Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2009., 11:58   #1
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
takeMS 3GB kit PC3-10667U

Dosta manjkav članak.

Overclockiranju memorije za Core i7 pristupio si kao da je riječ o overclockiranju na starijim platformama. Nigdje ne spominješ napon memorijskog kontrolera koji je u cijeloj priči izuzetno bitan.

Da si povećavao napon kontrolera s defaultnih 1,35V, vrlo je vjerojatno da bi dobio mnogo bolje rezultate. Jako dobar primjer ove problematike su taktovi Core i7 DDR3 memorije s XMP postavkama, npr. Kingston HiperX 1.866 MHz. Spomenuta memorija ne radi na tvornički garantiranom OC taktu ako QPI/uncore napon (memorijski kontroler) nije podignut na 1,5V.

Jasno mi je ako nisi želio dizati uncore napon od straha da ti procesor ne izdahne, no to nije razlog da se ne izloži cijela problematika overclockiranja memorije na Core i7 sustavima.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 13:34   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nisam napominjao jer nisam mislio da je to potrebno. Nije bilo straha oko napona bilo VTT-a, (QPi/CPU) PLL-a ili bilo čega drugog. Dobivao je on i 1.6v VTT-a za OC kad je trebalo, naravno, tako da, ta volataža kao faktor nije bila u pitanju. I to me nije kočilo. Radio sam i raznorazne kombinacije sa množiteljima, ali ništa. Radim sa OC-om i7 procesora i DDR3 memorije već neko vrijeme i nije baš da bi mi ovakve stvari promakle samo tako

A kako rekoh, probao sam ovu memoriju i na 775 platformi čisto da izoliram te stvari koje si ti naveo, no kako sam i napisao, rezultati nisu bilo ništa bolji, i dalje ostaje činjenica da je memorija jednostavno loša.


P.S. Problematiku overclockinga i7 procesora i memorije na toj platformi nisam niti mislio obraditi u ovom članku.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2009., 14:56   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ok, hvala na pojašnjenju. Memorija dakle doista sucka.

Ipak, mislim da si u članku trebao istaknuti kako su modificirane vrijednosti ostalih bitnih napona. Ovako će većina poput mene pomisliti da si dizao samo vmem.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 16:09   #4
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ok, budem dodao još par redova s pojašnjenjem ostalih podešavanih napona/opcija, nije problem.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 21:25   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Super, mislim da će tako članak biti mnogo jasniji.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na