Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2007., 13:03   #1
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Zamjena 2 pata HDD-a jednim s-ata

Trenutno imam dva UDMA HDD-a:
1)
http://www.westerndigital.com/en/pro...asp?DriveID=10 ali na 5400rpm
2)
HDD HITACHI 80 GB, UDMA 100, 7.200 o/min., 2 MB cache


Jel mi se isplati prodat ta dva i kupit jednog SATAII.

Ako da, kojeg bi mi preporučili i koliko bih mogao tražiti za ova dva gore navedena.

Disk bi trebao biti iz ove ponude: http://www.hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=1

Zadnje izmijenjeno od: Vasili. 10.03.2007. u 13:18.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2007., 13:34   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A kako mi da znamo dali se tebi isplati ili ne? Pa to samo ti možeš odgovoriti...

Ako pitaš radi kapaciteta tj. ako su ti mali onda ti se vjerojatno isplati kupit veći...

Ako pitaš radi brzine - e to je već li la... SATA disk će ti biti nešto brži posebno ako uzmeš neki sa velikom gustoćom ploča i velikim cacheom kaošto su Seagate Barracuda 7200.10 serija od 320gb naviše ili Hitachiji od 320gb naviše, ali da će ti to biti neznam kakvo poboljšanje astronosmskih proporcija - neće...

Jedino ako ti sistemski disk nije ovaj od 5400 u tom slučaju bude možda i dosta poboljšanja posebno ako imaš SATAII kontroler na matičnoj...

Saamo ti znaš dal ti se isplati ili ne, ali ako već kupuješ onda kupi ove od 320+ gb oni imaju ploče većeg kapaciteta pa daju malo ekstra brzine...

Uostalom imaš malo niše post sa benchevima nekih od članova na forumu, zbenčaj svoje diskove pa vidi kakve ćeš reze dobit...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2007., 13:44   #3
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Ma nije fora u brzini, već u dugotrajnijoj investiciji + malo veći kapacitet. Ako ću sklapat novu konfiguraciju, ipak ću moć ostavit sata disk, dok bi se sadašnjih sigurno morao riješit. Zatim dobivam na manjem zagrijavanju, buci, manjem neredu u kučištu...
Problem je što ja na matičnoj imam samo IDE kontroler. A koliko vidim, adapteri su iznimno skupi, tj. pata->sata adaptere ni nisam našao, samo zasebne kontrolere.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2007., 13:33   #4
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Samo još jedno pitanjce. Jel je bolje ova dva harda mijenjat za:
HDD SEAGATE Barracuda 160 GB, UDMA 100, 7.200 o/min., 8 MB cache
ili ih zadržat. Kakva su vam iskustva s tim hardom. Čitam po forumu da se dosta kvare.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2007., 14:37   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Barice se kvare? Vjerojatno si nešto pobrkao - Maxtor se zna češće od ostalih pokvariti.
Ne znam koju mbo imaš, ali ne bi li ti bilo dostatno promijeniti je i nabaviti neku sa SATA, a staru prodaš? Imaš ih za sve sockete (čak i s.A). Takve ploče imaju 2 IDE i bar 2 SATA tako da možeš iskoristiti i postojeće diskove. Ako ih se već misliš riješiti, nabavi vanjsko kućište, stavi unutra stari hard i dobiješ externi hard.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 16:09   #6
Caky_OS
Premium
Moj komp
 
Caky_OS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia, Osijek
Postovi: 50
Sata disk definitivno, ja sam kupio jucer baracudu 7.200.10 320gb zadovoljan sam mana je sto je malo glasan (krckanje) a ostavio sam si i WDCaviar 80gb (8mbcash) razlika se osjetno primjeti kad sam prebacio OS na baracudu, premda je disk još prazan neznam kako ce se ponašat kad ga napunim. prema tome preporučam baracudu recimo iz ponude HG-spot br.pr.19372 daš 550kn i miran si...., ostale pata možeš maknit stavit si optičke uredjaje... tak bi ja gledao! ako nemaš tih 550kn dobar je i tvoj navedeni WDC od 80gb tiši je sigurno al performanse malo lošije.
Caky_OS je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 16:11   #7
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Pa da, Seagate ima minus zato što nema mogućnost smanjivanja AAM i stoga "ronda".
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na