Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2007., 02:16   #1
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
BSA Reket

Evo da pitam one koji rade ili imaju svoje firme da li su dobili cestitku od BSA?

http://w3.bsa.org/croatia/events/index.cfm

Cujem da gnjave po dva puta dnevno one koji imaju puno prometa u firmi, kao imate 10 miliona kuna prometa, a kupili ste ove godine software-a za 5000kn.

Sad me zanima da li imaju pravo tako maltretirati firme, jer vecina firmi di su zvali ima par kompjutera sa licenciranim windowsima koje su kupili prije par godina, a sad bi oni da se nesto i ove godine na software potrosi.

I naravno slag na kraju:

Citiraj:
Zabrinuti ste zbog neovlaštenog korištenja softvera? Ako sumnjate da vaš suradnik, kolega ili čak i bivši poslodavac neovlašteno koristi ili prodaje softver, nazovite besplatni telefonski broj BSA ili popunite online prijavu. Prijava traje samo trenutak, a vaši će se podacima čuvati u tajnosti – prijavu možete popuniti i anonimno.
Online formular naravno ne radi
http://w3.bsa.org/croatia/report/
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 10:23   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
njihovi (i microsoftovi) pozivi su poprilično normalna stvar. ali ako imaš sve legalno, možeš biti jako neljubazan, reći im da ćeš ih ako te nastave gnjaviti tužiti za maltretiranje
ali, koliko znam, malo tko se to usuđuje napraviti jer većina i ima nelegalni software i po meni je ok da takvu škvadru bsa maltretira.
inače ovo što oni rade nije nikakav reket. jesi odabrao kupiti njihove proizvode? jesi im dozvolio da te kontaktiraju oko posebnih ponuda i pogodnosti? live with it
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2007., 10:26   #3
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Nemoj mi reci da oni imaju pristup podacima o prometu firmi koje nisu d.d. odnosno koje s tim podacima ne izlaze u javnost??

Mislim nisam previse upoznat sa zakonima i propisima oko pravnih osoba, ali nekako mi se ne cini ispravnim da svaka susa (jer BSA nije nikakva policija, nikakva vladina organizacija, samo udruga koja stiti interese proizvodjaca softvera) ima pristup financijskim podacima firmi?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 12:09   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
U tome je problem, sto niti jedna firma nikad nije kontaktirala BSA, tako da su izvukli sve podatke iz sudskog registra i svima su poslali.

A sto se tice ovih firmi 10+ mil. jedna koristi linux i opet ju zovu stalno jer ne vjeruju da koristi linux, kao oni ce poslati inspekciju, pa ako to nije reket neznam sta je.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 12:24   #5
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
podaci iz poslovnih knjiga, odnosno aktualno stanje racunovodstvenih stavki, kao osnova poreza na dobit pravnih osoba, nemaju sta trazit u trgovackom registru.takvo sto su mogli iskopat eventualno iz ureda porezne uprave i pritom povrijedit cl.8 opz-a o poreznoj tajni...
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 12:26   #6
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
i ako koriste suse enterprise ili stajaznam vec,onda nek ih pozovu i likuju ...
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 12:36   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
BSA nemože nikome poslati inspekciju jer oni nisu nikakva policija (kako je gore neko rekao) oni mogu samo prijaviti policiji sumnju da neko koristi nelegalni software (što je inače prekršaj naravno) ali nemogu je oni nikome poslati, a ako na osnovi njihove dojave dođe policija na izvid i ne nađe nikakve potvrde toga vlasnik iste može podnjeti tužbu za klevetu protiv njih i tražiti materijalnu satisfakciju...
Zapravo bi i sama policija (tj javno tužilaštvo) trebala reagirati na takve lažne dojave i naplatiti svoj rad i izlaz na teren od njih, ali naravno s obzirom da oni imaju love ko govana i kakvo je naše pravosuđe (posebno u takvim slučajevima) nećeš nikad ništa dobit (jer će sve otić u zastraru) a oni naravno i dalje rade kaj oće...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 13:23   #8
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Ovca Pregled postova
podaci iz poslovnih knjiga, odnosno aktualno stanje racunovodstvenih stavki, kao osnova poreza na dobit pravnih osoba, nemaju sta trazit u trgovackom registru.takvo sto su mogli iskopat eventualno iz ureda porezne uprave i pritom povrijedit cl.8 opz-a o poreznoj tajni...
Jasno naveo sam sudski registar ne o ucjeni na temelju prometa nego da su ocito svim firmama poslali tu obavijest. A sto se tice prometa neznam otkud im podaci, nisu mene konkretno zvali ali sam cuo da su baratali konkretnim brojkama znaci kakav je promet koliko je potroseno na legalni software ove godine. Evo doslo je jucer i od HSMinformatike jos jedno pismo: "kupite adobe proizvode".

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
BSA nemože nikome poslati inspekciju jer oni nisu nikakva policija (kako je gore neko rekao) oni mogu samo prijaviti policiji sumnju da neko koristi nelegalni software (što je inače prekršaj naravno) ali nemogu je oni nikome poslati, a ako na osnovi njihove dojave dođe policija na izvid i ne nađe nikakve potvrde toga vlasnik iste može podnjeti tužbu za klevetu protiv njih i tražiti materijalnu satisfakciju...
Zapravo bi i sama policija (tj javno tužilaštvo) trebala reagirati na takve lažne dojave i naplatiti svoj rad i izlaz na teren od njih, ali naravno s obzirom da oni imaju love ko govana i kakvo je naše pravosuđe (posebno u takvim slučajevima) nećeš nikad ništa dobit (jer će sve otić u zastraru) a oni naravno i dalje rade kaj oće...
Jesi siguran da nema inspekcija za legalni software znaci samo kao da provjere kakav software imas? Znaci ne na osnovi prijave nego regularno da obilaze firme i provjeravaju software, kao recimo porezna inspekcija ili sanitarna.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 13:33   #9
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jesi siguran da nema inspekcija za legalni software znaci samo kao da provjere kakav software imas? Znaci ne na osnovi prijave nego regularno da obilaze firme i provjeravaju software, kao recimo porezna inspekcija ili sanitarna.
Znam da Microsoft ima takvu službu. Međutim, smiju li oni neovlašteno (bez sudskog naloga) ulaziti u prostore?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 13:39   #10
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
ne znam otkud im podaci ali mislim da treba citirat OPZ:
Članak 8.
(1) Službene osobe, vještaci i sve druge osobe koje su uključene u porezni postupak dužne su kao poreznu tajnu čuvati:
1. činjenice koje su u poreznom, prekršajnom ili sudskom postupku doznale o poreznom obvezniku,
2. pronalaske, recepte, patente i slično koje su doznale u poreznom postupku,
3. identifikacijske znakove i podatke o poreznom obvezniku koji su pohranjeni u pismohrani

inace, provjere po zakonu o autorskim pravima rade državni organi po svom nahođenju. ...konkretno Državni inspektorat samoinicijativno po dojavi i nenajavljeno...
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2007., 13:46   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da Državni Inpektorat (to sam i mislio pod policija makar možda službeno i nisu dio MUPa ali nema veze nit me to puno zanima koga su i čega dio ustrojbeno) a inspekcija može izvršiti provjeru ali ona ne pripada BSA niti BSA ima veze s njima, osim kaj im može poslati prijavu...

I da teoretski ti možeš zabraniti svakome ko nema sudskog naloga da ti uđe u bilo koji dio firme, ali znaš kako ti je to, kasnije se oni vrate sa nalogom a onda sljedi stroga revizija, a u ovakim stvarima (kao npr i u sanitarnoj inspekciji) ako baš tražiš uvjek možeš naći nepravilnost tako da je bolje ne ići na žive inspektorima, ali s druge strane oni ti moraju objasniti zašto izlaze na inspekciju k tebi ako nije redovna...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 14:14   #12
k0vac3v1c
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
meni se cini da kod nas je to manje vise jos u povojima. kod nas se ne smatra di si zloupotrebio nekakav software ako ga koristis za osobnu upotrebu, da se radi of firmi koja se bavi npr CAD aplikacijama a nema licencu onda je zlo. nije nikakva greska ako imas recimo gusarski software za sebe (nijedan te sudac nece osuditi ili izdati nalog za premetacinu), kazna pocinje tak kad ga pocinjes prodavati (to je prava borba). tako da sva sranja o zastiti autorskih parava se odnose ne firme a ne privatne korisnike. isto kao i pravila foruma koja su preslika americkih i anti gusarskih s.anja, koja nemaju uporiste u RH zakonu.

doduse zanam da je prije par godina kad su firme masom imale gusarsku verziju win. banula je kotrola u servis. mudju neravilnostima u servisu pala je i jedna kolateralna zrtva neki klinac koji je imao gus verziju wina. nasao se na krivom mjestu u krivo vrijeme.
k0vac3v1c je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 15:43   #13
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
malo bi smjestio takav od*** toj bsa da bi se sve prasilo....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 18:57   #14
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor k0vac3v1c Pregled postova
isto kao i pravila foruma koja su preslika americkih i anti gusarskih s.anja, koja nemaju uporiste u RH zakonu.
molim?a gdje to nemaju uporiste??
jel ovdjeČlanak 230.

(1) Tko bez odobrenja autora ili drugog nositelja autorskog prava, odnosno osobe koja je ovlaštena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno, ili protivno njihovoj zabrani, utvrdi na materijalnu podlogu, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko granične crte, prikaže, izvede, odašilje, prenese, učini dostupnim javnosti, prevede, prilagodi, obradi, preradi ili na drugi način uporabi autorsko djelo,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko bez odobrenja umjetnika izvođača, odnosno osobe koja je ovlaštena dati odobrenje, kada je odobrenje prema odredbama zakona potrebno ili protivno njihovoj zabrani, snimi, reproducira, umnoži, stavi u promet, iznajmi, uveze, prenese preko granične crte, prikaže, izvede, odašilje, prenese, učini dostupnim javnosti ili na drugi način uporabi izvedbu umjetnika izvođača.

(3) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko u namjeri da omogući neovlaštenu uporabu autorskog djela ili izvedbe umjetnika izvođača proizvede, uveze, prenese preko granične crte, stavi u promet, iznajmi, omogući drugome uporabu ili korištenje bilo koje vrste opreme ili sredstava kojoj je osnovna ili pretežna namjena omogućiti neovlašteno otklanjanje ili osujećivanje kojeg tehničkog sredstva ili računalnog programa namijenjenog zaštiti prava autora ili umjetnika izvođača od neovlaštene uporabe.

(4) Osoba kod koje se zateknu predmeti koji su bili namijenjeni ili uporabljeni za počinjenje ili su nastali počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1.,2. i 3. ovoga članka, a ona je to znala, mogla ili bila dužna znati,

kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(5) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavaka 1., 2. i 3. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od 6 mjeseci do pet godina.

(6) Predmeti koji su bili namijenjeni ili uporabljeni za počinjenje kaznenog djela ili su nastali počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka oduzet će se i uništiti.

Povreda prava proizvoditelja zvučne ili slikovne snimke i prava u svezi s radiodifuzijskim emisijama

isto tako i u Zakonom o obveznim odnosima, Zakonom o patentu, Zakonom o autorskom pravu i srodnim pravima
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 19:05   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
No, pravila ovog foruma, čak i da nemaju nikakvo uporište u zakonu RH su naša pravila. Mi smo odlučili da na forumu nećemo tolerirati i podržavati nikakav oblik ilegalne potražnje i ponude crackova, seriala i sličnih tema tako da to u ovom slučaju nema apsolutno nikakve veze s našim zakonima ili američkim preslikama. Na netu ima sasvim dovoljno stranica s tim stvarima, ovaj forum neće nikada postati jedan od njih. Makar RH javno podržavala pirate
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 19:26   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Ovca
Sve je to ok samo se ovo uglavnom odnosi isključivo na multimedijalne sadržaje a ne na software (on je samo najopćenitije moguće uključen i to jako klimavo) a AFAIk mi plaćamo sada stanoviti namet i svi s potraživanjima se imaju kamo obratiti da dobiju dijo love, mene baš briga kako će oni od naših autora i njihovog ceha to naplatiti...

Inače striktno rečeno ovo je (kao uglavnom i kod svih ostalih država) zapravo članak po kojem nije zabranjeno posjedovati ili čak i koristiti ilegalni softwarre osim ako s njime stiče materijalna korist...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 20:01   #17
k0vac3v1c
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
2 tor ok, to cijenim sad kad znam pravi razlog. ozbiljan forum bi se pretvorio u warez smece. ali ipak bi mogli biti malcice fleksibilniji a ne isti cas zatvarati topic pa ako nista drugo zbog demokracije radi.

ovca
ok, daj mi reci koliko je ljudi u zatvoru zbog toga ili je to proforme radi?????? nasi zakoni nisu usmjereni na software nego na glazbenu industriju i na zlouporabu ap nedozvoljeno umnozavanje sto je uredu. onda imas drzavu koju bas briga za kenjanej sacice da ne velim koga i donese solunsko rijesenje u obliku naknada za povrijedjena ap, da li je onda gus legalno, pa sad zasto ne platio sam naknadu telefon mogu reci da je legalno znas zasto? nitko se ne protivi. mozes citirati zakone koliko ti volja kad ih nitko ne prakticira. kao sto rekoh zakoni su usmjereni na firme. to je kazneni zakon ili prekrsajni?

u ostalom autorska prava su malo veca stavka i prijepor da se tako jednostavno tumace.

u ostalom inspektori su vise koncentrirani na krivotvorine i muziku a ne softwere. sam je inspektor rekao da se tolerira softwere i mp3 za osobnu uporabu a ne umnozavanje.

sad kad si citirao zakon ne znam koliko je postotak prodanih cd koristen za backup a koliki za presnimavanje a opet se proizvode. bila je reklama prije par godina u kojoj filmski redatelj potice ljude da presnimavaju filmove ne samo gledaju a na svakom filmu pise r a to je bila worldwide reklama. jako je puno ne logicnosti a ni zakon se ne moze tumaciti citatom samo jednog od 230 stavaka. bas-ovoj stranici (necu sad provjeravati) pise da u sad ima 35% ilegalnih kopija i to je konstantno. sad cu cjepidlaciti jesi li ti pitao opce zakonodavca da smijes kopirati dio zakona? jel sad vidis o cemu se radi covjek vise ne smije prdnuti dislovno, zato imas presutno odobravanje i onih 35% ili koliko vec. da ne spominjem profit i tako dalje i daljeeee i daljeeeeeee.
k0vac3v1c je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 21:50   #18
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Sad me zanima da li imaju pravo tako maltretirati firme, jer vecina firmi di su zvali ima par kompjutera sa licenciranim windowsima koje su kupili prije par godina, a sad bi oni da se nesto i ove godine na software potrosi.
Nisam baš skužio kontekst ove tvoje tvrdnja, no zvučalo mi je kao "pa kupili smo par originala pa šta nas gnjavite"? Makar ne volio nešto ekstra Microsoft, korištenje piratskog softvera u poduzećima je čisti lopovluk.

Da je po meni, dao bi BSA ovlaštenja da ulaze i kontroliraju sve po redu i naplaćuju kazne za piratluk. Ako ništa drugo, doživjeli li bum razvoja firmi koje rade sa Linuxom i nude isti što bi doprinjelo razvoju konkurencije. Ako ti je MS skup, koristi Linux i plaćaj održavanje i edukaciju firmi koje od toga može živjeti jer joj alternativa nije Nero Burner i prazan CD, nego softver koji ima svoju cijenu.

No da je ovo MS-u u interesu, davno bi to imali. Ovako, povremeno BSA digne glas, nešto se proda, a od Linuxa i konkurentnosti imamo HG Spot sa Linux OS-om koji zadnje što čuje je "Deder baja, mič' tu pticu, stav' gori onije prozore" 45min nakon što izađe iz dućana
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 01:54   #19
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
lesa, potpisujem
k0vac3v1c - greška u startu. sloboda mišljenja i govora nije demokracija.
i sloboda mišljenja i govora nije beskonačna. npr. da država ima pravila koja ima PCE Forum, skoro sve domaće TV postaje bi bile zatvorene zbog neutemeljenosti i šarlatanstva.
kužiš? ok je imati svoje mišljenje, okej ga je izraziti dok god je to u skladu s bontonom, zakonima i zdravim razumom, ali nije okej to izrabljivati i očekivati da će "pravda biti slijepa"
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 16:38   #20
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Nemoj mi reci da oni imaju pristup podacima o prometu firmi koje nisu d.d. odnosno koje s tim podacima ne izlaze u javnost??

Mislim nisam previse upoznat sa zakonima i propisima oko pravnih osoba, ali nekako mi se ne cini ispravnim da svaka susa (jer BSA nije nikakva policija, nikakva vladina organizacija, samo udruga koja stiti interese proizvodjaca softvera) ima pristup financijskim podacima firmi?
U pravilu vecina podataka je javno dostupna, posebno o prometu.

A BSA u suradnji s DI radi prema nasim zakonima, premaprijavama trecih osoba i u pravilu to radi OK. Vidio sam par puta kako to izgleda i nema nekih problematicnih dijelova.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 20:36   #21
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor k0vac3v1c Pregled postova
ovca
ok, daj mi reci koliko je ljudi u zatvoru zbog toga ili je to proforme radi??????
nasi zakoni nisu usmjereni na software nego na glazbenu industriju i na zlouporabu ap nedozvoljeno umnozavanje sto je uredu
Ne dovoljno ali dosta,bilo prekrsajno bilo kazneno,ili ako hoces bilo novcano,zatvorski ili zamijenom za rad na opce dobro.Imas akcija autor i pojedinacnih izvida DI.
Glede tvog extremno uskog tumacenja ,
evo npr.iz zakona o autorskom pravu (čl. 3)->autorsko djelo : tvorevina s područja književnosti, znanosti, umjetnosti i drugih područja stvaralaštva, bez obzira na vrstu, način i oblik izražavanja, ako zakonom nije drukčije određeno. Prema tomem računalni se programi smatraju autorskim djelom, a autor je nositelj autorskih moralnih i imovinskih prava,toliko o tome da se zakonski termin aut.djelo tumaci tako usko da obuhvaca filmsku i glazbenu industriju...

Citiraj:
sad cu cjepidlaciti jesi li ti pitao opce zakonodavca da smijes kopirati dio zakona? jel sad vidis o cemu se radi covjek vise ne smije prdnuti dislovno, zato imas presutno odobravanje i onih 35% ili koliko vec. da ne spominjem profit i tako dalje i daljeeee i daljeeeeeee.
Stari moj,klepeces gluposti na veliko jer si laik,eto,moram ti rec,osnovni uvjet da bi gradjani mogli uskladiti svoje ponasanje sa Ustavom i zakonima RH. isti moraju biti dostupni javnosti.Sta mislis,zasto se Narodne novine ne zovu Privatne novine?
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na