Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2012., 09:57   #1
X360
Premium
Moj komp
 
X360's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 57
Exclamation Komp ne boota, smrzava u BIOS-u

Nob sam zato što su mi ova malo novija" raćunala nepoznanica inaće popravljam i sastavljam starija raćunala za klince od rodbine ,susjeda, frendova itd to mi je više hobiAli sam se znao namućit oko raćunala po cjeli dan izgubit ,ali uvjek sam uspio

Kupio sam pred par dana na tržnici matićnu i procesor, koji sam dugo želio!!

Core 2 duo E8300 2.8ghz uz njega sam dobio i matićnu MSI p65 Neo-F V2 i 1gb533 ram

Problem je što nemogu upogonit nikako sve sam složio u kućište stavio 1gb 533 mhz ram ,Codegen 400w napajanje model 300xx,grafićka Ati x1300 pro pasivka....
No nemogu doći ni do biosa ,i u biosu se smrzne i resetira Sada neznam šta da radim ,probo sam brisat clear csmos ,mjenjat ram u drugi utor,ploća napravi jedan dugi i dva brza bipa prilikom paljenja (AMI) bios !!

Znate li u ćemu bi bio problem matićnoj ,memoriji ili napajanju,možda bi memorija trebala biti 800 ili 1066mhz radi fsb-a procesora ili je po strani nešto drugo...

Ploća nema napuhnute kondiće ko nova je, nema ni prašine na sebi,proc je kompatibilan mislim...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: X360. 14.11.2012. u 17:35.
X360 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 10:14   #2
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Č, čovječe, Č!!
raČunala, inaČe, namuČit, matiČnu, grafiČka, ploČa, Čemu, matiČnoj.

I dovoljan je 1 (JEDAN) uskličnik na kraju rečenice, ne treba ih 15.

Sad, ontopic.
Na msi forumu nema ništa o 1L 2S beepu, nego 1L 3S i to je error vezan za ram. Probaj izvadit taj ram i stavit neku drugu pločicu, pa vidjeti onda.
Drugdje po netu se da nabasati za 1L 2S da je video error u pitanju, pa ako imaš otkud pribaviti drugu grafičku, istestiraj i to.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2012., 10:15   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
da li imaš neke beepove? upali bez memorije, da li pišti?

Edit: Sada tek vidim Nego, probaj drugu grafu...mislim da je to do grafe ako nije onda memorija..znaci te dvije stvari zamjeni a kada proradi kupi novo napajanje
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 10:15   #4
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 12:16   #5
X360
Premium
Moj komp
 
X360's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Bigdaddy Pregled postova
Evo sada san uspio prikopćat sve i pokrenut instalaciju winsa ,ali još uvjek ,cekam na ekranu je crna podloga i strelica miša, više ne javlja nikakve erore pištanje itd, ali pisalo je na poćetnom ekranu hdd Smart BAD Postoji li neki naćin da poništim taj smart u biosu ,hdd mi je sa raćunala u potpisu i normalno radi !!

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Č, čovječe, Č!!
raČunala, inaČe, namuČit, matiČnu, grafiČka, ploČa, Čemu, matiČnoj.

I dovoljan je 1 (JEDAN) uskličnik na kraju rečenice, ne treba ih 15.

Sad, ontopic.
Na msi forumu nema ništa o 1L 2S beepu, nego 1L 3S i to je error vezan za ram. Probaj izvadit taj ram i stavit neku drugu pločicu, pa vidjeti onda.
Drugdje po netu se da nabasati za 1L 2S da je video error u pitanju, pa ako imaš otkud pribaviti drugu grafičku, istestiraj i to.
Nažalost nemam ,memoriju trenutno još kupujem ,a karticu sam kupio jučer dečko ju je izvadio iz svog raćunala i prebacio na itregriranu ,kaj znaći taj smart...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: nino. 14.11.2012. u 17:01.
X360 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 12:35   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Bez uvrede ali slažeš računala inače i ne znaš što je smart na hdd.u?

Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology - S.M.A.R.T

U prijevodu vjerojatno je disk u banani iako bi trebao pročitati smart sa nekim programom da vidiš točno koji je atribut otišao.

Ako je disk zaista loše - on može bit uzrok spore instalacije i općenito radit probleme prilikom ha rada sa diskom.

Skini sa neta Hiren boot cd, zaprži i bootaj. Nakon toga pronađi odgovarajući program za taj hdd (znači ako je seagate onda seatools) pa testiraj disk.

Na hirenu imaš i memtest86 pa možeš i njega izvrtit za testiranje memorije ... mislim da ima i nekih osnovnih alata za grafičku ali nisam siher.

Tako da provjeriš da li ti se slažu sve komponente zajedno prije instalacije windowsa.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 16:50   #7
X360
Premium
Moj komp
 
X360's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 57
Smile

Znam šta je to S.M.A.R.T pito sam dali ga se može bilo kako,zaobić,posto na mom kompu radi super, lako je kupit nove komponente provjerit kompitabilnost na netu i složit ga u sat vremena ,sve sam to napravio sa hirens botom i sve je ispravno i hdd i mema ,za grafu sam siguran da je ok ,do jućer je radila u htcp-u hdd radi u mom raćunalu iz potpisa ,probo sam miljun kombinacija i ništa ,sve mi ukazuje na matićnu da je poluispravna ,ili da nije kompitabilna sa memorijom ...ne pada mi ništa na pamet drugo
__________________

Zadnje izmijenjeno od: nino. 14.11.2012. u 17:01.
X360 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2012., 16:58   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
pa nisi pitao,vec si pitao kaj je to

a u biosu ga mozes isključiti
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 16:19   #9
X360
Premium
Moj komp
 
X360's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 57
Exclamation

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
pa nisi pitao,vec si pitao kaj je to

a u biosu ga mozes isključiti
Sve sam probao kupio novo napajanje probao dvije vrste memorija ,i ćak uspio instalirat winse dva puta ,i dva puta sam ih moro deinstalirat ,ploća je definitivno smeće više nikad MSI u moje ruke...Dobro sad narem imam novo napajanje od 500w Ako ko ima kakvu ploću asus ili S755 p35/45-G-41 nek javi na pm ,Proc mi je dual core 2 E8300 mislim da ga većina ploća podržava!!!
__________________
X360 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 17:50   #10
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zašto bi ploča bila neispravna ako si dva puta uspio instalirati windowse? Kako znas da je ploča?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na