Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2006., 18:55   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
ATi kupuje XGi?

Izgleda da je ovo postao sport. Tko ce kupiti vise malih tajvanskih tvrtki (nV vs. ATi)

ATi kupuje XGI?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2006., 16:26   #2
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
E to je tako doslo velika riba jede malu ili ti onaj ko ima vecu kesu za odrisit...njegovo je! Nazalost to je nezanimljivo barem za nas kupce (puno monopola)...slucaj ULi i NVIDIA... prica se ponavlja! : baad :
G0RKI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2006., 00:08   #3
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
ATI Technologies Inc. Buys Shanghai-based XGI Technology Inc. Alliance Company
Acquisition Increases Company's Presence in Mainland China and Adds Further Research and Development Capability

TORONTO & SHANGHAI, China--(BUSINESS WIRE)--March 6, 2006-- ATI Technologies Inc. (NASDAQ:ATYT) (TSX:ATY) today announced the acquisition of Shanghai-based Macrosynergy, an XGI Technology alliance company, as well as related personnel working out of XGI Technology's Santa Clara, California location. With the acquisition ATI immediately increases its presence in Shanghai, China, considered to be the epicenter of China's burgeoning technology market. At the same time the company acquires the research and design expertise of an organization best known for its multimedia add-in boards for personal computers.

"This transaction brings ATI two important elements - presence in a country that is emerging as the next big technology market, and a team of engineers that are highly skilled in our key product areas," said Dave Orton, president & CEO, ATI Technologies Inc. "The XGI and Macrosynergy people bring additional breadth of knowledge and experience to an ATI team that is leading the graphics processor market."

The acquisition will see approximately 100 Shanghai-based employees join ATI. An additional cadre of XGI employees in Santa Clara will relocate to ATI's Santa Clara location.

Currently, demand for computer hardware in China is setting a pace to achieve a 5% CAGR over the next five year period with spending on IT hardware hitting $20.3 billion in 2006, surpassing $23 billion in 2009(1). With the country expected to urbanize a billion people by 2010, strong markets for handhelds and digital televisions are also projected through the next decade.

Shanghai, the country's largest shipping port and hub to China's mainland transportation routes, is ideally suited for commercial opportunities.
"From a worldwide perspective, China will continue to be the dominant manufacturing base as well as a major market for both computers and mobile handsets," said Oliver Xu, principal Shanghai-based analyst with Gartner Inc.'s Semiconductor Group. "Therefore the acquisition is important for ATI's further success in China and will enhance the company's performance in the global market."
http://ir.ati.com/phoenix.zhtml?c=10...595&highlight=
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 01:40   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Znaci glasine su bile istinite
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 09:51   #5
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Pa tko danas kupuje nekaj drugo osim atija ili nvidie? Ovime ne mislim na profesionalce koji kupuju matroxa i sl. To je zanemariv broj u odnosu na ostatak. Tak je to kod globalizacije.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 10:50   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bran
Pa tko danas kupuje nekaj drugo osim atija ili nvidie? Ovime ne mislim na profesionalce koji kupuju matroxa i sl. To je zanemariv broj u odnosu na ostatak. Tak je to kod globalizacije.
Da ne ulazim u postotke, no uzmi o ubzir da "jako puno" ATC-a, bolnica (odnosno medicinskih uredjaja u istima), razno raznik interaktivnih kioska, PID-ova i ostalih ljepota za koje ni ne sanjas da imaju ista nalik na ono sto bi mogao ubaciti u PC imaju bas taj Matrox, recimo. S druge strane, jedan 3DLabs ima svoje graficke procesore u raznim spijunskim letjelicama, a koristi se u mnogim drugim primjenama koje ko$taju previse da bi si dozvolili nekakav ATI ili nVidiu. Imas krivu percepciju, kao i mnogi. PC je zanemariva platforma, a ne ono izvan nje. Mnogi nisu ni svjesni da je cijela iSeries serija, koja broji tek 20ak godina postojanja (2 godine manje nego PC, IIRC), _najprodavanije_ racunalo na svijetu, iskljucis li PC. Mislim da ti je sasvim jasno kako ova jedna usporedba govori jako, jako puno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 11:02   #7
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Znaci odose i oni,barem ih je Ati pripojio mozda izvuku kakve koristi.
XGI je proizvodio dost neozbiljne GPU-e bez planova za nesto novo i njih su kupovali samo tzv "entuzijasti" koji nisu htjeli ni Ati ni nvidiu i nije im bio vazan previse score itd.Matrox je postao prica za sebe i usmjerili su se na profi segment trzista iako i sami sebi ne mogu priznati da su "zajebali" dobar dio trzista koji su imali i nijedan profi segment im nece omoguciti staru slavu.
Jedino jos ostaje S3 koji je dio VIA-e danas i imaju dost kapitala da opstanu na trzistu i da pokusavaju,pa ostaju alternativa ali opet oni su slabo zastupljeni na podrucju Europe.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 11:08   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor celduce
XGI je proizvodio dost neozbiljne GPU-e bez planova za nesto novo i njih su kupovali samo tzv "entuzijasti" koji nisu htjeli ni Ati ni nvidiu i nije im bio vazan previse score itd.
Koliko sam primjetio, taj XGI (ako govorimo o istome, a to su oni neki Volare i slicni chipovi) se poceo dobrano uvlaciti u serversko trziste zamijenjujuci Rage i Radeone 7k. Zanimljivo...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 11:21   #9
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Bubba
Da ne ulazim u postotke, no uzmi o ubzir da "jako puno" ATC-a, bolnica (odnosno medicinskih uredjaja u istima), razno raznik interaktivnih kioska, PID-ova i ostalih ljepota za koje ni ne sanjas da imaju ista nalik na ono sto bi mogao ubaciti u PC imaju bas taj Matrox, recimo. S druge strane, jedan 3DLabs ima svoje graficke procesore u raznim spijunskim letjelicama, a koristi se u mnogim drugim primjenama koje ko$taju previse da bi si dozvolili nekakav ATI ili nVidiu. Imas krivu percepciju, kao i mnogi. PC je zanemariva platforma, a ne ono izvan nje. Mnogi nisu ni svjesni da je cijela iSeries serija, koja broji tek 20ak godina postojanja (2 godine manje nego PC, IIRC), _najprodavanije_ racunalo na svijetu, iskljucis li PC. Mislim da ti je sasvim jasno kako ova jedna usporedba govori jako, jako puno.
Hvala da si mi pojasnio neke stvari. Za to nisam znao,tj. nisam pridavao veliku pažnju, a vjerujem da i dosta ljudi koji su imali isto mišljenje kao ja.
Negdje sam pročitao da Intel prodaje 50% grafičkih u cijelom svijetu.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 11:35   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa prodaje u sklopu chipseta što ide u uredske konfe, a kad uzmemo u obzir koliko u svijetu ima takvih kompova, to i nije velika brojka...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2006., 14:58   #11
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor Bubba
Koliko sam primjetio, taj XGI (ako govorimo o istome, a to su oni neki Volare i slicni chipovi) se poceo dobrano uvlaciti u serversko trziste zamijenjujuci Rage i Radeone 7k. Zanimljivo...
Istina,njihov XGI Volari Z7 je bio za serversko trziste,Dell & Tyan su ugradjivali isti model.Mozda su zato i zasmetali Ati-ju jer su poceli sklapat ugovore sa raznim proizvodjacima serverskih ploca.
Uspjeli su zauzeti oko 1% svjetskog trzista.

Oni su mislim bili divizija starog SiSovog pogona koji je pravio Xabre i kupljenog Tridenta koji nije uspio napraviti neki boom sa svojim pokusajima ozivljavanja Blade3D-a u neki BladeXP4.

Eto i tako odose skoro svi Cirrus Logic,3dfx,Trident,PowerVR,XGI,Rendition itd,neki jos postoje ali se bave necim drugim.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 16:40   #12
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
A cuj... XGI je ATi-ju zanimljiv zbog trzista koje je imao, zbog ljudi koji tamo rade, a zasigurno su im zanimljive i mnoge tehnologije koje je XGI imao implementirane u svoje chipove. Ti chipovi mozda nisu bili najbrzi u 3D-u, ali su bili i vise nego konkuretni ATi-jevim i nVidijinim rijesenjima kad je u pitanju HTPC, mala potrosnja energije, malo zagrijavanje i kvaliteta prikaza video materijala. To mozda prosjecnom covjeku na ovom forumu nije toliko bitno, ali ATi-ju sigurno je.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 21:31   #13
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba
Da ne ulazim u postotke, no uzmi o ubzir da "jako puno" ATC-a, bolnica (odnosno medicinskih uredjaja u istima), razno raznik interaktivnih kioska, PID-ova i ostalih ljepota za koje ni ne sanjas da imaju ista nalik na ono sto bi mogao ubaciti u PC imaju bas taj Matrox, recimo. S druge strane, jedan 3DLabs ima svoje graficke procesore u raznim spijunskim letjelicama, a koristi se u mnogim drugim primjenama koje ko$taju previse da bi si dozvolili nekakav ATI ili nVidiu. Imas krivu percepciju, kao i mnogi. PC je zanemariva platforma, a ne ono izvan nje. Mnogi nisu ni svjesni da je cijela iSeries serija, koja broji tek 20ak godina postojanja (2 godine manje nego PC, IIRC), _najprodavanije_ racunalo na svijetu, iskljucis li PC. Mislim da ti je sasvim jasno kako ova jedna usporedba govori jako, jako puno.

A tek Evans and Sutherland, najjače ime na području ozbiljnih simulacija, vojnih simulatora, rendering polja (za Gospodara Prstenova, npr) koji ugrađuju "neozbiljni" ATI

Pogledajte samo čudovišta na dnu stranice

http://www.pctuning.cz/index.php?opt...5560&Itemid=44

Znači, ATI Rage MAXX nije mrtav, samo je preselio u neke druge sfere : cheers2
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2006., 23:48   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator
A tek Evans and Sutherland, najjače ime na području ozbiljnih simulacija, vojnih simulatora, rendering polja (za Gospodara Prstenova, npr) koji ugrađuju "neozbiljni" ATI
Ugradjuje ga i SGI u svoje Prism vizualizacijske workstatione. Ugradjuje i Itanium, pa to dovoljno govori o svemu. Tvoj komentar da ugradjuju ATI u renreding polja... Well, buduci da si mi namignuo biti cu ugodan i samo ti vratiti namig ; ATI u rendering polju/farki ima utjecaj na konacne performanse renderiranja isto kao i Niko Kranjcar na igru hrvatske reprezentacije. Ako su losi drajveri, stvar ce ispasti jos gore...

Citiraj:
Pogledajte samo čudovišta na dnu stranice

http://www.pctuning.cz/index.php?opt...5560&Itemid=44

Znači, ATI Rage MAXX nije mrtav, samo je preselio u neke druge sfere : cheers2
Quantum3D je krajem 2000. izdao AAlchemy TX 8464 karticu s 16 VSA-100 chipova i gigabajtom RAM-a. Dakle, to je bilo pocetkom 2001. (zanemarimo vremensku paradoksalnost koja je tu usporedbi radi), kada su zadnji Thunderbirdovi izlazili a prvi Willamettei se poceli pojavljivati. Netko tko je vise pratio nVidia/ATI trziste ce ti reci glavne pulene tada, koji su, ako me pamcenje sluzi, imali uvrh glave 64MB RAM-a. Takve kartice, u praksi, ne sluze nicemu. Preglomazne su pa srcu struje da boli glava, ispdaju iz svih standardnih specifikacija pa zahtijevaju posebna kucista i hladjenja a svakim danom izlaze sposobniji akceleratori. Sve da ES i koristi ATI, to i nema puno veze s ozbiljnom primjenom simulacija, jer ukljucuje PC, sto je neozbiljno po definiciji.

Naravno, moji naoko ekstremisticki stavovi nisu takvi kakvima se cine na prvi pogled, nego se samo osvrcu na cesto glorificiranje PC-a kao IT grala. Da, i veliki koriste PC, nVidiu, ATI, M$ i slicno, ali ono na cemu tuku lovu PC-a, ATIja, M$-a i nVidie nije vidlo...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 00:01   #15
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba
Ugradjuje ga i SGI u svoje Prism vizualizacijske workstatione. Ugradjuje i Itanium, pa to dovoljno govori o svemu. Tvoj komentar da ugradjuju ATI u renreding polja... Well, buduci da si mi namignuo biti cu ugodan i samo ti vratiti namig ; ATI u rendering polju/farki ima utjecaj na konacne performanse renderiranja isto kao i Niko Kranjcar na igru hrvatske reprezentacije. Ako su losi drajveri, stvar ce ispasti jos gore...



Quantum3D je krajem 2000. izdao AAlchemy TX 8464 karticu s 16 VSA-100 chipova i gigabajtom RAM-a. Dakle, to je bilo pocetkom 2001. (zanemarimo vremensku paradoksalnost koja je tu usporedbi radi), kada su zadnji Thunderbirdovi izlazili a prvi Willamettei se poceli pojavljivati. Netko tko je vise pratio nVidia/ATI trziste ce ti reci glavne pulene tada, koji su, ako me pamcenje sluzi, imali uvrh glave 64MB RAM-a. Takve kartice, u praksi, ne sluze nicemu. Preglomazne su pa srcu struje da boli glava, ispdaju iz svih standardnih specifikacija pa zahtijevaju posebna kucista i hladjenja a svakim danom izlaze sposobniji akceleratori. Sve da ES i koristi ATI, to i nema puno veze s ozbiljnom primjenom simulacija, jer ukljucuje PC, sto je neozbiljno po definiciji.

Naravno, moji naoko ekstremisticki stavovi nisu takvi kakvima se cine na prvi pogled, nego se samo osvrcu na cesto glorificiranje PC-a kao IT grala. Da, i veliki koriste PC, nVidiu, ATI, M$ i slicno, ali ono na cemu tuku lovu PC-a, ATIja, M$-a i nVidie nije vidlo...

Daj nađi gdje sam ja spominjao da ATi utiče na performanse? : nono :

Kad bi samo to bilo bitno, gdje bi se matrox ugrađivao? nigdje

Gigabajt rama? 16 procesora? Ajmo radije na ATI-ja i 4gb video rama pogonjenih sa 64 grafička čipa

http://www.es.com/resources/rbds65k.pdf

To je prava zvijer

Probaj se malo o ATI-ju raspitati šire, a ne samo pratiti Tomica hardware

A ako govorimo o tehnološkim maksimumima ATI-jeve tehnologije (nitko još nije došao ni blizu), to se vidi iz ovog citata:

"X800 line of cards could support up to 256 cores operating together with each card capable of addressing 1GB of memory."

Nemam još nikakvih informacija za 1xxx seriju

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 08.03.2006. u 00:16.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 10:41   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator
Daj nađi gdje sam ja spominjao da ATi utiče na performanse? : nono :
A spomenuo si onda ATI u tim farmama tek reda radi?

Citiraj:
Kad bi samo to bilo bitno, gdje bi se matrox ugrađivao? nigdje
Pricas pizdarije.

Citiraj:
Gigabajt rama? 16 procesora? Ajmo radije na ATI-ja i 4gb video rama pogonjenih sa 64 grafička čipa
2000. godine? Nisam primjetio to tada, moram ti reci. Pogotovo ne na jednoj kartici. No, uvijek me mozes razuvjeriti...

Citiraj:
http://www.es.com/resources/rbds65k.pdf

To je prava zvijer
Znas li o cemu mi pricamo ovdje?

Hyperthreading? OS Windows? Kakva je to igracka? Hmm, da vidimo, kada si vec zapeo za ATI, koji je nebitan u cijeloj prici, mozes baciti oko na SGI-eve VAN-ove sa Prism sistemima od 256 Itaniuma i do 3TB RAM-a. Ili na Unisysove ClearPath masine koristene za vizualizaciju, cije me je specifikacije strah napisati. A onda su tu Sun i IBM koji za svoje potrebe koriste vlastite 3D akceleratore. U Crayu koji se koristi za klimatske modele takodjer nisam vidio ATI. Kada bolje razmislim, nema ih ni u NEC SX serijama a niti u Fujitsu VPP5000 masinama koje se koriste za meteoroloske modele. I tako u nedogled...

Kada si vec zapeo za taj ES, pogledaj malo povise kako izgledaju njihove ozbiljne masine. Jer ovo ostalo nije nikakava prevelika pamet nego cluster vulgaris sa malo jacim karticama i ATIjevim chipovima. E, pa kad pogledas njihove bolje, vidjet ces da se taj ATI ne spominje vise nigdje. Vjerojatno se i koristi, ali to nikome nije bitno, cak ni toliko da bi ga spomenu.

Citiraj:
Probaj se malo o ATI-ju raspitati šire, a ne samo pratiti Tomica hardware
Hvala, moje "znanje" u ATIju i slicnim drvosjeckim kompanijama je dovoljno da znam kako bi se trebale baviti onime sto najbolje znaju - playstationom.

Citiraj:
"X800 line of cards could support up to 256 cores operating together with each card capable of addressing 1GB of memory."
Zaista prekrasno, ali koga briga u ovom slucaju? Moj Wildcat 4k koji imam doma datira iz 1999. Formalno pravno, na sebi sadrzi 5 procesora koji su rasporedjeni na dvije kartice. Uz to, postoji mogucnost dodavanja 4 dodatna PCI geometrijska akceleratora koji ima, po prilici, jos najmanje 5 procesora po kartici. Dakle, u full konfiguraciji, taj Wildcat komplet 1999. raspolaze s ~25 grafickih procesora po jednom PC racunalu i vise od 100njak MB RAM-a. Ne znam zasto bi bilo cudno ovo sto si napomenuo, kada je samo godinu dana kasnije od ovoga 3DFX bio u stanju izvesti 32 VSA-100 chipova _po kartici_ (AFAIK, samo je ona 16 chipna Aalchemy kartica "izniknula"). 5-6 godina kasnije, ovo bi trebao biti logicni nastavak trenda porasta. Ne vjerujem da nVidia nije sposobna napraviti nesto slicno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 11:34   #17
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba
A spomenuo si onda ATI u tim farmama tek reda radi?
Spomenuo sam ga iz jednostavnog razloga jer si ga i ti spomenuo. Ako projekt (u ovom slučaju film) vrijedi par desetaka milijuna dolara, mislim da je za sve osim za tebe to ipak respektabilna lova

Citiraj:
Pricas pizdarije.
Jak ti je argument, tu zbilja mogu samo /worship

Citiraj:
2000. godine? Nisam primjetio to tada, moram ti reci. Pogotovo ne na jednoj kartici. No, uvijek me mozes razuvjeriti...
2000 su imali mogućnost do 16 procesora, s tim da je ES iskoristio samo 4

Citiraj:
Znas li o cemu mi pricamo ovdje?

Hyperthreading? OS Windows? Kakva je to igracka? Hmm, da vidimo, kada si vec zapeo za ATI, koji je nebitan u cijeloj prici, mozes baciti oko na SGI-eve VAN-ove sa Prism sistemima od 256 Itaniuma i do 3TB RAM-a. Ili na Unisysove ClearPath masine koristene za vizualizaciju, cije me je specifikacije strah napisati. A onda su tu Sun i IBM koji za svoje potrebe koriste vlastite 3D akceleratore. U Crayu koji se koristi za klimatske modele takodjer nisam vidio ATI. Kada bolje razmislim, nema ih ni u NEC SX serijama a niti u Fujitsu VPP5000 masinama koje se koriste za meteoroloske modele. I tako u nedogled...

Kada si vec zapeo za taj ES, pogledaj malo povise kako izgledaju njihove ozbiljne masine. Jer ovo ostalo nije nikakava prevelika pamet nego cluster vulgaris sa malo jacim karticama i ATIjevim chipovima. E, pa kad pogledas njihove bolje, vidjet ces da se taj ATI ne spominje vise nigdje. Vjerojatno se i koristi, ali to nikome nije bitno, cak ni toliko da bi ga spomenu.



Hvala, moje "znanje" u ATIju i slicnim drvosjeckim kompanijama je dovoljno da znam kako bi se trebale baviti onime sto najbolje znaju - playstationom.



Zaista prekrasno, ali koga briga u ovom slucaju? Moj Wildcat 4k koji imam doma datira iz 1999. Formalno pravno, na sebi sadrzi 5 procesora koji su rasporedjeni na dvije kartice. Uz to, postoji mogucnost dodavanja 4 dodatna PCI geometrijska akceleratora koji ima, po prilici, jos najmanje 5 procesora po kartici. Dakle, u full konfiguraciji, taj Wildcat komplet 1999. raspolaze s ~25 grafickih procesora po jednom PC racunalu i vise od 100njak MB RAM-a. Ne znam zasto bi bilo cudno ovo sto si napomenuo, kada je samo godinu dana kasnije od ovoga 3DFX bio u stanju izvesti 32 VSA-100 chipova _po kartici_ (AFAIK, samo je ona 16 chipna Aalchemy kartica "izniknula"). 5-6 godina kasnije, ovo bi trebao biti logicni nastavak trenda porasta. Ne vjerujem da nVidia nije sposobna napraviti nesto slicno.
Ne znam što ima loše u windowsima/i386 arhitekturi? Sve ima svoju primjenu, pa tako npr na intel/amd platformi radi 388 od 500 najjačih svjetskih računala, sa trendom porasta. Koliko znam, i najjači Cray koristi Opterone.

I ne znam čemu uopće spominjanje računala koje u krajnjoj liniji i ne trebaju grafičku karticu jer prvenstveno služe number crunchingu?
Činjenica je ipak da ATI ima svoje mjesto i koristi se u profi strojevima, a to što ti od toga praviš neku preuzvišenu mistiku, to ostavljam da ti sam sa sobom riješiš

Edit: samo da dodam, ne spominji mi Unisys kao ozbiljnu firmu, molit ću lijepo : bonker :
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 11:57   #18
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Dajte ljudi, sta se sada tu nadmudrujete.... svaka kompanija koja se ovdje spominje ima primarnu "granu" kojom se bavi, i jos brdo "grana" u koje tek ulazi ili u kojoj su tek na pocetku razvoja i konkuriraju mozda za najslabija rjesenja. Cinjenica je da se sve te firme (ukljucujuci i nV i ATi) bave oniim sto im najbolje ide i gdje su najkonkurentniji. A na nova trzista (ili kako sam prije napisao "grane" trzista) ulaze samo kada im analize unutar firme pokazuju da mogu bit konkuretni na tom polju i da ce im to na kraju donijeti profit (let's face it, it's all about money).

To sto su nV i ATi najeksponiraniji na ovom forumu je zato sto je ovo PC ekspert forum, pa normalno da se oni najvise spominju kad najvise forumasa ima iskustva i saznanja upravo o te dvije kompanije. A najbolji su i najeksponiraniji na PC trzistu zato jer najbolje mogu pratiti zahtjeve tog specificnog trzista. Jer imaju dovoljno kvalitetne drivere i dovoljno brz razvoj novih grafickih procesora (koje, let's face it, trziste danas samo trazi..doduse cini se sve manje su performanse u prvom planu, a sve cesce se spominje kvaliteta drivera, chipa, cijena...etc.)

It's all about money... a ne u tome tko je veci, bolji, ciji je veci etc.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 12:03   #19
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor domy_os
Pa prodaje u sklopu chipseta što ide u uredske konfe, a kad uzmemo u obzir koliko u svijetu ima takvih kompova, to i nije velika brojka...
Nigdje ne vidim smajlija. Čini mi se da je to velika brojka. Kad sam bio na praksi samo u jednoj, ne tako velikoj firmi smo, donijeli 12-tak gotovih Compaqovih kompjutora...
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2006., 12:12   #20
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Slazem se sa Branom... ja bi rekao da je to ogromna brojka. Recimo samo jedan primjer... valjda svi kompovi koje sam vidio u kancelarijama u INA Maziva Rijeka imaju integriranu Intelovu grafiku.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na