Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2023., 13:44   #4951
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Hvala za link. Bacio sam oko sad na svoju klimu i malo istrazio specifikacije da se probam kolko tolko informirati pa da podijelim.

Dakle, moja je M serija , a ovo je ekvivalent R serije. Cijene su, 396EUR i 531EUR, redom.

Ukratko specifikacije su:

M serija:
SCOP koeficijent: 4
Radne temperature: -15°C≤T≤50°C

R serija:
SCOP 4,6
Radne temperature: -25 °C ≤ T ≤ 24 °C grijanje, -15°C≤T≤50°C hladjenje

Grafove za SCOP i SEER ne vidim nigdje ali, iskreno, ne bi ni ocekivao da su tocni osim ako mjerenja ne bi radio netko nezavisan i neplacen od tih istih tvrtki. Dozivljavam te specke ozbiljno kao navedenu potrosnju automobila na plakatima. Onaj koji ima manje navedeno trosi manje ali sigurno ne toliko koliko pise

Poanta je. Klime su super ali treba paziti jer specifikacije su varljive. Ne mogu zamisliti da ova moja stvarno grije na -15, kamoli da joj je SCOP navedenih 4. Trebalo bi istraziti to malo detaljnije i naci stvarne grafove za SCOP I SEER za neke klime koje se prodaju na nasem trzistu.

Malo sam guglao EER i SEER pa evo i link kako se odredjuju jedan i drugi EER vs SEER. Za grijanje je vjerojatno vise manje isti princip.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2023., 16:17   #4952
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
@hash

Druže, Đaba ti sve speciffikacije, imaš vivaksa, a ispod vivaksa je jedino crna zemlja.
Zanemari izracune i zanemari sve proracune ovoga svijeta jer s tom klasom uređaja nema grijanja. Čim se temp približi +5c (cak sam i previse optimističan) uz visoku vlagu koja je tu najizraženija ... slijedi kapitulacija momentalna.
Kupi kvalitetne uređaje pa ćeš vidjeti da sve što si gore izjavio, je pogrešno.
Ne mora to biti top klasa, al i viša srednja klasa ce te fino ugrijati na minusima.

Jasno je kao dan da s padom temperature pada i cop, ali kod premijum klase, to što se kod tvoje klime dešava na +5 +10c, dešavati ce se tek na -5c -10c -15c.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 16.12.2023. u 16:32.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2023., 19:33   #4953
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Meni mitsubishi industrial fino grije, ali što se tiče neke donje temeperature nemam referencu pošto jedva kad poljubimo nulu tijekom dana ili u večernjim satia, možda pred jutro. I eventualno kada bura rastura, ali klimi taj real feel pretpostavljam ne igra neku ulogu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2023., 21:21   #4954
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Mogu potvrditi da sa lošijim klimama nema grijanja.
Kratkoročno sam trebao grijati jednu prostiju ovih dana sa Korel klimom, to je valjda u rangu Vivaxa i to je jednostavno preloše.
Preko ljeta hladi ko blesava, ali grijanje nula bodova.
Ne znam kako ovi bolji brendovi rade ali osobno bi mi to bila zadnja opcija za bilo kakvo grijanje.

Ono što meni najviše smeta je buka, stalno ju čuješ, pa je drugi problem što ti puše u glavu, kao treće što je meni radilo problem je što je klima zagrijavala samo gornji dio prostora, a po nogama hladno.
Jer logično, topli zrak ide gore, a sama klima je već gore i ne vrijedi otvorena klapna do kraja.
I kao zadnje, čim si ugasio klimu, odma je hladno, iste sekunde, znači mora stalno raditi.

Kažem, to su samo moja iskustva sa šrot klimom, ne daj bože nikad više da moram palit klimu za grijanje
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 10:45   #4955
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
I kao zadnje, čim si ugasio klimu, odma je hladno, iste sekunde, znači mora stalno raditi.
Poanta klime je da ju ne gasis - zato postoji inverter. Ona modulira i stalno drzi temperaturu koju si postavio, ili se barem trudi
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 12:29   #4956
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
@nepalac
A mislim ono ... Dal zimi gasiš radijatore, dal gasiš peć, dal gasiš bilo koji sistem grijanja zimi?
Dal imaš samo jedan radijator u kući/stanu ili su ugrađeni u svaku prostoriju?

Ugradi klimu u svaku sobu isto kao što ugrađuješ radijatore u svaku sobi, isto ko što provodiš podno u svaku sobu pa ćeš vidjeti da ćeš se ugrijati, da neće biti bučna jer neće biti pod opterećenjem zbog podkapacitiranosti.

90% ljudi ugradi jednu klimu i od nje očekuju čuda. Takva očekivanja ne može ispuniti niti najbolji premijum model, a kamo li jedan skromni vivax
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 12:56   #4957
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
90% ljudi ugradi jednu klimu i od nje očekuju čuda.
Realno ne očekujem od klime da me uopće grije niti bi ikad išao na soluciju grijanja preko klime, ugradio sam ju da me hladi, a kako sam napisao trebala mi je samo privremeno par tjedana grijati jednu prostoriju od 16m2, i tih par tjedana sam se smrzavao dok je ona radila.
Naravno da tu sad igra ulogu 100 faktora pa će nekom i odgovarati.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 16:56   #4958
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
90% ljudi ugradi jednu klimu i od nje očekuju čuda. Takva očekivanja ne može ispuniti niti najbolji premijum model, a kamo li jedan skromni vivax
Cek sad, pa nije kupljen Vivax za grijanje stana Grijem se na toplanu, prijavljujem realno iskustvo iz prve ruke cisto u duhu pitanja kolege kako ce prezimiti i zagrijati prostor.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 19:07   #4959
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Konrektno imam Daikina vec drugu godinu u radioni, radiona mi je izolirana s 10cm grafitnog stiropora. Primarno mi stoji gdje su mi folije i kompjuter soba je cca 13m2 vrata od 1m sirine i idu druge dvije sobe od 13 + 5m2. Meni klima radi 24/7 s tim da ju držim na 21-22C kad krenem raditi ujutro, ako se krečem po radioni bude mi i vruće u suprotnom ako sjedim i radim mi za noge zna biti hladno, ali jbg kuća leži na 50cm zemlje + beton i pločice. Sve dok nema utjecaja vanjske vlage na klimu ja prezadovoljan, kad je vani veliki postotak vlage onda ide dosta često u defrost pa mi zna peglat živce, ali mi bolje radi čim je vani hladnije (minusi) dolsovno čuješ cijeli dan jednak način rada. Potrošnja mi se kreče od 12-18 kwh za cijeli dan. (ispod -5C ide 35% potrošnja gore).


Ako mjerim temepraturu po čoškovima kuće najhladniji dio bude 13C on je ajmo reći najudaljeniji (11m ima do njega) i taj dio kuće još nema fasadu zbog objekata koji su naslonjeni, sve drugo gdje je izolirano zid ispod 17-19C nije. Još napomena gornju deku još nisam izolirao s tim da bi u tom dijelu sigurno dobio bar još 15%. Suma sumarum po meni za jednu klimu mogu reči samo "sjedi 5". Iskreno razina buke koju stvara je stvarno minimalna. Ubo sam ju za jako male pare dok su još kune bile s 5 god garancije za 6200kn, i montaza je bila 1200kn dok sad vidim da neki traže i po 200-250€.

https://www.ri-klima.hr/hr/klimatiza...-5,0-kw-detail
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 19:26   #4960
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
zaboravio sam se pohvaliti da smo moj specijalac za interijere na gleteru i ja na miješalici odradili mikrocement na otoku i zidu u kuhinji

https://youtube.com/shorts/E0Y2Gx1zNrg

(ne znam embedat YT short)

__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 20:19   #4961
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Bolje imati vještine na mješalici nego vještinu embedanja yt videa
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 10:43   #4962
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
embedalo se samo

Mikrocement daje puno zadovoljstva u mijesanju, izgleda kao krema za kolace, a jednom mom prijatelju i mirise na kolace. Gleter je vec ozbiljna igra


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 12:15   #4963
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 191
Da se ubacim u temu, sto kažete na Terma klime od 3.5kw za grijanje radione cca 17m2?
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 13:04   #4964
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Mikrocement daje puno zadovoljstva u mijesanju, izgleda kao krema za kolace, a jednom mom prijatelju i mirise na kolace.
Je li kušao, kakav je?
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 13:38   #4965
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Samo da ne pretjera jer, kao i sve slatko, zatvara
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 14:57   #4966
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar