Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2013., 03:30   #361
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Hmm da mogao bi ih uživo pogledati, ali neznam gdje. Znači taj asus je imao najbolju kvalitetu slike od svih koje si gledao?
Inače malo sam skeptičan bio prema tom modelu jer je brat imao neki raniji model iz te serije, mislim da G75 ili tako nešto (kupio ga je tada novog prije ~3god) i 2 puta je bio na servisu (koliko se sjećam oba puta problemi s ventilatorom).
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 09:59   #362
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Hmm da mogao bi ih uživo pogledati, ali neznam gdje. Znači taj asus je imao najbolju kvalitetu slike od svih koje si gledao?
Inače malo sam skeptičan bio prema tom modelu jer je brat imao neki raniji model iz te serije, mislim da G75 ili tako nešto (kupio ga je tada novog prije ~3god) i 2 puta je bio na servisu (koliko se sjećam oba puta problemi s ventilatorom).
Večinu navedenih laptopa možeš pogledati u Linksu i Mikronisu (imaju jako puno izloženih modela).
Svi oni imaju TN monitor ako želiš više od toga (IPS ekran) onda ideš na ZBook samo ta se serija kreće od 13000,00 kn pa na gore.
Ovaj Asus ima mat ekran tj. anti glare, a sad koliko je bolji od drugih ne znam točno to su nijanse. No kod laptopa gledam sve zajedno (hlađenje, materijal izrade kućišta, tastatura, ekran, zvučnici...) i tu je navedeni model dosta ispred ostalih.
Što se tiče problema koje je imao tvoj brat to je uvijek moguće jer se ipak ti laptopi rade u velikim količinama no evo moj radi odlično i nikakvih problema.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 27.12.2013. u 10:27.
Verbum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2013., 20:14   #363
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Išao sam danas malo bacit oko i pogledao Acer V3-771g, Lenovo Z710, Asus G750J (pisalo je tako na laptopu, valjda JW i JX jednako izgledaju...). Naravno asus najbolje izgleda, očito najkvalitetnija izrada, tipkovnica mi se jako sviđa jer su gumbi malo veći i razmaknuti.
Kod lenova mi se tipkovnica nikako ne sviđa jer je nekako previše stisnuta u sredinu pa su gumbi dost sitni. Sam laptop mi izgleda ok, al ništa extra kao asus ili dell 5737.
Acer mi izgleda ok, ništa posebno, ali mi se cijena sviđa pošto je ipak duplo jeftiniji od asusa. Slabija je konfiguracija dosta, ali dovoljna za moje potrebe. Jedino me baterija brine jer kolko sam skužio po reviewu, baterija dost kratko traje.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 20:41   #364
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja ti acera ne bih nikako preporucio... s razlogom je acer na istoj konfiguraciji parsto kuna jeftiniji od konkurenata... riknut ce ti nesto taman dok ti garancija izadje... imao sam 2 acera , jedan skup (2006. godine - 8500 kn) i jedan jeftin (2011. za 1600 kn) i nijedan nije odradio ni 2 godine bez vecih problema.

preporucam ti takodjer da pogledas ebay.de s obzirom da smo sada u EU pa mozes narucit kaj god hoces.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 22:17   #365
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ja ti acera ne bih nikako preporucio... s razlogom je acer na istoj konfiguraciji parsto kuna jeftiniji od konkurenata... riknut ce ti nesto taman dok ti garancija izadje... imao sam 2 acera , jedan skup (2006. godine - 8500 kn) i jedan jeftin (2011. za 1600 kn) i nijedan nije odradio ni 2 godine bez vecih problema.

preporucam ti takodjer da pogledas ebay.de s obzirom da smo sada u EU pa mozes narucit kaj god hoces.
A ni meni acer nije bio pojam kvalitete s obzirom da je stari reklamirao svog i dobio novog jer je bilo u garantnom roku, ali je dost jeftiniji od ostatka.
Problem s ebay.de je što bi mi tipkovnica bila njemačka, a to nikako ne želim.
Ništa, onda će vjerojatno prevagnut prvobitni favorit... Dell 5737... muči me ova slabija baterija od acera, a dell ima 6 ćelija i po testu traje jako dugo.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 23:40   #366
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
A ni meni acer nije bio pojam kvalitete s obzirom da je stari reklamirao svog i dobio novog jer je bilo u garantnom roku, ali je dost jeftiniji od ostatka.
Problem s ebay.de je što bi mi tipkovnica bila njemačka, a to nikako ne želim.
Ništa, onda će vjerojatno prevagnut prvobitni favorit... Dell 5737... muči me ova slabija baterija od acera, a dell ima 6 ćelija i po testu traje jako dugo.
Samo da te upozorim imam Della 5720 i ekran kada ima malo svijetla ima jako veliki odsjaj. Inače to je manje više isti latop kao i 5737 samo ovaj noviji ima full HD ekran i "noviju konfu".
Zato sam i odabrao Asusa jer ima mat tj. "anti-glare" ekran.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 10:12   #367
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
@zmaj
Apsolutno je nebitno kakva je tipkovnica jer ti njen layout podešavaš u winsima. Vremenom se navikneš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 20:58   #368
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@zmaj
Apsolutno je nebitno kakva je tipkovnica jer ti njen layout podešavaš u winsima. Vremenom se navikneš.
Meni je bitno jer imam dost velike ruke/prste i ne volim kad je sve onako stisnuto i gumbi mali. Također, većinu vremena ću provodit i dalje za stolnim računalom tako da bi volio da je tipkovnica što slična standardnoj...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 14:15   #369
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Proširio sam kupovinu i na 15.6 ekrane (i dalje 1920x1080). Ima i tu par zanimljivih modela (Asus N550, Asus N56, Dell 7537, par lenova itd..). Svakako bi uzeo laptop s IPSom pošto ih ovdje bar ima...

EDIT:

Uzeo N550JV sa IPSom na kraju. Najbolje je ocijenjen što se tiče ekrana i baterije, a kvaliteta izrade mi se čini super.

Trebao bi neku torbu tj. ruksak kupit. Jel ima kakvih da održavaju temperaturu? Tipa ak ostavim laptop u tom ruksaku u autu na par sati pa da se ne smrzne .

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 31.12.2013. u 16:45.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 01:10   #370
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Bum ovdje pitao da ne otvaram novu temu... Instalirat cu Windows 8.1 (nisam ih do sad nikad koristio), a na stranici od laptopa su i intel i nvidia driver. Jel trebam oba 2 instalirat ili samo nvidijin?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2014., 01:59   #371
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Oba.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 03:41   #372
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ok hvala, ali ipak bum za windows 7.. instalirao windows 8 i ne sviđa mi se, tak da sad tražim drivere za windows 7 po svukud (jer laptop ima službeni support samo za Windows 8).
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 00:03   #373
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Ok hvala, ali ipak bum za windows 7.. instalirao windows 8 i ne sviđa mi se, tak da sad tražim drivere za windows 7 po svukud (jer laptop ima službeni support samo za Windows 8).
Moja preporuka je da si instaliraš gore Windowse 8.1 i staviš samo na njih Classic Shell (program koji ti daje start tipku i omogućava korištenje desktopa tj. izbjegavanje metroa). http://www.classicshell.net/

Koristim tu kombinaciju već godinu dana i jako sam zadovoljan.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2014., 14:33   #374
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Moja preporuka je da si instaliraš gore Windowse 8.1 i staviš samo na njih Classic Shell (program koji ti daje start tipku i omogućava korištenje desktopa tj. izbjegavanje metroa). http://www.classicshell.net/

Koristim tu kombinaciju već godinu dana i jako sam zadovoljan.
8.1 ima start tipku (ok, ne istih funkcija kao na w7 ) i omogućava login direkt u desktop, bez metro sučelja
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 06:09   #375
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Preporuka za kupnju laptopa do 8500 kn

Pozdrav svin forumašima,
tribala bi mi preporuka za laptop do 8500 kn.Služiče mi ka stolni kompjuter,stače mi na brodu u kabini,dok san kuči neču ga koristit,jer iman stolni kompjuter.Korističu ga večinon za gledanje filmova u HD rezoluciji i za igranje igara.Triba mi 17" ekran i da ne dolazi sa operativnin sistemon jer ču kupit Windows 7 ili ako dolazi da su Windows 7.Platiču gotovinon.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 07:34   #376
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Dobronamjeran savjet. Ako slučajno ploviš u pravcu Amerike i budeš imao prilike izaći s broda, kupi si laptop tamo jer su dosta jeftiniji. Asus i Apple ti imaju worldwide garanciju, a na Toshibi i Dellu se može nadoplatiti za nju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 13:56   #377
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobronamjeran savjet. Ako slučajno ploviš u pravcu Amerike i budeš imao prilike izaći s broda, kupi si laptop tamo jer su dosta jeftiniji. Asus i Apple ti imaju worldwide garanciju, a na Toshibi i Dellu se može nadoplatiti za nju.
Trenutno neman priliku kupit,jer ne iden s brodon za Ameriku,tako da ču laptop kupit u Hrvatskoj.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 22:27   #378
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Molimo preporuku za kvalitetan poslovni laptop.

Poželjno: lakši, (13,3''-14''), SSD, ako je sa OS, onda Win 7 Pro 64 bit . Preferira se Lenovo i Dell ako je moguće

edit: ako se uzme i sa 8-icom. pretpostavljam da se ima pravo na downgrade?

Zadnje izmijenjeno od: His Airness. 21.01.2014. u 22:42.
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 03:03   #379
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Molimo preporuku za kvalitetan poslovni laptop.

Poželjno: lakši, (13,3''-14''), SSD, ako je sa OS, onda Win 7 Pro 64 bit . Preferira se Lenovo i Dell ako je moguće

edit: ako se uzme i sa 8-icom. pretpostavljam da se ima pravo na downgrade?
Lenovo T440

HP Elitebook 840 - tanji od lenova, bolji ekran, ali (puno) slabiji procesor.

Dell Latitude E6400 - najskuplji - hardwerski najjaci, ali i najskuplji.

Moja preporuka bi bila uzeti skuplju varijantu Lenova sa 1600x900 ekranom te i5 procesorom te optiku zamjeniti sa SSD diskom odnosno ako vam kapacitet nije bitan zamjeniti postojeci hard disk sa ssd-om.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2014., 14:01   #380
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Imam HP 8710p laptop, kupljen krajem 2006. godine... koštao oko 11000kn, ali tad je to bila zvijer samo takva. Nekako su ga prešle godine, a i stvari mu rikavaju polako (npr. iz nekog razloga na bateriji svako malo gasi LAN karticu, monitor, a nvidia driver javi da je prekinut rad, wlan kartica ne radi dobro, fingerprint ne radi, quick lauch buttons ne rade ili nema driver za win 8...).

Mislio konačno kupit nešto novo, ali što više gledam ponudu to sam zbunjeniji?!

Ne znam koja je klasa uopće ovaj 8710p danas. Jel to Zbook ili Elitebook, hmm, ali i jedan i drugi su skupi ko sam vrag, hardverski slabi, sa skoro ništa RAM-a i samo s intel gpu :S.

HP Envy modeli i Dell 7537, 7737... imaju glossy ekran. Mislio sam da je to sranje zabranjeno prije 5 godina .

Treba mi nešto što će durat nekoliko godina, i5 ili i7 CPU, obavezno zasebna grafička, RAM bar 8GB, disk ne mora bit veći od 500GB, a bilo bi super da može stati i neki SSD.

Ekran sam htio 15.6", ali vidim da moje želje "stanu" tek u 17" i to obavezno matt, full HD, odnosno nikako glossy. Unutra će ionako HDMI-jem bit spojen na 24" monitor cijelo vrijeme, a kad je vani ne želim gledati u glossy odsjaj. Touchscreen je apsolutno nepotreban, ali vidim da ga guraju...

Namjena i nije nešto posebno, ali kad upadne da nešto mora obavit - da to i obavi. Od CAD-a na terenu do učitavanja pceksperta u sobi . Važno mi je da se ne grije i ne troši ko blesav (poput nekih Lenova), jer radi 24 sata na dan bez gašenja. Ako trenutni laptop preko noći može izgasit ventilatore tako da čujem samo disk, onda to očekujem i od novog .

Cijena? 8-9 tisuća, može i nešto više ako je nečim opravdano, s tim da eventualna dogradnja na ssd ne treba bit u cijeni, ali windowsi bi morali bit .

Molim prijedloge
Hvala
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 00:46   #381
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Nitko ništa?
Od svega što sam pretražio, jedino mi se za sad sviđa Asus N750JV.
Model sa 6GB RAM-a i Windowsima 8 kojeg bi odmah dogradio s 8GB keksom i nekim SSDom od ~120GB...

Lap ima mjesta za 2 normalna 2.5" diska i ima ugrađen mSSD od 16GB. Ovako, čisto teoretski, što s tim nakon ugradnje SSD-a, može ostati ali nema neku svrhu?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 09:58   #382
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Nasljednik tvog je Elitebook serija. Trenutni HP Elitebook 17" je 8770w, pošteni haswell refresh jos nisu izdali, samo ove ultrabookove u vidu 840 i 850. Lenovo vise nema 17" business klasu, a od njihovih 15" trenutno aktualni su t540 i w540 (koji je nedavno tek najavljen) haswell serije, a ivy bridge t530 i w530. Dok od Della imas Precision liniju m4800 (15") i m6800 (17") (koji kostaju ko svetog petra kajgana) od haswella i m4700 i m6700 ivy bridge serije.

U svaki 15" koji ima cd/dvdrom umjesto istoga mozes staviti hdd caddy da imas kombinaciju 2 diska.

Sto se tice ovoga kaj si linkao - ok je ak ga nebus siloval pretjerano, jer iako ima dual fan dizajn ispuh je relativno debilno izvedel pa kod duzeg opterecenja dolazi do veceg grijanja.

Ovaj 16gb ssd bi trebal biti catche ssd, nisam siguran da je msata standard jer djeluje "krace" od istoga. Ali to probaj provjeriti u service manualu ako isti iskopaš negdje na netu. Ak je bas mSata standard i ja sam coraf :P mores kupiti msata ssd i na njegovo mjesto ga ustekat, makar bi prije rekel da je m.2 ngff standard. Prije nego se zaletis u bilokakvu kupnju ssd-a provjeri. SSd diskovi u jednoj i drugoj varijanti se mogu nabaviti pa ti ostane extra slot za 2.5 inch diskovlje.

Moj savjet da sto god da odaberes pogledas reviewe na www.notebookcheck.com primarno zbog principa koji testiraju sustav hlađenja.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 10:11   #383
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ne uklapa se potpuno u tvoje želje, ali omjer uloženo/dobiveno je super
http://intel-inzinjering.hr/l_49.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 10:17   #384
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Da, zapravo me zapanjuje koliko je sve to poskupilo. Ono što je 2007. bilo 11000kn, danas je barem 15000kn, a u međuvremenu su naštancali x low class 2xxx kn modela. Kao da postoji neka razdioba, 1000 modela dosta dobrih do 5000kn, a onda cijena eksponencijalno raste u nedogled .

Neće bit ganjan pretjerano, jedino i mene buni malo to hlađenje ispod šarki monitora, jer ne znam ima li to gdje puhati kad je monitor zaklopljen (a bio bi zaklopljen 95% vremena).

SSD sam mislio staviti na mjesto normalnog diska. Trebalo bi biti mjesta za 2, a ovaj cache ssd nek ostane ako može.

Gledao sam notebookcheck, po njemu sam i isključio sve ostale . Svi imaju neku manu, samo treba vidjet koja te najmanje smeta.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne uklapa se potpuno u tvoje želje, ali omjer uloženo/dobiveno je super
http://intel-inzinjering.hr/l_49.html
Lako se to dogradi sve, posebno za te novce, ali napisao je netko na drugoj temi da ih nemaju više .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 10:25   #385
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Da, nazalost su nahitali hrpetinu consumer modela koji iako imaju hardware boli glava, hlađenje to nije u stanju hladiti. I onda ispada da iste performanse imas s dual coreom nego s quadom jer se ovaj drugi throttla.

Di ti bu hladjenje puhalo dok bu zatvoren - nemam pojma . Mislim da ces ga drzat otvorenim i pokrivenim krpom da ti ne pada puno prasine po njemu :P

Ovaj model sto je coconut linkao, ako ces ga drzati zatvorenim je po meni fenomenalna kupnja. Dock mozes naci na ebay-u za 50ak eura, ram se lako nadogradi, a przilicu zamjenis hdd caddyem pa opet imas 2 diska, neznam kolko cesto ti przilica i treba, ali lako se i ona stavi u neko eksterno kuciste.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 18:25   #386
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Nitko ništa?
Od svega što sam pretražio, jedino mi se za sad sviđa Asus N750JV.
Model sa 6GB RAM-a i Windowsima 8 kojeg bi odmah dogradio s 8GB keksom i nekim SSDom od ~120GB...

Lap ima mjesta za 2 normalna 2.5" diska i ima ugrađen mSSD od 16GB. Ovako, čisto teoretski, što s tim nakon ugradnje SSD-a, može ostati ali nema neku svrhu?
Moja prepuruka ti je Asus G750JW.

http://www.notebookcheck.net/Review-...k.96316.0.html

http://www.youtube.com/watch?v=dTKV4iesL2Y (ovo je G750JX no razlika između njega i G750JW je zanemariva tj. grafička kartica 770M vs 765M )

U toj klasi jednostavno nema konkurencije. Premda ne koristim toliko laptop za igranje koliko mi treba za posao i multimediju daleko je ispred svega navedenog pogotovo Asusa N750JV koji ne vrijedi niti pola tih novaca koliko ga "cijene".
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 19:24   #387
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Gotovo je nevjerojatno koliko je ružan .
Hlađenju se mora dati kapa dolje na tom modelu, ali bi me baš zanimalo zašto misliš da N750JV ili N550JV ne vrijede toliko?

Nažalost, dosta mi je izvan budžeta, 9000kn, a nemam ni ssd ni windowse :/.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 00:22   #388
llepu
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: VG
Postovi: 67
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne uklapa se potpuno u tvoje želje, ali omjer uloženo/dobiveno je super
http://intel-inzinjering.hr/l_49.html

Za taj notebook sam zvao bar jedno 5x i gospon mi na kraju kaze da ga vise nece uopce dobivat i da su svi rasprodani.

Zakaj ga drze na stranicama je vec drugo pitanje...
llepu je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 10:26   #389
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Gotovo je nevjerojatno koliko je ružan .
Hlađenju se mora dati kapa dolje na tom modelu, ali bi me baš zanimalo zašto misliš da N750JV ili N550JV ne vrijede toliko?

Nažalost, dosta mi je izvan budžeta, 9000kn, a nemam ni ssd ni windowse :/.
Da laptop je stvarno ružan no hlađenje i kvaliteta izrade je vrhunska.
G750JW je jedan od rijetkih koji može rashladiti i7-4700HQ jer velika većina ostalih laptopa throttle-a CPU i onda se pitaš zašto si kupio laptop sa 4-jezgrenim procesorom ako mu je unutra ionako prevruće i ne može raditi punom parom pod opterećenjem.

Zašto mislim da N750JV ne vrijedi toliko? Pogledao sam ga uživo i usporedbi sa G750JW razlika je ogromna dok razlika u cijeni je oko 1500,00 kn opravdana pogotovo ako dajem preko 7000,00 kn za laptop. Evo ti još jedan review koji odlično opisuje N750JV:

http://www.youtube.com/watch?v=a7r2ZFpx748

Vjerujem da znam kako razmišljaš jer sam isto htio laptop u koji bi dodao SSD i glavni favorit mi je bio N750JV između ostaloga zbog dizajna. No, na kraju sam zaključio da mi je dugoročno bolje investirati u laptop koji ima vrhunsko hlađenje i kvalitetu izrade tj. G750JW i onda nakon nekog vremena u njega ubaciti SSD nego kupovati nekvalitetnog "plastikanera" N750JV koji se pregrijava i u njega stavljati SSD.

Ako ti je G750JW preskup moja preporuka ti je onda da uzmeš neki laptop koji u sebi ima i5 jer sve ostalo je veliki overkill za laptope na tržištu.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 27.01.2014. u 10:37.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 12:19   #390
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Lenovo T440

HP Elitebook 840 - tanji od lenova, bolji ekran, ali (puno) slabiji procesor.

Dell Latitude E6400 - najskuplji - hardwerski najjaci, ali i najskuplji.

Moja preporuka bi bila uzeti skuplju varijantu Lenova sa 1600x900 ekranom te i5 procesorom te optiku zamjeniti sa SSD diskom odnosno ako vam kapacitet nije bitan zamjeniti postojeci hard disk sa ssd-om.
Fala kolega
His Airness je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na