Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2023., 17:57   #91
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Na jednom letu natrag za Zagreb upoznao sam australku koja je sjedila pored mene. Kaže iz Melbournea je. Pa imam rodbine tamo. Krene ona meni objašnjavati gdje je ona točno u okolici Melbournea a ja naravno nemam pojma gdje je tamo što.

Izvadim Nokiju E52, startam Nokia Maps, okrenem Zemlju i krenem zoomati Australiju na onim malom ekrančiću. Nađem Melbourne. Veli ona na sjeveru je. Zoomam ja i dalje a gova u blagom šoku ne vjeruje što vidi Mi u airplane modu a vidimo sve ulice predgrađa gdje živi. Na kraju mi je prstom pokazala svoju ulicu jasno k’o dan.

Pita me: pa kako!? Ovdje nema signala.
Rekoh: ovaj mali mobitel ima sve karte svijeta u sebi

Postojao je Nokia Maps Downloader. Karte su se mogle downloadati offline u mob po gradovima i državama. Komplet sve je zauzimalo 11-12GB.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 19:59   #92
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Također imao E52...najkompaktniji i (meni) najljepši Symbian telefon.
Sad kad sam si ga ponovno nabavio, 3 se dana nisam skidao s njega

Ali opet...nekako mi je najljepše vrijeme bilo između Nokie 3310 i Nokie 6300.
Oh da, metalni poklopac, kompaktan telefon, jedini koji je bio u pogonu 6 punih godina.

A tek kad se sjetim promocije MMS-a...i Motorole v525. Ako si u tom ljetnom periodu 2004.g imao telefon s MMS podrškom i skinuo si postavke na telefon - donio si 50 besplatnih MMS-ova . Jedini problem je bio što skoro nitko od frendova nije imao MMS telefon
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2023., 20:48   #93
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Meni nokia e66 iz te ekipe top topova
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 20:52   #94
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
istina c905

ali tada je još uvijek bio veliki minus što su koristili običan OS
bez velikih mogućnosti kao što je nokia mogla.

imao sam prije toga i nokia 6630, brutalan mob

a i kamera je bila dobra
Nema sta nisam izmjenio na OS-u na svom K800.

Mob s odlicnom kamerom. Uredno sam koristio net + mail preko 3g-a 😁

To mi je zapravo prvi mob koji je mogao zamjeniti Sony DSC fotic.

Po pitanju dizajna, Nokia 3210 koju smo prvi imali u selu je nenadyebiva 🙂
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:21   #95
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Retro mobiteli

Meni je osobno najjača Njokija bila PureView 808. To je imalo 41Mpix senzor prije više od 10 godina na senzoru skoro 1” veličine i xenon flash. Fotkala je rekao bih bolje od svakog mobitela i većine jeftinih foticha ako ne i svih. Imala je još tada AMOLED ekran i FM transmiter

To je bio zadnji Symbian mobitel. Da je Nokia ranije krenula u tom smjeru umjesto beskonačnog eksperimentiranja s raznim form factorima danas bi stvari možda bile bitno drugačije u mobilnom svijetu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:47   #96
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Njih je isključivo ubio elop i windows phone.

Imali su spektakularno dobri n9 sa meegom koji je mogao vratiti android aplikacije. Mobitel se rasprodao u sekund i trazilo se jos,a oni su odustali zbog windows phonea odnosno Stephena Elopa i vjerojatno bonusica za gospodina
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:57   #97
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Nema sta nisam izmjenio na OS-u na svom K800.
🙂
Uf sto su Sony Ericssoni bili dobri za modifikacije. I ja sam doslovno sve izmjenio na SE G502 i napravio pravi mali kompjuter od njega. Driveri za zvuk da se zvucnik glasnije cuje, meni uredjen po mojoj volji, hrpa patcheva (npr. Book manager pa si mogao pisat poruku, "minimizirat" prozor odnosno stavit u pozadinu i otvorit drugu aplikaciju, recimo Browser i nastavit tamo gdje si bio), patch za jacu vibraciju, pa onda java aplikacija za gameboy emulator...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:58   #98
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Meni se tada činilo da su tu neka mutna posla. Kao da netko nije dopustio Linux mobitele poput N900 i N9 odnosno kao da je Nokia morala pasti.

Nisam bio jedini koji je to uspješno predvidio tada.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 22:18   #99
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Pamtim Siemens M55 kojeg sam ubio fleshanjem. Pa kasnije ubio i sestrin pokusavajuci spasiti svog.

Jedno vrijeme sam imao i LG KG320 chocolate. Manji i laksi od Nokije 8210 za koju sam isto davno istresao masne pare. Doduse ovaj LG je bio sporo govno od moba, teski fail...

Pamtim i D750 (tmobile ljepsa verzija od K750) kojeg sam izlizao fleshanjem i modanjem. Mislim da je tad bio popularan flesh sa W800 walkman softverom... odlicna kamera!

Nokia 6230 - obozavao sam ovaj mob. najugodnija/tisa tipkovnica, tipkao sam po cijele sate u skoli, nitko nije nis cuo.

Presao na symbiane, 6120. Zaljubio se i ubrzo se isprsio za E71 koju sam koristio duuugo. Upgrejdao je na original crno kuciste, kod nas su bile uglavnom sive. Prodao je kolegici, ona ga izgubila za mj dana i tako...

Tu je bio negdje i Samsung Galaxy S2. Isto ga pamtim po kameri. I grijanju. I opciji da primi deblju original bateriju + veci poklopac baterije. Fora feature. Trebalo je cuvati EFS particiju na sigurnom jer ako nesto sjebes fleshanjem lako ode IMEI u nepovrat. Ah...

Sve poslije mi je nekako u magli i ne pamtim nista pametno/bitno. Tipa otkad su dosli androidi i moj prvi HTC Desire... Masu zabave i fleshanja i to je to. Pa presao na Nexuse 4, 5, 6P... i od tog trena je mob postao konfekcija. Imam ga i ne zelim razmisljati o njemu. Ako ne radi kako mi se svidja, mijenjam ga.

Sjecam se i Ajfona 7. Dao sam 4 soma kn za rabljenog. Tada mi je placa bila 4 soma kn i zivio sam s curom (danas zenom) u rentanom stanu pet dana sam ga imao i prodao za 4200 kn dalje, sto zbog pomisli da Ajfon ne mogu namazati na kruh, sto zbog cinjenice da mi nije lego ekosustav. Ako tad nisam izletio iz kuce lol...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 23:02   #100
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Uf sto su Sony Ericssoni bili dobri za modifikacije.
Mislim da su njihovi telefoni jednostavno bili najbolji.
Bilo je tu odličnih Nokija, Siemensa, Ericssona... svega, ali SE su bili najzabavniji i najpopularniji, forumu su bili prepuni rasprava oko njih.

Meni je game changer bio Sony Ericsson T610, moj prvi mob u boji, a poslije njega K750, predobri modeli sa karizmom.
Nema danas toga više, sve je generičko i dosadno.






__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2023., 23:21   #101
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Moj je bio Panasonic GD70
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 23:28   #102
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Moj baš prvi prvi je bio Bosch Com 908.




Iako sam ga bezveze nosio u džepu jer nitko u mom društvu nije imao mobitel u to vrijeme, a ni ja nisam imao potrebe nikog zvati na fiksni jer je bilo skupo

Fora je što je u tim počecima bilo brdo proizvođača i svaki je imao neku svoju filozofiju.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 23:48   #103
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Presao na symbiane, 6120.
Na 6120 sam tipkovnicu probio noktom igrajući City Bloxx i Marbles Taj mi je bio službeni. U Mobisu su mi pod garancijom zamijenili tipkovnicu bez naplate iako sam napomenuo da nije defekt nego sam ju ja potrgao. Svaka im čast Bio je kod mene, buraza, žene pa opet kod mene i još uvijek radi. Upalim ga ponekad zbog te dvije igre


BTW: Nokia 5110 je bila jaaako popularna 2000. godine na faksu. Nabavio sam ju u deželi u pola cijene lockanu na SI mobil, dekodirao ju i aktivirao si NetMonitor u LogoManageru. Bivša je obožavala tu ciglu pa sam joj ga morao dati kad sam krajem godine prešao na 6210. Imala je nekoliko maski za njega, naravno Nokia 5110 je bila prvi mobitel s kojim sam se spojio na internet. 9600bps modem i 4kn/minuti
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 10:35   #104
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Moj baš prvi prvi je bio Bosch Com 908.




Iako sam ga bezveze nosio u džepu jer nitko u mom društvu nije imao mobitel u to vrijeme, a ni ja nisam imao potrebe nikog zvati na fiksni jer je bilo skupo

Fora je što je u tim počecima bilo brdo proizvođača i svaki je imao neku svoju filozofiju.
i ja kada sam kupio prvi mobitel, isto više manje nitko nije imao mobitel. ili ako je imao
onda se je pazilo da se ne potroši previše, kad su impulsi bili skupi

znala se je desiti situacija da uključim mobitel da vidim dal imam kakvu poruku
ako nema, ugasim ga i za par dana opet ga uključim

inače iz fore tada u to vrijeme pošaljem nekom nepoznatom poruku, i kasnije
čovjek odgovori

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Na 6120 sam tipkovnicu probio noktom igrajući City Bloxx i Marbles Taj mi je bio službeni. U Mobisu su mi pod garancijom zamijenili tipkovnicu bez naplate iako sam napomenuo da nije defekt nego sam ju ja potrgao. Svaka im čast Bio je kod mene, buraza, žene pa opet kod mene i još uvijek radi. Upalim ga ponekad zbog te dvije igre


BTW: Nokia 5110 je bila jaaako popularna 2000. godine na faksu. Nabavio sam ju u deželi u pola cijene lockanu na SI mobil, dekodirao ju i aktivirao si NetMonitor u LogoManageru. Bivša je obožavala tu ciglu pa sam joj ga morao dati kad sam krajem godine prešao na 6210. Imala je nekoliko maski za njega, naravno Nokia 5110 je bila prvi mobitel s kojim sam se spojio na internet. 9600bps modem i 4kn/minuti
istina, moj prvi mob je baš bio nokia 5110, kupio sam ga kod vipa na info sajmu

inače ako niste znali nokia je pripremala mobitel sa android sustavom ali
su iz nekog razloga odustali
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 11:06   #105
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Uf sto su Sony Ericssoni bili dobri za modifikacije. I ja sam doslovno sve izmjenio na SE G502 i napravio pravi mali kompjuter od njega. Driveri za zvuk da se zvucnik glasnije cuje, meni uredjen po mojoj volji, hrpa patcheva (npr. Book manager pa si mogao pisat poruku, "minimizirat" prozor odnosno stavit u pozadinu i otvorit drugu aplikaciju, recimo Browser i nastavit tamo gdje si bio), patch za jacu vibraciju, pa onda java aplikacija za gameboy emulator...
+ jos driveri za kameru, dobivale su se dosta bolje fotke nego stock, itd.

Zbilja jedan od drazih mobitela.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 11:10   #106
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zaljubio se i ubrzo se isprsio za E71 koju sam koristio duuugo. Upgrejdao je na original crno kuciste, kod nas su bile uglavnom sive.
Imao sam bas tu crnu boju, uzeo je novu. Jedan od ljepsih mobitela. Za tipkanje je bio zakon 🙂
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 11:17   #107
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
A jeste li ikada probali nazvati sebe s obicnog telefona, onako iz fore, pa dok cekate da mobitel koji je kraj vas zazvoni, u medjuvremeno se netko javi s druge strane telefona i pita sto trebate?

Meni su se po nacinu koristenja najvise svidjali ericsson i sony, dok su bili svaki za sebe.

Jos uvijek koristim prastari t68i i njegovu originalnu bateriju. U medjuvremenu sam istovremeno koristio i zamjenske, ali krace su trajale od originalnih. Cesto puta mi je ispadao, pa se nakon nekog vremena vanjska maska osteti, a nju sam brzo zamijenio s drugom, jer sam u rezervi kupio neispravne za dijelove.

Ponekad na sajmu zna netko prodavati te prastare mobitele, pa mi je zanimljivo opet drzati u ruci r380 ili komunikatore, koje sam tada zelio imati.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 13:02   #108
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
A kad se sjetim Nokie 3300, 32mb MMC kartice i njihove sluške sa pop-portom . Lagano na biciklu, išao do bivše i cijeli album Eminema na playu.

Ili modanje Siemensa m55 da dobijem više memorije pa da si mogu slikat više slika.

@xlr Kad se sjetim tih dana. Ko da je jučer bilo
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:53   #109
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Na jednom letu natrag za Zagreb upoznao sam australku koja je sjedila pored mene. Kaže iz Melbournea je. Pa imam rodbine tamo. Krene ona meni objašnjavati gdje je ona točno