Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2009., 16:28   #1
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
Thumbs up program za dijeljenje file-a

e ovako kao sto je u naslovu vec napisano...trazim program koji ce mi podijeliti file od 8gb na dva po 4Gb i da ih mogu sprziti na dvd...guglao sam i trazio na forumu ali nisam nasao nista slicno......

__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 16:31   #2
Kizo
Premium
Moj komp
 
Kizo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Možeš recimo sa winrarom. Kad radiš novu arhivu, imaš opciju split to volumes i jednostavno upišeš proizvoljnu veličinu.
Kizo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2009., 16:42   #3
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Total Commander. Naravno, isti ti program treba da bi ponovno sastavio file.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 17:38   #4
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
HJsplit svakako isprobati-brz, jednostavan, besplatan, ne treba instalirati....

Probaj i Gsplit

Zadnje izmijenjeno od: herion. 11.07.2009. u 18:01.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 18:58   #5
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Ja bi isto preporucio HJsplit. Mali program koji je jako dobar za takve stvari
chare je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 19:35   #6
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
havala ljudi pomoagao je ovaj HJsplit i uspio ga je za nekih 7 min podijeliti dok je na win raru pisalo nekoliko sati...... :thanks:
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 19:38   #7
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
U WinRARu si trebao iskljuciti kompresiju pa bi islo mozda i brze nego sa HJsplitom.
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 19:56   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545


Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Naravno za mazohiste cygwin za mnoštvom zaista korisnih komandi
Ovo nije nikakva emulacija (a la cygwin), nego jedan od nativnih Windows subsystema.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 11.07.2009. u 20:22.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:20   #9
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Naravno za mazohiste cygwin za mnoštvom zaista korisnih komandi
herion je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:31   #10
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Da vidim drugačiju ikonu. Spomenuo sam cygwin jer me jako asocirao na ovo.
SUA i SFU zaista nisam koristio. Kakva su iskustva sa ovim pogotovo sa NFS-om?
herion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2009., 20:40   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Da vidim drugačiju ikonu. Spomenuo sam cygwin jer me jako asocirao na ovo.
SUA i SFU zaista nisam koristio. Kakva su iskustva sa ovim pogotovo sa NFS-om?
Izvanredna. Citava interoperabilnost je dovedena na jako visoku razinu te cini zivot Windowsa i *nixa u heterogenim sredinama kud i kamo laksim, pogotovo uz suradnju s Interixom i njihovim SFU/SUA prilagodjenim alatkama.

Najveci problem koji se vuce sve do najnovijih izdanja SFU/SUA je predpotopni gcc.

Code:
$ gcc -v
Reading specs from /opt/gcc.3.3/lib/gcc-lib/i586-pc-interix3/3.3/specs
Configured with:  : (reconfigured)  : (reconfigured) /dev/fs/E/gnu2.intel/egcs.s
ource//configure --verbose --prefix=/opt/gcc.3.3 --disable-shared --with-stabs -
-enable-nls --with-local-prefix=/opt/gcc.3.3 --with-gnu-as --with-gnu-ld --enabl
e-targets=i586-pc-interix3 --enable-threads=posix
Thread model: posix
gcc version 3.3
Gotovo svaki matematicki kod na ovoj verziji gcc-a ispada bolje koristenjm -mfpmath=387 switcha, obzirom da su SSEx i ine optimizacije totalno u banani...

Eh, pitao si i za NFS. Sto se tice klijenta, nemam primjedaba, sto se tice servera, nijesam probao.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2009., 20:49   #12
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Hvala. Probat ću premda i cygwin dobro odrađuje ono malo posla što je za njega preostalo. NFS klijent me i zanimao pogotovo komunikacija prema Solarisu 2.6(ver 3)
herion je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 01:47   #13
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Nekako je teško povjerovat da će obični korisnik koristit navedeni način.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 10:28   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Nekako je teško povjerovat da će obični korisnik koristit navedeni način.
U cemu je razlika "obicnog" i "neobicnog" korisnika?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 10:50   #15
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Neobični korisnik nije svjestan da postoje obični korisnici i nije mu jasno zašto bi nekome bilo komplicirano ono što je njemu "živa pljuga". Ne zezam se već govorim iz prakse. Znam za slučajeve gdje su sistemaši do te mjere zakomplicirali život "običnim" korisnicima da su ovi pisali peticije.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 14:41   #16
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Svaka čast, ovo je savršeno objašnjeno glede odgovora na postavljeno pitanje: U cemu je razlika "obicnog" i "neobicnog" korisnika?


Glede pakiranja i raspakiranja koristim isto winrar navikao na njega i brzina mi uopče nije bitna kad majstor napravi napravi.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 14:54   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Neobični korisnik nije svjestan da postoje obični korisnici i nije mu jasno zašto bi nekome bilo komplicirano ono što je njemu "živa pljuga". Ne zezam se već govorim iz prakse. Znam za slučajeve gdje su sistemaši do te mjere zakomplicirali život "običnim" korisnicima da su ovi pisali peticije.
Mijesas pojmove. BOFH != neobican *korisnik*.

Jos uvijek mi nije jasno koji je dio bio toliko "neobican" u onome sto sam ja napisao, odnosno kako se razlikuje od "obicnosti" koristenja bilo kojeg drugog 3rd party alata za dijeljenje datoteka (osim sto, uh, oh, koristi komandnu liniju, u kojoj rastavim fajlu prije nego sto *izgovoris* WinRAR).

"Neobican" korisnik je onaj koji ourklouka jer je SuperPi sekund brzi. To zaista jest *neobicno*, a koristi se kao eufemizam za "kretensko".

Mozda je rijec koju si trazio "napredni" korisnik, no ako imas potrebu za rastavljanjem fajla, onda si vec sigurno jednom nogom u igralistu "naprednih" korisnika, a ovo rijesenje nije nista manje "napredno", kao sto rekoh, od ostalih alatki.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 16:05   #18
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
O kakvom "običnom" korisniku se radi govori i to da je dotični izjavio da rješenje nije našao pretražujući.
Tako da bi bilo zanimljivo vidjet koliko bi takvom korisniku trebalo do krajnjeg rezultata ovim načinom. I da nakon toga još i snimi istim načinom.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 16:26   #19
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
O kakvom "običnom" korisniku se radi govori i to da je dotični izjavio da rješenje nije našao pretražujući.
I sto ti to govori?

Ili da je totalni idiot (pogotovo ako je "trazio" Googletom), ili da je lijena bitanga kojoj je bilo lakse pitati forum nego pitati Google.

Citiraj:
Tako da bi bilo zanimljivo vidjet koliko bi takvom korisniku trebalo do krajnjeg rezultata ovim načinom. I da nakon toga još i snimi istim načinom.
Kao sto rekoh, ne vidim kako bi 30 sekundi citanja manuala za split(1) trebalo predstavljati nevidjeni napor.

Jer kao sto si lijepo primjetio; ako mu je bio preveliki mentalni napor pronaci to preko Googlea, onda mu je jednako veliki napor rascjepati file pomocu bilo kojeg alata na raspolaganju, bio on "opskurni" POSIX alat pod Windowsima ili parsto linija nekog objektno orjentiranog jezika kompajliranog za Windowse.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 16:55   #20
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Od 100% ljudi koje će pokrenuti man komandu 95% ljudi ne može dešifrirati njene rezultate. 50 posto ne zna engleski(računajući i ljude engleskog govornog područja), 45 posto ne zna protumačiti sve riječi pa se boji bilo šta učiniti. Ovih 100% ljudi koji će pokrenuti man komandu spada u 0.1% ukupne populacije koja koristi računalo. Komandna linija spada u jedno od najvećih zala ikada i djelo je same sotone. Služi sistem admistratorima kada se hoće preseravati ili ne žele riješiti problem korisnika. "Onda oni kao napišu nekakvu skriptu i to se kao pokrene u nekom crnom prozoru i to kao nešt računa. Mislim daj nemoj me ..." Brojke su dobivene višegodišnjim egzaktnim istraživanjem i smatraju se 100% točnim.
Dario_cile tipični je pretstavnik korisničke populacije koja bez puno muke želi doći do rezultata. Uvjek ću pomoći kada mogu jer budemo li ih hrabrili da proučavaju man komandu i komandnu liniju uskoro bi mogli ostati bez posla.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 17:12   #21
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
-cut-
.
Prema tome dolazimo do zaključka da 99% korisnika želi reći računalu što žele, a ne i kako to žele. Znači, žele nešto drag and dropat negdje, pa da program napravi tu radnju.

Onda im ni to više nije dovoljno pa žele još opcija u programu, pa počnu pljuvati po programu jer eto, ne može postaviti određenu opcije jer ih nema.

Onda izađe nova verzija programa, ali nakon nekog vremena ni to nije dovoljno jer bi on još nekih sitnih opcija koje bi mu baš dobro došle, pa onda je opet taj program loš jer eto, nema ih.

I tako idemo dalje i dalje, dok program nema 10na99 kučica za kliknut, brojeva za napisati i postane nepregledno djubre. Onda većini od tih 99% korisnika taj program više ne valja jer je previše kompliciran, pa se opet vraćaju nekom konkurentskom jednostavnom programu i cijeli taj proces u većini slučajeva ide stalno u krug.

--

Za sve to vrijeme neobičan korisnik koji spada u 1% populacije je imao u konzoli naredbu koja može sve ovo napraviti, samo eto, mora definirati svoj request sa određenom preciznošću (odnosno kaj točno želi da mu taj command line program napravi). Zna sintaksu i kaj god hoće, to i dobije. Ali da, neobičan je korisnik totalno!
  Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 17:25   #22
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
U potpunosti se slažem sa kolegom @ herion i prilikom nekakvog upita tj. zamolbe za pomoć glede nekog programa koje će korisnik koristiti vrlo malo ili nikako, navode se programi koji su poprilično kompliciranj ili treba znati koristiti Command prompt.Time se samo zbuni korisnik pogotovo ako nezna engleski u tolikoj mjeri da se može koristiti programom bez opasnosti od štete koju može nanijeti i onda naravno traži pomoć-opcija naravno uvijek PCE po mogučnosti što jednostavniju(i sam sam u toj skupini jer se poprilično napatim da bi uspjeo ponešto napraviti jer me u osnovi hebe engleski) pa idem sistemom isprobavanje dakako bez neke štete na računalu jer mi služi samo za "igre,net,poneki mail i sl." nemam ništa što nemogu opet skinuti ili gubitak nadomjestiti novim.(ali me košta previše živaca)pogotovo ako nejde kako treba-zbog neznanja, a informatika i poznavanje određenih područja(engleski) spada u prevelik opseg da bi čovjek mogao sve naučiti u kratkom vremenu bez
obzira što se pokušavam potruditi sam prije nekog upita ali kad nejed uvijek je tu PCE i uvijek kolege pomognu.

Tko nam je kriv što smo išli u školu i vrijeme dr.šuvara pa smo imali 1h eng. tjedno i informatika tj. kompjutori su bili u povojima odnosno dostupni malom broju ljudi radi cijene(spectrum,orao,commodore i sl).Sa 35+ godina kupili mašinu veličanstvenih mogučnosti ali treba znati koristiti navedeno jbg. uskoro smo za odstrel pa tko uspje nešto naučiti dobro, a tko ne ostaje (nepismen,noob,ljenčina i sl.)

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 12.07.2009. u 17:35.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 17:35   #23
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Echo baš da vas nešto priupitam. Kako ste uz svoje skromno znanje engleskog uspjeli tako fino overclocknuti processor i uz to još paralelno instalirati Windows 7 i XP? Jel ti to pomogao PCE!? Vidim da spadateu kategoriju umirovljenika. Interesantno da je manje problema sa ovim generacijama odraslim na MS-DOS nego sa novim koje nisu ni vidjele komand prompt.
PS
Kak je to gadno biti dežurni nedjeljom i ubijati se od dosade.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 17:56   #24
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Od 100% ljudi koje će pokrenuti man komandu 95% ljudi ne može dešifrirati njene rezultate.
Oprosti, molim te, desifrirat?

A kojom je to sifrom sifriran man page?

Podcjenjujes ljude. Pogotovo one intelektualno radoznale. Gledam u man page od split(1) i jednostavno ne vidim koji dio je izdaleka sporan. A ti?

Citiraj:
50 posto ne zna engleski(računajući i ljude engleskog govornog područja)
Onda mozes primjeniti istu analogiju na Hrvatski.

Citanje s razumijevanjem ni na kojem jeziku nije lagano. Na tvoju zalost, argument ti je jako los i opet podcjenjujuc.

Citiraj:
45 posto ne zna protumačiti sve riječi pa se boji bilo šta učiniti.
Ti se salis?

Citiraj:
Dario_cile tipični je pretstavnik korisničke populacije koja bez puno muke želi doći do rezultata. Uvjek ću pomoći kada mogu jer budemo li ih hrabrili da proučavaju man komandu i komandnu liniju uskoro bi mogli ostati bez posla.
Ovo treba uokviriti.

Vidis, nije cile_mile kriv zbog ovoga. Uopce. Kriv si ti i tebi slicni. Koliko god mi je bljutavo i klisejski citirati onu poznatu o ribi, lovljenju, (na)hranjenju i sve sto ide uz to, koja je tocno poanta podmazivanja ciletove ljenosti?

To da bi ti i jos dvojica mogli glumiti interaktivni Google parser za 95% nesposobnog foruma? Sve je to meni jasno, ako vas veseli, no mislis li da time zaista pomazete ikome? Pridonosite kvaliteti foruma? Mislis da im stvarno pomazes?

Smatram se *prosjecnim* korisnikom racunala. Ako imam problem, pogledam dokumentaciju, koristim pretrazivace, koristim mozak, pa malo do while. Tek u krajnosti obratim se s preciznim i konciznim pitanjem na odgovarajuce mjesto. Kada sam imao problem koji nisam znao (barem ne u mjeri koja me zadovoljavala) samostalno rijesiti, napravio sam ovo.

Igrom slucaja, postao sam identicno i na forum. Veoma zanimljivo, od sto glasa, glasa cuti nije, a moj problem nije bas bio Googlabilno rjesiv.

Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
U potpunosti se slažem sa kolegom @ herion i prilikom nekakvog upita tj. zamolbe za pomoć glede nekog programa koje će korisnik koristiti vrlo malo ili nikako, navode se programi koji su poprilično kompliciranj ili treba znati koristiti Command prompt.Time se samo zbuni korisnik pogotovo ako nezna engleski u tolikoj mjeri da se može koristiti programom bez opasnosti od štete koju može nanijeti i onda naravno traži pomoć-opcija naravno uvijek PCE po mogučnosti što jednostavniju(i sam sam u toj skupini jer se poprilično napatim da bi uspjeo ponešto napraviti jer me u osnovi hebe engleski) pa idem sistemom isprobavanje dakako bez neke štete na računalu jer mi služi samo za "igre,net,poneki mail i sl." nemam ništa što nemogu opet skinuti ili gubitak nadomjestiti novim.(ali me košta previše živaca)pogotovo ako nejde kako treba-zbog neznanja, a informatika i poznavanje određenih područja(engleski) spada u prevelik opseg da bi čovjek mogao sve naučiti u kratkom vremenu bez
obzira što se pokušavam potruditi sam prije nekog upita ali kad nejed uvijek je tu PCE i uvijek kolege pomognu.
Bilo bi steta da nisam ostavio citav qoute.

Naravno, engleski se ne zna. Kad treba upregnut dupe i koristiti Google. Engleski pak ide jako dobro kad treba posrkati p0rn ili najnoviju inacicu softvera od vise tisuca dolara na kojem znas upotrijebiti dvije opcije.

No pusti sad to. Pogledaj sto vraca query za "dijeljenje filea" (na stranu sto on ne zna pravopis niti jednog domaceg jezika, a kamo li engleskog, pa nije 'file-a' nego 'filea', ali neka...)



Od odgovora na njegovo pitanje do "otkrivanja" istog ga je dijelilo vrijeme potrebno za upisati www.google.com u browser, vrijeme potrebno za upisivanje kljucnih rijeci i upiranje entera te 0.25 sekundi koliko je Googleu potrajalo pronaci prvi odgovor. Sto bi tek bilo da je, gospodepomiluj, pozelio potraziti po Google groupsima ili nesto u tom stilu...

Ja mislim da je to grozno i da nitko ne bi trebao prolaziti kroz ovakvu Sodomu i Googleomoru.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 18:56   #25
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Mislim da je bubba postao spammer u zadnji par dana.
nakon trećeg posta je komotno mogao lokot.
čemu sve to?
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 18:59   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Ako je u pitanju igra, savjetovao bih Alcohol. Zašto? Jer podijeli sve na 1 dvd od 4Gb, a drugi sa ostatkom podataka, a kod instalacije iste sposoban je pročitati ta 2 imagea i instalirati je. Zaboravio sam kako, ali mi se čini da sam to već pisao u nekom threadu. Ako baš bude trebalo, pogledat ću i napisati ponovno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 19:06   #27
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
OK Bubba. Ti ljude uči pecati, a ja ću preprodavati ono što drugi ulove. Prestar sam za borbu sa vjetrenjačama.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 19:07   #28
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
čemu sve to?
Zato sto je svima dosadno citati tvoje overklokerske dogodovstine, pa bi neki (kao sto su heroin, kokain, ja i ostala ekipa koja ima stav i IT vokabular veci od "BIOS", "SuperPi", "FSB" i "ouverklouk") sudjelovali u *raspravama* (rijec koja je velika nepoznanica 99% vremena na PiSiEkspertu)?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 19:17   #29
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ja sam uvjeren da taj korisnik ne bi znao ni odakle počet. I time ga podcjenjujem?

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Smatram se *prosjecnim* korisnikom racunala.

Ako je tako, onda je po tome velika većina blizu apsolutne nule.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2009., 19:21   #30
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
@ kolega herion

Da jako puno mi je pomogao PCE na kojem visim pa skoro cijeli dan i pročitao sam toliko postova(poneke i 10-ak puta kako bi saznao i primjenio pročitano) i za cca 5god. što koristim računalo sam ipak i nešto naučio(valjda) trudim se odnosno barem pokušavam ali to je jako malo s obzirom za provedeno vrijeme na netu koji imam cca 3.5god ali sam u onoj garnituri koji malo teže uče(pritisle godine) i nemam baš puno živaca ali imam volje i još kad bi mi netko i pokazao neke stvari vjerojatno bi znao i više.Da samo znaš koliko sam puta rušio i nanovo instalirao OS kako bi to sve upogonio i namjestio da radi kako treba i koliko je puta trebalo pročitati raznorazne sticky teme koje su ljudi sa puno truda i znanja napisali da bi mi nešto naučili i saznali jer to nepiše ni u kakvim knjigama(koje sam kupovao kako bi nešto naučio kao i tema koje sam skinuo preko neta sa PCE kako bi imao pomoć kad se sustav sruš, a ja neznam kako dalje i nemam koga ni pitati da mi pomogne).


Sorry na podužem postu koji je odavno prešao u Off topic isprike svima
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na