Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2007., 03:34   #1
Caky_OS
Premium
Moj komp
 
Caky_OS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia, Osijek
Postovi: 50
(riješeno) Ne mogu instalirati Windowse

kad isključim p-ata disk iz matične neče mi na s-ata disk instalirat windowse kaze da particija odnosno formatirani disk nije pogodan za instalaciju (mozda treba neki driver?)... probo sam formatirat, probo sam napravit particiju nece... to sam probao iz boot od XP-a da uzmem partition magic? ima tko ideju? trenutno su jedni xp instalirani na p-ata disk al to nea veze kad ga ja iskljucim... oce mi brze radit windowsi ak ih stavim na s-ata disk baracudu 7200.10?
Caky_OS je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 05:36   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
O ovome se pisalo već milijun i pol puta.
Da, trebaš SATA driver. Vjerojatno si ga dobio na disketi ili cd-u od ploče. Često zna pisati i RAID driver. Prebaci driver na disketu i kada se počne instalirati vindovsi i pita te "Press F6 if you bla bla bla", stisni F6 i ubaci disketu. Slijedi upute s ekrana.
Druga solucija je da programom nLite (www.nliteos.com) integriraš SATA drivere u vindovs instalaciju.
Treća solucija je da u BIOS-u promijeniš SATA Native mode u IDE tj. da ti komp misli da imaš IDE, a ne SATA disk. Razlika u brzini nije previše osjetna.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2007., 08:27   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ne treba mu driver, samo se prebaci u IDE/legacy SATA mod. Caky, moj savjet, napravi samo disk clone pomoću Acronis True Imagea. Najmanje za*ebancije i najkraće traje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 10:40   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Tako je, netreba mu driver, imao sam ja tu plocu, samo kako domy kaze u bios-u promijeniti postavku za hd.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 12:00   #5
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne treba mu driver, samo se prebaci u IDE/legacy SATA mod. Caky, moj savjet, napravi samo disk clone pomoću Acronis True Imagea. Najmanje za*ebancije i najkraće traje.
AMEN!!! I to masu kraće.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 20:36   #6
patakmeister
N6 Brušeno- N12 Turpijano
Moj komp
 
patakmeister's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Kuća
Postovi: 321
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da, trebaš SATA driver.
Čemu će mu taj driver! Ne treba nikakav driver za sata diskove! I taj drugi Ide odnosno P-ATA disk ne spajat sa optičkim pogonom nikako na isti kabal! Znači pošto imaš ploču sa samo 1 P-Ata konektorom on je isključivo za optičke pogone, a sata za diskove barem za sad mada ima i sata optike već!
__________________
Tko rano rani il je pekar il budala
Mirko S. Kojotovski Genije
patakmeister je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 00:42   #7
Caky_OS
Premium
Moj komp
 
Caky_OS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia, Osijek
Postovi: 50
napravio sam sve! spojio sam floopy i napravio disketu uz pomoć ASUS CD-a za instalaciju sto sam dobio uz maticnu (znaci drivere za sata) odpojio p-ata disk, skinu Gparted freeware za pravljenje particija koji je bootabilan, naparavio particije na jednu stavio XP uz pomoć F6 nabacio iz diskete drivere i instalacija prosla savrseno..... nakon toga sam jos digao i Vistu na jedan drugi dio particije.. rade oba sad sustava super....

zasto ne spojiti p-ata disk i opticki uredjaj.. pa rade OK... mislim ja nemam nikakvih problema
Caky_OS je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 01:34   #8
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor Caky_OS Pregled postova
zasto ne spojiti p-ata disk i opticki uredjaj.. pa rade OK... mislim ja nemam nikakvih problema
Zato sto su brzine optike i brzina diskova razlicite [(optika =>ATA33/66) / (hdd => ATA100/133)] pa nije bas zgodno drzati ih skupa, obicno se drzi optika na jednom kanalu a diskovi na drugom (Primary-diskovi , Secondary - optika)
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 12:53   #9
patakmeister
N6 Brušeno- N12 Turpijano
Moj komp
 
patakmeister's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Kuća
Postovi: 321
Zato

Citiraj:
Autor Caky_OS Pregled postova
zasto ne spojiti p-ata disk i opticki uredjaj.. pa rade OK... mislim ja nemam nikakvih problema
Što se to jednostavno ne radi nije zdravo! Recimo ovako instaliraj windowse na taj disk i stavi nekakav medij u optiku i restartaj mašinu pa češ vidjeti koliko se brzo dižu windowsi zatim ištekaj optiku pa podigni windowse brzina je drastična!
__________________
Tko rano rani il je pekar il budala
Mirko S. Kojotovski Genije
patakmeister je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:24   #10
Caky_OS
Premium
Moj komp
 
Caky_OS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia, Osijek
Postovi: 50
upravu ste, al zasad mi treba jos tih 80Gb na tom disku, a win nisu vise na tom disku tak da sto se tiće dizanja win nema problema! hvala na informacijama
Caky_OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na