Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2013., 21:33   #91
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
pisao sam ToroRosso kako da iskoristi nabolje svoje kune.
Onda quotaj kak spada, na forumu smo, ne na placu

Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Kad si se već raspisao i siguran si u sve drži se svoje sve za mene 150 tarife i nikad nemjenjaj.
Malo manje bezobrazluka, a malo više čitanja napisanih reply-a
Napisao sam i tko koristi tu tarifu i pod kojim uvjetima i zašto. Ja imam za sebe sasvim druge tri tarife i pod drugim uvjetima. No opet nećeš pročitat kak spada, pa znam da džabe pišem, ali netko drugi možda nađe koristan info iz gornjeg posta, pošto je ovaj samo odgovor na spam i bezobrazluk.

Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Što se mene tiče malo šetnje za 24 mjeseca ugovor i podosta novaca uštede nije baš problematika.
Gle, rekoh ti, meni je vrijeme novac, a ja vremena za vozat se 60-70km, i izgubit pol dana na tramakavanje po providerima i ugovorima, mogu 5x profitabilnije i korisnije provest. A uostalom, nemam nekih problema sa dobivanjem povoljnijih uvjeta pri produživanju ugovornih obveza ni 'na daljinu' bez gubljenja vremena na gore opisani način.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 23:19   #92
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Vidi, šta da ti kažem, bezobrazn sam i nerazumijem pa me se najlakše riješit tako da me pustiš na miru, a te priče o velikom biznismenu i posebnim uvjetima za 4 linje možeš prodavati nekom drugom.
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2013., 23:29   #93
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Gledan Vip-ovu ponudu danas i stvarno mi se ok čini ponuda za Htc One u Step 4 tarifi. 79kn mjesečno za mobitel u trajanju 24 mjeseca i 175kn za tarifu koja je ista kao i Savršena, znači sve neograničeno. Mobitel ispada 1899kn na kraju, a razlika od 25kn nije velika u odnosu na Savršenu tarifu. Što se vama čini?
I vidim da se često spominje 31.08 kao datum neki, hoće li cijene znatno pasti nakon tog datuma?
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 23:46   #94
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Šta onda nebi uzea step 5, 250kn mjesečno ali mob 600kn.
Iskeširaš 600 i plaćaš malo manje nego si mislia na ovu gore shemu al imas duplo neta i ko zna možda ti zvanje europe dobro dođe
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 00:20   #95
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Neka mi netko ovo potvrdi. Danas me frend uvjerava u birtiji da:

"Nakon 6 mjeseci, imaš pravo sputiti tarifu na prvu nižu vrijednost". Dakle npr, sa 200 na 150 kn. Jel to istina?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 01:05   #96
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Neka mi netko ovo potvrdi. Danas me frend uvjerava u birtiji da:

"Nakon 6 mjeseci, imaš pravo sputiti tarifu na prvu nižu vrijednost". Dakle npr, sa 200 na 150 kn. Jel to istina?
da oduvijek, uz plaćanje jednokratne naknade ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 01:26   #97
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
nakon godinu dana na tarifu niže uz naknadu ako se nije nedavno mjenjalo nešto
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 01:45   #98
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Na plesnim opcijama (step,tango,swing), ako je kupljen mobitel, opcije se moraju placati do kraja ugovora (nema spustanja na nizu), a tarifa se moze mijenjati svakih 30 dana po zelji.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 03:39   #99
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
@6Finger
Zato sta me u konačnici ispadne 500kn skuplje a megabajti dodatni i roaming mi netriba
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 08:09   #100
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
da oduvijek, uz plaćanje jednokratne naknade ...
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
nakon godinu dana na tarifu niže uz naknadu ako se nije nedavno mjenjalo nešto
Dogovorite se

Recimo da je Xenon u pravu, o kojoj naknadi je riječ?

EDIT: našao. 12 mjeseci bez naknade (moja tarifa u T-Mobile). Ovisno je o tarifi, negdje 6 mjeseci, negdje 12.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 03.07.2013. u 08:15.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2013., 10:15   #101
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ja sam htio spustiti sa 444 na step 3 i falilo je još mjesec dana negdje da istekne full ugovor i to bi bilo nekih 550kn

LOL
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 10:58   #102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa ja sam htio spustiti sa 444 na step 3 i falilo je još mjesec dana negdje da istekne full ugovor i to bi bilo nekih 550kn

LOL
550 kn u pretplati? za koji ku.. ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 11:05   #103
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za jeftinije račune... bmk fino mi je istekao ugovor, uzeo savršenu bez opcija, ergo bez mobitela i sad za 155kn jašem ko veliki
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 13:30   #104
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Zna li netko nešto više o cijenama mobilnih usluga bilo na bonove ili pretplate nakon 31.08?
Uzea bi htc one na pretplatu od 175kn ako nakon tog datuma neće značajno past cijene. Ima li ko kakvi inside info ili nešto?
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 13:49   #105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Teško da će išta pojeftiniti do daljnjega. Roaming su morali smanjiti jer su takvi propisi u EU, a za interne tarife im se ne žuri niti imaju obavezu mijenjati ih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 14:00   #106
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teško da će išta pojeftiniti do daljnjega. Roaming su morali smanjiti jer su takvi propisi u EU, a za interne tarife im se ne žuri niti imaju obavezu mijenjati ih.
Hvala na odgovoru, onda uziman na tu tarifu
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:15   #107
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
[NOVOSTI] Dragi fanovi, pokrenuli smo Vip forum!
Imate li pitanje vezano uz tehnologije, telekomunikacije, mobitele, gadgete ili neke druge teme, pitajte forumaše! Možda je već netko postavio pitanje ili odgovorio na upit o kojem vas zanima više; a ukoliko nije, zašto ne biste sami postavili pitanje?
Registrirajte se već danas na Vip forum http://forum.vip.hr/ pitajte, odgovarajte, diskutirajte, respektirajte! Više detalja o samom forumu donosimo u videu: http://bit.ly/1d26DK7




Ajd da vidimo hoće li ovim putem počet slušat i doživljavati kritike i zahtjeve korisnika...
Edit: sorry za bold, samo sam copy pasteao objavu
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:18   #108
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ne znam baš da sam s njima od samog osnutka mreže imao potrebe trgat živce... štoviše stvarno minimalnih intervencija je bilo potrebno i sve je riješeno vrlo brzo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:30   #109
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa ne znam baš da sam s njima od samog osnutka mreže imao potrebe trgat živce... štoviše stvarno minimalnih intervencija je bilo potrebno i sve je riješeno vrlo brzo.
Ah, šta da ti kažem, stalno spominjem lokaciju, neusporedivo je to ponajprije, signal ovdje i u Zg, ajme razlika.
A ovo da ti nisi imao problema s njima, eto, stvar sreće i zahtjevnosti pojedinca. Ja nisam bio te sreće, da ne pišem litanije, još uvijek sam njihov korisnik, ali za svaku nebulozu koju naprave, moram ići do velikih glava u firmi da bih riješio problem, a to traje po par dana, za što nemam ni vremena ni volje svaki put.
Uglavnom, pohvalno od njih je otvaranje foruma, još da isti bude primarno servis za odnose s korisnicima, milina
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 14:55   #110
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dobro da... signal je druga priča, ali mislim da tu pojedinac baš i nema neke opcije osim preći na drugu mrežu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 15:53   #111
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobro da... signal je druga priča, ali mislim da tu pojedinac baš i nema neke opcije osim preći na drugu mrežu.
Ma nije samo signal problem, problema ima kolko hoćeš
A signal, signal je priča za sebe, zato sam ga i naveo - u Jasenovcu postoji odašiljač na pošti od kraja 95.e, ht-ov, naravno, dakle tmobileov, koji je takav kakav je od upgradea istog sa nmt mreže na 098, tamo 99e godine. Dakle 2g only (stari ima mob od 92.e, ja od 98.e, tako da je moja povijest borbe sa signalom višedesetljetna ), vjerovao ili ne, i dan danas, bez obzira što smo sad u krugu 60ak km jedini punopravni granični prijelaz. Živio sam u Novskoj sa starcima do 2008.e, tako da me ta priča sa Jasenovcem i signalom nije previše smarala jer nam je kuća u kojoj živim bila vikendica. No, evo već 5g intenzivno 'ratujem' sa svim providerima jer su koma, jedini je eto vip napravio pozitivan pomak stavljanjem novog odašiljača prije dvije ili tri godine, nekih 500m zračne linije od kuće, ali mi je nejasno kako se nisu udostojili u 2011oj godini staviti 'pravi' odašiljač, a ne 2g only, također. Tele2 koristim od ove godine također, oni naravno nemaju odašiljač svoj uopće, van kuće imam signala iz Novske, u kući sam na 2g tmobile mreži. Stickovi za net naravno rade ko krepani, sva 3 (imam i njih od sva tri providera), doduše, tele2 ne radi uopće jer ne dozvoljavaju data roaming na pretplati za mobile net.
Eto, jedina svijetla točka je što sam uz pomoć načelnice općine od tih banditosa uspio užicati odašiljač, pa da bar nismo na bh mrežama, ali 2g je sramota. Toliko o signalu
Što se problema s vipom i njihovim lopovlukom tiče, ah, tek bi tu mogao pisati bajke i priče. Evo samo najsvježiji primjer - produžio sam pretplatu u 12om mj prošle godine. Ove godine izađu ove nove tarife, reko ok, prebacit ću se, nije loša tarifa. Nazovem szk, pitam sve u vezi tarifa, jel se mogu prebacit, mogu, ok. Odem na mojvip, prebacim se na novu tarifu (imao sam bl111 čini mi se), dolazi poruka sutradan da sam prebačen na Tango tarifu i sve 5. Dakle, nigdje ništa nije u vezi ničeg pisalo, uvjete sam naravno pročitao, jer ne volim da me netko levati bezveze. Da bi nakon 5 dana, došla sms poruka iz vipa, da mi je aktivirana opcija 2. WTF!!!! Kakva sad opcija 2. Odem na net, ni slova o tome, pri mijenjanju tarife jasno (znači išao sam sa tarife 111kn na tarifu koja je 125kn mjesečno). Lud u sekundi, zovem szk, ne znaju ništa. Ok, vrtim mailove po arhivi da ne gubim vrijeme, nađem mail od nekakvog glavonje, iz ranijih prigovora naravno, pošaljem drito njemu mail, s pitanjem tko je i na kojoj osnovi aktivirao smeće od opcije, u iznosu od 75kn mjesečno za 'čak' 50sms-a i 125mb prometa!!?!?
Lik odgovori da je to po uvjetima kupovanja uređaja na pretplatu tako, otkad su uvedene nove tarife.... Reko, alo momak, ja sam potpisao sasvim nešto drugo, što stoji u mojoj ugovornoj obvezi iz 12og mj, te sada pri prelasku na novu tarifu nigdje nije bilo nikakve obveze o nekakvim idiotskim opcijama; odgovor je bio da je to interna odluka i da je zbog toga jer sam uzeo mob u 12om mj. Pošto mu ni iz trećeg puta nisam uspio objasniti da ja nisam mobitel uzeo u tada nepostojećoj tango tarifi, te da ja nisam potpisao nigdje niti se ičim obvezao na plaćanje retardirane opcije, poslao sam upit u hakom. Nakon mog upita u hakom, promptno su se javili iz vipa i vratili me na staru tarifu, uz izgovor da se ne mogu prebaciti na nove tarife dok sam pod ugovornom obvezom i uvjetima od lani. Ili ako želim, raskid ugovorne obveze bez penala, te potpis nove po novim uvjetima, naravno uz uključenje opcije 2, opet Reko jeste mutavi il se pravite? Nema šanse, a i isteći će ugovorna obveza za godinu i sitno, ima i konkurencije, pa vi izmišljajte 'interne odluke'... Samo napomena, da to nije prva takva 'interna odluka' koju sam doživio od njih u ovih 10g 'druženja'...
(sorry na litaniji, ali eto, da bar malo pojasnim kroz šta sve se prolazi ako nisi ovca za šišanje, tj korisnik koji plati račun i koristi mob, a ne gleda kako bi bolje prošao za svoje novce, i kako bi usluge koje plaća teško zarađenim novcem bile isporučene kako je i obećano).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 16:16   #112
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hebiga bar si dobio repetitor, sad kakav je-je, neki nisu ni dobili repetitor

ovaj drugi dio je klasični birokracki rvacki aparat viđen u svakoj državnoj ili većoj privatnoj firmi, tako da oko toga ne treba nikome predbacivati
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 16:26   #113
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
već kad pričamo o novim tarifama - poskupili su carnet internet pakete (i smanjili količinu prometa u njima). gamad. umjesto 70kn za 5gb, sad se za 95kn dobije 4gb. spominju nekakvu lte opciju (koja je dostupna di, u zagrebu? i na jednom usb sticku valjda) čime su nas ostale koji smo i dalje na "starim" 3G modemima i daleko od zagreba fino zahebali.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 20:45   #114
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Ja već imam Vip 14 godina. Nisam mjenjao tarife i sada su mi skupi mobiteli. :S
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 10:33   #115
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Ako sam dobro shvatio, da bi imao savršenu tarifu i pretplatu, moraš uzet i opciju (u mom slučaju broj 2 od 75 kuna mjesečno). Dakle, da bih imao tarifu s neograničenim brojem SMS-ova i flat podatkovnim, moram plaćat dodatnih 75 kuna s kojima dobijem neograničeni broj SMS-ova + 50 poruka prema svim mrežama i flat podatkovni promet + 512 MB. Eee, ko je ovo smislio, svaka mu čast. Veću glupost dugo nisam vidio.

Ovim praktički tjeraju ljude da ne potpisuju ugovornu obavezu. Ne kužim kad je to postao preferirani poslovni model? Efekt je takav da nakon nekih 15 godina prvi put ozbiljno razmišljam da prijeđem na Tele2
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 11:26   #116
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
otkud ti to?

ja sam sada imao promjenu tarife i uzeo sam savršenu bez ikakvih dodataka, oke mob nisam kupio nikakav jer sam u najnižoj klasi (bez opcija), ali zato imam flat sve za 150kn fixno i ne mislim više o tome.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 11:30   #117
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
Mislim da priča o onim step, tango i swing tarifama http://www.vipnet.hr/pretplatnici/tarife?icn=menu
Ni meni baš nisu jasne te opcije
suba je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 11:34   #118
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kužim o čemu priča, ali opet velim da je moguće uzet savršenu bez ikakvih opcija, neš dobit mob, ali ćeš imat najjakiji račun ikad.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 11:37   #119
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ma ta savršena bez opcija jedino ima smisla u vipu, ostale tarife su smeće
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 11:47   #120
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Možeš ako nisi na pretplati. Inače moraš plaćat beskorisnu opciju do isteka ugovora.

Osim šta je već to totalna glupost, ne znam zašto bi itko uopće više potpisivao ugovor pod takvim uvjetima.

Jedino ako su meni krivo rekli i preko telefona i u poslovnici
Interpol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na