Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2016., 19:03   #3721
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
nemam parametre od prije spremljene... a nema veze internet bitno da radi...
btw imam onaj bijeli shrot iskonov zyxel za adsl koji ne daje parametre vec samo skrabotine koje sam gore zalijepio.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 19:13   #3722
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ja isto jučer imao pucanja veze ko blesav jedno 30 puta pukla bez da sam koristio torrente ili nešto čim bi opteretio liniju.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2016., 19:37   #3723
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pronašao sam stare parametre. Imao sam downstream attenuaciju 41db ali na t-comovom sx763 kasnije kad sam se prebacio na iskon na istoj liniji nihov bijeli zyxel pokazuje 31db. Izgleda taj nihov router pokazuje krivo jer po sx763 podaci se slažu sa fizičkom udaljenošću parice od cenrale. A sad znam i gdje mi je izvod iz podzemnih kablova na stup koji je udaljen oo 500m.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 17:05   #3724
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Moram pohvaliti službu za korisnike koja se u posljednje vrijeme brzo javlja na telefon te znaju što i pod kojim uvjetima nude

Tehnička podrška, apsolutni kraljevi. Strpljivi i na efikasan način otklanjaju bilo kakve probleme a uz to još podijele po neki savjet

Imao sam priliku preći na bnet, ali na Iskonu sam već duže vrijeme i nemam apsolutno nikakvih problema. Do prije par dana sam imao 10Mbps brzinu i danas mi je došao ruter te sam složio 20/5 Mbps, koliko moja parica max. i pruža. Sve stabilno i moram priznati da se razlika itekako osjeti, čak i pri samom surfanju i otvaranju stranica.

Nije mi cilj nikoga reklamirat i iskreno me zaboli ona stvar za sve firme, ali kad si zadovoljan mislim da i tada treba napisati po koju riječ a ne samo kad se pljuje po nekome ili nečemu

Iskon, ne jedan, već dva palca gore
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 13:53   #3725
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
a ja moram pohvaliti njihovog tehničara za istru.
danas je jadan izgubio skoro 2 sata kod mene, od spajanja kuce na stup, trazenja parice u ormariću, traženja parice u centrali...

okačio sam stanje prije (na staroj adresi) i stanja sada (na novoj adresi). preko telefona mi rekli "linija vam moze do 46mbita" dok je realno stanje ovo.
se moze ovo dovuć do 30mbita snižavanjem margine? s obzirom na broj korisnika, svaki megabit je važan.
prije

sada





navodno sam na 700njak metara od dslama, prije je bilo 1700m.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 13:59   #3726
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Bravo, samo Iskonovi tehničari ne mogu mijenjati parice, to je netko iz HT-a tj kooperant.
Svaka čast da se to pokrenulo i da su izašli.
Dobro, je, imaš greške na ovom profilu?
I to je za istu kuću, istu lokaciju samo druga parica?
Dalo bi se ovo malo više, što plaćaš sada- 30?
Pošalji im mail, poštovani, molim vas da mi postavite profil VDSL-30 Target margine 6dB, Annex M 31M/5M.
Išlo bi koji mb više u DL i nešto u UL.
Da meni makar tako za duplo srede paricu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 14:10   #3727
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
ne, ovo je full druga adresa. povezanost između adresa sam rješio mikroticima na 5ghz.

pa neznam, tek me spojili. sumnjam da ce bit problema.
ormarić je fantazija u odnosu na onaj od prije, s time da je sad moju paricu spojio direktno, mimo reglete. tip je old skul električar, oguli 5cm kabela, zafrlja i zamota izolirkom. al ajde.

poslat cu im mail, kamo, na podrsku?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 19:32   #3728
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
pimp my parica
iskonovci se malo potrudili, a ja sam zamjenio shitty telefonski kabel sa utp kabelom i spojio na dolazni kabel sa bandere luster klemama, dobio par tonova više na kraju, i malu propusnost više. evo es su pretpostavljam zbog starog kabela, vidjet ćemo kako će se ponašati... da nisu pred koji mjesec bagerom počupali podzemni kabel, vjerojatno bi propusnost bila veća.




barem smo dovukli na 30mbita. nek tako i ostane.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 21:13   #3729
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
iskon ... pucanje veze pri vecem uploadu... zoves prijaviti kvar oni te upute na netlimiter da instaliras na kompu da na momente previse uploadas.... sljedeci put opet zoves i kazes im da je to glupost i da oni to trebaju popraviti i rjesiti , a ne ti kao korisnik... kao za nam je ali ne mozemo nista... i to je to , kraj razgovora... posaljite mail na prigovor@iskon.hr ...da li se jos nekome dogodilo? mislim, ja sam to bio kod nekih ljudi, jer se i meni dogodilo prije jedno godinu dana, cim bi uploadao neke slike, pucala bi mi totlano veza, u biti restartao se modem, riklo bi sve i telefon i tv... pa sam par puta zvao , natezao se oko te spike da ja koristim previse upload... no, natjerao sam ih da rjese problem, kad su vidjeli da se ipak kuzim neki klinac u to... no, sada, nema sanse, ko sa zidom da sam pricao ...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 21:19   #3730
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
ja sam uploudao par puta video na yt od 600mb puca svake 2 minute. Ono ne možeš ništa, budi ovca skidaj što hoćeš ali nemoj ni na kraj pameti biti kreativan uploudati nešto svoje. Kao da namjerno žele da zatupimo.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 21:26   #3731
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Imaš ADSL ili VDSL (20+Mbps), koji rotuer imaš?
Da, Iskon ima pogrešno postavljene profile, overhead ili što već pa kada korisnik zakuca upload na adsl profilu brzo puca.
Imaju naputak da kažu da instaliraš "program za ograničavanje brzine uplaoda" što je po meni izrazito debilno, pogotovo kada im kažeš da ti mobitel šalje slike. Meni su prije 2 godine "stručnjaci studenti ekonomije" iz tehničke poslali i Enkom router da mi zamijeni sx763 pa se nisam dao na takve provokacije
Opet im šalješ pa valjda naiđeš na nekog iz tehnike ako mu se proslijedi. Promijene konfiguraciju profila te mi odonda nije nikada pucala niti usporila veza kod UL-a a uploadao sam na tadašnjih 0.5Mpbs preko noći 1Gb.
Moraš im dati do znanja da razumiješ o čemu pričaš pa ti ovako odgovore;
Citiraj:
...jutros osim izmjene profila, promijenjena je i konfiguracija DSLAM porta koja je prema provjerama imala utjecaja na pucanje PPP konekcije prilikom uploada.
Ako imaš Zyxel VMG5313 i vdsl tada se ovo nikako ne bi smjelo događati.
Btw Iskon ima novi fw za zyxela;

V1.00(AAUN.2)b2_160602 koji je u bajt jednake veličine kao i 151127. No makar mi je s ovim proradio LOG u sučelju pa vidim što se događa.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 21:31   #3732
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Mislim da mu je adsl u pitanju isto kao i kod mene. Jer tamo gdje imam iskon vdsl sa VMG5313 ne puca kad uploudam kao što kažeš. Vidiš prvom prilikom bi mogao provjeriti jel se moj updejtao.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2016., 12:39   #3733
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Istina, i meni je konstantno pucala veza pri max uploadu dok sam bio na ADSL-u, a sad od kad sam na VDSL-u nemam više tih problema. Isto im je odgovor bio da imam previše konekcija i šta ja znam šta, pa sam na kraju morao pristati na net limiter jer mi se nije dalo svađati.

Onda preko ljeta dođu blesavi turisti sa ajfonima pa počnu bjesomučno uploadati cijeli mobitel na icloud i opet sranje...
tiki66 je offline   Reply With Quote