek kuzi, jasno mu je no... moze se hebat jer on nema kako uci u taj sustav da bi vrsio takve promjene na dslam-u

Moze profil pustat koji god ja reko, covjek je pustio ali za ovo sto sam ja trazio mora ici zahtjev u neki drugi odjel pa sad cekamo...

Inace ide 24/25Mbps i nema pucanja za sada sto recimo na drugoj kod Iskona puca mi cesto i sad vec zbog toga imam i manje... Upload mi nije toliko vazan ali ovi moroni iz optime valjda ce skuziti sta treba napraviti pa necu ostati na 1.5Mbps uploada, nadajmo se.

E da, danas kada je bio njihov tehnicar i donio router ide sad on u centralu prebaciti paricu na VDSL2 jel i ja mu spomenem da stavi odmah na 998-M2x-M annex da se ne moram ovako zahebavati a on meni izvali pa VDSL2 nema annexa ?!?

Nisam vise htio komunicirati s njim, gotovo.

I za kraj ili pocetak, ovisi kako se uzme jos fali admin password od ovog Inboxa sunce mu zarko. Iskopah cfg datoteku iz njega no opet kao i Iskonovci i ovi su nesto kriptirali i sad imamo ovo:


Citiraj:

admin
crypt1478f83f5ce61b64e4613e5a58c42d56
poweruser
crypt3d68c53c0dc24778c3610d035cf33511
Ovo je neko PHP izgelda kodiranje, mater mu... ajmo Linuxasi gdje ste ?

edit: pao je za slobodu... ode se naspavat, admin je u djepu

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 06.10.2016. u 04:41.
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 22:42   #4837
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
lol, veoma stabilan internet.
speedtest #1: 1.03mbit
speedtest #2: 11.50mbit
speedtest #3: 1.5mbit
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 22:51   #4838
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ja imam malo borbu s infrastrukturom. Teraju me da uzmem VDSL, a ne zelim jer gubim msan.
Naime jedna grana primara spaljena mi je od groma, a nema slobodnih parica. Nema slobodnih ni u zracnom kabelu.

HT kaze problem CPE i kucna instalacija. Kucna nedavno zamjenjena, povukao opet novu nakon sto je pocelo pucati po dsl-u i useru. Gomila previse gresaka.
Zadnje povukao suludo cat6 i stavio stari adsl2+ modem.. Naravno ista stvar.

Sad Optima salje drugi modem i inzistira da predem na vdsl. Budem uzeo sikeru pa ce zamjenit u kompletu primar.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2016., 10:19   #4839
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
nakon hrpe godina opticarneta odnosno o2 carneta ovo u zadnje vrijeme forsiranje strogoće od carneta me nagnalo na prelazak na operaterov paket.Zovem prije toga optimu da najavim prelazak povoljnijem operateru, pitam za povoljnije pakete, zadržavanje korisnika, jok, samo ovo što je u ponudi.
Podnesem zahtjev preko interneta za prelazak konkurenciji, 2 dana kasnije opa zovu nude mi posebno povoljan paket TO2 20/1 za 135kn na 2 god, vdsl i novi modem. Uzeo naravno. Bilo je u vecernjim satima problema sa stabilnošću ali nakon prijavljenog kvara unutar jednog dana su riješili.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2016., 19:31   #4840
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Dobro je kada nude nesto. Meni su rekli da vise ne postoji tehnicka mogucnost te nude smanjenje brzine, a o vdsl vise ne pricaju.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2016., 14:45   #4841
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da li se taj Innbox može prebaciti u bridge mode?
Pitao sam nedugo na SZK i dobio info da ne znaju

Može, treba otvorit prijavu prema tehničkom odjelu (aka SMC).
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 19:00   #4842
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
njihova služba za korisnike tj tehnička podrška znaju jako malo o uređajim tj mogućnostima. Meni je neki lik rekao da oni uopće ne pružaju uslugu da radi u Bridge mogu. Nisam ulazio u rasprave
Taj verzija 45 je korak dolje naspram mog 51. Manja je brzina lana (nije gigabit) i ima samo jedan USB koliko sam vidio. Ostalo je više manje isto.
Glupost, možda ne daju podršku za ono što je iza bridgea, ali taj router radi u bridge modu bez problema, samo što trebaš gnjaviti call centar da te proslijedi na tehničku podršku gdje će ti oni daljinski složiti da modem ide u bridge. Onda gubiš wireless na njemu, ali nije ni bitno, ionako je poželjno i sigurnije imati svoj AP na LAN strani.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 08:43   #4843
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo nakon 18 dana uptime-a dsl veze me jutros docekalo da se preko LAN ne mogu logirati na Innbox v45 tj. nema neta uopce... preko WiFi moze ali brzina downloada nije prelazila 6Mbps dok je upload ostao normalan.

Takodjer mreznom disku nisam mogao pristupiti... sve nesto usporeno itd...

Dali se to jos nekome desava, jel im to boljka tom, modelu da tako zblesa ?
Obican reboot routera je rijesio problem, sve stima.
silver_tip je online   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 11:01   #4844
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
početkom 9og mjeseca telefonija mi je prešla sa analogije na digitalno... i optima mi dodijelila Innbox V45... prije toga imao Siemens SX763....
i tako, ustekam ja taj Innbox...
kad ono brzina upload cca 850/download 1100 (!?!?)
prespajao kablove, zamijenio sve zice, izbacio splitter, ne ide i neide brze... prijavio kvar, nakon tjedan dana dodje kooperant t-coma (parica je t-com, optima je samo provider) i isto se mucio jedno sat vremena i uspio stavit brzinu kao i prije na 4mbit download... i eto, radilo tjedan dana kad ono opet na 1mbit... stavim stari SX763, brzina neta 4mbit... stavim innbox, brzina 1mbit... a telefon nikako da radi sa Siemensom jer nemam podatke...

popi*dio i zvao SZK, trazio administratorske pristupne podatke za Innbox kad kaže tip nemožemo Vam to dati, imate samo user level, sve drugo je na nama... onda tražio zamjenu modema i kaže tip imamo samo Innboxe, ALI pošaljite pisani prigovor pa ćemo Vas obavijestiti o mogućnostima...

ajd u 3pm više, ovaj Innbox teško smeće, samo jedan laptop se uspijeva spojiti na Wifi, svi drugi uređaji nemogu nikako, a da ne govorim o jačini wifi signala... da ne spominjem da brzina od 1mbit me doslovno ubija u pojam

pokušao izvuć iz cfg datoteke šifre za admin level al je sve kriptirano...

ugl, evo, ostalo im još desetak dana zakonskog roka za odgovor na prigovor, ako ne dođe idem odmah prema udrugama o zaštiti potrošača...

PS- blago vama s brzinama većim od 4mbit, meni je 4mbit plafon zbog lokacije, a tako će ostati do smrti vjerojatno
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 22:29   #4845
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Bok, friški korisnik sam Optime i dobio sam Innbox V45 ruter.

Otvorio sam portove TCP/UDP 54800 ali ne prolazi, pretpostavljam da je na ruteru uključen firewall i da zato blokira?

Piše da je Firewall "Enabled" a ne vidim opciju editiranja postavke.

Koja je procedura da ugasim FW?

Hvala i lp
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 12:25   #4846
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208