Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2007., 15:30   #1
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
3lema oko novog prijenosnika

Pozdrav, namjeravam nabaviti novi laptop u sljedecih mjesec dana. Da bi uopce mogao zapoceti neki izbor morao sam si postaviti prioritete(tnx @vranoga), stoga prioriteti:
kvaliteta izrade
buka
zagrijavanje
15,4" WSXGA+ ekran,
Intel Core 2 Duo T7?00
izgled - mora biti oku ugodan
max cijena 11 -12 k kuna
----------------------
a sve ostalo ovisi o ponudi....

u mojoj igri za sada su DELL, Lenovo, i HP ... naravno poslovni modeli,dok je HP poluposlovna serija
---------------------
DELL Latitude D830 (custom config)
Intel Core 2 Duo T7100 2x1.8GHz
15.4" WSXGA+ (1680x1050) UltraSharp
2048MB DDR2 667 (2x1024MB)
Nvidia Quadro NVS (135M 128MB)
120GB SATA Samsung 5400rpm
80GB SATA 5400rpm – eksterni
DVD+/-RW DL
Wlan 802.11abg, GB Lan
Bluetooth 2.1 EDR, Card Reader
Modular Bay, ExpressCard
serijski port, TPM
touchpad + trackpoint
FreeDOS
kompletno kućište od magnezijeve legure
čelične šarke
standardna baterija 7h rada (85Wh)
2.80kg, Jamstvo 36mj
CIJENA: 11.556,00 kn
http://www.dell.com/content/products...n&s=biz&cs=555

LENOVO ThinkPad R61 (NF55QCD)
Intel Core 2 Duo T7100 2x 1.80GHz,
15.4" WSXGA+ (1680x1050),
120GB Sata 5400rpm,
2048MB DDR2 667 (2x1024),
DVD±RW DL,
Nvidia Quadro NVS 140M 128MB,
WLAN 802.11abg,
GB Lan, Bluetooth 2.0 EDR,
4in1 card reader, FPR čitač otiska prsta,
TPM, Modular Bay, ExpressCard,
touchpad + trackpoint,
Windows VISTA Business,
magezijska šasija, standardna baterija 52Wh,
2.90kg. Jamstvo 12mj
CIJENA: 9.437,00 kn
http://www.pcmag.com/article2/0,1759,2149373,00.asp
HP Compaq 6710b (GB893EA)
Intel Core 2 Duo T7500 2x2.2 GHz, 4 MB L2 cache, 800 MHz FSB
Mobile™ Intel® 965GM Express chipset
15.4" WSXGA+ WVA anti-glare LCD 1680x1050
Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) X3100 do 384 MB dijeljene memorije
2 GB DDR2 667 MHz
160 GB, Serial ATA
DVD±R/RW SuperMulti DL Drive
ADI1981HD High Definition CODEC Audio ,support w/24-bit DAC
Fax/modem 56K V.92, Gigabit LAN

802.11a/b/g wireless lan
Bluetooth 2.0, USB 2.0, IEEE 1394(a)
6-u-1 čitač kartica (SD, MMC, MS, MS Pro, MS Duo, xD-Picture)
Čitač otiska prsta (HP Fingerprint Sensor)
TPM 1.2 Embedded Security Chip
Microsoft Windows Vista Business 32/64bit6-cell (55 WHr) Lithium-Ion battery- do 5.3 h autonomije baterije
External 90W HP Smart AC adapter
(ŠxDxV): 357 x 265 x 35 mm
2.6 kg, Jamstvo 12 mj

CIJENA:9.150,00 kn
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr/sm/WF06b/9978521-9979081-9979081-9979081-12434644-79819607-80424285.html

evo , pa bi zelio cuti vase komentare, dal ovaj DELL uistinu vrijedi 2 tisuce kuna vise ? zasto je Lenovo tako ružan ?! i zasto je HP poluposlovna linija.... a poslovne 15,4 kod nas nema
nisam nigdje primjetil osim kod HPa dal je ekran widescreen ili ne?

te naravno ako je itko od vas imao iskustva sa kakvim od ovih ovdje, ili dal ima netko nesto dugo za preporuciti u ovome cjenovnom rangu a da je poslovni model

Zadnje izmijenjeno od: jedan.tamo. 05.08.2007. u 18:30.
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 10:27   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ljudi hvale, ne bez razloga, čitavu ThinkPad seriju pa je to i moja preporuka. Sumnjam da Dell vrijedi tih 2.000kn razlike bez obzira što dobiješ i externi disk s njime (nešto novo što prvi put vidim). To što je ružan je stvar ukusa. Postavi si pitanje je li ti potreban kvalitetan ili lijep laptop?

Sva 3 imaju widescreen.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2007., 12:22   #3
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
@coconut
zahvaljujem na replici, zadovoljan sam odgovorom da sva 3 imaju widescreen

sto se tice DELL-a i eksternog harda prica stoji ovako:
razgovarao sam sa kolegom Vranoga te mi je i on osobno preporucio DELL nad Thinkpadom. I napomenuo mi da si mogu sam stvoriti konfiguraciju za svoj dell da dobijem optimalni odnos uloženo-dobiveno. Dell neke stvari naplacuje skuplje nego ostali brandovi stoga HDD i RAM je bolje do kupiti. Zbog toga se ovaj HDD od 80GB nalazi u ladici (jer je on serijski dobiven s dellom),a novi , "dokupljen" disk je u notebooku. Posto je sve to vec uracunato u cijenu (novi disk, nova ladica, dodatni DIMM od 1GB RAM) zbog toga cijena i pomalo raste.(bez tog dodatnog diska i ladice cijena bi bila nesto ispod 11k kn)

svaka cast Thinkpadu i njegovim kvalitetama, ali imam neku fobiju od "Lenovo" baterija, prije pola godine do godinu dana svako malo sam nalijetao na članke o tome kako Lenovo povlaci n broj baterija iz svojih laptopa... zbog toga sam malo u nedoumici..a mozda je to bilo samo za kucne serije ili tako nesto, iskreno se ne sjecam ali sam ziher da je bilo lenovo

ovaj HP sam ubacio samo ovak jer mi nije los, ali po karakteristima i cijeni moguce je dobiti FE Sony VAIO seriju koja je isto poluposlovna i puno je boljeg dizajna... ali opet kazem da mi dizajn nije presudan ali je bitan (isto ko i kod zena )

a dal mi je potreban kvalitetan ili lijep laptop ? hm , jedno i drugo, ali vise kvalitetan... no mislim da ce ovih dodatnih 2k kuna zadovoljiti oba uvjeta kod DELLa, to je moje misljenje.... a rado bi cuo i pucanstvo

posebno vranogu, hvala

...samo vi nastavite komentirati...
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 12:48   #4
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Dellu nikada nisam vjerovao, HP mi je više šminkerski, ThinkPad pada u kvaliteti otkada ih je preuzeo Lenovo.

Ergo: Toshiba.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 14:17   #5
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
prema tvojim rijecima, uzeti DELL ?
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 20:02   #6
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
a ima kod nas T61, i kolko kosta? link please....

necu HP,ili dell ili lenovo
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 20:59   #7
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
onda cu pricekat jos malo, iako moram do rujna,
pa da vidim taj T61 sa WSXGA ekranom, ali vrlo vjerojatno ce pramasivati moj budzet... stoga ostaju dell i Lenovo
nekak niko ne voli tog della, neznam zakaj?!

nije mi nimalo zao novaca, ako cu ja biti super zadovoljan s tim...

sad posto sam toliko izbirljiv izmedju ta dva modela, na kraju cu jos izabrat neki bezveze 3. model.. vec vidim.... ludim.... cjele dane sam po netu, citam review na notebooke po stranicama... lenovo ocjenjuju kao pouzdan ali ima ocjenu 7,6 / 10, a za navedeni dell kazu da je debeli i uopce nije lagan poput lenova ali ima odličan dizajn
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 21:05   #8
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
svaka cast Thinkpadu i njegovim kvalitetama, ali imam neku fobiju od "Lenovo" baterija, prije pola godine do godinu dana svako malo sam nalijetao na članke o tome kako Lenovo povlaci n broj baterija iz svojih laptopa... zbog toga sam malo u nedoumici..a mozda je to bilo samo za kucne serije ili tako nesto, iskreno se ne sjecam ali sam ziher da je bilo lenovo
a kad si zadnji put vidio da je HP ili Dell povlačio baterije? nikad? misliš da je to zato što su visokokvalitetne ili zato šta ne "pušu na hladno" kao Lenovo?

Baterije za Lenovo radi Sanyo ili Panasonic, kao i za večinu ostalih proizvođača.

tek za tvoj info u americi je bilo avionskih kompanija koje su ZABRANILE unošenje Dell prijenosnilka u avione jer su se nekoliko puta zapalile baterije

a to da kvaliteta Thinkpada pada od kako je preuzeo lenovo.... to če se dokazat za godinu-dvije da nije taj slučaj i Thinkpad serija je postala osjetno bolja nakon preuzimanja, a nove serije R61 i T61 su trenutno šta se tiče kvalitete vrh ponude na tržištu. To šta na papiru nisu konkurentni ne znači ništa, sam laptop se ne ocjenjuje samo po komponentama.

i samo jedno kratko pitanje za vas ljubitelje Della... gdje budete nosili laptop na servis ako bude potrebno? u jedan jednini u ZG (postoje 2 koliko znam ali možeš samo jedan ovisno o mjesti kupnje)? da li je garancija međunarodna za dell?
igx je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 21:12   #9
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
e točno takve komentare treba, trebam vise gledišta..... a kakvo je stanje s servisom za recimo lenovo r61? ali bi radje da mi nije potreban

ali opet, DELL ima 36mjeseci, a Lenovo 12mj
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 22:16   #10
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
e točno takve komentare treba, trebam vise gledišta..... a kakvo je stanje s servisom za recimo lenovo r61? ali bi radje da mi nije potreban

ali opet, DELL ima 36mjeseci, a Lenovo 12mj
što se tiče da li ti bude potreban ili ne... pa recimo da su u pravilu sa kvalitetnijim serijama i brandovima puno veče šanse da ti neče trebat, ali masovnost proizvodnje je (nažalost) donesla svoje i realno gledano uz dobar proizvod uvjek ti je još bitniji kvalitetan servis (ja sam samo realan, iako su kvarovi ispod 10% ja uvjek gledam najlošiju situaciju), a ne netko tko če te zavlačit 20-30 dana i ništa ne napravit.

recimo zamisli si da kupiš Sony laptop pa ako nešto ode treba bar 20 dana da se vrati iz Beča ili gdje je več prvi servis...

jamstvo se uvjek može dokupiti prije isteka originalnog i vjeruj mi komercialni razlozi su jedini zašto R61 ima 12mj. a T serija 36.mj. Razlike u kvaliteti nema po pitanju dugotrajnosti.

Lenovo ima u ZG 6-7 ovlaštenih servisa a uz to u svako regiji hrvatske još bar jedan pošto je IBM-ova servisna mreža (nadopunjena sa novim Lenovo servisima) zadužena za servisiranje. Uz to jamstvo ti vrijedi bilo gdje u svijetu.

koliko sam upučen u Dell, postoje svega 2 servisa u HR koja se nalaze u ZG i vezani su za distributera (uvoznika). Znači preko koga je lap došao kod njega je servis i iskreno ja nebi volio biti osuđen na samo jedan servis i dobru volju i stručnost jednog servisera. Jedno su mali ovlašteni servisi koji djeluju nezavisno, a drugo je prava organizirana servisna mreža
igx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2007., 22:32   #11
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
ako ti se da prevodit švedski ili barem gledat filmiče razbijanja laptopa na nezavisnom testu eto...

http://www.idg.se/2.1085/1.108267
http://www.streamio.se/Play?projectId=2243

komentari i prevedeni rezultati na engleski
http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?p=302982

nemoj samo odmah reči da ti to netreba jer se svašta može dogoditi sa laptopom

samo mala napomena, na testu jeT60, a R61 i T61 su još bolji i čvršći

eto samo da vidiš svjetska premiera R61 kak je napravljena. Koliko proizvođača se usudi to napraviti pred novinarima i kamerama??

http://www.youtube.com/watch?v=taTbJi3Yhto
igx je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 22:37   #12
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
vidio sam da si spominjao T61... rang ovog R61 koji je tu ponuđen će u T seriji koštati oko 13k tak da male razlike u kučištu i masi to baš ne pravdavaju jer su nove R i T serije postale jako slične.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 20:34   #13
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
ipak cu onda DELL najvjerojatnije... mozda s malim promjenama na bolje ukoliko se cijene malo spuste ciljam na T7300 sa 4MB cache, skuplji je samo 50 USD,

vranoga, molim moze na pm kolika je razlika kod tebe sa T7100 na T7300
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 09:38   #14
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
// evo prije par dana sam dobio potvrdnu informaciju da ce me jedna firma stipendirat tokom studija, pa si mogu priustit i malo jacu i kvalitetniju masinu

neka bude limit 15-16k kuna za MPC sa PDV-om, pa da vidim sto mi ljudi predlažu

Kad sam vec kod tolikog budgeta onda ciljam na Apple MacBook Pro 15.4" (ima sve što mi srce poželi + odličan OS koji kad jednom probas vidis kakvo 'crap' su Windowsi), a jedini minus koji mu ja dajem je WXGA+ ekran (po izboru reflektirajuci ili mat)
da ima WSXGA+ uzeo bi ga danas odmah.... gledat cu u taj ekran ali doslovno svaki dan po minimalno pola sunčanog dana i onda necu smece od ekrana

naprotiv prica se po review-ima i no snimkama sa youtube-a da ima odličnu matricu ekrana i da se super sve vidi

nazalost nisam ga imao priliku koristiti pa neznam dal ce mi to biti dovoljna rezolucija...oku ugodna
bas sam u onim tzv. slatkim brigama ali se necu zaj.

prijedlozi?,komentari ?

hvala
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 10:18   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ponovit ću ono što stalno tvrdim - Apple je precijenjen za ono što nudi. Windows lap sličnih karakteristika je sigurno 20-30% jeftiniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 10:27   #16
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
ma novci se daju srediti,, istu stvar kazu za Chrysler... mozes dobiti automobil istih karakteristika (ubrzanje,max brzina,potrosnja) za 20-30% jeftiniji, istina ,ali onda to vise nije Chrysler.... ako razumijes sto mislim reci... naravno hvala na komentaru,al jako sam zagrizo za taj apple ovih dana

samo me ta matrica ekrana muci, dal nece bit pre "jadna" ?!
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 11:15   #17
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
ja bi ovdje išao definitivno na Della. Kako je vranoga napisao, uspoređuje se krušek i jabuke jer je ovaj Dell klasa iznad i R61 i HP-a. Za Apple nemam nikakvog iskustva, no mislim da je daleko precijenjen, i da je manja rezolucije ekrana definitivno minus, makar i bila 1440x900 kao neka srednja vrijednost.

No ono što mene još više žulja je katastrofalna garancija od samo 1 godinu na ovu cijenu. Ovakav bezobrazluk meni je iskreno sasvim dosta da ih nikad ne razmotrim za kupnju.

No, glasam za Della. Kad vidim ovu konfiguraciju koji si naveo i cijenu, stvarno ne vidim zašto bi povećao budžet za još par tisuća kuna i potrošio ih. Po meni nećeš dobiti ništa značajno ni u performansama ni ostalom, nego ćeš samo dati neproporcionalno puno love za gotovo ništa
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 12:45   #18
Trillian
Premium
Moj komp
 
Trillian's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb grad
Postovi: 195
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
neka bude limit 15-16k kuna za MPC sa PDV-om, pa da vidim sto mi ljudi predlažu
Pričekaj 10-ak dana T61 jače modele...imho bez konkurencije bar u hrvatskoj. Da se razumijemo, meni se dell svidja pogotovo u usa gdje su cijene -20% od svih ostalih. I da živim u americi možda bi ih i kupio. Koliko sam čuo dell se sklapa u zagrebu i zna im se dogoditi da krive komponente postavljaju unutra, pa da budu loše složeni i slično. Meni za 15k kn to NE treba u životu i ne želim to. Želim nešto što je netko složio, ***eno istestirao, osigurao mi gomilu servisa, što ima tradiciju...***iga treba mi poslovni laptop a ne experiment. Ja bi rado da mogu si sam iskonfigurirati thinkpada jer bi si slozio zvijer za manje love sa int grafikom i 14" 4:3 ekranom visoke rezolucije. No tog nema i onda vjerujem da to sto su slozili da su probali i rekli to je to. A garancije kvalitete - čitav svijet se opsužuje iz iste tvornice.

Ja imam "pravi" IBM thinkpad T40 i već ludim kad pričaju razni "znalci" koji tvrde da je thinkpadu pala kvaliteta otkad ih je lenovo preuzeo. Nije...ne da nije nego je otišla skyhigh i upravo sada smišljam budjet da iskeširam 17k kn za T61p. T60 je mogao biti bolji, ali T61 je nešto posebno. Imaš na netu gomilu revjuova...i prošetao sam se po dućanima i primjetim gomilu konstrukcijskih u kvaliteti poboljšanja kao i ispod haube. Npr mog zna malo disk ugrijati tamo gdje držim ruke, a na r61 koji u hg-u radi 24h dnevno sve je ravnomjerno mlako.

a definitivno moje razočaranje - Toshiba pogotovo sa A200 serijom...gori laptop u životu nisam vidio...zaista žalim ljude koji to kupuju...
Trillian je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 13:40   #19
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
...Za Apple nemam nikakvog iskustva, no mislim da je daleko precijenjen, i da je manja rezolucije ekrana definitivno minus, makar i bila 1440x900 kao neka srednja vrijednost.
kod vranoge mogu dobit Apple za nesto manje od 13 800 kn (dok u ducanu stoji preko 16,5 soma).. a za identičnu konfiguraciju

tako da razmatram o toj soluciji (dal se isplati dodati jos 2,5soma za apple)
jer dobijem odlican OS (dell ga nema), dobijem savršenu međusobnu kompatibilnost sklopova, dobijem pozadinsko osvjetljenje tipkovnice, kameru, daljinski upravljac, par klasa bolju grafičku, CPU T7500 a ne T7100, 1 cm i 0,5kg tanji odnosno lakši laptop, dobijam ime (Apple), i nemoram ga cekati mjesec dana

jedini minus mi je taj ekran, kazu da LED odlično radi i moze se gledati do 60-70° sastrane što je ekvivalentno WSXGA+ matrici, i DELL ima bolju bateriju

najrađe bi da imam jednog pokraj drugog i da onda mogu usporediti...

ima mozda tko ?!
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na