Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.01.2010., 19:01   #31
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Takve muljatore javite meni, ja lako provjerim njihovu zadnju aktivnost.
Isto možeš i ako se radi o profilu kojem je uključena opcija ''nevidljivost''?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 15.01.2010., 20:48   #32
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
treba uvest vremensko ogranicenje tipa moras imati regan acc 6 mjeseci i cca 50 postova.

postove da bi se izbjegle gluposti u smislu da neko rega 10 accova i onda da stoje a vremensko ogranicenje radi toga sto ce biti teze zalevatiti ljude.

imho


jer kao sto je receno nije smisao pce-a trznica ona je tu "reda radi"
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 21:37   #33
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Isto možeš i ako se radi o profilu kojem je uključena opcija ''nevidljivost''?
Naravno, pa admin može sve

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
treba uvest vremensko ogranicenje tipa moras imati regan acc 6 mjeseci i cca 50 postova.

postove da bi se izbjegle gluposti u smislu da neko rega 10 accova i onda da stoje a vremensko ogranicenje radi toga sto ce biti teze zalevatiti ljude.

imho


jer kao sto je receno nije smisao pce-a trznica ona je tu "reda radi"
potpis iako ako ovo prođe će biti negodovanja jer je ipak masa ljudi koja samo operira po tržnici!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 15.01.2010., 22:19   #34
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da portal i forum nose naziv PC Tržnica onda bi ta moguća negodovanja bila donekle i važeća. Ovak se iz dana u dan na forum registrira sve više kretena koji samo čekaju da nekoga zayebu, pa makar i za 50 kn. Da bi se nakon toga pravili Englezi i dobre mamine dušice, jer oni nikad nikog nisu prevarili. Ma ne daj Bože. Pričaj mi priču. Pa se uz njih, registrira još pokoji pajdaš - pogađate isto kreten kakvog nema, samo da bi se međusobno podržavali u lažima i daljnjem muljanju. IMHO previše je maha to muljanje uzelo u zadnje vrijeme i forum radi vandala, kretena, maloumnih budala i općenito nepismenih i nesposobnih vandala (već jedno dulje vrijeme) ne liči na ono kaj bi jedan PC Ekspert forum (i portal) trebal ličiti. Primjera radi, evo jedna friška tema za sva vremena, od isto takvog (svevremenskog) korisnika, pa vi recite da iz dana u dan ne čitamo čista sranja diljem svih podforuma.
McG je offline  
Staro 16.01.2010., 00:47   #35
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Kako san već napisa neki dan na tržnici...
Evo kompletan C/P
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajde napokon... joooj da je meni 5 minuta.

u krajnjoj liniji osobnim se majmunom smatram što poštujem rokove, dobro zapakiram robu, nikad ne prešutim neki eventualni nedostatak i ine akcije dobro poznate zdravom razumu.

imam ja ideju for once

napraviti vamo http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=43 poseban podforumu bad trgovci i nutra otvarati per-user threadove... znači za svaki incident se otvara novi thread samo sa nazivom nicka osobe ili nick + kratki opis (tipa "syss - šalje šljunak umjesto grafičke") i unutra se fino prijavi bezočni štovatelj kukave rabote, te se u tom threadu razglaba sve do zatvaranja istog.

da ne pričam kako prije svake kupovine od bilo koga samo opališ taj thread i ctrl + f nick prodavatelja, jer budimo realni ovaj prilično veliki thread nitko neće pročitat kompletan prije kupovine, a samo se sjetite koliko je puta bilo "hijaaaaao nisam vidio da je dotični vamo prijavljen".

outcome može biti:

otvoreni thread - bačena ljaga i odbijanje potencijalnih kupaca što prodavaču u startu daje za misliti pošto mu je nick prilično javno vidljiv
zatvoreni thread - riješena situacija na dobrobit zajednice sa binarnom metodom selekcije:

ban
ne-ban + ljaga



+ eventualno bi jako zanimljiva restrikcija bila da nema pokretanja threadova na tržnici bez 50-100 postova in general.

pa da vidimo tko će biti dovoljno hrabar da se "odrekne" raznih kupoprodaja na najvećoj hardware tržnici u hrvata zbog 50kn/2 šarafa/zagubljene garancije

pusa, boli me glava od razmišljanja
Citiraj:
Autor BeroVK Pregled postova
S prvom idejom se slazem,a ovo s postovima nemoze nikako bit funkcionalno zato jer ce ljudi pocet masovno spamat po forumu
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Spam je kažnjiv, a moderatori su tu da prave red
Samo ništa od toga...zar nije horza davno rekao da dok je on tu da takva vrsta restrikcija neće bit? Šta je po meni loše rješenje, jer em je dosta preveranata friško registrirano, em je forum pao u drugi plan, pa umjesto da ljudi to dolaze radi foruma kao nekad pa na tržnicu nalete kad im nešto zatreba, ljudi dolaze samo radi tržnicu. Šta opet nije toliko loše, tj. ne bi bilo toliko loše da dosta friških se ne vucara po ovom topicu...

Al eto, razumin da nema demokracije, nego da gazda odlučuje, pa nek čovik odlučuje kako misli da je najbolje, mi možemo samo predlagat ono šta mislimo da je bolje i molit boga da se nikome pritom ne zamjerimo. Jer put do pakla je popločan dobrim namjerama, a teme sa puno dobrih namjera i ideja, uglavnon bivaju zatvorena nakon teških riječi i prepucavanja


A dok je samo registracijom cijeli forum dostupan svima, pa time i sama tržnica, dotle ban nema nikakvu svrhu...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline  
Staro 20.02.2010., 00:27   #36
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Evo da ne otvaram novu temu,ovdje cu napisati,valjda ce moderator vidjeti
Jel bi se moglo uvest neko pravilo na trznici vezano za bumpanje. Vjerujem da vecinu zivcira bumpanje teme da se obavijesti cijeli forum da je predmet prodan.. Neka se lijepo editira prvi post,napise prodano,i to je to.
Hrjax je offline  
Staro 20.02.2010., 00:30   #37
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Evo da ne otvaram novu temu,ovdje cu napisati,valjda ce moderator vidjeti
Jel bi se moglo uvest neko pravilo na trznici vezano za bumpanje. Vjerujem da vecinu zivcira bumpanje teme da se obavijesti cijeli forum da je predmet prodan.. Neka se lijepo editira prvi post,napise prodano,i to je to.

Pa kad prodaš, izbumpaš dokraja u roku minutu i to je to! Sad što se to nikome neda ili neradi, to je druga stvar!
Pupo je offline  
Staro 20.02.2010., 09:33   #38
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Evo da ne otvaram novu temu,ovdje cu napisati,valjda ce moderator vidjeti
Jel bi se moglo uvest neko pravilo na trznici vezano za bumpanje. Vjerujem da vecinu zivcira bumpanje teme da se obavijesti cijeli forum da je predmet prodan.. Neka se lijepo editira prvi post,napise prodano,i to je to.
Slažem se da je potpuno bespotrebno bumpanje da se obavijesti forum da je nešto prodano.
Ljudi to rade da bi moderatori lockali temu, umjesto da samo prijave svoj post i da unutra napišu da je prodano, što je modu dovoljno da zna koliko je sati i da treba lockat temu, ali svi bježe od te prijave posta ko vrag od tamjana.
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline  
Staro 20.02.2010., 09:40   #39
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Jedni kukaju kako prodavač ne napiše da je nešto prodano, drugi pak kad napiše Očigledno i nema nekog univerzalnog sistema da zadovolji sve. Ovo s prijavom ili editom prvog posta bi bilo najbolje.
tor je offline  
Staro 20.02.2010., 13:16   #40
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa kad prodaš, izbumpaš dokraja u roku minutu i to je to! Sad što se to nikome neda ili neradi, to je druga stvar!
Ali zasto bumpat temu? Npr tema ti je na 5. stranici na trznici,prodas predmet i zar nije pristojnije editirat post(jer svatko tko bude trazio taj oglas vidit ce da je prodano) nego bumpat temu na prvu stranu samo da se nas obavijesti kak je nes prodano.
Hrjax je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2010., 13:26   #41
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
bump kada je prodaja obavljena nema smisla.

svi koji su bili zainteresirani imaju taj topic u "praćenim temama" ili spremljeno u favoritse, tako da bumpanje treba iz pristojnosti zaboraviti.

inače, u pravilima prodaje piše
Citiraj:
Potrebno je napisati ako je proizvod već kupljen/prodan ili da se povlači.
edit zadnjeg posta u prodaji je dovoljan.
mymoon je offline  
Staro 20.02.2010., 14:28   #42
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Edit zadnjeg posta ili prvoga sa natpisom prodano nije nikome problem napraviti. Ne treba nit' prijavljivati post, jer dok prijaviš post brže ti je napisati prodano pod editom.

Izbumpavanje do automatskog locka je najlošija opcija što netko može napraviti na tržnici. Nije kolegijalno prema ostalima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 20.02.2010., 14:37   #43
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Izbumpavanje do automatskog locka je najlošija opcija što netko može napraviti na tržnici. Nije kolegijalno prema ostalima.
I ujebeš samog sebe ako budeš uskoro otvarao novi oglas a zbog besmislenog bumpanja moraš čekati 7 od tog zadnjeg bumpa u kojem stoji: ''prodano može lock''
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 20.02.2010., 20:06   #44
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909