Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2020., 00:21   #3151
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
To će biti slabo. Gotovo na razini 1070
Al to nije slabo za novu "50" klasu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:29   #3152
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
uskoro izlaze ove nove Ti verzije i vidjeti će mo koliki će biti naglasak na ray trace u testovima. Ovaj današnji video je dobar put za dalje, obraditi svaku igru pojedinačno da se potencijalni kupci upoznaju, kad su već prihvatili te besplatne kartice.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2020., 00:34   #3153
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa to rade stalno, nije to nista novo niti "put za dalje". Obrade svaki veći naslov + optimimizaciju za istu.
Ovaj cyberpunk sadržaj je ranije snimljen, ne životare oni od videa do videa nego imaju koji unaprijed, nije njih nvidia na to natjerala

Također HUB nije (još) nijedan video snimio o "drami" tako da nisu ni profitirali od toga. Vjerojatno će pričati o tome u sljedećem Q&A videu koji inače rade
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:42   #3154
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ako Ryan Shrout nije dobio pedalu, neće ni ovaj, uostalom vidiš da ima vlasnika Ampera koji ovo vide kao win za Nevidiju.
Ryan Shrout je čak i gore prošel, jer sad mu se već svi smiju (~32 min) uključujući njegove bivše PcPer suradnike koje je ostavil na cjedilu. Taj lik više nema ni trunke kredibiliteta. Kaj se ovoga iz nVidije tiče, da - vrlo vjerojatno ne bude dobil otkaz, mada bi trebal i to momentalno. Što više oni guraju ray-tracing koji ni RTX 3090 ne vrti kak spada, to bolje se raspliče sve skupa. Mislili su Australce prisiliti na obaveznu reklamu, mada ovi uredno sve spomenu i testiraju, ali nikada ni na koji način ne sugeriraju da je RT + DLSS razlog za kupnju GeForce proizvoda i hop evo nVidije kojoj to ne paše, jer kako im je samo to palo na pamet, a šalju im "besplatne" kartice.

Sve u svemu GPP pederluk, a ako tak nastave, smjestili budu sami sebi situaciju u kojoj više ne bude bitno da li oni šalju kartice, jer recenzenti se budu snašli na ovaj ili onaj način. Ne trebamo prvi dan čitati recenzije novih modela, ništa se ne bude desilo dan-dva kasnije ili tjedan-dva kasnije kad ovi svojim nofcima kupe sve kaj treba. Jedini koji su na gubitku je nVidia ili bilo koja druga firma, jer eto - nema više "besplatne" reklame, nitko ne priča o tome, novi Cyberpunk nije baš tak zanimljiv, itd. Možda se čak i trebalo odigrati na ovaj način, pa da napokon skuže da nečija jebena grafička kartica ili procesor nije smisao života.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:47   #3155
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa to rade stalno, nije to nista novo niti "put za dalje". Obrade svaki veći naslov + optimimizaciju za istu.
Ovaj cyberpunk sadržaj je ranije snimljen, ne životare oni od videa do videa nego imaju koji unaprijed, nije njih nvidia na to natjerala

Također HUB nije (još) nijedan video snimio o "drami" tako da nisu ni profitirali od toga. Vjerojatno će pričati o tome u sljedećem Q&A videu koji inače rade
Štima, zbilja rade ali po meni ne prezentiraju sve kako treba. Da sam na njihovom mjestu, a nisam, u prosjek 18 igara ubacio bi rezultate sa upaljenim DLSS-om ako to već kartica podržava i ako donosi benefit krajnjem kupcu. Ako su to ubacili posipam se pepelom. Ne mislim na dotatne testove nakon što prikažu prosjeke po rezolucijama. Znači upališ DLSS bez RT-a kao dodatni boost FPS-a a DLSS 2.0 su sami pohvalili da vizalno ne degardira nego je benefit. Također bio je nedavno video gdjeje Stevo naglasio, ne da mi se sad tražiti, kako smatra da RT i DLSS podržava pre malo naslova da bi to trebao biti neki bitniji faktor za količinu prikazanih naslova.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:49   #3156
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Mladene, sve oni lijepo vele i testiraju, ali nVidiju jebe da ne pričaju samo i isključivo o RT + DLSS, a ne pričaju, jer to još uvijek nije standard za veliku većinu igara, mada nVidia misli da je.

Evo, primjera radi, nVidia je sponzorirala Cyberpunk i usput zatražila da RX 6000 nema uključene ray-tracing mogućnosti u startu, mada znaju da AMD RDNA 2 nudi tek njihov lanjski snijeg u tom pogledu.

Tak da odmah na prvu ispadnu još gori, a kasnije ionak više nitko ne bude spominjal RT na AMD hardveru. Tim se poslom bave.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:51   #3157
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Lewis, javi se i objasni nam. A usput me odmah i zanima kakav pomak je Ampere donio tebi za posao, tj da li ga je donio kada usporedimo npr 3070 i 2080Ti?.
Nisam jos uzeo nijednu 30x0 jer 3070 i 3080 mi imaju premalo VRAMa a 3090 su jos bezobrazno skupe i trenutno neradi Denoising na cjeloj seriji 30x0 u Octaneu (nesto se mjenjalo oko drivera pa sad ekipa iz OTOYa ( Octane Render firma) mora updejtati software da rjesi taj problem na razini *.dllova, bude i to bilo za kojih 2-3 tjedana) tako da sad vise cekam da se sve iscisti po pitanju drivera i Octanea a poslijedinco i cijene jer nedam 1850-1900 EUR za jednu 3090 ni da je zlatna posto moje 2080Ti i 1080Ti i dalje odradjuju posao dovoljno dobro. Nedavno je izasla beta 4 Octanea koja donosi bolju kompatibilnost sa Ampere grafama i dodantih 15% ubrzanje nakon bolje optimizacije. Kad padnu na 1600-1700 EUR budem razmislio d aprodam 2080ti, za sad smao laganim tempom prodajem 1080Ti (3 komada otisle, ostaje jos 4 a ne korisitm ih vis eod par dan amjesecno jer su mi u renderslaveovima a 2080Ti odradjuju vecinu posla jer su znatno brze pa ove bas i nepalim ako nemoram )

Ali recimo neki prosjecni rezultat grafickih u renderu sa RTX ON (kod onih koje imaju RTX) je ovakav:

Octane Bench Score (OBS) - vise je bolje

GTX 1080Ti - 190 (OBS)
RTX 2080Ti - 350 (OBS)
RTX 3070 - 400 (OBS)
RTX 3080 - 550 (OBS)
RTX 3090 - 655 (OBS)

I to nisu sinteticki rezultati nego cisti render speed u Octaneu i prenosi se direktno, ako imas dvije grafe x2, x3, x4 i tako dalje, ubrzanje je jako linernao nije kao kod CPUova gdje sa vise jezgri/procesora efikansonst multithreadinga opadne na razinu oko 1.7x i slicno sa duplim brojem jezgri kod grafickih to ide na 99% ubrzanje tj. skoro pa duplo (mali dio ode na komunikaciju/paralelizaciju).

S time da RTX dodatno pomaze u sortiranju trianglova i instancinga (i jos par stvari) tako da vece 3D scene koje su pune miliona poligona i biliona instanci znaju biti i 3-5x brze sa RTXom nego bez njega, u nekim rijetkim situacijama ljudi su prijavili i 10-12x sa RTX On. Ja osobno sam imao najbolji rezultat u mojim testvima od nekih 3.15x ubrzanje sa RTXom u odnosu na kad ga ugasim.

Znaci meni sa 2080Ti prelazak na 3070 bi bio baceni novac a i 3080 mi je korak unazad zbog manje VRAMa (jedva sam presao sa TitanX 12GB na RTX 11GB a di sad jos korak unazad na 10GB VRama ).

Znaci u biti ja cekam 3080Ti da vidim kakva ce biti cijena jer 20GB Vrama bi mi bio dobar upgrade naspram 11GB a ako budu 16GB onda cu ipak gledati na proljece uzeti par komada 3090 jer 24GB bi mi bilo dosta za 99% scena bez da moram korisitti system RAM (u tom slucaju render usporava sa kolicinom koristneog system rama).

Sve u svemu meni je RTX preporod (pogotovo jer je doslovno jedan klik u interfaceu ON/OFF).

Imao sam jednu veliku scenu hotela sa kompletnim okolisem (oko 39 miliona polygona i oko 10 biliona instanci trave, zbunja, drveca, kamenja, lisca...) gdje sam sa:

- 4*2080Ti rendao 1h 20min

a sa

- 6*1080Ti rendao 8h30min

Znaci isti render 6x sporije jer 2080Ti ima RTX a 1080Ti nema plus razlika u sirovoj brzini (OBS).

E sad kome je RTX gimmick a kome nije meni svjedno, ja znam da je meni preporod i kao da mi je netko na klik misha u settingsima poklonio jos par grafickih .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 13.12.2020. u 01:17.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:52   #3158
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Kako su se zdruzno veliki pobunili a sa druge strane ti isti licmuri rade video uradke sponzorirani od istih ,a di je jos ispod stola dodatak jao jao .
Nakraju svi trljaju rukice i sve po starom hebeno.
Doba drame u znaku $ ngreedia out.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:54   #3159
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ništa tu nije gotovo, "prazno slovo na papiru" isprike, nV je postigla točno ono što je htjela: poslati mafijašku poruku svim recezentima, i to preko jednog od najbitnijih u toj branši (HUB), tako da odjekne točno onako kako su i zamislili.
Oni su se sada "ispričali", HUB&co će i dalje dobijati novi HW jer, jasno, "show must go on", no svi će ubuduće dobro dvaput razmisliti prije nego opet objave nešto slično što neće ići na ruku zelenom taboru.
Da se razumijemo, ništa loše po nV neće se dogoditi jer ljudi su u globalu pi**e, da prostite, i svatko tu gleda prvo, i opet prvo, svoj goli interes. Sada se mnogi busaju kako će "svoju novu grafu kupiti u drugom taboru" (mo'š mislit), a kada dođe taj dan uistinu, gledati će se samo frame/kuna-dolar-euro, ili neki drugi sličan osobni interes.
Ukratko: nV je "prasnula šamarčić", točno onome i kako je naumila, samo da podsjeti sve tko je glavni u ovome poslu... ne, o nikakvom "nesporazumu" se ovdje ne radi, na žalost.
Šteta je nanešena, nepovratno (imo).
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:57   #3160
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
E sad kome je RTX gimmick a kome nije meni svjedno, ja znam da je meni preporod i kao da mi neko na klik misha u settingsima pklonio jos par grafickih .
Ono kaj smo pričali, ti si jedini koji ima konkretnu korist od toga, jer tebi ne treba side-by-side 4K screenshot da vidiš razliku u RTX ON/OFF.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2020., 01:00   #3161
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Mladene, sve oni lijepo vele i testiraju, ali nVidiju jebe da ne pričaju samo i isključivo o RT + DLSS, a ne pričaju, jer to još uvijek nije standard za veliku većinu igara, mada nVidia misli da je.

Evo, primjera radi, nVidia je sponzorirala Cyberpunk i usput zatražila da RX 6000 nema uključene ray-tracing mogućnosti u startu, mada znaju da AMD RDNA 2 nudi tek njihov lanjski snijeg u tom pogledu.

Tak da odmah na prvu ispadnu još gori, a kasnije ionak više nitko ne bude spominjal RT na AMD hardveru. Tim se poslom bave.
Nvidiaj i Kožanti su teški govnari, pa imaš mojih barem dvadesetak postova gdje sam to stalno ponavljao kroz precijenjenu i lošu 2XXX seriju. Cijelu tu RT famu su i pokrenuli jer nemaju bolje ideje, svaka čast na DLSS-u, ne znam tko to može sporiti. Ukrali su i fressync, najzaslužniji su za ovo divljanje cijena. pa ne bih sigurno na kraju kupio da sam imao izbora. Ali nemaš izbora, za tu lovu ako kupuješ novo.

Da li ej DLSS standard, pa sigurno da nije ali ga ipak podržava veliki broj AAA igara.

https://www.ozarc.games/best-dlss-games/

ovdje su ostale kojima stiže podrška

https://www.rockpapershotgun.com/202...ss-games-2020/
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 01:02   #3162
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ali recimo neki prosjecni rezultat grafickih u renderu sa RTX ON (kod onih koje imaju RTX) je ovakav:

Octane Bench Score (OBS) - vise je bolje

GTX 1080Ti - 190 (OBS)
RTX 2080Ti - 350 (OBS)
RTX 3070 - 400 (OBS)
RTX 3080 - 460 (OBS)
RTX 3090 - 650 (OBS)
Mislim da ti 3080 nije dobar score. On je (uglavnom) oko 550.
Testirao svoju 3060ti jucer - 370.
Vidim da se 3070 ugl vrte oko 400 na octanebenchu, kao sto si napisao. Nikako se ne isplate gledajuci cijenu njih i 3060ti.

Testirao classroom na 50% rezolucije - cycles
5950X oko 58s
3060ti oko 24s
3060ti + 5950x oko 20-21s

Eevee par scena - 1060 je trebalo oko 11s za frame, ovoj 1.8s ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 01:05   #3163