Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2019., 20:54   #31
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa je logičnije je... Čak se i čip zove TU116...


http://forum.pcekspert.com/showthrea...68#post3280168
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 20:55   #32
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Malo ot, ali.. ne kuzim kako nakon 1060 i 2060(rtx), sad imamo 1660? Nije li logičnije da se nastavi 1160, 1260...??
Odabrali su taj 16XX zato što je tehnologija kao na pola puta između 10XX i 20XX. Tako nešto blesavo. U biti, nije 1160 jer je predobra da bude 1160.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:20   #33
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Aaa, kako glupo haha. Ovima iz marketinga je dosadno valjd.
Sry nisam pratio rtx temu. NIsam ni ovu recenziju pogledo . Idem sad na brzaka proletit.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:21   #34
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To što im je dosadno nije izgovor što su glupi


Vjerujem da se radi o nekoj novoj, mladoj, nadobudnoj ekipi u marketingu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:28   #35
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Tipično, česta pojava u marketingu.

Krešo nije čujniji nego glasniji, ne?

''Gigabyte je s ovom karticom napravio malo agresivniji profil s ventilatorima pa se oni zavrte do 1.700 okretaja kao i kod 2070, te su malo čujniji s izmjerenih 50 dB.''

Moj doprinos za pce .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:37   #36
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Vjerujem da je "čujniji" politički korektniji izraz
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:38   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To što im je dosadno nije izgovor što su glupi


Vjerujem da se radi o nekoj novoj, mladoj, nadobudnoj ekipi u marketingu
očito je ekipa iz "naopake" kaufland kampanje dobila prilike okušati se na svjetskoj razini
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 14:39   #38
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Nadopunjeni 19x12 grafovi s RX590 rezultatima.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 10:30   #39
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Najdraže mi je kad lik pokušava kategorizirat komad HW-a tako da ih uspoređuje s kupovnom moći/plaćama u HR.

Doslovno si omašio ceo fudbal, jer ako ces tako gledat, onda je u HR "mainstream racunalo" ono koje košta 3 tisuce kuna, jer kako ce zena u konzuma na kasi imat para za bolje. Mainstream auto je Yugo od babe koja ga je ostavila unuku da ga vozi po polju, a mainstream mobitel Nokia 3310.

Zivija mi!
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 11:03   #40
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Al ste se primili toga kao pijani plota
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 11:15   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Imam osjećaj da više nije bitna ni tehnika ni performanse bilo GPU, CPU ili čega već, već da je bitno svoje nezadovoljstvo političkom situacijom i općim stanjem u društvu ispoljavati na IT forumu. Nitko ni Muuu ni Beee o tome koliko je kartica dobra za 1080P ili 1440P, samo trabunjanje da bi se vlastite frustracije ispucale na neistomišljenicima na forumu.

Dajte shvatite da je nekome 3000 kn puno, a nekome mjesečni pocket money kojeg može skenjat kad mu se prohtije. Pustite prosjek i te svakodnevne pizdarije. Za to fala bogu imate sekcije komentara na svakom portalu i na FHRu. Nemojte gljivit još i ovdje o tome.

Svi smo svjesni situacije u kojoj nam je država, ne treba se to ponavljati iz dana u dan. Možda treba, ali ne ovdje.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 14:29   #42
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Imam jedan prijedlog, ukoliko postoji volja i mogućnost PcE ekipe.


Ukoliko imate vremena i volje, spreman sam ustupiti svoju Sapphire R9 Fury TRI-X na tjedan-dva, ukoliko želite popuniti malo te vaše grafove na testovima Sigurno bi povećalo privlačnost vaših članaka za širu publiku, Fury se rijetko viđa u usporedbama
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 16:22   #43
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
meh fury je 2015 godiste + vrlo nezastupljena kartica, nece nesto privuci citatelja
  Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 18:38   #44
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
meh fury je 2015 godiste + vrlo nezastupljena kartica, nece nesto privuci citatelja
Pa moze netko dati npr. i GTX980Ti ili GTX1070. Ljepse je kad se ima vise generacija za usporedbu. Ne kupuju svi novu grafu svake godine, cesto ih mijenjaju i nakon 3-4 godine.

U tim testovima na PcE mi ponekad grafovi u novijim igrama djeluju šturo jer bude usporedba 2-3 grafe... tako je ponekad tesko dokučiti kakva je nova grafa u odnosu na neku stariju.

Ako je problem dostupnost grafičkih, evo nudim pomoć. Pa neka tako još par forumaša napravi i imamo bolju bazu rezultata

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 06.03.2019. u 18:43.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 06:59   #45
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
U tim testovima na PcE mi ponekad grafovi u novijim igrama djeluju šturo jer bude usporedba 2-3 grafe... tako je ponekad tesko dokučiti kakva je nova grafa u odnosu na neku stariju.
Nije problem u broju grafickih uopce, niti najmanje... pogledaj malo starije testove i imas brdo grafickih raznih ali problem je u cestoj promjeni testova.
Prodje godina ili dvije i polako se promjeni vecina testova i onda naravno da autor recenzije nema sta "prenjeti" u novi test.

I kod procesora je to vidljivo ali ima testova koji su konstantni, primjerice na TrueCrypt ces naci gomilu procesora, wPrime
isto... x.264 je bio malo 4.0 pa malo 5.0 pa je nestao i dosao Handbrake koji eto, zahvatio Ryzen i pokoji Intel proc.

Valjalo bi imati bazu obveznih testova koji bi se vrtili bar 3 do 5 godina + novi kako koji se ukaze kao popularan
tako da bi se zahvatilo jednostavno vise generacija starijih grafickih koje su jos popularne i aktivne zajedno s onim novima.

Dakle praviti "smjenu" testova puno rjedje.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 11:43   #46
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije problem u broju grafickih uopce, niti najmanje... pogledaj malo starije testove i imas brdo grafickih raznih ali problem je u cestoj promjeni testova.
Prodje godina ili dvije i polako se promjeni vecina testova i onda naravno da autor recenzije nema sta "prenjeti" u novi test.

I kod procesora je to vidljivo ali ima testova koji su konstantni, primjerice na TrueCrypt ces naci gomilu procesora, wPrime
isto... x.264 je bio malo 4.0 pa malo 5.0 pa je nestao i dosao Handbrake koji eto, zahvatio Ryzen i pokoji Intel proc.

Valjalo bi imati bazu obveznih testova koji bi se vrtili bar 3 do 5 godina + novi kako koji se ukaze kao popularan
tako da bi se zahvatilo jednostavno vise generacija starijih grafickih koje su jos popularne i aktivne zajedno s onim novima.

Dakle praviti "smjenu" testova puno rjedje.

Naravno, slažem se sa svime izrečenim. Problem može predstavljati i promjena bazne konfiguracije jer onda stari testovi više nemaju značaj.


Zato sam i rekao da nudim svoju grafu, da je mogu istestirat u novijim testovima. Ili na novom test rig-u, ukoliko je to problem. Ovo prvo je možda i zanimljiviji slučaj jer se često za starije grafe teže nađu performanse u novijim testovima/naslovima.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 12:57   #47
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Zadnje dvije godine su vrlo specifičan slučaj po pitanju raznolikosti grafičkih kartica u grafovima jer su zbog mininga dolazile na kapaljku. GTX1070 sam zadnji put u rukama držao u ljeto 2017.

Fury je malo prespora i prestara za tu usporedbu, ali ako netko ima GTX1070 rado ću provrtit sve ove bencheve s njom da imamo potpuniju sliku u usporedbi s GTX 1660 Ti.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 13:13   #48
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Zadnje dvije godine su vrlo specifičan slučaj po pitanju raznolikosti grafičkih kartica u grafovima jer su zbog mininga dolazile na kapaljku. GTX1070 sam zadnji put u rukama držao u ljeto 2017.

Fury je malo prespora i prestara za tu usporedbu, ali ako netko ima GTX1070 rado ću provrtit sve ove bencheve s njom da imamo potpuniju sliku u usporedbi s GTX 1660 Ti.
Pa iskreno ne vidim potrebu za time. Na netu ima milijon testova i na svima se jasno vidi da su 1660Ti i 1070 vrlo blizu u većini naslova. S tim da nitko normalan neće danas kupiti 1070 pokraj 1660ti jer je razlika 1000kn u našim dućanima. Novu, jasno.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 14:30   #49
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Pa iskreno ne vidim potrebu za time. Na netu ima milijon testova i na svima se jasno vidi da su 1660Ti i 1070 vrlo blizu u većini naslova. S tim da nitko normalan neće danas kupiti 1070 pokraj 1660ti jer je razlika 1000kn u našim dućanima. Novu, jasno.

Tom logikom neka nikakve potrebe ni za testom GTX1660Ti. Jer ih ima hrpa po netu i iz njih se sve jasno vidi
JC Denton je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na