Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2012., 00:17   #1081
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ne, ocekuju da jaaako pazis kome dajes auto.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2012., 08:05   #1082
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
LOL! Na osnovu čega se smatra da ja nešto prikrivam i lažem? Ne postoji nikakva mogućnost da laže ovaj drugi? Ne postoji baš nikakva mogućnost da ovaj drugi ne želi platit kaznu i popušit kaznene bodove i zato laže? Mislim ono, možda lažem ja, možda laže on, al što bi s onim da sam nevin dok mi se ne DOKAŽE krivnja?
Plus još i debilna politika naše murije; dobijem poziv da javim ko je vozio dana tog i tog. Nema problema, samo što je prošlo cca 40-45 dana od toga. Kaj očekuju da vodim dnevnik?
Koliko se slazem s tvojim konstatacijama, realno gledajuci, izbora policija bas i nema.

Zakon je jasan, a to sto ti (ili ja ili bilo tko drugi) kao vlasnik "ne vodi dnevnik" tko je prije n dana vozio auto, njih zaboli tuki, to je problem tebe ili mene kao vlasnika...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2012., 09:23   #1083
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Ak je auto na firmu, mora se voditi dnevnik ( Nemože bilo tko uzet službeni auto i vozikat se)
Za svaki km službenog auta trebao bi postojati nalog. Kod mene u firmi za svaki kamion se to radi automatski i za aute ako se ide na duži put. Za ovakve podrkarije po gradu šef transporta samo vodi dnevnik kome je od kada do kada dao koji auto jer svako malo stižu čestitke a on je odgovoran za to...


Što se tiće ove obavjesti da se moraju dostavit podaci, kad mi obično to dođe (obično za mulatnovu) za privatni auto, fino im umjesto podataka pošaljem da je od prekršaja do danas prošlo dosta vremena, da se autom koristi cijelo kućanstvo i da o tome nisam dužan vodit pisani dnevnik pa da mi pošalju sliku. Na to obično dođe odgovor da mogu doć pogledat sliku u postaju...
Sve to samo odgađa plaćanje kazne i eventualno oslobađanje od kaznenih bodova. Ko fol ne prepoznajem lice pa neju kome poslat al svejedno kao vlasnik onda plaćam kaznu...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 22:14   #1084
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Syss, problem je u znaku i pravilu-recimo na nogostupu je zabranjeno i zaustavljanje i parkiranje.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
To ti je prometno redarstvo unutar komunalnog odjela.

Isto rade po ZSPC-u, znači ko da ti je policajac napisao kaznu-jednako je "ozbiljna"
Svojedobno sam, zbog parkiranja na nogostupu, bio u prilici promatrat kako mi pokušavaju podić kola na pauka (btw, ista je spiderman ekipa nedugo potom popušila koncesiju al to je već druga priča ).

A što se zabrane zaustavljanja i parkiranja na nogostupu tiče, ustavni je sud 29.09.2010. ukinuo neke članke iz odluke o komunalnom redu ZG, tako da komunalna milicija više nije ovlaštena dijeliti bonove od 300,00 kn zbog zaustavljanja i parkiranja na nogostupu, a još manje zvati spidermana radi uklanjanja vozila.

Razlog za ukidanje bila je činjenica da je isti prekršaj, odnosno kazna, predviđena u ZSPC-u, te kao takva ne ulazi u materiju komunalnog samoupravljanja.

Ukoliko na nogostupu pješacima nije ostavljeno dovoljno prostora (propisano u ZSPC-u), prometna ili temeljna milicija ovlaštena je dodijeliti bon od 300, kn i to je to. Bez kazne komunalne milicije i pauk ekipe. Ukoliko im je ostavljeno dovoljno prostora, zaustavljenje je legalno a i parkiranje ukoliko je označeno signalizacijom.

Naravno, ustavni je sud, umjesto ukidanja, iste članke mogao poništiti. Ukidanjem je mogućnost izmjene prijašnjih pravomoćnih presuda ostavljena samo onima koji su podnijeli prijedlog za poništavanje/ukidanje ustavnom sudu dok bi poništavanjem ta mogućnost bila na rasplaganju svima.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Haha, danas sam dobio preporucenu postu od zagrebackog Gradskog ureda za drkanje kurca i gubljenje vremena o tome kako sam nepropisno parkirao (pazi, parkirao! ) na Trgu zrtava Zeljka Rohatinskog (aka Trg Burze, jelte).

Em sto nisam "parkirao" (jer imam parkirnu kartu za crvenu zonu pa se nemam potrebe parkirati nasred ceste), em sto sam bio na sva cetri, em sto sam bio u vozilu, em sto sam zvao sluzbu pomoci na cesti jer mi je auto krepao u tom trenu (za sto imam dokaz), em sto je ta ista sluzba dosla u roku od 10ak minuta i rjesila mi problem.

Cuo sam vec od nekoliko ljudi kako su finu praksu slozili s time da naplacuju 300kn od napacenog naroda, ali ono sto me muci je sto ne vidim gdje i kome trebam poslati dopis da ih sve teram u 3 lepe, jer su uredno poslali obrazac za dostavu podataka *i racun*, ali ne i to da ce se teretiti sam vozac nakon sto se taj obrazac podnese.

Naravno, broj koji su dali za kontakt informacije je vise zauzet nego tjelesni otvori Tere Patric u zizi sezone snimanja DP 4some uspjesnica, tako da tu gore navedenu hvale vrijednu informaciju ne mogu saznati brzo i ucinkovito.
Odluka o komunalnom redu u ZG, koja, među ostalim, definira ovlasti komunalne milicije.

Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Ako nisi već riješio situaciju, mogao bi pokušati pronaći (poželjno s nekim drugarom pravnikom/advokatom) neku formalnu, proceduralnu ili bilo kakvu drugu nepravilnost (moguće kolizije sa ZSPC-om, prekoračenja ovlasti, eventualne nenadležnosti jer je isto regulirano ZSPC-om što je bila osnova za odluku ustavnog suda ili nešto slično) te na taj način pokušati osporiti poklon-bon koji su ti ostavili.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 15:09   #1085
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo ovako- prešao sam preko pješačkog kad je bilo crveno. Pogledao sam ljevo, desno, nigdje nikog, neprometna zebra- skoro nikad auti ne idu, doslovce 2 moja koraka, još kasnio na ispit. Dobio obvezni prekršajni nalog- kazna 300 kn+ 100 kn troškova. Policajac mi je rekao da mogu u roku 8 dana podnijet- zamolbu za upozorenje, ili opomenu-tako nešto. Pitao sam- jer treba nekakav formular, ili neka pravila što moram napisati- kao da nema- da to samo na a4 papiru da napišem.

Pa me zanima kako se točno to zove- Zahtjev za upozorenje, zamolba za opomenu?
Naime nikad kažnjavan, nikad prekršaj počinio, baš ništa. Trebao bi materijano stanje spomenuti. Redovan student, nijedan roditelj ne radi, sestra student također- redovan. Dal neke papire il brojeve kao dokaze moram podnijet- da sam student- oib, jmbg od roditelja i sl. Neki dokaz da su nezaposleni?

Što još moram spomenit? Dal trebam spominjat događaj, opravdavat se da sam kasnio i sl. Kojim redosljedom, ima li neka forma...

Dali pri tom treba i taj nalog predat, koje brojeve iz naloga moram navesti u zamolbi- jedino mi ima smisla- u gornjem desnom čošku- kocka- serijski broj
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 15:27   #1086
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Evo ovako- prešao sam preko pješačkog kad je bilo crveno. Pogledao sam ljevo, desno, nigdje nikog, neprometna zebra- skoro nikad auti ne idu, doslovce 2 moja koraka, još kasnio na ispit. Dobio obvezni prekršajni nalog- kazna 300 kn+ 100 kn troškova. Policajac mi je rekao da mogu u roku 8 dana podnijet- zamolbu za upozorenje, ili opomenu-tako nešto. Pitao sam- jer treba nekakav formular, ili neka pravila što moram napisati- kao da nema- da to samo na a4 papiru da napišem.

Pa me zanima kako se točno to zove- Zahtjev za upozorenje, zamolba za opomenu?
Naime nikad kažnjavan, nikad prekršaj počinio, baš ništa. Trebao bi materijano stanje spomenuti. Redovan student, nijedan roditelj ne radi, sestra student također- redovan. Dal neke papire il brojeve kao dokaze moram podnijet- da sam student- oib, jmbg od roditelja i sl. Neki dokaz da su nezaposleni?

Što još moram spomenit? Dal trebam spominjat događaj, opravdavat se da sam kasnio i sl. Kojim redosljedom, ima li neka forma...

Dali pri tom treba i taj nalog predat, koje brojeve iz naloga moram navesti u zamolbi- jedino mi ima smisla- u gornjem desnom čošku- kocka- serijski broj
Jel to bilo u Osijeku tamo kod ETF-a, onaj mali prijelaz preko jednosmjerne ulice? Frend je isto tako dobio 300kn kazne, žalio se, i na kraju mu sutkinja povisila kaznu na ~500kn
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 15:41   #1087
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Jel to bilo u Osijeku tamo kod ETF-a, onaj mali prijelaz preko jednosmjerne ulice? Frend je isto tako dobio 300kn kazne, žalio se, i na kraju mu sutkinja povisila kaznu na ~500kn
LOL povisila mu. Možda je i prije imao prometne prekršaje...
Osijek, vukovarska, pored stuca malo gore (1, 2 semafora od tenka, neznam sad točno, imaju 2 taka jadna prijelaza) Često hvataju tamo, čuo sam i vidio za dosta slučajeva. Ma u 99% slučajeva stanem, jer znam i vidim da hvataju. Sada bio kasnio, i još dobro pogledo- ljevo- desno- obje strane ulice, i gore na stazi da vidim dal ih ima tamo, i pređem sa nekom ženskom. I oni, valjda sa ceste, od nikud na prilaz stanu i eto ti...Koje su to fore...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.09.2012. u 16:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 16:29   #1088
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Pero Perić
Zagreb 20.rujan 2012
Uzdužna graba 3
12345 Pošta



MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA
POLICIJSKA UPRAVA cc
xx POSTAJA PROMETNE POLICIJE xx




Protiv prekršajnog naloga, broj:511-55-55/5-OP-55101/2055
u zadanom zakonskom roku podnosim



PRIGOVOR


Gore navedenim prekršajnim nalogom ja Pero Perić rođena 01.04.1941. godine u Zanzibaru s mjestom prebivališta Uzddužna graba 3 proglašen sam krivim što sam dana 15.09.2012 godine osobno pješačeći na raskrižju Gornjogradska – donjegradska prelanzio gornjogradsku ulicu na označenom pješačkom prijelazu prošao navedenu ulicu za vrijeme dok je na semaforu bilo upaljeno crveno svjetlo i time počinio prekšaj iz člnanka 44. stavka 44. zakona o sigurnosti prometa na cestama za što mi je izrečena novčana kazna u iznosu od 300,00 Kuna koju sam dužan platiti u roku 8 dana.



OBJAŠNJENJE PRIGOVORA:
Zbog nezavidne financijske situacije te jako ograničenih financijskih sredstava primoran sam podnijeti prigovor u vidu zamolbe za oslobođenjem od ovog financijskog tereta. Napominjem da sam maloljetan, da se školujem i ovisim o financijskim sredstvima svojih roditelja koji su nezaposleni i također u nezavidnoj finsncijskoj situaciji te osim mene skrbe se za dedu//baku/brata/sestru. Svaki izdatak u ovom teškom vremenu im je praktički nezamisliv i doslovno oduzima osnovne stvari potrebne za egzistenciju.
Također Vas molim da uzmete u obzir moju dosadašnju nekažnjavanost te određenu kaznu umanjite, odnosno ukoliko je moguće zamijenite opomenom.




S poštovanjem:
Pero Perić


evo šalji pa možda pomogne
Ps niš ne piši da poričeš prekršaj ili se opravfdavaj - jednostavno nisi to smio napravit i gotovo...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 16:29   #1089
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
LOL povisila mu. Možda je i prije imao prometne prekršaje...
Osijek, vukovarska, pored stuca malo gore (1, 2 semafora od tenka, neznam sad točno, imaju 2 taka jadna prijelaza) Često hvataju tamo, čuo sam i vidio za dosta slučajeva. Ma u 99% slučajeva stanem, jer znam i vidim da hvataju. Sada bio kasnio, i još dobro pogledo- ljevo- desno- obje strane ulice, i gore na stazi da vidim dal ih ima tamo, i pređem sa nekom ženskom. I oni, valjda sa ceste, od nikud na prilaz stanu i eto ti...Koje su to fore...
Da da, upravo taj prijelaz .. Retardiran je, ali eto hvataju tamo.. Probaj napisat prigovor svakako
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 17:05   #1090
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nemogu pročitati broj prekršajnog naloga koji piše ispod policijske uprave. Dali mogu napisati serijski broj u desnom čošku- dakle serijski broj, te uručiti građaninu u kocki?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2012., 20:17   #1091
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Nemoj zaboravit vise puta napisat da si kriv i da se kajes, da ti je zao ko psu, sreca sta si uopce ziv ostao sta si napravio i sl.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 13:31   #1092
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
je, trebo si murjake zajebat, prosetat se jos 50 metara i onda preci cestu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 16:31   #1093
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da su ranije izletili, samo odmah nako prijelaza u u licu lijevo

Ugl. predao, neka ljubazna žena uzela, pogledala taj broj, broj-dva ni policajac na porti ni ona nije mogla pročitat, al kažu samo zadnji brojevi su bitni (XXXX/2012), nadopisala ih kemijskom u gornjem ljevom čošku, kao broj predmeta, ovjerila mi jednog, oni dva uzeli, pa će mi javit poštom. Ja sam za svaki slučaj naveo i onaj serijski broj iz drugog čoška

Čuo sam da su mnoge tamo uhvatili, jednog prijatelja, pa profesora s faxa, hvataju ko ludi. Danas na tom mjestu motorist motoriste zaustavlja. Baš se vidi da je državi voda do ušiju, pa treba love. Čujem da je po selima opća opsada, hvataju radi sveg živog
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 18:20   #1094
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
jup, mene prekjucer zaustavili samo da provjere dal imam prvu pomoc u autu i dal sva svijetla rade, na 200m od kuce
domis je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2012., 19:24   #1095
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
stislo, stislo. Moraju zaradit kvotu/plaću
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 08:51   #1096
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Eh, da murjak ima dodatak na plaću od naplaćenih kazni-ajmeeee kako bi reda bilo na cesti.
No nažalost nema. Kvote-nema, pa nemre cijeli dan se vozikati okolo i nakon 8 sati doći u postaju šefu i reći da nije vidio niti jedan prekršaj.

Kao što svi znamo, statistika je u tom poslu bitna i kak bi ispalo da na nekoj cesti ima puno prometnih nesreća, a nikad na toj cesti nitko nije kažnjen-to bi bio apsurd i onda policije nebi ni trebalo.

Dakle, policajac radi svoj posao, a na nama je da se držimo propisa, svi ih jako dobro znamo, al na ovim prostorima je "normalno" da se svjesno krše.

Možda zvuči bezobrazno, pametovajuće itd-al kad malo razmisliš, tak je.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 09:18   #1097
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eh, da murjak ima dodatak na plaću od naplaćenih kazni-ajmeeee kako bi reda bilo na cesti.
No nažalost nema. Kvote-nema, pa nemre cijeli dan se vozikati okolo i nakon 8 sati doći u postaju šefu i reći da nije vidio niti jedan prekršaj.

Kao što svi znamo, statistika je u tom poslu bitna i kak bi ispalo da na nekoj cesti ima puno prometnih nesreća, a nikad na toj cesti nitko nije kažnjen-to bi bio apsurd i onda policije nebi ni trebalo.

Dakle, policajac radi svoj posao, a na nama je da se držimo propisa, svi ih jako dobro znamo, al na ovim prostorima je "normalno" da se svjesno krše.

Možda zvuči bezobrazno, pametovajuće itd-al kad malo razmisliš, tak je.
Sve štima što si rekao, samo imamo tu 'par' problema u priči...
Kad lokalne baje koje rade u policiji ne budu ogledni primjer krkanizma i divljanja po cesti i vikanja ko mi šta može, kad se bude kažnjavalo i lokalne moćnike (pričam o više regija u kojima znam situaciju, da me se ne shvati da pričam samo za 'svoj šor'), kad se gospoda ministri, premijeri, predsjednici budu držali zakona i reda a ne vozili preko 2 trake 200km/h i brže (kad idu s pratnjom i voze se po sredini autoceste jer im se žuri na ručak, i sl nebuloze; znam to jer em sam često na ac, em mi frend vozi jednog takvog pametnjakovića iz vlade), kad presretači ne budu j.g. i kažnjavali domaće vozače koji se voze 160km/h na autocesti a pun autoput stranaca koji se voze 200-250km/h, kad ne bude situacija da si zaustavljen od strane policije i plaćaš kaznu jer si se vozio 71km/h u zoni 50km/h, odjednom pišti radar, brzina 101km/h, a gospodin u plavom uredno mahne u prolazu svom kolegi koji je u privatnom autu i van dužnosti, itd itd itd....
Kad se sav taj krkanluk riješi, možda bude i reda, jednog dana....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 09:20   #1098
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Eh, da murjak ima dodatak na plaću od naplaćenih kazni-ajmeeee kako bi reda bilo na cesti.
No nažalost nema.
Kakvih si ti gljiva jeo?
  Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 09:21   #1099