Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2014., 18:35   #271
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Može li mi netko napisati jedan razlog za kupovinu AIO vodenog pored vrhunskog zračnog hladnjaka - osim za pohvaliti se frendovima/curi/kolegama da imaš vodeno hlađenje računala. Mislio sam da je to malo bolje riješeno, ali loši ventilatori (?) je smiješno sa obzirom na cijenu.

Prije par godina znam da je bilo čak možda i opravdanih razloga za brigu kako će matična izdržati skoro pa 1KG grdosije, ali kada vidiš današnji backplate što dolazi sa dobrim hladnjacima, kada sam montirao Noctua-u nisam vjerovao kako je stvar dobro riješena.

Noctua NH-D15 je 3°C lošija od H105 - 1°C bolja od H110, a puno tiša - TechPowerUp.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 18:58   #272
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Ja se isto slažem sa većinom što si rekao, ali radeći na kompovima razlozi su ti što je otežan bilo kakav naknadni rad na računalu kao što su 8pin konektor, 3pin za ventove, memorija, proc...., ovise i o kućištu neke stvari, dok je kod vodenog sve otvoreno pa je bilo kakva intervencija puno lakša, tu je naravno stvar i ukusa, vizualnog izgleda, svatko ima svoje.
Ja npr. preferiram zračne/toplovodne hladnjake isto u tom segmentu i odusto sam od H100i (zasvrbilo me ) moja Noctua radi svoj posao kako spada i jedino bi išao na neki custom loop da imam viška para ali to rađe utučem u neki drugi HW (npr. možda neki I7 u budućnosti ako bog da )
Kako sam već dosadan pa da spomenem i kolegu Sam Fischera koji razmatra određene solucije (par postova iznad) on ako se odluči na Noctu-u mora vidjeti ako mu nešto ovako odgovara, pošto je na slici isti case koji on ima.
OUT
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 19:41   #273
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Ja se isto slažem sa većinom što si rekao, ali radeći na kompovima razlozi su ti što je otežan bilo kakav naknadni rad na računalu kao što su 8pin konektor, 3pin za ventove, memorija, proc...., ovise i o kućištu neke stvari, dok je kod vodenog sve otvoreno pa je bilo kakva intervencija puno lakša, tu je naravno stvar i ukusa, vizualnog izgleda, svatko ima svoje.
Ja npr. preferiram zračne/toplovodne hladnjake isto u tom segmentu i odusto sam od H100i (zasvrbilo me ) moja Noctua radi svoj posao kako spada i jedino bi išao na neki custom loop da imam viška para ali to rađe utučem u neki drugi HW (npr. možda neki I7 u budućnosti ako bog da )
Kako sam već dosadan pa da spomenem i kolegu Sam Fischera koji razmatra određene solucije (par postova iznad) on ako se odluči na Noctu-u mora vidjeti ako mu nešto ovako odgovara, pošto je na slici isti case koji on ima.
OUT
Sudbo kleta, kolika je ta grdosija

Izgleda da ako zelim improovat hlađenje, morat ću krenut s kućištem
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 23:49   #274
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
Noctu-u mora vidjeti ako mu nešto ovako odgovara, pošto je na slici isti case koji on ima.
OUT
Osobno - odvratno i nezgrapno. Kad jednom pređeš na vodu, nema povratka
(Iako moram priznat da nakon 4 custom loopa, imat AIO je ko kupit punta nakon civic type-R.)
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 13:17   #275
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
nakon kupovine H80i sam shvatio da mi je pumpa od H80i najglasnija komponenta u racunalu i odlucio sam se mjenjati za Noctua NH-U12S

Neznam koje vodeno hladjenje moze imati tisi rad od Noctua ventilatora na nekih cca 600 rpm?
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 15:24   #276
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
nakon kupovine H80i sam shvatio da mi je pumpa od H80i najglasnija komponenta u racunalu i odlucio sam se mjenjati za Noctua NH-U12S

Neznam koje vodeno hladjenje moze imati tisi rad od Noctua ventilatora na nekih cca 600 rpm?
Custom, puuno eurica
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 18:55   #277
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
nakon kupovine H80i sam shvatio da mi je pumpa od H80i najglasnija komponenta u racunalu i odlucio sam se mjenjati za Noctua NH-U12S

Neznam koje vodeno hladjenje moze imati tisi rad od Noctua ventilatora na nekih cca 600 rpm?
Ja sam imao isto iskustvo s H80 verzijom, reklamirao i dobio "i" verziju.
Pumpa nečujna. Vrlo zadovoljan za sada.
Jesi probao smanjit rpm pumpe uz pomoć Corsair Link SW?
Na H80 verziji je pumpa bila potpuno nečujna na nekih 1700rpm-a, bez ikakvnog povečanja temperature procesora.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 18:59   #278
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
ma probao sam i onda kad smanjujem dobijem neki visokofrekventni zvuk....uzas jos gore.

Jos je pod garancijom, neznam da li ju mogu poslat natrag (RMA)

Zadnje izmijenjeno od: uploader. 28.10.2014. u 19:12.
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 20:52   #279
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
ma probao sam i onda kad smanjujem dobijem neki visokofrekventni zvuk....uzas jos gore.

Jos je pod garancijom, neznam da li ju mogu poslat natrag (RMA)
Mozes. Procitaj par postova gore moje iskustvo sa H100i
Ili bolje nemoj...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 21:10   #280
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
evo da cujete kako se cuje moja H80i
cuje se i ventilator, ali onaj visokofrekventni zvuk je boze sacuvaj....

http://www.file-upload.net/download-...e-012.3ga.html
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 21:11   #281
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ja imam h100i, nemam nikakvih problema sa njime. ( Imo sam h70, h80i, antec 920 itd. )
Kod vecine ljudi kod kojih sam cuo da pumpa prozivodi cudne zvukove, je bio problem do postavki. Imali su u biosu upaljenu regulaciju za CPU header, a kada se uzme AIO ili custom to se ugasi tako da CPU header baca uvjek 12V. Kada oscilira tamo napon kao da regulira "fen" od cpu coolere-a onda se pumpa pokvari i pocne " rostat ". Ponekada kada bi se stavilo da baca samo 12V bi proradilo, a ponekada i ne, jer pumpa jednostavno je otisla.
Ako te smeta zvuk pumpe provjeri dali ti je u biosu namjesteno na full ( disabled ). I pumpa bi trebala prestat prozivodit zvukove, ako se i dalje cuje, jbg. Meni je najglasnija stvar u konfi coil whine od grafe, jer sam sve ventove i ostatak stavio na 7V ili ti besuman rad, jer mi je komp na stolu pored glave.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 21:59   #282
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
provjerio sam bas sad...i nije bilo na disabled, sad sam stavio na disabled ali zvuk pumpe je ne promjenjen
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 02:05   #283
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Probaj cisto iskopcat fenove i vidjet dali je stvarno rijec o pumpi. Ako mozes snimit zvuk bez fenova bilo bi super. Btw imas kakvu sliku kako je to spojeno? Imas crijeva prema gore ili prema dole?

P.S. Cisto me to zanima jer na Antec 920 koji sam imo,ako su crijeva bila prema gore, onda je pumpa znala "krckat" ponekada, a ako bi bila prema dole onda bi sve bilo super. Pa sam malo znatizeljan dali je to bilo samo do Antise ili mozda ima nekoga utjecaja .
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 29.10.2014. u 03:23.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 10:13   #284
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Aj budem probao sve opcije pa cu snimiti...video ovaj put.

Evo video materijala:

ovdje je trenutno stanje kak je bilo:
https://www.youtube.com/watch?v=uZsRSW00YsM

ovdje sam iskljucio ventilatore, a zatim i pumpu:
https://www.youtube.com/watch?v=u9x7WfZl-9k

ovdje sam okrenio cijevi da budu dolje:
https://www.youtube.com/watch?v=cUItPPI0tRs


Uglavnom nema promjene!

nakon par minuta kad sam okrenuo cijevi, dobio sam jos neki dodatni zvuk, kao da pumpa tjera zrak...nazalost to nisam snimio....

Zadnje izmijenjeno od: uploader. 29.10.2014. u 17:21.
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 07:23   #285
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Jesi pogledao videe @ravkan
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:03   #286
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Imas mjehuric zraka u impeleru pa drobi, ovo sto zuji ja bi rekao da nije nis strasno posto si zabio maltene mob unutra i tek se onda cuje. Al ovo sto krcka ili je impeler dobio svoje pa ima lufta ili imas malo zraka unutra.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:04   #287
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
jel se to moze ikako rijesiti taj mjehuric zraka?
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 08:52   #288
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mozes probati naginjanjem kucista na stranu, ali mislim da ces morati vaditi van vodeno i nazivo ga "muckati" tjekom rada tj pumpu dok necujes da je mjehuric izasao u radijator. Ako imas neko napajanje, kratko ga spoji i nabavi molex na 4 pin za ventove i kresni ga tako.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 10:11   #289
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Evo jesam vidio sam sada, znaci ipak nije pomoglo okretanje, da i mislio sam si da je to bio samo "antec issue", jer sam to rjesenje i naso kada sam imo anteca na antec rewievu negdje. Da kod tebe krvcka pumpa, sad stvarno ne znam koliko jako, jer ovo kako se pumpe znaju cuti kada se pokvare nije tako strasno. Mozes probat ovo sto je reko xulos, iskreno nikada to nisam radio, niti pokusavo previse.

Na zalost ja ne znam vise kako pomoc Rijesenja koja sam znao sam ponudio. Nekada su nekome pomogla nekada ne. Jbg, kao sto reko mozes probat ovo sta je reko xulos, ali dali ce to uspjet, malo sam skeptican. ( Sto ne znaci da mozda nece ! )

Edit: Btw ne znam dali si diro nesto po Corsair Link Software-u, ali tamo ako si diro RPM Divider, mozda je krivi divider, ako nisi svejedno provjeri dali ti je divider na onome sta pise da treba bit za Corsair PUMP. Opcija se nalazi pod h80i Pump.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 30.10.2014. u 10:21.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 13:57   #290
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Meni se čini da nećeš moć ostvarit RMA.
To je "normalan" zvuk pumpe, rekao bih.
Definitivno još jednom probaj smanjit broj okretaja u Corsair Linku, al ga probaj na novo instalirat. Možda su se defaultne postavke poremetile.
I provjeri dal je najnoviji firmware na vodenom.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 15:05   #291
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Imas novi firmware, ali prije toga moras skinut novi Corsair link sa Corsair web stranice.
Samo da napomenem da ce te nakon toga zajebavat LED lampica, ali pise da improva stability. Ja kako nemam problema sa pumpom, ja sam vratio stari firmware, jer na novom nakon svakog paljenja bi moro nastimavat boju Led jer bi poludilo i pocelo bacat neku rozu boju. Svakako probaj ! Ako ces trebat vratit, imam ja link negdje.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 19:04   #292
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja sam imao povoljnu priliku, i uzeo h100i (h110 nije bio dostupan u tom ducanu nazalost) i ovako generalno ne inforimran o kvaliteti njegovih stock ventova spojio lijepo setup u novom kucistu, i onako napet kao dijete malo upalim setup. Prva reakcija je bila dafuq je ovo. Na kraju sam skuzio da su ti ventovi toliko nenormalno smece, rondaju, krce, melju i buce i na min okretajima. Kada ih prstom zavrtis cuje se zvrndanje.

I bas sam se razocarao. Svi reviewi su valjda kupljeni oglasi jer je svuda cooler "top of the line".

Na kraju, sa nekim postenim ventilatorima, taj hladnjak ne opravdava svoju cijenu.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 09:47   #293
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni su prosvirali u roku 2-3 mjeseca i svima su prosvirali i nema smisla tražit druge jer će i oni prosvirati... dakle kupit druge 14ice i bok.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 09:56   #294
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Ja sam nakon 2 dana sa Cors ventovima (h80i 2 komada) narucio Noctue jer ovi su stvarno pre glasni
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 09:34   #295
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Corsair najavio novu rabotu

H110i GT hladnajk te HG10 N780 Bracket za grafičke kartice.





Radi se o poboljšanoj verziji H110, od sada sa Link suportom kao i mogućnošću korištenja na grafičkim karticama uz pomoć bracketa.

@TPU
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 10:34   #296
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Oho, e to postaje zanimljivo za el cheapo hladnjenje grafi, jel imam kakav bench temperatura ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 10:41   #297
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Oho, e to postaje zanimljivo za el cheapo hladnjenje grafi, jel imam kakav bench temperatura ?

Pa nije baš el cheapo
Samo bracket je valjda 40$ (a kod nas preko 300kn), i btw, samo za referentne kartice zasada.
Još kad ubaciš cijenu najjeftinijeg AIO-a, hm.

Ok je ako imaš jednog viška u ormaru

Ali dobro, kužim tebe, i dalje je jeftinije od nekog custom loop vodenog

Već ga je Tom detaljno istestirao na R9 290X

To sam ja htio nabavit jer sam imao referentnu R9 290 i jedan H50 imam viška, pa je ova u međuvremenu crkla :/
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 10:44   #298
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova

Ali dobro, kužim tebe, i dalje je jeftinije od nekog custom loop vodenog
Custom vodeno za moj setup je nestot preko 1000 EUR (kod EKWB jos i skuplje), Dakako da je to bolje i super ali mi je komplicrano za sastavit/upogonit/istestiat (stroj mi je u rashodu dobra 3 dana da se to sve poslozi) dok ovoo mogu sam nasarafit u par saati na sve grafe .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 10:46   #299
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Custom vodeno za moj setup je nestot preko 1000 EUR (kod EKWB jos i skuplje), Dakako da je to bolje i super ali mi je komplicrano za sastavit/upogonit/istestiat (stroj mi je u rashodu dobra 3 dana da se to sve poslozi) dok ovoo mogu sam nasarafit u par saati na sve grafe .

Ma naravno, sve jasno.

Samo nisam siguran, morat ćes se raspitati za kompatibilnost sa strixovima, sumnjam da imaju isti layout za memu, VRM kao i referentna GTX 780...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 10:49   #300
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
čuj to vodenjača i turbina... jel samo meni to nema smisla ili nas ima još?
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na