Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2007., 11:14   #31
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Neznam stvarno što napadate čovjeka? Istina je da malo previše drvi da je TN i IPS ista stvar, no isto tako drugi previše drve o "katastrofi", "srednjoj žalosti" i sl epitetima za TN matrice. Malo manje isključivosti i donekle "IPS snobizma" bi bilo dobro.

Gnomisa, uzmi Samsunga ili Philipsa. Za što ti treba, kao i za 90% korisnika, ova matrica je sasvim dobra i dovoljna. I za gaming, ali i za normalni rad ti sigurno neće oči iscuriti za godinu dana kako ovdje izgleda vlada mišljenje. I prestani tražiti reviewa da dokažeš da je IPS isti kao TN. Nije. Kupi 22" bez grižnje savjesti..
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 02:58   #32
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
KAKO DA COVJEK NE POPIZDI KAD TE NEKI TUPASTI LIKOVI UOPRNO ZELE UVJERIT DA SI TI BUDALA...
A TO STO ONI NEMAJU ILI NE ZELE DAT 1000KN VISE ZA NORMALAN MONITOR NEGU KUPUJU SKOVACE I ONDA TEBE ZELE UVJERIT DA SI TI BUDALA I DA JE TO SVE ISTO...
A NIJE ISTO NEGO JE RAZLIKA DRASTICNA GLEDAM U PC MONITOR VEC 18GODINA...POCEO SAM SA CRNO BJELIM PHILIPSOM 14" PA NADALJE...I NEMOZE MI NEKI MULAC PRODAVAT TAKVE GLUPOSTI...


i te neke seme da su TN savrseni za igrice...oni su savrseni samo za tanak novcanik ili skrti novcanik...
kod niti jednog novog monitora sa IPS maricom neces vidit gostanje ni u jednoj igri ili bilo cemu drugom...zato sta te NT matrice imaju odziv samo malo brzi od 16msWtB(bjela na crnu) sta ima jedan dell2007
zato sto oni pisu u papirima taj GtG(sivo na sivo) odziv nesluzi nicemu i to je samo za reklamu.. a realan WtB odziv im je preko 10ms
focal je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 08:14   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
A TO STO ONI NEMAJU ILI NE ZELE DAT 1000KN VISE ZA NORMALAN MONITOR NEGU KUPUJU SKOVACE I ONDA TEBE ZELE UVJERIT DA SI TI BUDALA I DA JE TO SVE ISTO...
1. Ne DERI se.
2. Što to znači normalan monitor, IPS, a TN nije monitor, halo, o ćem ti pričaš, o kutu koji nije vidiljiv kao kod IPSa? Ghostanju, slici, ćemu?
Moj monitor kad se gleda kak bi se svaki monitor trebao gledat; izgleda super, i ne mislim sad na dizajn nego na sliku koju daje..
Normalan monitor...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 08:26   #34
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Izbor monitora je samo vaganje prioriteta, prosli tjedan smo si kolega i ja slozili kistre za slicnu sumu dlakavih zivotinja.

Osnova je vise manje ista (x2 4000+, 2Gb DDR2), on je odabrao 8800GTS 320 i samsung 19" wide (940w?) ,ja sam uzeo 7600GT groblje i pocastio se sa 215TW (21" S-PVA)

Na temelju iskustva sa CRT iiyamom (ajmo rec - premium monitora) koju sam poslao u zasluzenu penziju i koji me odlično služio (prijatelj kojem sam je dao stvarno je oduševljen), odlučio sam da mi je mnogo važnije uložiti u odličan monitor nego u konfu koju lako nadogradim (ako bude potrebno) kad se slije nesto ke$ha.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 09:46   #35
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
...... odlučio sam da mi je mnogo važnije uložiti u odličan monitor nego u konfu koju lako nadogradim (ako bude potrebno) kad se slije nesto ke$ha.
Dobro razmišljanje..U prosjeku ti dobar monitor ostaje 5-7 godina.
Ne mora čovjek nužno kupiti s-ips. Može se kupiti i pva ili mva matrica koje su znatno bolje od tn matrice a neznatno skuplje.
Catkiller kak to da nisi išao na wide lcd?

vidim sad.. sory

Zadnje izmijenjeno od: zlikovski. 16.08.2007. u 13:56.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 10:12   #36
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor zlikovski Pregled postova
Dobro razmišljanje..U prosjeku ti dobar monitor ostaje 5-7 godina.
Ne mora čovjek nužno kupiti s-ips. Može se kupiti i pva ili mva matrica koje su znatno bolje od tn matrice a neznatno skuplje.
Catkiller kak to da nisi išao na wide lcd?
Google

__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 12:25   #37
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
e dajte mi još jednom pomognite please!!
1. monitor koristim za rad (office, malo c, flash)
2. dajte mi recite na kojemu monitoru će mi slova, ikone, itd. izgledati veće na 19"non wide ili 22" wide?
3. dal ću na nekom modelu s TN matricom imati problema kod čitanja teksta na bijeloj podlozi (to sam pročitao od drugih)??
4. stvarno vas molim da mi predložite kaj mi bude najbolje. još imam -1,5 dioptriju. problem je da v čk nebrem nigdje vidjeti kak ti monitori izgledaju upaljeni (19, 22"). a monitor i mijenjnam jer vidim da si prejako naprežem oči na svojoj CRT 19" (hasnol920D) - možda mi zrači previše. pa molim vas da mi još jedampt preporučite kaj uzeti i koje modele?
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 18:20   #38
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Zvonek Pregled postova
e dajte mi još jednom pomognite please!!
1. monitor koristim za rad (office, malo c, flash)
2. dajte mi recite na kojemu monitoru će mi slova, ikone, itd. izgledati veće na 19"non wide ili 22" wide?
3. dal ću na nekom modelu s TN matricom imati problema kod čitanja teksta na bijeloj podlozi (to sam pročitao od drugih)??
4. stvarno vas molim da mi predložite kaj mi bude najbolje. još imam -1,5 dioptriju. problem je da v čk nebrem nigdje vidjeti kak ti monitori izgledaju upaljeni (19, 22"). a monitor i mijenjnam jer vidim da si prejako naprežem oči na svojoj CRT 19" (hasnol920D) - možda mi zrači previše. pa molim vas da mi još jedampt preporučite kaj uzeti i koje modele?
Philips 190 P7ES
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 21:23   #39
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Philips 190 P7ES
samo sto su poceli gurat TN matrice u njega (cuo od drugih i vidio vlastitim ocima)..radje nek uzme HP LP1965....S-IPS matrica 2400kn
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 23:12   #40
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
samo sto su poceli gurat TN matrice u njega (cuo od drugih i vidio vlastitim ocima)..radje nek uzme HP LP1965....S-IPS matrica 2400kn
LP1965 ima MVA matricu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na